2880лв накуп за майки-студентки - 12

  • 47 405
  • 799
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 758
Пример, в моя ВУЗ и факултет цената на семестър редовно във всички магистърски програми е 800 лв. Нали не мислите, че таксите от раздутия прием във всевъзможни магистърски програми не е полза за държавата? Въпросът е риторичен, разбира се Wink[/color]
Мисля, че е полза за университета основно. Затова и нивото на образование е никакво. Няма да разказвам пресните си впечатления от магистърската програма в СУ, която записах миналата есен. В момента се чудя дали изобщо да я продължавам. Взех помощта и имах желание да завърша, но не си струва парите.

# 781
  • Мнения: 2 697
Мисля, че е полза за университета основно. Затова и нивото на образование е никакво. Няма да разказвам пресните си впечатления от магистърската програма в СУ, която записах миналата есен. В момента се чудя дали изобщо да я продължавам. Взех помощта и имах желание да завърша, но не си струва парите.

Ако ВУЗ-овете са държавни, ползата е косвено и за държавата, така или иначе. Или другояче казано - печалбата. За нивото на магистратурите знам какво имаш предвид - повечето от тях са си просто бизнес-проекти за реализиране на приходи Wink, дори и в СУ. Виж, за бакалавърските - поне за СУ мога да говоря - не е така, но това е друга тема. Иначе аз също ще запиша магистратура, но имам същите колебания - какво точно да избера и какво бих искала да завърша и да ми донесе полза, а да не е просто наливане на пари и загуба на време.

# 782
  • Мнения: 4
някой знае ли след коя дата  превеждат парите от социалните

# 783
  • Мнения: 5 468
Заедно с детските, а те са след 15-то число някъде...

# 784
  • Мнения: 191
Здравейте! Бих искала да ви помоля да публикувате линк към закона, както и конкретния член и алинея, в които са указани точните условия за получаване на тази помощ.
Една позната ми каза, че тази помощ може да се вземе само от майки, които не са сключвали брак. Това вярно ли е? Предварително благодаря!  bouquet

# 785
  • Мнения: 2 697
Една позната ми каза, че тази помощ може да се вземе само от майки, които не са сключвали брак. Това вярно ли е? Предварително благодаря!  bouquet

Определено това НЕ е вярно - бракът няма никакво отношение към помощта Peace

# 786
  • Мнения: X
Закон: http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135441920

Чл. 8в. (Нов - ДВ, бр. 110 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г., изм. - ДВ, бр. 23 от 2009 г., в сила от 01.01.2009 г.) (1) Майка (осиновителка) студентка, учаща в редовна форма на обучение, има право на еднократна помощ за отглеждане на дете до навършване на една година, независимо от доходите на семейството, когато детето не е оставено за отглеждане в специализирана институция за деца.

# 787
  • Мнения: 191
Много ви благодаря за бързия отговор!   bouquet

# 788
  • Мнения: 115
Сега кандидатствах  в един университет , и питах в момента на подаването дали в момента на записването ще ми издадат бележка че съм редовен студент. Момичето каза че няма проблем  и после каза , че ще й трябва копие от акта за раждане или копие  документ че съм бременна , за да ползвам някакви преференции ..................... то това е за самия процес за обучение нали , няма нищо общо с бележката. АЗ просто искам документ ще съм редовен студент? НАли правилно съм разбрала, на вас искали ли са ви такива документи?

# 789
  • Мнения: 2 697
Iucka, едва ли има общо с бележката - по-скоро актът за раждане на детенце може да потрябва например за стипендии за майки-студентки Peace

# 790
  • Мнения: 115
Iucka, едва ли има общо с бележката - по-скоро актът за раждане на детенце може да потрябва например за стипендии за майки-студентки Peace
И АЗ так си помислих - тя спомена за някакви преференции по време на следване. 
И още нещо да попитам  Embarassed този документ от университета има ли някаква давност (примерно 1 месец)? Защото аз мисля да си го взема сега , а да го подам при социалните   20 дни  по-късно ?

# 791
  • Мнения: 1 668
От Социалните искат уверението да е от месеца, в който си подала молбата до тях . Ако мислиш, че до края на февруари ще родиш и ще можеш да подадеш молбата - вземи го сега, ако ли не- няма смисъл, изчакай до март.

# 792
  • Мнения: 115
От Социалните искат уверението да е от месеца, в който си подала молбата до тях . Ако мислиш, че до края на февруари ще родиш и ще можеш да подадеш молбата - вземи го сега, ако ли не- няма смисъл, изчакай до март.
Благодаря ти !   bouquet

# 793
  • Мнения: 0
къде е линка за новата тема

# 794
  • Мнения: 22
Сега кандидатствах  в един университет , и питах в момента на подаването дали в момента на записването ще ми издадат бележка че съм редовен студент. Момичето каза че няма проблем  и после каза , че ще й трябва копие от акта за раждане или копие  документ че съм бременна , за да ползвам някакви преференции ..................... то това е за самия процес за обучение нали , няма нищо общо с бележката. АЗ просто искам документ ще съм редовен студент? НАли правилно съм разбрала, на вас искали ли са ви такива документи?

Здравей, в кой университет има прием сега за втория семестър?

Общи условия

Активация на акаунт