2880лв накуп за майки-студентки - 12

  • 47 396
  • 799
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 720
Такава ли е практиката за изплащането на помощта- трябва да ми се обадят от СП, че съм одобрена?

# 31
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
На мен ми е интересно как ги бавят тия отговори като уверението важи месец за месец. Сигурно на 1ви ще ми звъннат и ще кажат - Ще трябва да ви откажем, защото уверението ви е от миналия месец  Laughing

# 32
  • Мнения: 24
На мен ми е интересно как ги бавят тия отговори като уверението важи месец за месец. Сигурно на 1ви ще ми звъннат и ще кажат - Ще трябва да ви откажем, защото уверението ви е от миналия месец  Laughing

Катее, ако ми кажат така  Thinking ........ такъв скандал ще вдигна #2gunfire #2gunfire #2gunfire . Плащаме им заплатите с данъците си, а те дори и тези мижави пари не заслужават....

# 33
  • Мнения: 109
Момичета, имам въпрос. Днес се опитах да се запиша магистратура, ясно е, че съм изтървала срока, поради основателни за мен причини. Бременна съм във втори месец. Ок, ще запиша другата година, живот и здраве. Ще получа ли еднократната помощ, след като се предполага, че вече ще съм родила? Разбрах, че 6 месеца след раждането можеш да запишеш, но не ми се вярва, или поне смятам, че до тогава, ще го променят.

# 34
  • Мнения: X
Сега, в момента, условието е детето да не е навършило 6 месеца, а дали ще го променят, няма как да знаем. Така или иначе, не можеш да получиш помощта, без да си родила.

# 35
  • Мнения: 6
Аз си подадох документите преди месец точно и снощи социалната работничка ми се обади, точно както беше ми и казала и ме покани да си взема заповедта за изплащане на сумата. Днес минах и ми я връчиха и жената каза, че съм била щастливка, че така бързо са реагирали, защото чакала отговори от университети от август месец.
Супер, ти в кой ВУЗ си и първа година ли си?

# 36
  • Мнения: 0
Здравейте!
Моят случай е следният. Аз съм студентка изкарала 4ти курс тази година, но имам един не взет изпит и съответно не предадена курсова работа. Има ли значение дали съм семестриално завършила(дори не знам дали се водя такава) или не, за да получа тази еднократна помощ?  Терминът ми е краят на февруари 2014г.
Моля дайте съвет как да постъпя, за да има по-голям шанс да ме одобрят и да не изпусна срока.
Благодаря предварително!!!

Последна редакция: вт, 29 окт 2013, 19:20 от a.ivanova06

# 37
  • Мнения: 137
Такава ли е практиката за изплащането на помощта- трябва да ми се обадят от СП, че съм одобрена?
Ами не знам. Поне социалната, която е на моя район ми каза да чакам обеждане. Явно във всяка социална служба е с различни правила.........
Аз си подадох документите преди месец точно и снощи социалната работничка ми се обади, точно както беше ми и казала и ме покани да си взема заповедта за изплащане на сумата. Днес минах и ми я връчиха и жената каза, че съм била щастливка, че така бързо са реагирали, защото чакала отговори от университети от август месец.
Супер, ти в кой ВУЗ си и първа година ли си?

Записах във Винс-а тази година.

# 38
  • Мнения: 29
Здравейте, да се похваля.... на 01.01.2012 родих, на 24.09.2012 записах магистратура редовно обучение. От социалното ми отказаха помощта. Оспорвах пред СГС, 04.2013 се произнесоха в моя полза, при което Социалното обжалва пред ВАС. Днес 29.10.2013, след 1 и почти 3 месеца официално спечелих делото и паричната помощ ще ми бъде преведена Simple Smile Ако някой го интересува в страницата на ВАС има качени материалите по делото и жалбата ,която съм пускала. Номера на делото е 8252 от 2013г. До колкото разбрах обаче от произнасянето на СГС, от дата 12.2012 има някаква поправка в закона.

# 39
  • Мнения: 96
Цитат
Здравейте!
Моят случай е следният. Аз съм студентка изкарала 4ти курс тази година, но имам един не взет изпит и съответно не предадена курсова работа. Има ли значение дали съм семестриално завършила(дори не знам дали се водя такава) или не, за да получа тази еднократна помощ?  Терминът ми е краят на февруари 2014г.
Моля дайте съвет как да постъпя, за да има по-голям шанс да ме одобрят и да не изпусна срока.
Благодаря предварително!!!

Моя приятелка с идентичен като твоя случай взе помощта, така че пробвай!

# 40
  • Мнения: 4 720
Има ли някой, който е записал зимен семестър за учебната 2013/2014 г. и вече е получил помощта?

# 41
  • Мнения: 24
Такаааа. Току що им звънях отново  Sunglasses за пореден път и най-накрая имат отговор от уни-то. Сега само трябвало "шефовете да се разпишат" и около 20-ти Ноември ще ми бъдат преведени по думите на социалната работничка  Crazy . Да видим сега тези шефове какво ще сторят....

# 42
  • Мнения: X
Кой ВУЗ това?

# 43
  • Мнения: 24

Медицинския в София

# 44
  • Мнения: 72
Здравейте момичета.
Имам един такъв въпрос. Ако си студент когато родиш, подадеш документите и те одобрят за помощите, но после прекъснеш, има ли клауза по която се налага да ги върнеш?
Нека поставим въпроса така. Реших да уча, и записах нещо редовна форма. Но след 2-3 месеца родих и ми дадоха съответната помощ. Но аз не се справих с ученето и не успях да си взема изпитите (още първия семестър) и прекъснах. Трябва ли да върна средствата?
Тук пише, че при подаване на молба трябва да имаме студентски права, но никъде не се казва дали трябва да учим всъщност.
То иначе всеки може да записва проформа както се казва...

Общи условия

Активация на акаунт