На добър час в ПЪРВИ клас! - 4

  • 29 359
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 732
Знаете ли покрай промяната на 23 декември в неработен ден (за сметка на 21-ви, който стана работен) дали 21-ви декември ще е учебен ден?

Съмнявам се, първоначално си беше голяма тъпотия да е учебен ден, особено за пътуващите деца  Confused
Учебен е. Обаче май всички ще правят я тържество, я нещо друго забавно. Grinning

# 706
  • София
  • Мнения: 9 129
Благодаря   bouquet. При нас още не са обявили дата за тържеството.

# 707
  • София
  • Мнения: 747
Нашата учителка, сутринта каза:Вижте какво,вече сме взели 10 букви,а децата още не могат да четат.От другата седмица започвам да ги изпитвам,и тогава не знам какви резултати ще има.Наблягайте вкъщи на диктовки и препис,четене на срички.
Нормално ли е това?

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 824
Нашата учителка, сутринта каза:Вижте какво,вече сме взели 10 букви,а децата още не могат да четат.От другата седмица започвам да ги изпитвам,и тогава не знам какви резултати ще има.Наблягайте вкъщи на диктовки и препис,четене на срички.
Нормално ли е това?

И на нас ни казаха същото.Дъщеря ми е до 16:30 на занималня.На целодневно обучение са.След като се приберем познайте дали мога да я накарам да прави преписи и диктовки.
Мисля да я спра от занималня.Не виждам смисъл..

# 709
  • Мнения: 48 053
Нашите ги изпитват отдавна, на срички, на думи...
И госпожата говори с мен за това че моят не може да чете, но го направи насаме и предложи конкретна помощ, и т.н.
Според мен не е нормален тона, а не това че ще ги изпитват

# 710
  • София
  • Мнения: 747
Ами,явно нашата госпожа така се държи.Единия ден говори на висок тон,едва ли не, заплашва,на следващия е мила и добра.Моят син също е на занималня,остава събота и неделя,ако евентуално не съм на работа тогава.

# 711
  • Мнения: 275
 Някой знае ли утре от колко е състезанието по рисуване?

# 712
  • Мнения: 5 259
За мен изобщо не е нормално нито да ги изпитват, нито да ми казват да давам диктовки вкъщи.  Ако чуя подобна реплика, разговорът ще продължи на по-висок тон  Laughing Като може да попитам учителката колко на колко да си разделим заплатата и, щом ще си поделяме работата.
Аз работя с детето когато преценя, че има нужда от това, но минимума учителката трябва да е напълно в състояние да го преподаде и упражни с децата в рамките на часовете, които са и отпуснати.

# 713
  • Мнения: 24 467
Нашата учителка, сутринта каза:Вижте какво,вече сме взели 10 букви,а децата още не могат да четат.От другата седмица започвам да ги изпитвам,и тогава не знам какви резултати ще има.Наблягайте вкъщи на диктовки и препис,четене на срички.
Нормално ли е това?


Култово! Десет букви- четенето готово. Баси кво лесно било!
Ми като не знае какви ще са резултатите, да прояви търпение и ще си ги види. И това е лесно.

allana, тя минимума ще го даде, ако поне има минимален капацитет за изпълнението на работата си. Презумира се често, че има. Значи да се надяваме. Sunglasses

# 714
  • София
  • Мнения: 170
На нас на родителската среща ни казаха,че 20.12 е последния учебен ден,но всъщност и той ще е неучебен,защото за тогава са предвидени коледните купони.

# 715
  • Мнения: 5 234
Нашата учителка, сутринта каза:Вижте какво,вече сме взели 10 букви,а децата още не могат да четат.От другата седмица започвам да ги изпитвам,и тогава не знам какви резултати ще има. Наблягайте вкъщи на диктовки и препис, четене на срички.
Нормално ли е това?
Не е нормален тона. Нормално е да ви обърне внимание да се упражнявате вкъщи, за да не се притесняват децата.
Аз пробутвам вечер кратки тестчета да срича, или задачи.

# 716
  • София
  • Мнения: 6 372
колко забавно... работата на учителя в първи клас е да научи децата да четат. не стига, че до голяма степен тази работа вече им е свършена от родителите, защото повечето деца четат, а те се опитват да вменят вина на останалите родители, че децата им не четяли... и ако обичат, да си ги научат у дома!

според мен, това е абсурдно и аз лично не бих го толерирала.

# 717
  • Мнения: 1 209
На 18.11 имахме родителска среща - 21 не е учебен ден - води се 1ви ваканционен.

# 718
  • Мнения: 5 940
Според мен, когато учителите молят за съдействие родителите да подпомагат процеса на научаване, не го правят с цел да уязвят някого., а да помогнат За четенето си трябват упражнения и смятам, че в училище е недостатъчно времето, за да могат всички да прочетат по няколко пъти текстовете в букварите. Или пък не е така Thinking
Учителката на сина ми каза, че вижда напредък вече при децата, че ги учи всеки ден, но е добре и вкъщи да се упражняват. На мен това ми се стори нормално.
Още повече, че не е конкретизирала с имена.
Синът ми казва, че вече всеки ден четат. Не знам дали това се води изпитване, той не го нарича така, но със сигурност е някаква форма на усвояване или проверяване на нивото на умението. Честно да ви кажа, на мен не ми е хрумвало да се разправям с учител. Според мен на този етап е по-добре да им се доверим, отколкото да тръгваме на война. Няма да е от полза за децата вкъщи да им се обяснява, че нищо не ги учат в училище.

# 719
  • Мнения: 24 467
Прекрасно е да си съдействаме.
Дяволът, обаче, се криел, казват, в детайлите. Едно е да те помолят, друго- да ти нахат едно задължение по посочения от елказелка начин.  Sunglasses
Нашата учителка лично съм я виждала сутрин преди училище да работи с децата, които не могат да четат срички. Идва час по- рано от първия учебен и си сяда в класната стая, не се забива из учителската да пуши, да речем. Всяка сутрин си е на мястото и нещо проверява по тетрадките или прави това. Ако ми наблегне на конкретен проблем с детето, да посъветва къде да работим с нормален тон и израз, естествено, че ще го взема предвид.
Ако аз имам питане и тя е нормален човек, ще да ми отговори, няма да ми се цупи що я питам.
Примерът на комуникация, който бе обект на обсъждане, обаче, е по- различен. За война май никой не е говорил, освен ако става въпрос за недопустимо поведение, на което все пак следва да се противодейства. Какво означава "да се разправям с учител"? Нима мое мотивирано несъгласие с даден метод е нещо забранено от правата училищна вяра и минава за ерес? Вас като ви лекуват, като ви продават стоки и услуги, не питате ли, не се ли колебаете, не изразявате ли несъгласие, когато у вас е налице такова? Нали все специалисти ви ги предлагат? Нима не изпитвате съмнения? Какво по- различно е образованието от вид услуга?
Пълно доверие има, примерно, овцата. Затова я стрижат, доят и колят.
Мисля, че соц. времената са отдавна зад гърба ни и сме равнопоставени субекти в отношението училище- ученици- семейство. Следва да си говорим, не да се командорим.

Последна редакция: ср, 20 ное 2013, 09:54 от Judy

Общи условия

Активация на акаунт