Математически турнири - 24

  • 81 327
  • 731
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 379
SZA, догодина няма да мислиш така.  Mr. Green

Предполагам си права, особено ако решим че ни е важно кандидатстването в СМГ. Засега детето не проявява голям ентусиазъм за там и се готви да учи трети език от 5-ти клас с по-голямо любопитство  Rolling Eyes. Но не се знае след година какво ще мисли  Mr. Green Наскоро ме разпитваше с голям интерес какви природо-научни профили имало в НПМГ  Confused

# 61
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 763
Здравейте, в кои училища ще се провежда състезанието Иван Салабашев в София тази година?

# 62
  • София
  • Мнения: 13 239
SZA, догодина няма да мислиш така.  Mr. Green

Предполагам си права, особено ако решим че ни е важно кандидатстването в СМГ. Засега детето не проявява голям ентусиазъм за там и се готви да учи трети език от 5-ти клас с по-голямо любопитство  Rolling Eyes. Но не се знае след година какво ще мисли  Mr. Green Наскоро ме разпитваше с голям интерес какви природо-научни профили имало в НПМГ  Confused

НПМГ е след 7 клас, но иначе аз много я харесвам. Сега не ми се мисли още за тогава. Но айде да не спамя темата  Wink

# 63
  • София
  • Мнения: 7 673
Сетих се нещо с приближаването на СМТ. Колко ли "отличници" ще има отново от Евростар и доколко с "побутването" на тези деца на СМТ и ЕК /все пак половината, да не кажа и двете трети от балообразуващите състезания/ ще се повлияе на рейтинга на четвъртокласниците. Обявявам залозите за открити.  Twisted Evil
Скрит текст:
миналогодишният фарс при този випуск - тогава третокласници - се вижда в класирането http://sou68.net/index.php/news/496-2012-11-29-05-38-19

Последна редакция: пн, 04 ное 2013, 00:01 от *Ирина*

# 64
  • Мнения: 3 379
SZA, догодина няма да мислиш така.  Mr. Green

Предполагам си права, особено ако решим че ни е важно кандидатстването в СМГ. Засега детето не проявява голям ентусиазъм за там и се готви да учи трети език от 5-ти клас с по-голямо любопитство  Rolling Eyes. Но не се знае след година какво ще мисли  Mr. Green Наскоро ме разпитваше с голям интерес какви природо-научни профили имало в НПМГ  Confused

НПМГ е след 7 клас, но иначе аз много я харесвам. Сега не ми се мисли още за тогава. Но айде да не спамя темата  Wink

Да, знам, че е след 7-ми, но той ме разпитва и за университетите отсега, така че  Mr. Green

Салабашев имаше миналата година в НПМГ (може и в 107-мо да е имало) - то май е от рейтинга им за техния математически поток. Аз мисля да пратя детето, ако не се противи много, че ми се струват интересни задачите и идеята да има такива без отговори.

# 65
  • Мнения: 240
За мен този регламент е изключително положителен за стимулиране на децата да придобиват увереност. Всъщност това се тества - увереност, освен способност да решаваш задачите - т.е. доколко можеш да прецениш, че си прав в решението си.

Преди време и на мен ми се видя старнен регламента, но мисля че е особено подходящ в този случай когато два различни випуска решават едни и същи задачи. Логично е дете 3-ти клас да не може да реши задачи, някои от които се опират и на четвъртокласниците и т.н. с 5/6 клас; 7/8-ми.. Ние тази година (5-ти клас) бяхме в долния випуск и сме оставили 3 празни, съвсем правилно според мен. Докато миналата година беше решила всичко (с една грешна). Друг е въпроса, че тази година резултатът е доста по-нисък от очаквания, къде от недоглеждане, къде от истински грешки, но не мога да кажа, че се е готвила различно. Ние така или иначе не кандидатствахме в СМГ, така че нямаше стрес миналата година, нито пък допълнителна подготовка.

# 66
  • Мнения: 653
Здравейте, от известно време следя темата и май е време да се включа. Синът ми е първи клас. Определено има интереси в математиката, а с майка семегейка няма къде да ходи Simple Smile Скоро получих съвет от друга майка, че трябва да следим нещата от сега и да започва състезания от втори клас.
Имам още много сайтове да разгледам и прочета, но попаднах на 107 СОУ, филиал на НПМГ, което организира състезанието "Еврика". Наистина ли се явяват 1 до 3 клас заедно?
И наистина ли трябва от 2-ри клас да тръгваме на състезания? Донякъде може би психологически да се подготвя и когато дойде 4-ти клас, вече да е по-спокоен.
Извинявам се, може би въпросите са дискутирани в стари теми, ще продължавам да чета и да търся, но се притеснявам, да не пропуснем нещо сега, в първи клас.
Поздрави и хубав ден на всички

# 67
  • Варна
  • Мнения: 18 178
А за варненските 4класници има задължително изискване всички да се явяват в МГ на състезанията. Rolling Eyes

Не знаех. Къде го пише това? Embarassed

# 68
  • Варна
  • Мнения: 4 295
А за варненските 4класници има задължително изискване всички да се явяват в МГ на състезанията. Rolling Eyes

Не знаех. Къде го пише това? Embarassed

Ето тук,в условията за прием:http://www.mgberon.com/html/spage.php?p=after4

# 69
  • Мнения: 12 071
И аз това за първи път го виждам, за кандидатстването след ІV клас в МГ, Варна.
Не виждам особена логика, нали състезанията се провеждат едновременно.

Вероятно не е много по темата, но имам такъв въпрос- ако едно дете не успее или просто не желае да кандидатства след ІV клас в МГ, какво е различното при кандидатстване след VІІ-ми? В смисъл, предполага ли се, че на децата, постъпили след VІІ клас ще им е много по-трудно или през годините ще трябва много да наваксват?

За моето дете има още много време, но ме човъркат подобни въпроси.

# 70
  • София
  • Мнения: 13 239
ХИПП, нищо не е задължително  Wink Ходенето на състезания от 1 клас дава опит на децата. Казвам го, защото после когато всяка точка е важна има значение детето да бъде хладнокръвно. Иначе моето дете ходи от 1 клас (КМС) на състезания, но например  миналата година в 3 клас реших, че заниманията по театър са ми по-важни и понеже са в събота тя ходи само на Черноризац Храбър. Тази година няма мърдане от математика.  Laughing Обаче тя по принцип не е от пристеснителните на турнири и с удоволствие ходи на всякакви  Wink

Светкавица, не съм от Варна, но единствената логика, която виждам е, че МГ ще разчита на своите квестори и съответно честни резултати. Дайте да не се лъжем, че на състезания като СМТ (за София) и ЕК се подсказва в някои училища  Wink, особено ако става дума за класиране в МГ

Последна редакция: пн, 04 ное 2013, 10:48 от Vache

# 71
  • Мнения: 293
Четох,четох и съвсем се обърках....
Доколкото съм разбрала след 4 клас няма кандидатстване на МГ-Варна.Освен нещо ново междувременно да е излязло,което да не съм го разбрала.От школата ми обясниха,че се вземат резултатите от абсолютно всички състезания в 4 клас,и първите 56 деца които са с най-високи резултати се класират за МГ-Варна.Дали съм схванала правилно?
ХИПП,няма такова нещо като трябва да ходи на състезания от втори клас.Състезанията са по желание,стига детето да не се притеснява и да му се ходи.От школата на синът ми няколко деца ходиха на ''Черноризец Храбър''.Но щом има интерес детето най-добре го запиши от втори клас да ходи на школа,пък за състезанията то само да си реши.В първи клас синът ми ходи само на училищните състезания.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Ивет,в линка,който съм дала съвсем подробно е описан приема след 4ти клас в МГ-Варна. Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 5 079
..., но единствената логика, която виждам е, че МГ ще разчита на своите квестори и съответно честни резултати. Дайте да не се лъжем, че на състезания като СМТ (за София) и ЕК се подсказва в някои училища  Wink, особено ако става дума за класиране в МГ

Напълно резонно изискване! Жалко, че и в София не е така.
Сякаш не мярнах ученици от "Евростар" в разпределението по кабинети в списъците на СМГ и на НПМГ за "Черноризец Храбър". Сигурно си пазят силите за СМТ и ЕК Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 13 239
Prizma, точно така е! Моята щерка един единствен път се яви във 2 клас своето училище на СМТ и не повтори не само това състезание  Wink Няма такова посредствено ниво като организация! Следващите й явявания задължително са в други училища. Сега пак ще бъде така. Аз от тоя момент ненавиждам СМТ, но сега се налага да отиде. Wink

Общи условия

Активация на акаунт