ВМ-НВХ, част 65

  • 47 691
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 2 245
Lemi, "изпуснала" си я да загори. Трябва да е на много слаб котлон и да доливаш непрекъснато вода. Този килограм и нещо сланина го топих около 3 часа на 4та степен от общо 9 на котлона.
Става доста бавно. Трябва да се бърка доста често, почти непрекъснато.
Не зная дали реално финансово си заслужава, но поне е сигурно, че е чиста мас.

Вив, май това са тънкостите. Simple Smile

# 706
  • Мнения: 6 347
Включвам се за малко, за да дам линк към статия на Authority Nutrition, в която са изброени 23 рандомизирани, контролирани проучвания на нисковъглехидратно спрямо нискомазнинно хранене, доказващи предимствата на нисковъглехидратното за намаляване на теглото и подобряване на здравето: http://authoritynutrition.com/23-studies-on-low-carb-and-low-fat-diets/

# 707
  • Мнения: 1
Привет,
След 3 дни на яйца с масло резултатът е -1кгHeart Eyes Доволна съм, но още имам няколко килограма (или по-точно мазнини) за сваляне. Мисля да си пиша менютата тук, за да ги оправяме постепенно.  Mr. Green
Днешното:
З: кафе с 20гр. масло (5гр. кокосово и 15гр. краве), 1 варено яйце
О: 1 яйце, изпечено като палачинка в 5 гр. масло с пълнеж от 2 варени яйца и подправки
В: 4 яйца с 20гр. масло, 100гр. сирена (два вида- чедър и овче), 1 голям домат, няколко резенчета суджук

Ейй, да ви се "оплача": родителите ми донесоха от едно магазинче, където твърдят, че зареждат директно от мандра, една кора яйца, стотина грама истинско краве масло, 150гр. овче сирене...  Embarassed Аз затова и на вечеря си позволих такива работи, иначе бях запланирала само на яйца да си карам. Екстра ми идват около 7 яйца на ден с масълце към 100 грама. Сита съм, но не и преяла, а след сегашната вечеря ми е леко тежко... Ама карай, днес бях и на тренировка при Спайдърите, та да кажем, че в тренировъчен ден е позволено повече да се хапне. Blush

Според вас как да процедирам нататък? Да карам ли само на яйца и масло, докато изчистя мазнините? Искам да видя по-бързо резултати и съм склонна към крайности. Преди с този начин на мислене се мятах по адски ограничителни диети, а след тях стигах до другата крайност-хиперфагия. ooooh!

# 708
  • SA
  • Мнения: 3 196
Шоки, ти си неизчерпаем източник на информация!   bouquet
Аз, честно казано, сьм вече дотолкова убедена в предимствата на този режим, че чак понякога ме мьрзи да чета поредното проучване, което доказва ползите от него. Но мисля, че е добре подобна информация да е достьпна за четене от тези, които имат задрьжки и сьмнения.
Баничка*, всичко зависи от собствените ти цели и желания.Както и преди сьм писала, не виждам нищо лошо в това да се ядат яйца, масло, суджук за известно време - седмица-две. Тук не става вьпрос за строги лишения и йо-йо ефект не би следвало да има. А кетоза би трябвало да се постигне при такова хранене ( ей, да споделиш усещанията си, ако решиш да го проведеш без издьнки!) Аз сьщо обмислям да направя подобно хранене за десетина дни, но ще видим кога ще е. Може би като си закупя подходящ кантар.  Embarassed

# 709
  • В Балкана
  • Мнения: 672
А някой да си е поръчвал какаово масло от iherb и да препоръча?  Rolling Eyes
Аз имам това http://www.iherb.com/Now-Foods-Solutions-Cocoa-Butter-7-fl-oz-207-ml/495 мирише  Heart Eyes страхотно...Става ли за ядене newsm78 Пробвах го веднъж в едни "еко" бисквитки,ама...не ми се понрави,май заради кокосовите стърготини.
и това...http://www.iherb.com/Nature-s-Way-EfaGold-Coconut-Oil-Organic-16-oz/4567 също е добро! Peace

Според мен какаовото не става за ядене.
Аз се насочих към това - http://www.iherb.com/Earth-Circle-Organics-Raw-Organic-Bali-Butt … Cacao-250-g/52040 и смятам него да си поръчам.
От кокосовото на Nature's Way съм доволна.  Peace

Благодаря за обратната връзка по повод пастърмичката!
След претегляне на парчетата в хладилника се оказа, че имам "загуба" на тегло от 22%.  Laughing Добре звучи по мое мнение.
Сега ще видим, как точно ще я съхранявам, защото не мисля да я изяждам за два дни. Тази вечер ще осолявам новата партида.  Laughing

Вив в гугъл четох, че този чимен бил сминдух.  newsm78 Ако намеря подправка в пакетче на която пише сминдух, става ли? Или да търся непременно да пише "чимен"?
Аз на балкон не мога да суша, с цялата тази мизерия, прахоляк и газови изпарения.. Хич не ща да провесвам нещо на терасата в София.

А някой правил ли е от телешки сърца? В уикипедия за кайзер пастърма има рецепта с телешки сърца.. И преди няколко дни един приятел ми обясняваше, че и той ги правел... Та се чудя, дали да не взема и едно сърце, за пробата.  Laughing

# 710
  • Мнения: 100
Rain, чименът си е чимен, а сминдухът е нещо съвсем друго. Чимен има в Кауфланд от тяхната марка подправки. Даже пише на опаковката на какво се слага.

# 711
  • Мнения: 6 347
Камелот, аз получавам актуализациите на този младеж във ФБ, така че не е трудно да се информирам Laughing Хубавото е, че е събрал висококачествени проучвания, по всички правила на науката - така е лесно да се прочете повече, ако човек реши.

А снощи четох и нещо друго интересно - от сайта на Крис Мастърджон. Знаех за това момче отдавна, но беше останал извън полезрението ми. Обаче се оказва, че има доста интересни статии, и са много добре подплатени с информация, макар че нерядко изразява свои теории на базата на проучвания. Тази, която ми хвана вниманието снощи, беше за стеатозата. Мастърджон твърди, че и повишен прием на фруктоза, и повишена консумация на мазнини могат да доведат до стеатоза, т.е. всичко, което е източник на мазнини. Но проблемът възниква, когато черният дроб изгуби способността да се освобождава от мазнините заради дефицит на холин - това е хипотезата, която той защитава. Ето я статията: http://blog.cholesterol-and-health.com/2010/11/sweet-truth-about … nd-egg-yolks.html Така че, ако е прав, излиза, че консумацията на добро количество яйца е доста важна Sunglasses И не само яйца, ами и черен дроб. Също казва, че от значение е приемът на белтъчини (и по-конкретно метионин), но холинът бил по-важен според него.

Ето още по темата: http://blog.cholesterol-and-health.com/2010/11/does-choline-defi … ontribute-to.html

И конкретно за набавянето на необходимия холин: http://blog.cholesterol-and-health.com/2010/12/meeting-choline-r … -eggs-organs.html

# 712
  • Мнения: 3
Добро утро.
Вчера ми махнаха конците от операцията, днес ще ходя на фризьор и дет се вика се чувствам като нов човек  Mr. Green
Рейн, големи вкусотии си сътворила в хладилника.Никога не ми е идвало на ум, че може там да се суши, когато навън температурите са високи  Embarassed
Сега ще ходя да си правя за закуска от "палачинката на Шоки" с ядки и яйца

# 713
  • Мнения: 1 809
Не съм пробвала да топя мас до сега и май е крайно време да опитам.
Но да се върна към кафето... Не успявам да се приуча да го пия горчиво  Rolling Eyes Затова все още слагам подсладител /гаден, синтетичен подсладител  Embarassed/. Но много ми се иска да го спра. Стевия не ми харесва, да не кажа, че направо ми е гадно с нея. Същото е и с мед. Какво ще кажете за сироп от агаве? Знам за фруктозата...  Rolling Eyes Но пък ниския ГИ ме подтиква да си купя и да пробвам. Реших да попитам преди да купувам обаче. Знам, че ще получа правилни съвети  Peace
И аз имам същата дилема, защото със стевия не ми харесва, горчиво не мога да го пия..Но попаднах на това:

http://www.bioslunceluna.com/shop/super-foods-dobavki/kokosova-zahar-250g.html

Ще потърся да си купя и ще пробвам как ще е.

Последна редакция: чт, 17 окт 2013, 09:18 от MALVINA

# 714
  • Мнения: 20 234
Lemi, "изпуснала" си я да загори. Трябва да е на много слаб котлон и да доливаш непрекъснато вода. Този килограм и нещо сланина го топих около 3 часа на 4та степен от общо 9 на котлона.
Става доста бавно. Трябва да се бърка доста често, почти непрекъснато.
Не зная дали реално финансово си заслужава, но поне е сигурно, че е чиста мас.
Благодаря ти за съвета. Аз сипах вода само в началото и после не съм я доливала, така резбрах рецептата по която реших да се придържам. А кога спираш да доливаш водата, по какво се ориентираш?

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 40 964
Момичета,спортът в каква астепен е "задалжителен" Rolling Eyes към режима...Щото ми се иска,ама си падам мързел Blush а и честно казано вечер нямам особено време.

# 716
  • Мнения: 1 809
Момичета,спортът в каква астепен е "задалжителен" Rolling Eyes към режима...Щото ми се иска,ама си падам мързел Blush а и честно казано вечер нямам особено време.
Ако искаш да отслабнеш формутлата е 80% хранене и 20% спорт.Simple Smile Та принципно не е задължително, но спортуването е хубаво нещо не само за фигурата. Аз започнах да спортувам в момент, когато търсех начин да се справя с форма на депресия. Вече повече от 3г го правя и ми е като наркотик. Ако пропусна да тренирам, тялото си го иска Simple SmileТренирам вкъщи.  Спортът  ми се отрази страхотно  на психиката, стойката, фигурата. Станах физически много  силна и издържлива. На 40години съм и съм в пъти с по-оформено и стегнато тяло, от както като бях на 30. А сега като го съчетавам с режима направо супер! Simple Smile

# 717
  • Мнения: 6 347
Момичета,спортът в каква астепен е "задалжителен" Rolling Eyes към режима...Щото ми се иска,ама си падам мързел Blush а и честно казано вечер нямам особено време.
Ако искаш да отслабнеш формутлата е 80% хранене и 20% спорт.Simple Smile Та принципно не е задължително, но спортуването е хубаво нещо не само за фигурата. Аз започнах да спортувам в момент, когато търсех начин да се справя с форма на депресия. Вече повече от 3г го правя и ми е като наркотик. Ако пропусна да тренирам, тялото си го иска Simple SmileТренирам вкъщи.  Спортът  ми се отрази страхотно  на психиката, стойката, фигурата. Станах физически много  силна и издържлива. На 40години съм и съм в пъти с по-оформено и стегнато тяло, от както като бях на 30. А сега като го съчетавам с режима направо супер! Simple Smile

MALVINA, много добре казано! newsm10

# 718
  • Мнения: 20 234
Аз не спортувам. Знам, че не е добре, но някак хич не ме влече а и все го отлагам в бъдещето.
Но това не ми попречи на отслабването, дори свалих повече от очакваното. Изследвания обаче не съм пускала, само хормони за ЩЗ.

Последна редакция: чт, 17 окт 2013, 09:58 от Lemy

# 719
  • София
  • Мнения: 10 858
Lemi, "изпуснала" си я да загори. Трябва да е на много слаб котлон и да доливаш непрекъснато вода. Този килограм и нещо сланина го топих около 3 часа на 4та степен от общо 9 на котлона.
Става доста бавно. Трябва да се бърка доста често, почти непрекъснато.
Не зная дали реално финансово си заслужава, но поне е сигурно, че е чиста мас.
Благодаря ти за съвета. Аз сипах вода само в началото и после не съм я доливала, така резбрах рецептата по която реших да се придържам. А кога спираш да доливаш водата, по какво се ориентираш?

Много благодаря и аз за съветите и тънкостите, и колкото и да е нерентабилно, аз ще си направя мас. Поне да знам, че е чиста. Наистина тази от магазина има ужасно гаден дъх, кой знае какво има вътре.
Въпроса на Лени обаче е логичен. Кога спираме с водата?

Рейнчо, много се радвам, че ми се довери за кайзера. Дано ви хареса де  Heart Eyes
Чимен е вид сминдух, но сминдуха не върши работата на чимена. Съвсем друг аромат има чимена.
Намери ли точна рецепта за кайзер пастарма?
С телешки сърца не съм правила, но бих опитала. Чувала съм легенди за този вкус!

Аги, благодаря, че каза, че има чимен в Кауфладнд! Аз съм търсила под дърво и камък по разни бабки и дядовци по пазарите, които продават тяхни си подправки. И едвам намирам. Сега вече се успокоих, че винаги ще имам достъп до чименче  Heart Eyes

Баничка, много интересен резултат! Усещаш ли намаляване в мазнините?
Чудя се дали да не направя и аз един такъв курс  Thinking
Напоследък много съм се отпуснала в яденето, особено вечер. Режимни неща, но ненужни ...и  много съм се ядосала на себе си. Какво ми става не знам. Дали от това, че е студено вече ...
Но публикувай менюта и както Кам казва - как се чувстваш, ще е адски полезно за всички.

Сега се сещам, че като бях основно на масло и по някое яйце след операцията, имах лош дъх, което отдавах на дренажите под езика.  Мислех, че нещо се чисти от раната. А вероятно съм била в кетоза  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт