Зимна приказка ни предстои,с желаните ни две черти-тема 45

  • 25 865
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
Росинка,не се преуморявай само  Hug
Ох аз в какво чудене съм само.Цикъла така и не ми дойде.Вчера казах,че ще си взема тест,ама какви ги свърших само.... Когато се прибирах ме болеше леко корема и не минах през аптеката,защото мислех,че ми идва и няма смисъл да взимам тест. Прибирам се...няма нищо.Викам си после ще отида за тест,така и не отидох,оставих за днес. И днес хоп изненада...ЗАТВОРЕНО  ooooh!  Сега ще си се чудя до понеделник,а съм нетърпелива да видя какво става. Иначе вчера имах чувството,че всеки момент ще ми дойде,симптоми като ПМС,но  днес почти нищо не усещам или вече си въобразявам и аз не знам.

# 706
  • Мнения: 366
Мали момичета абсолютно офтопик е това което ще напиша, но полудях. Реших да заведа детето до пицария Дон домат имат детски кът- да поиграе че то горкото се измъчи тези 2 седмици. Отиваме и там детски рожден ден- до тук добре - децата ми се видяха хипер агресивни, а родителите напълно безхаберни, но малкия много искаше да остане и седнахме - и той естествено отиде в десткия кът - играеше си - на два три пъти го сбутаха и той милия идва и ме пита ама мамо защо ме бият - аз му обясних че са по груби и да не се тревожи - после почнаха да редят огромни пластмасови кошове за играчки един в/у друг и да ги бутат- един път се размина на косъм от главата - гледам родителите нищо не правят няма забележка, няма нищо, втори път паднаха и удариха сина ми аз пак си трая на третия път ги бутнаха централно в/у него и аз се ядосах и отидох на и казах на децата да престанат вярно на висок тон и че не може така леле като скочиха досега незабелязващите нищо родители - каква съм била откачалка да им викам на децата, да съм била отишла да направя забележка на родителите а не на децата, и че те не били длъжни да гледат и аз като не съм искала да ми удрят детето по главата да съм си го държала на масата, била съм била проста и откачалка- и аз казвам моля значи за вас е нормално да удрят детето ми така ли - да ми отговаря един надут простак - той нямал да се занимава с моите психически проблеми и ако е ми харесва да се махам. Ей полудях - толкова просто племе отдавна не бях срещала - чак една ми обясни че моето дете не било възпитано че видиш ли било нахално да играе там където те блъскат. А най-ме вбеси че персонала седи и си трае и се прави че нищо не става. Ей още не може да ми мине- чак почнах да се замислям дали наистина не съм откачена.А толкова се вбесих че мен изкараха откачена че ме заболя стан ами лошо е сега си взех и но-шпа .

# 707
  • Мнения: 1 185
Мило сънче пиша от телефона.недей го мисли.има хора които ги е грижа за теб.изобщо не са прави.аз бих реагирала като теб.жалко че има такива идиоти като тия и че и деца гледат уж.прегръщам те и те мисля.мисли си само за точицата сладка и доброто ти момче.

# 708
  • Мнения: 366
Ох благодаря ти Азира - Hug Hug Hug вече бях почнала да се съмнявам че аз не съм наред. Лягам - правя си едно какао ( макар че ако не бях бременна не бих отказала една чаша вино след тази лудница ) и ще гледам да се успокоя че още не мога да се събера в кожата от яд.

# 709
  • Мнения: 21 298
mama_sancho не се ядосвай,с право си им викнала,те като не обръщат внимание на децата си изкарват другите виновни после ...
Гуш  Hug

# 710
  • Мнения: 5 134
мама сънчо, въобще не ги мисли. Подобни прояви на грубост и липса на елементарно възпитание не си струват друг да се тресе от тях. За съжаление, май в София ставам все по-често свидетел на подобни сцени и аз като теб не знам как да отреагирам на тях. Не мога да си обясня откъде идват.

# 711
  • Мнения: 366
благодаря ви лисичка и елена  Hug

# 712
  • Мнения: 21 298
mama_sancho  Hug

# 713
  • Мнения: 4 954
По-бруталното е мнението на някои родители, че имаш ли момче, трябва да го научиш да се бие... Абе варварска средновековна история. Тази сутрин гледам репортажи за протестите и май цялото ни общество е такова. Не заемам страна на протестите, защото сега имам други грижи на главата, ама ми прави впечатление, че от хората на улицата до политиците ни нито един не говори грамотно и от всички лъха агресия. Не съм аз за този свят явно, аз съм пацифист и кротък човек, такива истории ме потрисат много силно

# 714
  • Мнения: 366
За съжаление си права напълно аз винаги съм била щастлива че моето дете е диво, но не е агресивно - но ми става все по-жал за него - всички го бият и удрят без видима причина - според родителите по площадките било нормално - е аз не мисля че е - до там стигнах че всеки ден преди да излезем му обяснявам че ако бият трябва да се защити - никога да не удря пръв но да не позволява да го бият -  представяте ли си в какво общество живеем като излизам с две годишното си дете да го инструктиран да се пази- е за мен това не е нормално - имаме едно дете дето като го видеше лятото на площадката и за здравей му биеше юмрук в главата - стигна се до там че моя син не искаше да излиза навън. Накрая понеже сина ми е едричък онова го блъсна пак и моя син оттам и той и онзи не посмя повече  и това след 3 месеца тормоз над моето дете - е това ли е начина питам.
Незнам  просто имам чувството че не ми е мястото тук в тази държава.

# 715
  • Монтана
  • Мнения: 1 508
мама санчо, от разсказаното от теб чак аз се разтреперих и ядосах, та сигурно и аз съм луда. Омрази всякакви по тая земя. Не искам да се поставям на твое място, че като се зная, никак не мълча на никой. Познавам и съм виждала много такива родители, като горе описаните от теб. Разбирам те напълно как се чувстваш. Да ти кажа, то тези родители като споменатите са в повече.Аз чак съм се замисляла, аз ли не съм в ред.Все ходя по моят син.Не му позволявам да се държи арогантно с децата.Винаги съм го възпитавала да бъде добър със всички и при конфликт с някое дете....просто да го избягва. Но виждам че повечето родители не са така. То и моето май не е мн правилно, защото така имам чувството че ще го възприемат като знам ли....

# 716
  • Мнения: 1 130
Мама Санчо, направо не мога да повярвам! Чак пък толкова бива ли хич да ги няма тези родители... Чак пък и с психически проблеми те изкарали! Майко, мила!

О, да! Естлар, това е пълна идиотия, което казваш с момчетата и боя! Както и "мъжете не плачат"... Моята свекърва е от този тип мислене!
Сава никога не е живял в България, а и да беше едва ли бих го възпитавала в този дух...
Свекърва ми ни дойде на гости в Англия, където дечицата от съвсем малки се учат да СПОДЕЛЯТ! След "Sorry", "Share" е следващата по употреба дума в групите за деца и майки, децата се насърчават да дават играчки едно на друго, да отстъпват и т.н. Свекърва ми се връща един ден с него от библиотеката (страхотна библиотека и прекрасна детска секция с кът за игра, където се провеждаха много мероприятия за деца почти всеки ден) от доволна по-доволна, че Сава се бил ЗАЩИТАВАЛ, разбирайте удрял другите, ОТСТОЯВАЛ си неговото, т.е. не давал играчките и тя разбира се го насърчавала... Шях да падна ви казвам! Трябвал той да се научи да побеждава и да е борбен, не можах да я убедя, че има хиляди други начини за това!
А иначе в Бг за първи път се случи дете да го блъсне/удари няколко пъти, докато си играеха на една детска площадка, първият път седеше и недоумяваше какво става! Хем смешна, хем тъжна беше ситуацията... Съвсем не казвам, че това се случва само в по българските площадки! Деца и родители има всякакви и навсякъде! Както ги има и добре възпитаните деца в България, които също не са малко! За съжаление ги има и онези родители обаче, за които е по-важно да си пият кафетата и да си пушат цигарите, отколкото да наблюдават и възпитават децата си!

Иначе тук съм изумена от вниманието, което по-големите деца отделят на малчовци като моят! Не спирам да се изненадвам всеки път! Разбира се, нашето момче на площадките все към по-големите се присламчва! Не се е случвало до сега да го гонят или да се държат грубо с него, напротив отделят му ужасно много внимание, обясняват му игрите, на които играят, даже го оставят той да бъде малко по-груб в игрите, когато се преструват че се борят примерно! Удивена съм от тези деца, съответно и от родителите им! Надявам се някой ден и моето момче да прилича на тях! Simple Smile Принципно е доста внимателен с малки дечица, особено внимание отделя на бебетата, пък да не говорим, ако някое от тях плаче...

Брех, ама гледам много надежди в тази тема! хайде чакам с нетърпение положителните тестчета наистина да завалят, дори преди да е започнала следващата тема! От сърце го пожелавам на всички! Simple Smile

Хубава съботна вечер на всички! Аз май рано ще залязвам днес, защото отново имахме доста натоварен ден, даже синът ми го квалифицира като такъв! Simple Smile
С нетърпение чакам да видя коя ще се похвали първа! Simple Smile


# 717
  • Мнения: 21 298
сладурани мили,пожелавам ви лека и приятна изпълнена с много любов бебеправеща вечер  Grinning

# 718
  • София
  • Мнения: 8 696
Момичета, аз се позагубих..не съм чела много назад, но този месец ми е отново неуспешен.Бях много обнадеждена, даже почти сигурна-преди 4-5 дни си правих тест и имах много бледа чертичка, канех се да се хваля тук .Пък днес ми дойде  Confused И съм много разочарована.
Направо ми минава всякакво желание за бебе така  Tired Аз и затова не съм се вясвала тук скоро, запълвам времето с разни други неща.Но онзи ден така се зарадвах, а то пак разочарование.

# 719
  • Мнения: 315
Ериене Sadсъжалавам,мила.Аз затова не смея да се зарадвам-теста сбледата черта преди датата ли го прави?

За момичетата'които питаха-мисля да направя тест утре/днес ми е първи ден закъснение/

Аз съм в командировка ипиша от мобилен,и ми етрудничко,затова не пиша редовно.Но ви чета и ви прегръщам всички Hug

Общи условия

Активация на акаунт