Хидротубация - Цветна снимка!! Да поговорим!! 2

  • 66 027
  • 180
  •   1
Отговори
# 120
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Ако няма други проблеми с една тръба се забременява. Може и да не е лесно, но става.
Важно е, обаче другата тръба да няма хидросалпингс (т.нар. джоб с течност). Ако има такъв, то всякакви опити са обречени, защото тази течност се излива в матката и е токсична за ембрионите

# 121
# 122
  • Мнения: 972
Здравейте и от мен.Днес мина моята хидротубация.Искам да попитам дали на някого му се е случвало първият път в който се вкара течността да не пропусне,а при повторно вкарване да си пропуснат и двете тръби.Доктора го отчита за момента като спазъм и вероятно заради това в началото не са пропуснали,но аз продължавам да бъда притеснена.Няма раздуване на тръбите и изглеждат наред,но това,че не пропуснаха веднага ме безпокои.Ако на някого се е случвало моля да сподели. bouquet

# 123
  • Мнения: 545
Слънце, мисля, че може при повторно вкарване резултата да е друг поради спазъм.

това е резултата от моята снимка
к.м изпълва последователно кухината на матката , минава през двете тръби, които се представят с нормален ход и лумен и се излива в свободната перитонеална кухина само в ляво и то в малка степен, в дясно данни за км в кухината не се установяват.
Десностранна непроходимост с контралатерална стеноза.

# 124
  • Мнения: 2
Здравейте предстои ми цветна снимка ,ако е възможно да ми препоръчате някъде в бургас или софия по възможност при жена лекар,благодаря предварително:)

# 125
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Болница Вита, София, д-р Мая Василева

# 126
  • Мнения: 2
Благодаря много ще се обадя да попитам за час ,а дали предварително трябва преглед или някакви изследвания ,защото вече имам назначение от др Савова ?

# 127
  • Мнения: 545
При мен преди хистеросалпингографията бяха взети микробиология и ПКК.

# 128
  • Мнения: 181
Здравейте мили момичета.
Днес запазих час и на 03.06. петък ще правя цветна снимка в АГ Селена Пловдив, при д-р Ставрев, много странно че ми искат талон от личния лекар по клинична пътека 163 нали цветната снимка не се поема от ЗК на някоя от вас искали ли са талон от личен лекар. Моля ако някой е правил ЦС в Селена да каже как е минало защото съм много притеснена въпреки че ще съм с упойка.

# 129
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Сигурна ли си, че ще правиш Цветна снимка, а не хистероскопия, още повече, че ще си с упойка. Да не би да не сте се доразбрали нещо  Rolling Eyes Направлението, което са ти поискали е за оперативни интервенции чрез долен достъп. Такова представих при постъпване за хистероскопия.

http://www.hapche.bg/zakonodatelstvo/sluzheben-ramkov-dogovor-20 … hna-pateka-kp-163

# 130
  • Мнения: 181
Сега звънях до болницата и ми потвърдиха кода на клиничната пътека и за цветната снимка, е ама защо пък ще ми искат и кръвна група ???? Започва да ме хваща шубето. До сега никъде във форума не съм чела на някой да му изискват тези неща.

# 131
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Кръвна група ми искаха за хистероскопията. За ЦС ми искаха само микробиология.
Не знам, нека някое момиче от Селена да се включи. Нищо чудно да точат касата по този начин  Rolling Eyes

# 132
  • Мнения: 545
Пънче е права, разяснила е клиничната пътека.
Съвсем наскоро  април месец правих хистероскопия в Селена, от личния лекар по тази пътека ми искаха направление за хоспитализация, издават болничен лист от 7 до 10 дни , за тази процедура.
Преди броени дни в този месец  правих цветната снимка, без направление, за цветна снимка не се издава болничен, освен ако чувстваш неразположение и не си поискаш от личния лекар.
За хистероскопията, кръвна група, ПКК и микробиология.
За цветната снимка ПКК и микробиология.
Пиша как минаха при мен нещата съвсем скоро, може да имат изменения.
Успех и добър резултат от снимката. Peace

# 133
  • Мнения: 181
Благодаря!
Не знам може да е нещо ново нали от 01.04.2016 влязоха промени в рамковия договор със НЗОК или пък наистина си точат здравната каса, но пък за кръвната група ми е много странно.

# 134
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 165
На мен ми правиха цветна снимка с упойка, не в Селената, а в Медикус Алфа при д-р Даскалов. Искаше ми Пкк, микробиология, тест за алергии към упойката и кръвна група. Да не би да си с упойка и затова да ти искат тези неща.

Общи условия

Активация на акаунт