Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 9 тема

  • 163 630
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 214
Не обичам такива бъркочи с каквото има в хладилника. Но всеки си има вкус.


Не  знам какво разбираш  под  бъркочи.
Разбирам безразборно (за моя вкус) съчетаване на продукти. На мен спанак, кашкавал и пилешко ми идва в повече. Не съм искала да те засегна. извинявай.

# 46
  • Мнения: 56
Няма   защо...А  тази  комбинация  за  първи  път   я опитах  в  Щатите  - пил. пържола,  запечена  със  спанак и  кашкавал  -  невероятна  е....Simple Smile

# 47
  • Мнения: X
Няма   защо...А  тази  комбинация  за  първи  път   я опитах  в  Щатите  - пил. пържола,  запечена  със  спанак и  кашкавал  -  невероятна  е....Simple Smile


Когато нещо се приготви добре даже и невероятното съчетание е вкусно,една рецепта може да се получи по множество различни начини и резултати при различни хора.
 Имам наблюдения -например моята баба прави невероятни мекици само с брашно,мая ,вода и сол.
 А въпросната дама,която споменава за бъркочите ми прави впечатление че шета от форум във форум и мненията й винаги са заредени с доста жлъч.Възможно е да изразиш и неодобрение по-доста по дипломатичен и възпитан начин ,така че да не засягаш никой. Въпрос на възпитание и усет е.(Съвсем не искам да порицавам или да се правя на твърде възпитана,но  просто ми направи впечатление.)

# 48
  • Мнения: 6 214
yulmana, би ли ми показала къде в правилата на форума пише, че не може да се шета от форум във форум и да се споделят мнения? И все пак се извиних. Simple Smile Това се случва изключително рядко в който и да е форум. Simple Smile

# 49
  • Мнения: X
yulmana, би ли ми показала къде в правилата на форума пише, че не може да се шета от форум във форум и да се споделят мнения? И все пак се извиних. Simple Smile Това се случва изключително рядко в който и да е форум. Simple Smile
Съвсем друго написах,ако си ме разбрала криво -ИЗВИНЯВАЙ.
Шетай си където искаш и си пиши каквото искаш,това си е мое мнение,има право на такова нали ?
 Не ми е приятно да се джафкам с някой който не познавам реално,защото не е обективно и неща извадени от контекст винаги могат да се тълкуват на кой както му е угодно.

# 50
  • София
  • Мнения: 372
Е, дами, нека коментираме мъфините...

Като споменахте сладкиша с майонеза ще взема да го пробвам на мъфини, но ми се ще и нещо да добавя. Как мислите, някакво сладко дали ще е удачно Thinking

# 51
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 541
Направих Ванилoвите мъфини ва Супичка вместo с шoкoлад с бадемoв марципан вътре, Станаха разкoшни и супер арoматни! Peace Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 2 701
Май не съм единствената правила през уикенда Ваниловите мъфини на Гисчо


Това са най-вкусните мъфини които съм правила до сега. Направо се просълзих от удоволтвие когато ги опитах и обрах овациите на целия блок (състоящ се от четири човека- ние и съседите  Mr. Green)

# 53
  • Ирландия
  • Мнения: 231
Имам едно въпросче и ще се радвам да ми кажете .Как се използват силиконови формички за мъфини?Самите силиконови форми поставят ли се в нещо като тавичка ? Rolling EyesНа опаковката на тези,които видях пише,че е хубаво да се намажат с мазнина само?В такъв случай предполагам не се поставят хартиени кошнички?
Мерси предварително!

# 54
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Имам едно въпросче и ще се радвам да ми кажете .Как се използват силиконови формички за мъфини?Самите силиконови форми поставят ли се в нещо като тавичка ? Rolling EyesНа опаковката на тези,които видях пише,че е хубаво да се намажат с мазнина само?В такъв случай предполагам не се поставят хартиени кошнички?
Мерси предварително!

Аз ги редя направо върху решетката и ги мажа само с масло. Нямат грешка, нищо не залепва.
Май не съм единствената правила през уикенда Ваниловите мъфини на Гисчо


Това са най-вкусните мъфини които съм правила до сега. Направо се просълзих от удоволтвие когато ги опитах и обрах овациите на целия блок (състоящ се от четири човека- ние и съседите  Mr. Green)

А как може да се избегне това ... "разтичане", демек кексчетата не растът нагоре, а стават като ... гъба? Много се дразня, защото не са много представителни така, а освен това се залепват по формата.

# 55
  • Мнения: 16
,

Последна редакция: пн, 23 ное 2015, 10:33 от galina_deleva

# 56
  • София
  • Мнения: 2 701
И мен малко ме подразни това разтичане, наистина залепнаха за формата и беше неприятно. Мисля че повече смес съм сипала, обаче сместа ми излезе точно за 12 мъфина, колкото е тавата. Ако не я сипа всичката, ще трябва да пека два пъти.

# 57
  • Мнения: 6 214
И мен малко ме подразни това разтичане, наистина залепнаха за формата и беше неприятно. Мисля че повече смес съм сипала, обаче сместа ми излезе точно за 12 мъфина, колкото е тавата. Ако не я сипа всичката, ще трябва да пека два пъти.
Когато ми остане смес, ползвам няколко купички за крем-карамел, освен формата.

# 58
  • Ирландия
  • Мнения: 231
радос Благодаря ти!

# 59
  • Мнения: 3 279
Е, дами, нека коментираме мъфините...

Като споменахте сладкиша с майонеза ще взема да го пробвам на мъфини, но ми се ще и нещо да добавя. Как мислите, някакво сладко дали ще е удачно Thinking
Това са любимите мъфини в къщи.Правила съм ги с крем отгоре но в самата смес  newsm78 стават доста сочни и да не станат глетиви вътре.

Общи условия

Активация на акаунт