Гръцка кухня

  • 209 926
  • 923
  •   1
Отговори
# 600
  • София...........
  • Мнения: 961
Интересува ме рецепта на чийзкейк с Филаделфия без печене?
Един приятел беше правил по рецепта от гъркиня и беше уникален, но е загубил рецептата Sad

Благодаря  bouquet

# 601
  • Мнения: 718
чийзкейк:

Блат - 1 пакет бисквити се натрошават и се заливат с 1 пак. разтопено краве масло ( аз лично слагам и 1 есенция ром)
Крем: 1 филаделфия, 1 заквасена сметана малка (Данон, но напоследък много харесвам Бор чвор), 2 с.л. захар
12 часа в хладилник Simple Smile, ако издържиш

# 602
  • Мнения: 904
чийзкейк:

Блат - 1 пакет бисквити се натрошават и се заливат с 1 пак. разтопено краве масло ( аз лично слагам и 1 есенция ром)
Крем: 1 филаделфия, 1 заквасена сметана малка (Данон, но напоследък много харесвам Бор чвор), 2 с.л. захар
12 часа в хладилник Simple Smile, ако издържиш


Малко пояснение за бисквитите, мисля ,че е важно
Благодаря.

# 603
  • Мнения: 718
ами от тези с дупка по средата, еверест с масло или мляко ми допадат най-много, слагаш в блендера да се натрошат и заливаш с масло

# 604
  • Варна
  • Мнения: 237
Много благодаря за рецептата за меломакарона, правих ги в неделя и в момента пак пека.
И сега един тъп въпрос-в какво ги съхранявате-метална кутия или пластмаса? Не обичам пластмасови кутии,повече от 2-3 дни се старая да не държа нищо в такава, а металната дали става,че купих едни от Джъмбо, те след първото миене поръждясаха

# 605
  • Мнения: 1 308
Mwro, радвам се, че са станали сполучливи! Flutter
Относно въпроса ти - аз свикнах като свеки да ги съхранявам в подходяща чиния, увита в целофан или пък в стъклена купа с капак. Свеки прави меломакарона всяка година седмици преди Коледа и ни ги дава увити в чиния с панделка и се запазват, заради меда нищо им няма. А и доколкото знам, колкото повече "отлежават", толкова по-вкусни са
Simple Smile

# 606
  • София...........
  • Мнения: 961
чийзкейк:

Блат - 1 пакет бисквити се натрошават и се заливат с 1 пак. разтопено краве масло ( аз лично слагам и 1 есенция ром)
Крем: 1 филаделфия, 1 заквасена сметана малка (Данон, но напоследък много харесвам Бор чвор), 2 с.л. захар
12 часа в хладилник Simple Smile, ако издържиш

 stambuli
, Сметаната директно ли се смесва с Филаделфията или се разбива(и как)? И трябва ли някакъв желатин да се добавя?
Маслото да е само размекнато или да го загрея до течно състояние?

Благодаря   bouquet

Последна редакция: сб, 08 ное 2014, 11:14 от divna_

# 607
  • Мнения: 718
маслото трябва да е течно, за да слепне бисквитите и да заприлича на блат. В тази рецепта няма желатин, но има рецепти и с желатин. Сметаната е като кисело мляко, просто смесваш с филаделфията и захарта за секунди с миксер.

# 608
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Интересува ме рецепта на чийзкейк с Филаделфия без печене?
Един приятел беше правил по рецепта от гъркиня и беше уникален, но е загубил рецептата Sad

Благодаря  bouquet

Ето моята рецепта:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=541721.msg25102750#msg25102750

Лимонен чийзкейк

Продукти:

За блата:

200 г дайджестив бисквити /с пълнозърнесто и овесено брашно например/;
80 г масло размекнато;
200 г шам фъстък.

За крема:

300 г сирене филаделфия;
250 г кисело мляко;
100 г пудра захар;
90 г заквасена сметана;
сокът на един лимон;
настъргана лимонова кора от два био /необработвани с препарати/ лимона.

Приготовление:

Бисквитите се слагат в найлоново пликче и се начукват с държен чук. Изсипват се в широка купа. Размекнатото масло се нарязва на малки кубчета и постепенно се добавя към бисквитите като същевременно се размесват с една ръка, за да стане хомогенна смес. След това сместа се изсипва в подходяща тава и се оформя като блат - основа за кейка.

Шам фъстъците се обелват и счукват на едро. Основата от бисквити се поръсва равномерно с тях.

В друга купа се смесват продуктите за крема, като в началото се разбъркват с лъжица, а след това с тел или миксер. След като кремът е готов, се излива на равномерен слой върху бисквитите и шам фъстъка.

Така приготвеният кейк се оставя в хладилника да се охлади за 2 часа преди да се сервира.

Ако лимонът не се приема, може да не се слага. Понякога правя кейка с настърган черен шоколад, без лимон.

# 609
  • София...........
  • Мнения: 961
stambuli, InaDot Благодаря   bouquet
Направих чийзкейка, но за съжаление го хапвахме с лъжичка  Embarassed
Крема не се сгъсти... Сложих една голяма 1 бр. кофичка заквасена сметана Мегле, 2 бр. Филаделфия, 3 суп. лъ. кристална захар. Много внимателно и бавно бърках само в една посока с лъжица (нали с миксер щяло да се втечни? )... след като видях, че никак не е гъсто сложих 1 бр. кофичка извара Маджаров . Пак след бавно внимателно бъркане беше почти същата консистенция, но не исках да слагам желатин и го изсипах върху оформения блат. След 24 часа стоене в хладилника решихме да хапнем , но като срежеш се стичаше крема и сипвах с лъжица   Embarassed
И блата ми беше бая стегнат - незнам дали съотношението бисквити(2 пакета чаени)/ масло(125гр.) е виновно или от притеснение да стане блат доста се заиграх в притискането  newsm78

Моля, за съвет къде и какво греша?

Благодаря   bouquet

# 610
  • Мнения: 718
сметана 20 % ли си взела? Аз бъркам с миксер точно за секунди, няма как да се втечни. Те и двете неща са твърди, как си го втечнила, чудно ми е   chef Мегле имат и течни сметани, да не си объркала какво да вземеш.

# 611
  • София...........
  • Мнения: 961
сметана 20 % ли си взела?


 stambuli
, Да - 20 % заквасена. Освен тази седмица да правя втора проба  newsm78
Ти слагаш сметаната , филаделфията и захарта и заедно ги бръмваш на миксера?

# 612
  • Мнения: 718
 newsm78 недоумявам какво може да се обърка. Я пробвай пак Simple SmileТози път ще го ядете с виличка  Mr. Green

# 613
  • Мнения: 1 111
Фен съм на Гърция и то огромен. За кухнята да не говорим. Гръцка мусака, пастицио, десерт "Кормоз" и т. н. Сега съм на работа, но ще пусна и аз някоя рецепта.

# 614
  • Мнения: 3 289
Знаете ли рецепта за сиропираните сладки Роксакая

Общи условия

Активация на акаунт