ВМ-НВХ, част 65

  • 47 658
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 20 193
Вив, и аз забелязвам, че се отпускам, 100% е заради студа Crossing Arms Прияждат ми се боб, ориз, а не ми се беше случвало.
И аз ще правя пастърма, но ще чакам да застудее, че искам да я суша на балкона, не в хладилника. За чимена - ползвала съм готова подправка за пастърма в която има чимен и червен пипер. Виждала съм я в Метро и във Фантастико, във едни сребристи пакетчета е.

# 721
  • София
  • Мнения: 10 858
Вероятно е от студа, защото вечер като си легна на канапето с одеалце и акъла ми все в това, какво да си похапна. И въпреки че съм вечеряла, все си резвам я парченце кашкавал, я лъжичка, две, три тахан, я парченце черен шоколад ... студа ми прави ангела слаб  hahaha

Малвина, какво спортуваш в къщи?
Сподели моля  Embarassed
Аз от две седмици правя упражнения за дупе и вече виждам резултати! Много съм доволна!

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 40 847
Момичета,спортът в каква астепен е "задалжителен" Rolling Eyes към режима...Щото ми се иска,ама си падам мързел Blush а и честно казано вечер нямам особено време.
Ако искаш да отслабнеш формутлата е 80% хранене и 20% спорт.Simple Smile Та принципно не е задължително, но спортуването е хубаво нещо не само за фигурата. Аз започнах да спортувам в момент, когато търсех начин да се справя с форма на депресия. Вече повече от 3г го правя и ми е като наркотик. Ако пропусна да тренирам, тялото си го иска Simple SmileТренирам вкъщи.  Спортът  ми се отрази страхотно  на психиката, стойката, фигурата. Станах физически много  силна и издържлива. На 40години съм и съм в пъти с по-оформено и стегнато тяло, от както като бях на 30. А сега като го съчетавам с режима направо супер! Simple Smile
Това е супер! Peace
Би ли споделила какви упражнения правиш?И аз искам да стана по подвижна,щот съм си тромава ...доли като дете физическото ми беше най-омразното нещо Embarassed

# 723
  • Мнения: 546
MALVINA, не знаех, че има кокосова захар  Embarassed Ще трябва да проуча  Peace Благодаря   bouquet
mystic woman, заставам с две ръце зад казаното от MALVINA за спорта  Peace Въпросът е веднъж да почнеш. Много се зарибяваш в последствие. И аз съм от мързеливичките и в началото ми костваше усилия на волята, за да направя тренировка. Сега обаче, ако пропусна по някаква причина, съм като болна. Истински наркотик е. А точно с това пристрастяване не смятам да се боря  Wink Ако наистина решиш да спортуваш, в темата за тренировките в домашни условия има много и полезна информация  Hug
Да се похваля, че пак съм стриктна. Чувствам се добре и удовлетворена. А и само за 4-5 дена плюса изчезна. Сега пак съм си на мойте кг и очаквам най-накрая да тръгнат обиколките надолу. И аз следя с интерес експеримента на Баничка. Кой знае, може да се престраша и аз да направя нещо подобно. За сега обаче си хапвам и зеленчуци  Laughing

# 724
  • Мнения: 1 809
Аз съм вече доста напреднала и правя по - натоварващи кардио и силови тренировки. Но ви каня в темата за домашни тренировки, там на първа страница има линкове към различни тренировки и описание кои са за по-напреднали и кои за начинаещи. Атмосферата в темата е същата като тук - всички са много отзивчиви и готови да помогнат със съвет и насоки.
Иначе има един сайт:http://www.fitnessblender.com/  . В него има много тренировки с различна степен на сложност. Преди много правех ХИИТ/HIIT от там. Това е високоинтензивна интервална тренировка, която е около 20-25 мин, но след подобен тип тренировки тялото продължава да гори мазнини до 24ч след нея. Хубаво е да се правят и тренировки с тежести, те също са убийци на мазнините и оформят тялото страхотно. Не се плашете от тежестите, няма да станете като културистки Wink
Аз сега тренирам с Шон Т и Боб Харпър. Шон е велик на кардиото, а Боб на силовите. Последно илзезе програмата Т25 на Шон, в която тренировките са по 25мин. Страхотна програма, но е за по-напреднали, защото е много интензивна. Аз правя нея, като в някои дни замествам с тренировки на Боб с тежести.
Ох, отплеснах се, за което се извинявам. Ако мога да бъда полезна на някой съм насреща, но пак ви приканвам да хвърлите едно око на спортната  тема!  Hug


Yoya, то и аз не знаех..Случайно видях днес, докато се рових в един сайт за суперхрани Simple Smile

# 725
  • София
  • Мнения: 10 858
Малвина, последен въпрос и ще се запиша в спортната тема, да се просветя малко  Embarassed
Но - как тренираш в къщи с тежести? Купила си си дъмбели ли? Или?

# 726
  • Мнения: 6 346
Потвърждавам за зарибяването, когато човек веднъж преодолее нежеланието си да спортува и започне под някаква форма да си осигурява редовна физическа активност Simple Smile И аз никога не съм обичала физическото, винаги съм предпочитала да си седя или лежа, да си чета и т.н. кротки занимания, винаги съм предпочитала да се кача на асансьора, вместо по стълбите, да взема автобуса, вместо да походя малко пеша. Но след като започнах да включвам различни варианти на движение в ежедневието си, вече не мога да си представя и един ден да мине без поне по-продължителна разходка Peace

# 727
  • Мнения: 6 346
Направих новата тема, сега ще я дооформя: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=743470.new#new

# 728
  • Мнения: 1 809
Малвина, последен въпрос и ще се запиша в спортната тема, да се просветя малко  Embarassed
Но - как тренираш в къщи с тежести? Купила си си дъмбели ли? Или?

Да имам гири с различна тежест , за Коледа съм си поръчала за подарък пудовка Laughing

# 729
  • SA
  • Мнения: 3 196
За кокосовата захар - тя не е много по-различна от обикновената захар ( и при двете основна субстанция е захарозата ( или сукроза). Кокосовата ужким имала и някакви фибри, които намалявали гликемичния индекс и сьдьржала разни минерали. Ама си е пак захар, пьк като гледам е и доста скьпичка. Та не знам дали си заслужава.
Аз отдавна пия кафето без захар, напоследьк му слагам кокосово мляко, или сметана. Но ако трябва да го подслаждам, бих си слагала най-проста захар. Няколко грама от нея не са толко фатални ( е, стига да не се пие по литьр кафе дневно, все пак  Simple Smile).

# 730
  • Мнения: 1 809
За кокосовата захар - тя не е много по-различна от обикновената захар ( и при двете основна субстанция е захарозата ( или сукроза). Кокосовата ужким имала и някакви фибри, които намалявали гликемичния индекс и сьдьржала разни минерали. Ама си е пак захар, пьк като гледам е и доста скьпичка. Та не знам дали си заслужава.
Аз отдавна пия кафето без захар, напоследьк му слагам кокосово мляко, или сметана. Но ако трябва да го подслаждам, бих си слагала най-проста захар. Няколко грама от нея не са толко фатални ( е, стига да не се пие по литьр кафе дневно, все пак  Simple Smile).
Ооо благодаря ти , че сподели това. Направо се бях засилила да си купя днес, въпреки че и на мен ми минаха същите мисли относно до колко е полезна всъщност. Ще взема да си пия кафето с кафявата захар която имам и това е. Simple Smile

# 731
  • Мнения: 546
За кокосовата захар - тя не е много по-различна от обикновената захар ( и при двете основна субстанция е захарозата ( или сукроза). Кокосовата ужким имала и някакви фибри, които намалявали гликемичния индекс и сьдьржала разни минерали. Ама си е пак захар, пьк като гледам е и доста скьпичка. Та не знам дали си заслужава.
Аз отдавна пия кафето без захар, напоследьк му слагам кокосово мляко, или сметана. Но ако трябва да го подслаждам, бих си слагала най-проста захар. Няколко грама от нея не са толко фатални ( е, стига да не се пие по литьр кафе дневно, все пак  Simple Smile).
Пия едно, максимум две кафета дневно. Случвало се е да ми е приятно и без захар/подсладител, но  не винаги ми харесва така  Rolling Eyes Искам да огранича сладкия вкус, но и да имам на разположение минимално вреден заместител, ей така за сигурност и спокойствие. Като се замисля, в ученическите си години и част от студентските, пиех кафето без захар и ми харесваше. Не знам как започнах да подслаждам  ooooh! Но тогава не бях любител на сладкото. Шоколадите в къщи обикновено бяха подарък от някой идвал на гости и разбирах, че са изядени от брат ми чак когато видех опаковката им в кофата. Как само се променят вкусовете и навиците  newsm78

# 732
  • Мнения: 20 193
Момичета:

Направих новата тема, сега ще я дооформя: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=743470.new#new

 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт