За да изглежда фигурата ми добра Дюкан ще избера - 272

  • 35 528
  • 743
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 487
ООООХХХХ това телешко и аз не мога да го харесам,единствения път когато ставаше за ядене (според мен)беше   кайма на фурна с тиквички,домати,чушки,лук и мнооого подправки.....
Веднъж в Италия ми хареса телешка пържола ама убийте ме няма как да я направя същата.

# 241
  • Испания
  • Мнения: 37 503
smileys като казваш че малко ям (гладувам) според тебе по колко трябва да ям или през колко и по колко

Точно количество, разбира се, аз не мога да ти определя. Въпросът е да не гладуваш, защото смяташ, че си на диета. И в това е предимството на режима ни.

Мога да ти кажа, че по време на първа и втора ядях минимум по 5 пъти на ден, без да се тъпча, естествено. В протеинов ден съм яла на едно ядене по половин пиле.  Embarassed

И сега, в четвърта, почти винаги хапвам нещо между закуската и обяда, а и правя следобедна закуска. Количеството е значително по-малко отпреди.

...Само такъв ли калкулатор на дукан има

Какъв такъв?

# 242
  • Мнения: 148
smileys  благодаря аз си намерих. Ще ми пратиш ли темичка за меню тарсех но не намерих  само  за 1 и 2 фаза  ако може

# 243
  • Мнения: 32
Здравейте момичета, ето че и аз съм на път да се присъединя към вас. Опитах точковата (белтъчна) диета за около седмица и видях, че действа. Но като всяка диета и тази има същия недостатък - бъдещото задържане на теглото. Намирам сходство в принципа й на действие с този при дюкан, с "малката" подробност, че последната дава известни надежди за запазване на постиженията.  
Няма да се спирам подробно как отдавна се боря с килограмите и през какви перипетии съм минала, всички в тази тема са така... затова я има и темата.  tooth
Но се питам, все пак познавате ли някой, отслабнал с дюкан и успял да задържи новото тегло. Лично аз намерих доста познати отслабнали с този метод, но пренебрегнали захранването и съответно пак с наднормено тегло.
Не искам да звуча като песимист, просто е по-обнадеждаващо да знаеш, че някой наистина е успял. (не с отслабването само, а и със задържането на новите "габарити")
Иначе прочетох книгата, набавих си рецептурника и в най-скоро време почвам.

# 244
  • Испания
  • Мнения: 37 503
smileys  благодаря аз си намерих. Ще ми пратиш ли темичка за меню тарсех но не намерих  само  за 1 и 2 фаза  ако може

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=589897.msg18951697#msg18951697

Това е моята тема с рецепти. Всички са за първа и втора фаза. Ако има някоя рецепта за трета /може би са само няколко/, е отбелязано в самата рецепта. Меню можеш да си съставиш сама в зависимост от това, какви продукти купуваш и какво предпочиташ да ядеш. Избираш си рецепта и готово.  Simple Smile

Успех!  Hug

...Но се питам, все пак познавате ли някой, отслабнал с дюкан и успял да задържи новото тегло. Лично аз намерих доста познати отслабнали с този метод, но пренебрегнали захранването и ...

Да. Отблизо познавам. Аз.  Wink От 24/12/2009 съм в четвърта фаза. И още много дюканки, които пишат /или не пишат/ понякога в темата, но са спазили всички фази: Мирка, БигБаба4, Исаче... и да не изреждам, че вече не са малко и ще пропусна някого.

Добре дошла и успех!  Hug

Последна редакция: чт, 24 окт 2013, 15:44 от smileys

# 245
  • Лутаща се
  • Мнения: 788

Но се питам, все пак познавате ли някой, отслабнал с дюкан и успял да задържи новото тегло. Лично аз намерих доста познати отслабнали с този метод, но пренебрегнали захранването и съответно пак с наднормено тегло.


Аз също си запазих теглото. Не съм свалила много килограми, само 10. Но си ги свалих с упоритост и спазване на режима.
Сега си задържам резултата също с много труд, внимателно хранене, без преяждане и със спорт.

# 246
  • София
  • Мнения: 606
smileys Ще пробвам и ще кажа как е станало... Благодаря ти! Както винаги много отзивчива...   bouquet Hug

# 247
  • Мнения: 182
Здравейте момичета, ето че и аз съм на път да се присъединя към вас. Опитах точковата (белтъчна) диета за около седмица и видях, че действа. Но като всяка диета и тази има същия недостатък - бъдещото задържане на теглото. Намирам сходство в принципа й на действие с този при дюкан, с "малката" подробност, че последната дава известни надежди за запазване на постиженията.  
Няма да се спирам подробно как отдавна се боря с килограмите и през какви перипетии съм минала, всички в тази тема са така... затова я има и темата.  tooth
Но се питам, все пак познавате ли някой, отслабнал с дюкан и успял да задържи новото тегло. Лично аз намерих доста познати отслабнали с този метод, но пренебрегнали захранването и съответно пак с наднормено тегло.
Не искам да звуча като песимист, просто е по-обнадеждаващо да знаеш, че някой наистина е успял. (не с отслабването само, а и със задържането на новите "габарити")
Иначе прочетох книгата, набавих си рецептурника и в най-скоро време почвам.

Дали ще ги задържиш зависи само и единствено от теб. Ти сама казваш, че твоите познати са пренебрегнали 3-та или 4-та фаза. Режимът наистина работи, даден ти е начина, останалото зависи от теб. Успех!

# 248
  • Мнения: 24
strida, познавам едно момиче свалило към 30-40кг с Дюкан ( не помня вече колко бяха точно ) Тя беше на режима преди 5-6 години , 4 фаза я кара за кратко , не е редно да го казвам , но сега яде нормално , мисля че даже и трици не яде вече.. както и да е качи 5-6 кг след като спря 4 фаза , но до там.. За всеки е индивидуално , аз съм я правила също преди  Thinking 4-5 години свалих доста килограми , но имах проблеми лежах в болница и докторите ми дадоха захранване с картофи и т.н. и така прекратих Дюкан , също качих 4кг и ги задържах до преди година , но рязкото обездвижване си каза думата и сега имам да свалям 24кг ( вече 13  Grinning ) Какъв е извода? Simple Smile Много е вероятно да си задържиш килограмите , но най - добрия вариант е -- > прави като Смайлис , БигБаба и т.н.
В крайна сметка не е толкова трудно един ден в седмицата на чисти протеини и след като си свикнал с триците и обезмаслените продукти да си караш до живот Simple Smile
 Hug

# 249
  • Мнения: 45
Скачам набързо само да покажа това http://jenatadnes.com/bg/articles/1037-articles.html  Peace Peace Peace Задължително прочетете ( дано някой не ме е изпреварил, но нямам време да чета няколко страници назад).
Гледам последния пост, че за много свалени кг. се пише, аз смъкнах 48кг. след като не спазих както трябва 3та фаза си върнах половината, за което съм си виновна изцяло и само аз!
Приятна вечер на всички  Hug

# 250
  • Мнения: 71
Скачам набързо само да покажа това http://jenatadnes.com/bg/articles/1037-articles.html  Peace Peace Peace Задължително прочетете ( дано някой не ме е изпреварил, но нямам време да чета няколко страници назад).
Гледам последния пост, че за много свалени кг. се пише, аз смъкнах 48кг. след като не спазих както трябва 3та фаза си върнах половината, за което съм си виновна изцяло и само аз!
Приятна вечер на всички  Hug
Интересно интервю,прегледах го набързо,но смятам че има доста отговори  на поставяни и не поставяни въпроси .
ООО извинете ме ,забравих да поздравя всички момичета ,които сега навлизат или им предстои да навлязат в режима ,а и на всички останали -Добър вечер   bouquet.Радвам ви се -изписали сте толкова много ,на фона на всичко казано тези дни,аз мога само да дам лек отчет ,вече 2 месеца и 20 дена съм 4тофазничка и нещата просто се случват...все още си пиша в календара и все още се меря и със сантиметър,за сега няма какво да ме стряска ...и тъй като все още нямам фурна смятам да прегледам темата на Smiley ,за да видя дали няма да си намеря нещо за МФ.Лека Вечер Приятели  txtloves

# 251
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Оххх, Смайлсче, кога ли ще имам време да прочета цялата ти тема...
Тая баница ще й дойде реда тази събота, пък да видим каква ще я докарам.   bouquet

# 252
  • Испания
  • Мнения: 37 503
smileys Ще пробвам и ще кажа как е станало...

Непременно да кажеш. Надявам се, че е станало вкусно и си го хапнала с апетит.  Wink

Скачам набързо само да покажа това http://jenatadnes.com/bg/articles/1037-articles.html  Peace Peace Peace Задължително прочетете ( дано някой не ме е изпреварил, но нямам време да чета няколко страници назад).
...

Страхотно е интервюто. Мерси.  Hug Сега ли са го публикували? Учидих се, като прочетох, че Дюкан говори за книгата за триците, която ще излезе скоро в България, после видях най-отдолу, че интервюто е от 2008. Ще го копирам в темата с препратка към сайта, защото темата тук ще мине и замине и иди, че търси после линка.  Joy

Оххх, Смайлсче, кога ли ще имам време да прочета цялата ти тема...

Ще, ще. Темата си е във форума и... когато, тогава.  Wink

# 253
  • Мнения: 2
Привеееет Simple Smile

Много сте изписали , което е супер, но не мога да ви изчета с кеф Simple Smile Почвам, спирам и пак отново Simple Smile НО това си е кеф. Кефя ви се на резултатите.
Добре дошли на новите момичета и УСПЕХ.
Аз от два дни не съм се качвала на кантара,защото не мога да се добера до него сутрин, че малко с майстори се занимавахме, а някак си не върви аз да се разхождам гола пред тях, крачейки към кантара Simple Smile  Но, това което много ме притесни онзи ден е, че без никаква видима причина, без нетолерирани храни, без нарушения, без МЦ бях плюс 2 кг. Та малко ми се смота настроението, но после се сетих, че с малката обикаляме по цял ден сега в това циганско лято и не се сещам да ям или да пия вода. И реално сутрин ям по някое парче от НЕВЕРОЯТНАТА баница на Ан.че и после навън. А вечер съм толкова уморена, че изяждам 1 пакетче рулца от раци или няколко резена пуешка шунка с ескуиза и просто умирам в леглото. Ами как искам да свалям или да нямам плюс Simple Smile Това беше последните 2 -3, че бях П дни. Днес си забърках една голяма купа салата и си наваксах яденето, но ми е тооооолкова тежко, че едвам дишам....Ще мине и замине...
Утре правя един месец на режима и смятам да се запася с конкретни мерки и теглилки. за да дам пълен отчет за режима Simple Smile Лека и отслабваща нощ Simple Smile

# 254
  • Мнения: 182
Добро утро! Simple Smile В този мрачен и мъглив ден моя милост навършва 39 години!

Карам си спокойна трета, килограмите си стоят, чувствам се прекрасно! Равносметката за тия 39 години сравнително ми харесва  Joy Е, винаги може и повече. Както казва моя брат - На тия години ставаме вече банални/ то не беше 1,2,3 пъти...вече 39  Laughing/
Но пък да сме живи и здрави!

Общи условия

Активация на акаунт