Пишем тука трима, не петима, ний сме майската дружина!

  • 43 435
  • 174
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 459
Моляяяяяяяяяяя ?  Shocked
Как 12 бре Нанди ? Какво се е случило ?  Rolling Eyes

# 106
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
Аууууу събудихме се за живот Mr. Green
Добре сме...без памперс от началото на лятото и вече на градина от вчера. Добре се справя детето не мога да се оплача. Вчера като ме видя и хукна срещу мен - мамооо ядох сам  Joy Joy Joy аз гледам дрехите от сутринта същите и чисти  Shocked аз не разбрима хахахха на фона на брат му прасенцето този си е направо стерилизатор Joy
И знаеш ли мамо - продължава Борето - имам си легло само за мен и пяхме песнички Joy
Днес сутринта питали баща му - защото той го води аз водя големия- дали не е ходил на ясла защото се справял много добре. Дано ми е здрав, че съм  smile3511

# 107
  • Мнения: 660
Хера, чудни новини за Борис! Все така да е! Simple Smile

Нико и Рая в петък ще ходят цял ден в Кабаутерберг - хълмче с джудженца и големи занимавки - ходили сме там преди. Ама голямата драма е, че в раничките, в които си носят храната всеки ден, трябва да сложа дрехи за преобличане и още 2 неща за пиене, освен храната и не знам как ще ги побера. Crazy

Новото при нас е не първият учебен ден,а 12 зъба за оправяне Rolling Eyes, да дванадесет, от 24 ли бяха. Мъката ще е голяма, защото Мишелинка не се дава лесно Crazy

Леле, Нанди, при вас са повече. Нико също имаше 4 мънички кариесчета за правене, но имаме гел, с който да забавим процесаи вече успяхме да оправим едното зъбче..остават още 3, които са повърхностни - все едно се е отлюспила люспица от страни на зъбчето...но ще оправяме и тях по малко...

# 108
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Моляяяяяяяяяяя ?  Shocked
Как 12 бре Нанди ? Какво се е случило ?  Rolling Eyes

Зъбарят рече от това че заспивала сучейки(все още) , оставало ѝ мляко по зъбите.... Stop
Със Соник такива проблеми не сме имали, ама ще ги сборим някак си. Засга ходихме веднъж
, няма да ви описвам какво и как се случва , защото не е за описване Confused. Изградиха едно счупено предно зъбче, след месец ще ходим пак....

- имам си легло само за мен
, туй дете у вас къде спи Sunglasses. Иначе браво на него, все така да е чистичък и спокоен в градинката Hug

Тони, много хубаво това с екскурзията, харсвам занимания навън, да играят и да се забавляват на зелено, при нас няма такива работи.

По късно ще ви кача Хамериканският начин за събиране и изваждане на дву и трицифрени числа. Постепенно си изясних защо обикновенният американец се затруднява при елементарни маематически действия....
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 25 сеп 2014, 19:23 от nandi

# 109
  • Мнения: 660
Егати ужаса е това смятане при Хамериканците. Mr. Green

Нанди, тук ги извеждат 3 пъти по половин час, като на обяд са 45 мин на вън за времето от 8:35 до 15:25. А при хубаво време след 12 ч са на вън и играят на тревната част от двора, където имат разни съоръжения и пясък. Прибират се като прасенца в такъв ден Simple Smile Почти през седмица имат някъде екскурзия, посещение на театър, детски център - навън и вътре, защото тук времето е много нестабилно и вали често, разходки до музея, библиотеката за четене и куп още подобни дейности. Аз направо им се чудя на акъла как се навиват да ги емнат от тук да ги возят на 40-50 км на някакво занимание, честно...и то са дечица от 2,5 г до 6. Вярно, че са само 5 групи и във всяка групичка са по 12-13 деца, ама въпреки това ми се струва мисия невъзможна...ама на - забавляват ги на мах. Simple Smile

Оф, едното зъбче/кариесче на Нико е точно от счупено кучешко зъбче и следващият път и ние ще го градим - сега направихме кариес на един от дъвкателните зъби, а останалите 2 кариесчета са фини, като отчупена люспица на предните 2 зъбчета...с тях вероятно ще е най-трудно, че е близо до венеца. На Моник дадоха ли и гел за забавяне на развитието на кариесчетата?

А аз пък да кажа, че хем се радвам, хем ми е тъжно, но Нико ме отбива през последните 2 месеца. От толкова почти вече заспива сам и ме гони от спалнята, или пък иска само да ги гушкам докато заспят - сутрин също не суче от месеци....до преди седмица през деня, ако се удари си искаше да посуче, за да се успокои, но май....вече седмица изобщо не се е сещал да си иска...Боже, не помня кога беше за последно... Sad Та така и той порасна вече и няма нужда от това. Simple Smile Имам чувството, че това лято беше преломно за него И в това отношение. Simple Smile

# 110
  • Мнения: 1 328
Значи много интересна система за двуцифрените, ще я предложа на Сашко Simple Smile
Трицифрените аз така ги смятам. Така смятам и двуцифрените всъщност, по системата за 3.. по "нашенски" нещо с затруднявам без калкулатор Simple Smile
За зъбите - и Митко има проблеми и ще го водя скоро да го види док пак, да понаправи 1-2 кариесчета още. Поне търпя детето, гък не каза.
Митко е отбит, последно сука преди няколко дни, да провери!! има ли мляко. Но преди това през няколко седмици се присещаше.. та го броя от два месеца поприключил, с от време на време включвания за проба.

# 111
  • Мнения: 451
Ивъъъ майко,виЙ пишИтИ Joy

Нандьо,влАзЯй малко У тоЗ фейс и ти да си в час с новостите...дет сА вика поне чИтИ Mr. Green
и сега сериозно доста отдавна там се писа и изписа по темата за зъбите и естествено кой ако не ние бяхме първите с има-няма кариес на всеки зъб,за пулпита да споменавам ли Mr. Green та направихме 3 кариеса и един пулпит и засега мируваме,а предните кво ще ги правим,като вече са така изрити отвсякъде,идея си нямам ooooh! та и ние се пекохме на тоя огън,но като цяло детето беше герой и устоя стоически на мъките Wink

Тони,що е това гелче и има ли то почва у нас Thinking

п.с.системата за цифровизация изобщо не искам да я гледам и знам....мразяяяя математиката под всичките ѝ форми Stop Joy

# 112
  • Мнения: 660
Тони,що е това гелче и има ли то почва у нас Thinking

На нас ни го даде нашият стоматолог в София. Не знам дали го има по аптеките, но самите стоматолози го раздават, за да се забиви процеса и кариесите да не станат пулпити. Не знам доколко помага, но всяка вечер след като измием зъбките на Нико го мажа и до пулпит не се е стигнало още, но пък ние направихме единственото зъбче, където това беше възможно - дъвкателното 4-то горе вдясно.

# 113
  • Мнения: 451
Яснооо Peace Мартето ще удря едно рамо пак Wink А от мен ще е почерпката, че я изтормозих милата, но пък тук е мястото да й благодаря за изключителната помощ, подкрепа и отзивчивост спрямо нашия случай   bouquet
п.с.Тони, дай жокер с името  Wink

# 114
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Тони, на нас не са ни предлагали такова гелче, но на приятелско семество да. Мога да го купя и аз, но проблемът е пак сученето и заспиването, т.е. няма как да измием зъбките, да ги намажем и да заспим, тука някъде сученето ще развали работата Simple Smile.

Как сте ги правили тея зъбки без упойка, тук два вида слагат и пак рееееееееееееееееев.

Луси, тоз фейс явно ще трябва да го заобичам Blush

# 115
  • Мнения: 1 328
Кремчето е това: http://www.patricia.bg/tut-mus.html

Митко има една пломба и още 2-3 проблемчета, ще ги оправяме явно и тях, щото въпреки кремчето пак тръгват да се развиват. Без упойка му я направиха, не каза гък.. и после благодари на доктора, че му е оправил зъбчето и вече няма да го боли.
На батко му също е правена една пломба, без упойка, но чак на 6г.

# 116
  • Мнения: 660
Същото е кремчето - Жени го е показала. При Нико има ефект, наистина, но вероятно е защото той просто от лятото насам отказва да заспива с мен, а когато заспива с мен само се гушка.

Нанди, знаеш, че има доста изследвания за това дали кърменето е причината за появата на кариеси и голям процент от тях са, че не е там причината. Знаеш чудесно, че когато детето засуква зърното е назад в устата му и млякото се "излива" директно назад в гърлото и в устата му остатъци от кърма обичайно няма.

Нашият стоматолог в София каза, че основната превенция е измиването на зъбите и устната хигиена. Аз подозирам, че при Нико част от проблемът е, че той още е като новороден - всичко бута в устата си: играчки, части от тях, пари, често някакви найлони, балони, все още се случва да си мушне камък в устата и т.н. Ръце и усти мием през има-няма 20 мин, но той е толкова бърз, че успява да набута всякакви неща в устата си. Принудих се, след като се върнем от магазина да накисвам/измивам абсолютно всички плодове и зеленчуци дори и тези които стоят в килера, а не в плодника, защото отива, взима си и яде директно и понякога не успявам да го видя и да измия и обеля нещото, че да му дам да яде. Напоследък пък иска само да му измия ябълка, морков, краставица, круша и си ги яде с обелките - не дава да му ги беля, което ме докарва до див ужас също.

Дано и Монката да даде да ѝ оправят зъбките без упойка. При нас се оказаха не толкова много - 4 проблемни зъбчета и ще ги правим едно по едно без упойка - не се налага просто. При повече кариеси знам, че се правят всичките под пълна анестезия, но аз определено не съм хепи от тази идея.

Последна редакция: нд, 28 сеп 2014, 19:25 от Tony_st

# 117
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Тони, наясно съм че кърменето не е проблем , нито пък предпоставка за зъбните проблеми на Мончи. Проблемът е че няма как да ползваме гелчето, до колкото съм запозната не трябва да се яде и пие нищо след нанасянето му на зъбките, а при нас на този етап няма как да се случи.
 Упойката тук са две задължително, първо на венеца гел и след това със спринцовката, няма как да ги избегнем. Практиката им е такава, може би ако имахме бг. стоматолог би се съгласил, но се съмнявам.

На работа съм и от тел. толкова, имах някъде снимка на Соник правен на зъболекарския стол, ако я изровя ще ви покажа.

# 118
  • Мнения: 1 328
Нанди, гелчето само вечер се нанася, преди лягане и след измити зъби.. пък колкото помогне, толкова.

# 119
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Нанди, гелчето само вечер се нанася, преди лягане и след измити зъби.. пък колкото помогне, толкова.
туй ясно, но след нанасянето на тукашното гелче не трябва да се яде или пие вода дори, целта е да остане гелът по зъбките през нощта и да ги предпазва. Моника още суче за заспиване, просто няма как след като е сукала да ставаме отново да мием зъби и да нанасяме гелчето. Няма начин и с нанесен гел да суче, та затова при нас за сега е невъзможно използването му.

Иначе ето и как изглежда оправянето на един кариес , малък кариес , снимката е от преди две години, но нещата тук са същите

Скрит текст:

"Ножиците", нямам идея как се нарича туй чудо с което държат устата на детето отворена, все още ги използват и сега с 8 годишната Соник, така работят, по правилата  Confused


Общи условия

Активация на акаунт