Забременяване след противозачатъчни?

  • 31 540
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 390
Да, само че от бледо розова трябва да стане по-тъмна от контролната. Продължавай с тестовете в следващите дни.  Peace

# 31
  • Мнения: 68
Здравейте,

Нова съм във форума и за пръв път пиша. Моля, да ме извините ако се намесвам неуместно, но тази тема ми се стори най-подходяща. Имам подобен случай. В края на септември забременях по естествен начин с еднояйчни близнаци. за съжаление се наложи да ги махнем в 8-ма гс , защото не се разделиха и нямаха пулс. Направиха ми аборт в репробиомед при Николов. Оказа се, че не съм изчистена добре и ме приеха в св.София. Там всичко мина добре, изчистих се с химически масаж. Преди повече от месец, доктора ми каза, че съм изцяло възстановена и може да опитваме наново. От месец го правим през ден и днес ми дойде цикъла. Много се притеснявам, че освен физически травмата беше и жестоко психическа и това е причина да не мога да забременея. А дали е прекалено рано? Ако може да ми помогнете със съвет. Благодаря!

# 32
  • Мнения: 973
Здравейте,

Нова съм във форума и за пръв път пиша. Моля, да ме извините ако се намесвам неуместно, но тази тема ми се стори най-подходяща. Имам подобен случай. В края на септември забременях по естествен начин с еднояйчни близнаци. за съжаление се наложи да ги махнем в 8-ма гс , защото не се разделиха и нямаха пулс. Направиха ми аборт в репробиомед при Николов. Оказа се, че не съм изчистена добре и ме приеха в св.София. Там всичко мина добре, изчистих се с химически масаж. Преди повече от месец, доктора ми каза, че съм изцяло възстановена и може да опитваме наново. От месец го правим през ден и днес ми дойде цикъла. Много се притеснявам, че освен физически травмата беше и жестоко психическа и това е причина да не мога да забременея. А дали е прекалено рано? Ако може да ми помогнете със съвет. Благодаря!

Добре дошла Bubollina! Не, че аз съм много компетента по темата, но всеки тук ще ти каже, че е твърде малък периода. Права си, че не е възможно да не ти се е отразило психически. Ти си преживяла изключително тежък момент. Опитай да се успокоиш, да гледаш напред, да си представяш как ще гушкаш в обятията си твоето бебче. Вярвай истински, че ще се случи, само е въпрос на време. Ние също опитваме от скоро ссъс съпруга ми и аз ходя "по ръба" на страха си "ами ако имаме проблем", но наистина от това няма никаква полза. Не допускай да стигаш до там да мислиш всеки ден има ли или няма последици. Щом лекарите са ти потвърдили, че си се възстановила - го приеми за чиста монета. Дай си някакъв срок и си кажи..."докато не мине определения период няма и да помислям има ли някакъв проблем или не". В случай, че изтече срока, който си си дала - търсиш лекарска помощ. Вярвам, че няма да стигнеш до там. С пожелание в най-скоро време да се похвалиш с две чертички Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен Simple Smile  Нова съм още в този сайт и незнам дали е има друга тема по която е писано и се извинявам ако се повтарям Simple Smile
Та ето го моя проблем :
Преди близо 3 год. Започнах да имам проблеми с цикъла не ми идваше с месеци и ми откриха поликистозни яйчници, и започнах лечение с противозачатъчни.
И този септември ги спрях понеже с мъжът  ми искаме вече да си имаме дете. Първия месец ми дойде по график, обаче следдихващия месец ми закъсня с 7 дена и много се разочаровах когато ми дойде...
 Отидох на лекар,  който ми предписа инфолик и метфогама. И вече ми закъснява с 2 дена и много се надявам да имаме подарък за коледа Simple Smile  обаче нямам никакви признаци за бременност Sad 
Ще съм много благодарна ако някой сподели някакъв опит или мнение Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 122
Здравей , инфолик и метфогама за подобряване качеството на яйцеклетките ли ти ги предписаха ? Аз също бях на противозачатъчни и ги спрях със същата цел Simple Smile Чела съм , че след тях трябва по-лесно и по-бързо да се забременее .. трябва постоянство и търпение  Simple Smile и дано Дядо Коледа ни зарадва с чакания подарък .

# 35
  • Мнения: 2
Еми да за това ми ги предписаха Simple Smile охх да дано да сме слушали и да получим подарък Simple Smile  благодаря ти много Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 178
Здравейт, Bubollina!
Съжалявам за това, което ти се е случило. За мен само фактът, че си задаваш този въпрос показва, чо може би още не си готова. Това е трудно решение, но ще дойде от само себе си. Ще го усетиш, когато желанието за бебече ще избута назад всички гадни мисли.
Желая ти много успехи!

# 37
  • Мнения: 1 122
Здравейте , имам въпрос . Гинекологът може ли да ми каже (след преглед) дали този месец ще имам О . Защото според моите пресмятания утре трябва да съм в О ,но тестовете имат много бледа , почти незабележима розова линийка , която си мисля , че само аз я виждам newsm78 ..благодаря

# 38
  • Мнения: 566
Йонито Simple Smile Генекологът може да ти каже, да ти проследи големината на фоликулите и дали има доминантен. Втората чертичка на О. теста за да е положителен трябва да е колкото или по-наситена от контролната. Успех!  bouquet

# 39
  • Мнения: X
ionito Simple Smile гинеколог може да  каже дали си имала О. в един цикъл. Била ли си на лекар този месец, казал ли ти е че имаш доминантни фоликули с какъв размер, аз не се доверявам на тестове за овулация,ползвам и метода на Бт понякога  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 1 122
Миналият месец в началото бях при гинеколога си , защото имах ниско долу болки и той ми каза , че правя цистит и това беше. Тогава все още не бяхме почнали с бебеправенето и за това може би не говорихме по тази тема . Преди да ми предпишат Diane 35 фоликулите не се пукаха , тогава цикъла ми продължаваше над 100 дена. Надявам се , че след 1 година лечение това вече да не е така , но веднага след почивните дни ще отида на преглед .  Simple Smile И аз не се доверявам напълно на тестовете ( в момента имам непостоянна лека болка ниско в ляво дано да е от О  Praynig

# 41
  • Мнения: X
Нека да те посъветвам нещо, смени си лекаря, аз нямам доверие на тези изписваши със или без повод противозачатъчни без или с преглед и те съветвам да не почваш Диането , ами да се довериш на кадърен специалист ,болката е всичко но ако тя продължава посети АГ ще след Коледа!!!

# 42
  • Мнения: 1 122
Благодаря за съвета , точно така и ще направя ! До сега съм сменила 3 -ма специалисти , 2 ма от които ми назначаваха противозачатъчни (тогава бях на 17-18г.) newsm78 Diane пих една година и лекаря ми каза да продължа , но аз реших да не го слушам  Naughty

# 43
  • Мнения: 68
Сладката Чан и dotiraz, страшно много благодаря за отговора. Извинявам се, че не се включих по-рано, но не съм влизала във форума, откакто писах. Днес си направих тест и вчера и онзи ден (тъй като с мъжа ми опитваме отново ), втората чертичка на три поредни теста е много бледа но я има и в момента ми закъснява с 3 дни...... може би вече има нещо  Grinning
Стискайте палци момичета и още веднъж благодаря и успех на всички, които очакват двете чертички.
Аз ще пиша, когато станат ярки.

# 44
  • Мнения: 566
Буболина Чертичката има ли я - независимо дали е бледа - бременност има! Честито - лека бременност с здраво и пухкаво бебче на термин!     bouquet   

Общи условия

Активация на акаунт