Готварска печка Gorenje EC-772W - моля за помощ за печене на кекс

  • 11 152
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 020
Много ви моля за мнение.
Печката ми е такава, фурната е с вентилатор - опциите за печене са с вентилатор; на горен реотан + вентилатор; на долен и горен едновременно БЕЗ вентилатор.



Не знам дали темата ми е за тук, но нямам много време за търсене и затова пуснах тук темата.

Проблемът е, че много обичаме кекс, но не мога да го пека в тази фурна. Опитах всякакви варианти на печене - с вентилатор, без вентилатор, със загряване /предварително/; без загряване и т.н.. и т.н.... не става и не става, отвън се изпича и хваща дебела коричка, отвътре - глетав.  Sick Confused

Опитвах всякакви рецепти за кекс, нито една не стана... изпитани и проверени от кой ли не, накрая майка ми дойде и тя опита няколко пъти и как ли не и при нея не стана.
Лошото е, че след опитите резултатът не става за ядене и съответно се хвърля в кофата за боклук и парите и продуктите отиват "на кино".  Sad

Мъжът ми ми забрани вече да се пече у нас кекс, изхвърли всички кексови форми.

Да поясня - печката е нова, купена 2010 год. и след появата на децата - породени и все още малки, нямам много време за други готварски експерименти при десертите. Торти правя, блатовете се изпичат идеално, дали защото са по-тънки... не знам, опитах така да пека и кекса, пак се провалих.

Много дълго стана, но след поредните теми за "лесен и вкусен кекс"  Crazy Mr. Green, пак се навивам да опитам, но моля за съвет - как печете кексовете на фурни с вентилатор и по-специално, ако имате същата печка, ще е най-добре.

Само моля за подробно списание по минути. Дано все пак успея.

# 1
  • Мнения: 7 779
намали температурата и увеличи времето за печене. не виждам тези основни неща написани. пиши и на кое ниво печеш , а може и рецептата. така повечко хора може да ти дадат мнение.

# 2
  • Мнения: X
Кекс се пече на 180 гр. и на най-долното ниво.

Аз вече и хванах цаката(след доста провали ) на моята фурна и ето така процедирам  с кекса- нагрявам и отгоре и отдолу фурната и като стане време да слагам тавата, изключвам отгоре и оставям само отдолу. Така се надига доста, разпуква се и като видя, че се е разпукал и позапекъл отдолу (при силно загрята фурна след около 15тина минути), включвам и отгоре да се зачерви и готово.
Иначе хваща коричка отгоре и се запечатва и има опасност да стане глетав, да не се изпече в средата.

# 3
  • Мнения: 3 020
Evana, нямам само долен реотан.

Bongo, пека на 2-ро ниво отдолу нагоре. Изчетох книжката за употреба, спазих инструкциите и таблицата, пак не стана, удължих времето и пак така, но...... досега не съм пекла на 140 градуса. Все на по-високи... може пък това да е проблема и да се запича така само отгоре. Чакам поне 40 мин.

# 4
  • Мнения: 7 779
всичко се пече според спецификацията на фурната. аз правих кекс на 180 градуса както е по рецепта и на 30-та мин. се получи кекс с негърски произход.  Joy  следващият кекс се пече на 150 градуса. става за ядене за тези, които обичат по-изпечено да е. оттогава го слагам само на 140 градуса и горен и долен реотан.  така научках моята спецификация на фурната.

# 5
  • Мнения: 3 020
всичко се пече според спецификацията на фурната.
И аз мисля така, на предишната ми печка ставаше по съвсем друг начин и винаги се получаваше, на тази още не съм й намерила цаката.  Crazy
Точно затова питам за конкретната печка и фурна.  Peace

Ще опитам по твоя начин и с по-ниски градуси.
В книжката ми дава за този вид сладкиш да се пече или на вентилатор само на 150-170 градуса, или на горна + долна без вентилатор на 160-180, ами опитах и тези начини и не стана.

В началото пробвах на долна с вентилатор /само така имам долен реотан/, но то завърта въздуха и пак се запича и отгоре и пак хваща дебелата коричка.

# 6
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Имам същата печка, но нямам проблеми с печенето - на второ ниво, градусите - 160-170. Щом печеш пандишпанови блатове, би трябвало и с кексовете да се справяш. Аз има чувството, че ел. уредите реагират на притесненията - колкото повече се притесняваш, толкова повече не става  #Crazy

# 7
  • Мнения: 3 020
Благодаря на всички за съветите.  Hug
И най-вече на Бонго. /чак сега забелязах, че си мъж  Embarassed/

Но.... в нашата къща явно няма да се закусва с кекс.  Confused
Вчера правих две дози и двете са пак на боклука. Първият го изключих на 50-тата мин. и го оставих във фурната - веднага спадна и после се оказа глетав. Вторият - на 2-рия час.  Shocked Имаше всички признаци, че е изпечен добре... но не, като изключих фурната, пак спадна. Отвън изпечен много добре, вътре - полусуров.  Sick

Пекох ги на 2-ро ниво на 140 градуса на долен и горен реотан без вентилатор. Загрях предварително няколко минути. Надигнаха се над "чашката" на формата и доста се бяха напукали отгоре.

Вече си мисля, че или моята фурна нещо не е наред, че даже за 2 часа  #Crazy да не може да опече кекс, или че толкова съм се сдухала и тестото да го "усеща"  newsm78
Най-интересното е, че блатовете за торти ми се получават повече от перфектно. Удвояват се още при печенето и после при престояването на готовата торта пак се удвояват. Вече правя тортите с по 2 блата, че с три става много висока/голяма.

Нямам обяснения защо така се получава с кекса... ???!!!!  Confused

# 8
  • София
  • Мнения: 1 179
6tastliva mama недей така няма да се отказваш. Аз имам същата печка, но е на газ с гаранция нещо не правиш като хората. Може и в продуктите да ти е проблема, предлагам ти да ти дойда на гости и да ти покажа, ако ли не ела ти у дома и аз съм от София.  Peace Предложението е сериозно    ето разрез от моя кекс  Peace аз пека на 2 ро ниско ниско ниво и на 150 градуса без вентилатор обаче  Peace Не загрявам фурната слагам го в студена. Предполагам че кексовото тесто го правиш по рядко или брашното не е хубаво. Няма как да правиш блат за торта а кекс не  newsm78

# 9
  • Мнения: 7 779
... предлагам ти да ти дойда на гости и да ти покажа, ако ли не ела ти у дома и аз съм от София.  Peace Предложението е сериозно   
... и аз , и аз .... hahaha

# 10
  • София
  • Мнения: 1 179
... предлагам ти да ти дойда на гости и да ти покажа, ако ли не ела ти у дома и аз съм от София.  Peace Предложението е сериозно   
... и аз , и аз .... hahaha

Бонго няма да ти откажа заповядай  Peace и от теб имам какво да научи човек  Hug

# 11
  • Мнения: 385
Всички тестени пека на 160 ,по средата на фурната/не уточнявам ниво ,защото при мен са 4/.В повечето случаи  не включвам предварително фурната и никога не съм имала провал.Опитай отново,успех!

# 12
  • Мнения: 385
Пропуснах нещо важно,само на вентилатор пека.

# 13
  • Мнения: 8 290
Прилича на моята печка, но е купувана отдавна и не знам точно дали е този модела. Пека в предварително загрята на 160 градуса фурна, по средата, на долен реотан+вентилатор. Няма пропуск.

# 14
  • велико търново
  • Мнения: 588
Имам същата фурна със два ел.котлона и два газови които не използвам.
Пека си кекс на загряна фурна 170-180 градуса.Слагам го отдолу.Като се надигне и почне да се разпуква го дигам по средата да се запече намалявам на 160 градуса.Имах същият проблем пека мъфини или кекс и спадаха като ги извадя.Смених брашното оказа се ,че е старо.Много е важно и продуктите набухва телят.Като цяло според мен тези фурни са по слаби от една моя стара фурна .

Общи условия

Активация на акаунт