ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО - тема 13

  • 85 388
  • 758
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 192
Здравейте, не знам дали тук трябва да пиша, но просто искам да поговоря с някого, който би ме разбрал. От около три месеца имам така нареченото паническо разстройство. В началото бях доста притеснена постоянно разтревожена и уплашена. С времето ставам все по - добре... разбрах, че просто много често и доста рязко ми пада кръвното и явно оттам съм развила това тревожно разтройство, но вече с всичко се справям, но много ме плаши това чувство на нереалност, тази дереализация, колкото и да знам, че е безопасна и че с времето ще мине (впрочем сега почнах да пия чай от жълт кантарион), но все има частица в мен,която казва ами, ако полудявам или ми има нещо друго? Просто ми се иска да поговоря с някого, който изпитва подобни на моите притеснения.
Благодаря
Здравей!
Не се притеснявай, не полудяваш, това е нормално състояние за паническото разстройство,и аз в началото си мислех точно така, пък ето ме 2 месеца по късно не съм полудяла ,а даже не пия лекарства(не пожелаха да ми предпишат, сега се чудя дали да не пия транксен newsm78 и търся лекар с който да се посъветвам), но в началото, когато ми беше най тежко, все това си мисех ,даже го усещах, всичко е въпрос на психика, ако нещо физически те притеснява, направи си исзледвания(поне аз така правя даже в момента)за да си спокойна и да можеш да се концентрираш върху стабилизацията на психическото ти състояние, а това не е никак лека задача.
И не се притеснявай можеш да споделяш всичко Hug ,добре си направила като си писала, аз в началото бях супер зле и бях сама и трябва да ти кажа ,че тук хората много ми помогнаха макар и само със съвети и подкрепа , не ги познавам, но съм им много благодарна    bouquet, даже  се изненадах , колко важни са думите и подкрепата в един такъв момент дори и във форум, до този момент не бях си давала сметка за това.

Последна редакция: пн, 18 ное 2013, 01:14 от belladonna86

# 76
  • София
  • Мнения: 483
belka, пия есцитил. Преди това пиех ципралекс, но той спря да ми действа. Интересното е, че и двете са с едно и също активно вещество, та в началото малко се притеснявах дали есцитила ще ми подейства, но то сработи и сега съм добре. Е, не съм в цветущо здраве, де, не съм, какъвто бях преди да ми се случат тези гадости, но се търпи.

# 77
  • Мнения: 0
 Simple SmileЗдравейте,както бях писала ходих на контролен преглед и лекаря ми каза че най-вече трябва да се изправя срещу страховете си и да престана да мисля за състоянието си.Добре звучи ама как?И Понеже от най- малката доза антидепресант ставам по зле продължавам на неолексан и вечер мелатонин.Знам че са хранителни добавки а колко ще ми помогнат ще видим.Каза ми още че всичко е в моята глава и най-вече сама трябва да го преодолея.Може и така да е но този световъртеж как да преодолея.За Коледа трябва да пътуваме в чужбина по страхотен повод как ще стане не знам като сега до кварталния магазин ми е много трудно да ходя.Моля се и се надявам всичко да отшуми че така ми се хойка Simple SmileСега отивам да хвърля боклука това ми е всекидневната тренировка Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 78
  • Мнения: 0
Благодаря много! Да много по - лесно е, когато има с кого да го споделиш, който наистина те разбира. На мен ми казаха да не пия антидепресанти и подобни, защото можеш да привикнеш към тях и после по - зле да ти става. Затова пия различни билки, които помагат при такова състояние (като жълт кантарион, маточина, ройбос и други). Също така много да спортувам и да излизам с приятели, да ходя до магазина дори и да е насила. В началото наистина ми беше много трудно, страх ме беше и сама вкъщи да остана, а недай си боже да трябва да изляза сама навън . Явно билките, спорта и времето лекуват. Това са нещата, които аз правя, споделете и вие какво най - много ви помага.

п.с. Забравих да кажа- все пак всичко започна заради ниското ми кръвно и много нередовният ми цикъл, ако знаете някакви методи за уравновесяване ги споделете, а аз за кръвното ядох 20 дни яйце в оцет и ако не друго вече поне не ми пада толкова често.

# 79
  • Мнения: 192
за нередедовния цикъл едно тн нещата които аз разбрах е ,че вероятном организма има нужда от цинк, той се съдържа в черния дроб, телешкото и в ядките, но за съжаление от ядките се усвоява по трудно и  за това е необходимо да се набавя чрез хранителна добавка, все пак се консултирай с лекар, но и моят цикъл е нередовен а азз много не си падам месоядна и в момента пия инунуактив на допъл херц , съдържа вит ц ,вит е, фолиева киселина ,селен ,цинк, аз го пия за имунната система , защото прекарах доста тежък вирус , а имам и алергичен синузит, алергия и така , но би трябвало да подейства и при нередовен цикъл ,все пак съдържа цинк, фолиева, а те са много важни особено цинкът за проблема, който имаш, иначе и аз не пия антидепресанти , пробвах за една две седмици и се чувстах много зле от тях явно не на всеки действат добре другото нещо, което може да взимаш е ремотив ,това е жълт кантарион на таблетки , но ефекта му е поразителен , само че питай дали може да ги пиеш едновренно и имуноактива и ремотива.
Успех и да пишеш как си!  bouquet

# 80
  • Варна,морето ...
  • Мнения: 683
belka, пия есцитил. Преди това пиех ципралекс, но той спря да ми действа. Интересното е, че и двете са с едно и също активно вещество, та в началото малко се притеснявах дали есцитила ще ми подейства, но то сработи и сега съм добре. Е, не съм в цветущо здраве, де, не съм, какъвто бях преди да ми се случат тези гадости, но се търпи.
на мене доктора ми каза да го пия ако положението излезе извън контрол ,т.е ако се влоша

# 81
  • Мнения: 2 860
Би ли казала нещо повече за това яйце с оцет, как се приготвя, по колко, абе въобще каквото се сетиш. И на мен оня ден кръвното ми беше 75 на 50.

# 82
  • Мнения: 0
Bella, много ти благодаря за информацията, така много ми помагаш, непременно ще опитам и ще кажа резултата. Гала, за яйцето - вариш едно яйце и го слагаш без да го белиш в чаша пълна с оцет (така,че да го залее) оставяш го да престои 24 часа, обелваш го и го хапваш преди ядене и слагаш новото яйце и така 20 дни. При мен ефекта беше добър, преди това кръвното ми падаше всеки ден, доближавах граници, а сега ми пада много, много рядко пу-пу. Дано да съм била полезна  Hug

# 83
  • Мнения: 1 501
И моето кръвно особено напоследък е много ниско , чак ми прилошава докато бутам количката.Не знам на какво се дължи , до преди няколко седмици постоянно си мерех кръвното , защото все си мислех , че го вдигам ако получа ПА , а сега е ниско ли ниско и ходя като пияна.

# 84
  • Мнения: 0
Някой пил ли е мелатонин,кажете ми моля и нещо за ремотив? Confused

# 85
  • Мнения: 2 860
Аз съм пила ремотив, за съжаление при мен проблемите се оказаха сърдечни, но въпреки всичко ми понамаляха екстрасистулите, иначе една колежка го пиеше и се чувстваше страхотно. Хубаво е ефективно лекарство.

# 86
  • Мнения: 192
И моето кръвно особено напоследък е много ниско , чак ми прилошава докато бутам количката.Не знам на какво се дължи , до преди няколко седмици постоянно си мерех кръвното , защото все си мислех , че го вдигам ако получа ПА , а сега е ниско ли ниско и ходя като пияна.
и аз така преди вдигагах , сега съм с ниско и се чувствам като парцал , аз по принцип съм с ниско, но сега пада доста, да не би магнитните бурии да оказват влияние newsm78 пак ще има, така поне четох ,май беше в синоптик

# 87
  • Мнения: 192
знам ,че вече досаждам, но тази вечер съм много зле и не е от псиихичното ми състояние а от физическото, днес разговарях отново с лекари за конт преглед синузита не минава и всичките ми казха, че има вероятниост да имам тумор на сфедоналниня синус newsm45 newsm45 newsm45 не спирам да плача ,защото най вероятно е това след 2 месечно лечение  3антиб , направо ми иде да се самоубия, много трудно се лекувал, сестра ми е до мен , утре ще търсим скенер и магнитен резонанс но не знам къде да ги търся имам предвид къде има добра апаратура и спец не трябва да губя време, но ми е много тежко на сестра ми също , не мо мога да го преживея сега постоянно мисля че ей сега ще умра, но за съжаление страховете не само мои ,но  и на лекарите, колко ли време ми остава, много МИ СЕ ЖИВЕЕ, обещавам на себе си, че ако не е тумор и всичко е наред ще се променя тотално и начина си на живот и мирогледа, всичко smile3518 smile3518 smile3518
Боже помогни ми ,наистина съм много зле със сълзи пиша това, не мога да повярвам ,че паниката ми ще се окаже права мислех си ,че всичко е само на психика.
Знам, че не е тук мястото ,но понеже срещнах много добри хора в този форум може ли някой да ми препоръча ямр и скенер или клиника ,доктор каквото и да е.
Ще съм много благодарна  bouquet

# 88
  • Мнения: 2 860
Беладона, предполагам искат да изключат възможността за тумор, не че ти сигурно имаш. Това се прави превантивно. Успокой се, сега медицината е много напреднала, има толкова успешно лечение на тумори, но за това няма да ти пиша сега когато още нищо не е ясно. Добра техника има в болница Св.Иван Рилски в София. Направи си скенер за твое успокоение, няма нужда от ЯМР според мен, но това лекар трябва да го каже. Самите изследвания не са нищо особено, аз имам направени 6 скенера и 4 ЯМР.

# 89
  • Мнения: 17
Ох четох ви четох ви и най накрая реших и аз да се включа Sad
Аз имам ПА от около 2 години и половина с епизоди на пълно възстановяване и дори забравяне на това състояние. Но за съжаление се убедих и аз ,че отърване напълно няма.
Лекувах се първоначално с лекарства и психотерапия, при психиатър- 2 години- грешка!! Огромна. Заблуждавах се колко много ми помага терапията и за това бързо се оправих. Но се оправих,защото АД потисна тези ужасни физически симптоми, или по скоро,както казва моя близка приятелка, пак ми е лошо,но вече не ми пука.Това е ефекта от медикаментите. В момента,в който ги спреш глей кво става. Така започва да ти пука,че при всяка криза си преживяваш многократно смъртта и се прераждаш след това наново. Не това е подхода. Разбрах го сега,когато за трети път се доверявам на лекарствата. Кризите не спряха въпреки тях. И този път даже са по страшни, по обсебващи. В процес на спиране на лекарствата съм и ставам все по зле. Зарязах психиатъра си,който вече на последните ни срещи се чудеше какво да ме прави и каква стратегия да ми приложи, но той е безсилен,той не е терапевт,той е психиатър.Много добър човек,отговорен,но до там!! Не е моят човек явно. Посетих друг,психотерапевт,в друг граг,не в София. Ами веднъж съм го посетила до сега, веднъж и по телефона говорихме ,когато ми бе зле и разликата е огромна. Сега мисля да се доверя на този човек, защото той също ме увери,че справяне с проблема има. Но всичко е вътре в мен.
Такава бъркотия е в главата ми,че дори и мислите си не мога да подредя правилно. Но имах нужда да го излея......преди време пишех много в един друг форум,но там вече не е това,което беше Sad Запознах се със страхотни хора и станахме истински приятели. Хубаво е да знаеш,че ще бъдеш разбран с 2 думи и не е нужно да се обясняваш всеки път,когато ти е зле ....
Благодаря ви за вниманието.
Ще ви чета и ще пиша Simple Smile
Много усмивки от мен

Общи условия

Активация на акаунт