ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО - тема 13

  • 85 040
  • 758
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 192

Вижте на какво попаднах в една тема за ПА.
Желая Ви светли и щастливи празници.
Мир и светлина в душите ни. Hug



....Свети Иисаак Сирин казва: "С всички сили пази своя душевен мир. Не го отдавай за нищо на света. Помири се със себе си и ще се помирят с теб Небето и земята!"
- Но на нас ни е тежко да се помирим със себе си.
- Вътрешният мир е там, където няма грижи за този свят, никакви интереси, дори за собствената си личност.
- Има ли тогава в човека мисли?
- Тогава настъпва тишина в човека. Няма мисли. Нашият живот зависи от нашите мисли - ако те са мирни, тихи и благи, и нашия живот ще е такъв. Ако мислите ни са разрушителни, няма да имаме мир и покой. Само някой да ни каже нещо, което н е е по нашата воля, веднага избухваме. Точно тогава се проличава нашето истинско състояние. А трябва да се научим да бъдем мирни.



хубава и вярна сентенция

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ ПОЖЕЛАВАМ И АЗ santa2

# 706
  • Мнения: 1 496
Аз пия от няколко дена Деанксит , освен , че спя страхотно с него , нямам събуждания през нощта освен ако малкия не реши да играе , хаха . И снощи се пробудих нещо , но иначе тоя път ми действа добре на настроението , а преди като съм го пила никакъв ефект . Почнах и билковия чай на билкаря Илия Димитров , дано ми помогне и той , ако самите билки не помогнат, то се надявам на психическа основа , че чаят действа да ми спрат паник атаките . Силно вярвам , че ще ми помогнат , защото 1 позната ми каза , че точно с билки се е излекувала от раз и вече 2 години не е имала ПА.

# 707
  • Мнения: 960
Enyo,как си?
Гала, имаш ли подобрение?
Елизабет, ако чая ти помогне ще ти пратя пари да ми купиш и на мен защото не съм от София.
Вече сме в почивка до 2 01 2014г.
Децата малко ми образуват нерви, но скоро ще ги разхвърлям по баби и лели. Laughing
Предстои ми и пазаруване на подаръци и малко ще се разнообразя.
Вече съм като зомби. Вечер като си легна автоматично си налагам да мисля за хубави неща- моренцето, екскурзии или други неща, които са ме правили щастлива и се получава.
Нали казват, че когато искаш нещо да се повтори, значи тогава си бил щастлив.
Даже снощи ми беше малко смотано и напук на всички мои виждания взех та изгледах "Предай на татък". Видях не само страдащи хора, а и много, ама много надежда.

# 708
  • Мнения: 1 496
Елизабет, ако чая ти помогне ще ти пратя пари да ми купиш и на мен защото не съм от София
С най - голямо удоволствие бих пратила на всеки , само да помага . Като отидох при билкаря бях толкова отчаяна , че никога няма да се отърва от тази пуста болест , че консултантката ме съжали и каза - ще те оправим момиче , ще видиш , че до 10 дена ще почувстваш действието на билките . А , дано  Praynig .

# 709
  • София
  • Мнения: 477
При мен нещата не вървят много засега. Тази седмица псито ми вдигна есцитила на 1 и 1/2. На всичкото отгоре ме е хванал някакъв грип и сега съм на антибиотици. Абе картинка просто Sad

# 710
  • Русе
  • Мнения: 621
Добре дошла и аз в клуба  smile3516
Както и при повечето от вас, всичко се случи в супер спокоен за мен период, диагнозата - депресия и паническо разстройство! Треперех без повод, получавах сърцебиене, краката не ме държаха, виеше ми се свят, накрая и тикове получих.
Пробвах лечение първо с билкови неща, но не се получи. После ми изписаха Ксанакс и Есобел. Ксанакса беше 20 дни сутрин и вечер по 1/2, после само вечер по половинка и спирам. Есобела беше първо по 1/4, след три дни половинка и след още три по цялооо и така 6 месеца. Опитах да вдигна Есобела на половинка, но ми стана по зле. Отказах се, реших да потърся и хомеопат. Сега пия неговите капки и другите хапчета. Вчера бях малко по добре, днес пак краката са ми кашкавал.
Но по неприятния проблем е, че имах добър сън, почнах хапчетата и след 3-4 ден почнах да спя много неспокойно, мине ли 2ч почвам да се будя през един час, в 5ч вече ставам, защото не мога да заспя повече и не мога да си намеря място в леглото. От това недоспиване съм като парцал. А винаги съм обичала да си поспивам и това ранно ставане не е в моя стил. Тая вечер мисля да не пия Ксанакса да видим какво ще стане. Според вас добра идея ли е?
Вече си мисля, че никога няма да стана пак нормален човек, не смея да правя никакви планове за нищо, защото не знам дали ще съм в кондиция или не.

# 711
  • Мнения: X
Аз едновременно с новата работа си намалих все пак дозата на деанксита 6-ти ден пия само по едно хапче деанксит и привечер взимам 2 седатифа. Определено съм се била пристрастила, защото 6-ти ден ми е едно замъглена, замаяно пред очите, получавам си яко паник атаки, но съм решила геройски да устискам да мине този период, пък по нататък ще му мисля как да спирам и това едно хапче. И в новата работа се оказа ,че ще имам страшно много отговорности, което много не ми допада, всеки ден там не ми е много добре, но там и само там и не се отказвам, да видим дали ще ми помогне пък. За капак тази седмица и детето се разболя, та по нощите по лекари, пък в болница искаха да ни оставят,  геройски се противопоставих, че точно за |Коледа за 3-ти път не ми се влиза в болница с детето,2ра нощ ще стане почти не съм спала, само следя темп. Единствено искам аз да устискам на това едно хапче, интересното е, че засега нямам тревожност, а от 2 хапчета не минаваше седмица без да си я получа в някои дни и сега въпреки разболяването на детето съм някак си спокойна, въпреки,че пък аз чисто физически не се чувствам добре.

Вики и Ники и при мен съществува този проблем с меките крака, което ме притеснява повече отколкото замайването на главата и сърцебиенето.

Някой да знае къде може да се намери есберикум- преди години само това съм пила и много ми помагаше, сега ми казват, че е спрян в нашата аптечна мрежа, ама защо никой не може да каже!

За мен тази 2013 г ще се окаже най-кошмарната в целия ми живот, искам бързо да си отива- тази ужасия която ми се случи, кошмарна работа, и премеждия с детето в болници, зверско задавяне, любимия ми дядо почина, по-скоро да се маха!

Последна редакция: нд, 22 дек 2013, 14:00 от Анонимен

# 712
  • Русе
  • Мнения: 623
Здравейте и от мен! Пиша ви, за да споделя своята история и чрез нея да ви кажа, че тази гнусотия,наречена Паническо разстройство не е нищо повече от лоша игра, която ни спретва нашия мозък,но е и нещо, което можем да контролираме, повярвайте!
Аз съм млад човек и за съжаление проблемите ми се проявиха още когато бях на около 18-год. възраст и се оказа, че са започнали много преди това. Когато вече се почувствах наистина зле отидох на психиатър и диагнозата ми беше поставена. Лекуваха ме с Ципралекс и Ксанакс. Това продължи доста време, повече от 3 години. И това беше най-гадното време за мен- не можех да излизам, защото напревех ли го започвах да си мисля какво ли не-че ще ми стане лошо, ще припадна, няма да има кой да ми помогне, сърцето ми започваше да бие, мислех си, че умирам. Познато, нали? Хапчетата донякъде намалиха тези усещания и когато се почувствах по-добре се върнах към нормалния си живот. Забелязах, че когато правех неща, които наистина искам, които отвътре ми идва да направя-се чувствах добре. И тогава паника нямаше! А и как да има?? Мозъкът ми се наслаждаваше на удоволствието. Но останех ли сама със себе си, без контакти и ангажименти- тогава адът започваше.
Така си живеех до преди известно време, когато разбрах, че съм бременна. Наложи се да спра всякакви хапчета(а до тогава ги пиех за добро утро, ден и добър вечер). След това трябваше да кърмя. И какво се оказа-близо две години без медикаменти и в интерес на истината - без почти никакви атаки. Не че не съм имала моменти, в които съм се чувствала зле, но съм ги преборвала, и то без хапчета! Това ми даде надежда, че аз всъщност не съм толкова "болна". В крайна сметка всяко едно от тези хапчета действа с натрупване, а в моменти на атаки стъпвах на краката си още докато ги изпия. И нямаше логика да се успокоявам от тях, а чисто и просто от мисълта, че съм си взела хапчетата.
Това, което искам да ви кажа с цялата тази плеада от думи е да повярвате, че можете да преборите себе си. Вие сте по-силни от една глупава атака! Намерете нещата, които наистина ви развличат, дори да ви се струват детински. На моменти съм се успокоявала оцветявайки книжка. И в това няма нищо срамно, щом е за каузата да се чувствам добре! И знайте, че това, което ще ви излекува сте вие, лекарствата само ще ви помогнат.
Надявам се съм била полезна! Simple Smile

# 713
  • Мнения: 1 496
Аз да споделя за билките - днес ми е 1ви ден на пиене и още след 2рата чаша от чая се почувствах така сякаш съм взела хапче за щастие , взех да се смея , танцувам из къщи , виках на мъжа ми колко ми е коледно и т.н.  Laughing . Малко шантава работа , но определено имам настроение огромно . Иначе адски пада кръвното , направо не можех по едно време да се държа на крака . Доволна съм , да видим утре как ще е  Laughing .

# 714
  • Мнения: 109
Хееееееееееййй, здравейте! Завърнах се жива и здрава  Party Нямате представа колко екстремно беше всичко! Не мога да опиша дори колко екстремно! Толкова постоянен,ежедневен стрес много отдавна не ми се беше случвал. Много, много горда съм от себе си! Явно в такива моменти организма намира някакви екстра сили, за да можеш да продължиш. И бях сигурна, че като се върна, ще ме удари я паника,я депресия,я грип, но нищо все още не се е случило! И се чувствам съвсем нормално с изключение на това, че искам да спя 3 дена непробудно! Laughing Предвид всичките туристи, емигранти и всякакви раси и това, че 2 дена поред седях на крак под дъжда от 10 сутринта до 7 вечерта( не бях единствената де  Laughing ) и после още 4-5 часа права до към 12...и дори не успях да настина!...не знам...нещо или някой ме е пазил..Сериозно! Като си помисля как тук от най-малкото нещо мрънкам и гледам да си угодя и ако не успея, почвам да се паникьосвам, там бях адски силна и издръжлива.
Едната нощ ми се наложи да си потърся хостел само за нощувката, бях се паникьосала, понеже всички хостели в района бяха вече пълни, а аз нямах пари за по-скъпо място...та, намерих един, където имаше едно единствено свободно легло в стая за 18 човека! Joy Ми нямах избор...Да знаете как се "спи" на такова място  Joy Да не говорим, че мъкнах куфара около 2 километра докато стигна до там...Еми пак ми беше гот...въпреки умората, въпреки болката в краката от обикаляне и въпреки световъртежа от тълпите наоколо! Даже пропуснах два дни да си взема золофта!Сам сама обиколих музеи, търговски улици и забележителности и съм много горда, че нито веднъж, нито една черна мисъл не ми мина през главата..А тръгнах със страх, че ще ме взривят в метрото примерно...Интересно какво стана със страха от преди...да излезеш и да отидеш до магазина без да ти стане зле?!?!? newsm78  
Сигурно като си постоя тук и се върна към ежедневието пак ще ме почнат нещата, то вече не закъсняха и първите екстрасистули вчера, но се надявам никога да не се върна там, където бях в началото и преди 2 години!
Весели празници и почивки и от мен Hug Дано всеки от нас се почувства по-обнадежден и силен през предстоящия приказен период!

# 715
  • Мнения: 113
Аз да споделя за билките - днес ми е 1ви ден на пиене и още след 2рата чаша от чая се почувствах така сякаш съм взела хапче за щастие , взех да се смея , танцувам из къщи , виках на мъжа ми колко ми е коледно и т.н.  Laughing . Малко шантава работа , но определено имам настроение огромно . Иначе адски пада кръвното , направо не можех по едно време да се държа на крака . Доволна съм , да видим утре как ще е  Laughing .

Elizabett, моля те сподели състава на билковата смес Simple Smile

# 716
  • Мнения: 1 496
Рецептата на чая е тайна на билкаря , и аз попитах , но ми казаха  , че на гръба на опаковката пише само 50% от рецептата , останалото било тайна .

# 717
  • Мнения: 5 459
Хееееееееееййй, здравейте! Завърнах се жива и здрава  Party Нямате представа колко екстремно беше всичко! Не мога да опиша дори колко екстремно! Толкова постоянен,ежедневен стрес много отдавна не ми се беше случвал. Много, много горда съм от себе си! Явно в такива моменти организма намира някакви екстра сили, за да можеш да продължиш. И бях сигурна, че като се върна, ще ме удари я паника,я депресия,я грип, но нищо все още не се е случило! И се чувствам съвсем нормално с изключение на това, че искам да спя 3 дена непробудно! Laughing Предвид всичките туристи, емигранти и всякакви раси и това, че 2 дена поред седях на крак под дъжда от 10 сутринта до 7 вечерта( не бях единствената де  Laughing ) и после още 4-5 часа права до към 12...и дори не успях да настина!...не знам...нещо или някой ме е пазил..Сериозно! Като си помисля как тук от най-малкото нещо мрънкам и гледам да си угодя и ако не успея, почвам да се паникьосвам, там бях адски силна и издръжлива.
Едната нощ ми се наложи да си потърся хостел само за нощувката, бях се паникьосала, понеже всички хостели в района бяха вече пълни, а аз нямах пари за по-скъпо място...та, намерих един, където имаше едно единствено свободно легло в стая за 18 човека! Joy Ми нямах избор...Да знаете как се "спи" на такова място  Joy Да не говорим, че мъкнах куфара около 2 километра докато стигна до там...Еми пак ми беше гот...въпреки умората, въпреки болката в краката от обикаляне и въпреки световъртежа от тълпите наоколо! Даже пропуснах два дни да си взема золофта!Сам сама обиколих музеи, търговски улици и забележителности и съм много горда, че нито веднъж, нито една черна мисъл не ми мина през главата..А тръгнах със страх, че ще ме взривят в метрото примерно...Интересно какво стана със страха от преди...да излезеш и да отидеш до магазина без да ти стане зле?!?!? newsm78  
Сигурно като си постоя тук и се върна към ежедневието пак ще ме почнат нещата, то вече не закъсняха и първите екстрасистули вчера, но се надявам никога да не се върна там, където бях в началото и преди 2 години!
Весели празници и почивки и от мен Hug Дано всеки от нас се почувства по-обнадежден и силен през предстоящия приказен период!

Ако си станала хаджийка, от тук насетне всичко ще ти е по вода  Grinning
 А аз се убедих днес какъв немотивиран търтей съм. Слънцето на работа....и няма кой да се сети да ми направи страшниче......та едва сега ,като ми стана некво-никво......се сетих......и естествено няма да си правя чай по нощите защото се пие цял ден.......ПР изисква много сериозна мотивация.....а не червено вино  Simple Smile

# 718
  • Мнения: 109
Рецептата на чая е тайна на билкаря , и аз попитах , но ми казаха  , че на гръба на опаковката пише само 50% от рецептата , останалото било тайна .
Хубаво е, че ти действа така добре на настроението! Wink И браво за смелостта...аз май не бих посмяла да пия нещо, което не знам какво е newsm78

# 719
  • Мнения: 5 459
Рецептата на чая е тайна на билкаря , и аз попитах , но ми казаха  , че на гръба на опаковката пише само 50% от рецептата , останалото било тайна .
Хубаво е, че ти действа така добре на настроението! Wink И браво за смелостта...аз май не бих посмяла да пия нещо, което не знам какво е newsm78
Аз също. Знам ли,може и весел тютюн да ми пуснат вътре.   Joy Едно подобно приповдигнато настроение ей така от раз ме навежда на нездрави мисли!

Общи условия

Активация на акаунт