На добър час в ПЪРВИ клас! - 4

  • 29 368
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 275
И при нас има отделен учител по английски. Децата я обожават, късмет извадихме, че не се падна учителката, която беше на баткото. Има деца, които в четвърти клас все още не познават азбуката. Дано следващата година не я разпределят на нашия клас. Мисля сериозно да протестирам и подписка да събера, ако това се случи.
При нас рисуването няма да се проведе, поне учителката нищо не каза за него. Но ни предупреди за останалите предмети, че ще се провежда. Моята девойка ще участва. Предишните години участваше и баткото.
Утре ще им правят обща снимка на класа и индивидуална снимка пред голямото сметало. Laughing
ще има мойте ще ходят в петък събираха парите.Интересно ми е защо не са ви казали че има Rolling Eyes

# 691
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте,
На рисуването няма да ходи, сега решава задачите за Коледния мат. турнир, освен задачите от минали състезания има ли някакъв сборник или помагало което има сходни задачи.
Утре има Родителска среща на нашия клас. Моя син вчера пак е имал проблеми с дисциплината, учителката е искала тефтера му за забележка, а той е казал, че го е загубил Shocked, страх го било какво сме щели да му кажем ние и съответно по лошо е станало положението.

# 692
  • Мнения: 24 467
Състезанието "Аз рисувам" със субективния си начин на оценяване не дава точна представа за нивото на децата.Имало е случаи деца на художници да получават малко точки и обратното.В този смисъл това състезание ИЗОБЩО не е важно,тоест пояснявам на майките много да не се впрягат.,а ако толкова някой го вълнуват състезанията на СБНУ,да се фокусира върху следващите.
При "Аз и буквите" и "Аз и числата" вече има точен критерий на оценяване и  тогава  резултата и точките са реални.

Родител- художник не е презумпция за дете с такъв талант. Отнася се за всеки предмет.
Иначе принципно повечето състезания за малки деца не дават "точна представа за нивото на децата", т.к. децата са още неориентирани, условията- неясни /често липсват текстове/, задачите- с относителна сложност.
Аз не бих си създавала мнение относно това какво може и не може дете, което е в І клас, в зависимост от резултата му на което и да било от тези състезания.
А на рисуването няма да ходи просто защото това не го влече. А аз съм последният човек, който ще нахендри силом дете на състезание. Принципно никое от горните не е нужно за децата. Моето ще иде само ако има личен интерес, а това се решава, като му дойде времето да се събират парите.

# 693
  • Мнения: 18 047
Има ли изискване с какво трябва да рисуват?
Моята пък много я влече, редовно си рисува в къщи, сега е на вълна релефни флумастри, кака и и помага, тя има усет, аз не  Mr. Green Не са от мен тия деца  Laughing

# 694
  • Мнения: 24 467
Смятам, че състезанията /по всичко/ са за такива, които ги влече точно определената дейност /предмет/.  Peace

"Необходимо е участниците да носят материалите, с които ще рисуват, с изключение на рисувателен лист. Допустимите материали са цветни моливи, пастели, водни бои и флумастри."
http://www.sbnu.org/tests.php

# 695
  • Мнения: 18 047
Благодаря, Джуди   bouquet

# 696
  • Мнения: 5 940
Синът ми много обича да рисува, но това не означава, че би искал да се яви на състезание по рисуване.
Каза, че обичал да си рисува, каквото му е приятно, а не по тема, която му предлагат. Това за работата в клас, защото не сме си говорили за състезание.

# 697
  • Мнения: 962
нямам някакви болни амбиции,не се впрягам .....пуснах го защото ТОЙ иска,  за да види какво е ...  Щом има желание детето нека да ходи аз съм на този принцип

# 698
  • Мнения: 417
Утре ще им правят обща снимка на класа и индивидуална снимка пред голямото сметало. Laughing

И нас утре ще ни снимат. Предлагат няколко варианта на календари според размера на календара и това дали са за момчета или за момичета. Довечера ще му дам списък с желанията ни и единия от подаръците за Коледа за бабите и дядовците е готов   Simple Smile

# 699
  • Мнения: 18 047
нямам някакви болни амбиции,не се впрягам .....пуснах го защото ТОЙ иска,  за да види какво е ...  Щом има желание детето нека да ходи аз съм на този принцип

 Peace

Уф, днес нещо съм остра в изказа си явно, ама за мен е по- болна амбиция да отиде на състезание по математика, при положение, че са взели до цифрата 5  Wink

# 700
  • София
  • Мнения: 9 139
Знаете ли покрай промяната на 23 декември в неработен ден (за сметка на 21-ви, който стана работен) дали 21-ви декември ще е учебен ден?

# 701
  • Мнения: 18 047
Знаете ли покрай промяната на 23 декември в неработен ден (за сметка на 21-ви, който стана работен) дали 21-ви декември ще е учебен ден?

Съмнявам се, първоначално си беше голяма тъпотия да е учебен ден, особено за пътуващите деца  Confused

# 702
  • sofia
  • Мнения: 8 955
И да е учебен, аз ще го направя неучебен за моите  Simple Smile

# 703
  • Бургас
  • Мнения: 10 361
Мен повече ме притеснява, ако е НЕучебен 21.12. Confused Мъжа ми със сигурност е на работа тогава, аз още не знам...

# 704
  • София
  • Мнения: 9 139
На мен ми се струва логично да е учебен, предвид, че 23 си беше учебен и ще е работен...  newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт