Над елхата блещукат звездички - на ФЕВРУАРЧЕТО красивите очички !

  • 27 260
  • 724
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 23
 Леда, браво на вас, хем сте смелчакги, хем сте импулсивни, хем баба на разположение си имате- кой е като вас Simple Smile И ММ нещо го беше стегнала шапката в петък и искаше да оставим малката при нашите, а ние да видим какво се случва по софийските кръчмички, но аз го отложих, че й е тръгнал втори зъб и е малко кисельоч. Sad
 За пътуването и ние сме зле, не иска да седи в столчето- пищене, тръшкане и трябва да я държа в мен. Досега повече от 2 часа не сме пътували заедно, когато се е случвало гледам да нацеля времето за сън. Живот и здраве искаме тая година да я вземем с нас по Гръцко, та сигурно ще пътуваме през нощта, за да спи newsm78

# 676
  • Мнения: 388
Ледааа, ама вие сте просто страхотни  Laughing! Ама много ви се радвам, да знаеш! Щом имате възможност и време обикаляйте и заради нас. Ние заради тъпата работа на ММ никъде не можем да мръднем  Tired. В повечето случаи почива само неделя и то тогава се чудим кое по-напред да свършим. Ето и сега мислихме покрай РД-то да си вземе направо отпуска 1 седмица и хем да си почине малко, хем ако можем да се разнообразим нещо. Ама шефа му реши, че няма да го пусне и ей ни на - пак в Софията си киснем  ooooh!. Здраве да е! Ще дойде и този момент!
Да ти кажа за сладкарницата - казва се Джорджо Джани, на ул. Шипченски проход. Все още имат активни ваучери за купуване, така че ако искате можете да се възползвате. Аз ги гледах в сайта vsichkioferti.bg.
Аааа и нищо не каза за ребърцата! Ходихте ли? Там ли са си още  Laughing?
За пътуването - то и при нас зависи в какъв етап го хвана. Като цяло обича да се вози в столчето. Ама не че не прави пак панаири и да иска да става. Ето днес ходихме до свекърите и по пътя Коко прави опити да става, изпъва се целия в стола и мучи като теле. Е не му се отвори парашета и си стоя там овързан с коланите. Няколко пъти го взимам в мен докато се возим от Хит до нас (че е много близко с колата) и ме прави на маймуна  Crossing Arms. Катери се по мен, иска да гледа, да стои прав ....... аааааа, приключихме с тази анархия в колата. Да си стои в стола и това е  Naughty
Але, да ти кажа и аз вече съм се размечтала за едно излизане на кръчма  Crazy. Да си припомня какво беше това нещо, че вече се чувствам като пенсионерка. Никъде не мърдаме и в 21ч по леглата. А дано скоро да можем да го оставим на някоя баба дребния и да си поизлезем и ние така.
Хайде ще ви оставям за сега! Утре сигурно пак ще намина да ви видя Wink.

# 677
  • Мнения: 89
Добро утро на всички и хубава седмица Simple Smile
Честито на патерица на всички бебоци,вече не съвсем бебоци де Simple Smile Да са здрави и много щастливи дечица!
Леда,браво на вас наистина,продължавайте в същия дух Simple Smile Как ми се пътува и на мен,не сме ходили никъде от морето насам,а не бих отказала едно хотелче с топъл басейн някъде.Много ми е мерак да заведа Ники да се плацика някъде с един бебешки пояс,но освен някакви стари теми за басейн в Банкя нищо друго не намирам за София,където да пускат бебета и басейна да е подходящ разбира се.
Биберон си ползваме и досега,но предимно се сеща за него преди да заспи и нощно време.Хубавото е,че като си го изплюе през нощта с напипване си го намира без да ни буди и си го лапва отново.
В колата- никога не сме имали проблеми,още от новороден обожава да се води,никога не е
ревал.Август края като сложихме вече големия стол още  повече му хареса защото може да си зяпа навън.
Хранене- преди лягане давам 240мл АМ,толкова давам и сутрин.Иначе следобедната закуска ни е малко късно-към 17,30-18ч.Давам каша с плодово пюре или домашен десерт от плодово пюре,кисело мляко и нишесте.От днес ще си поръчвам от държавната кухня и вероятно десерта или супата ще яде тогава,ще видим.
Говорене-нещо си нарежда на него си или на играчките,иначе само "мама,кака и баба" знае Simple Smile
Прах за пране - Тео бебе и никога не съм го сменяла.Този обаче,който е за ръчното пране не ми харесва,остава ми на гранули като пера на ръка.Иначе в пералнята пера на 60 градуса.
Сигурно има още много теми по които не можах да пиша,извинявам се но Ники не ме оставя минута на спокойствие,дори и баби и дядовци като дойдат пак иска и аз да съм в стаята.....не знам дали така ще продължи,не ми се мисли как ще е като тръгне на детска някога...Иначе си имаме две горни зъбчета вече,досега имахме само две долни.Ходи за една ръчичка,пуска се понякога но още не е уверен.Тази седмица ще запазя клубче за бебоците за рожденния ден,трябва да поръчам и торта,харесала съм един ваучер от Лагуна.
Още веднъж-хубава седмица на всички

# 678
  • Мнения: 79
Здравейте момичета.Сега се връщаме от болницата.Чудо е там с болни направо се побърках.Вдоихме Гого на контролен преглед при алерголожката.Вече са му се скрили пъпчиците но трябва да си довършим терапията с фенистила още 3-ри дена и Ериуса трябва да го пие 30-ет дена.Много ми се видя и я попитах няма ли да му натовари организма ама тя каза че нямало.А дано да е така.Ходихме и на консултация,че по принцип бе низа утре ама да не го водя пак по студа отидохме днес.Наддали сме само 200гр. 8.200 е като се има в предвид че е и на диета пак е добре.78см.сме.Всички в нас са болни.Ужасссс просто.Гого трябва да си го държа само в нашата стая.Ще ми се побърка детето,а сега и с тов аходене където може не се спира да ходи тук и там.Как ще го удържа не знам.Ще си ходя и в нас при нашите.Предписа ни Инфлуцид таблетки да пием за имунитет и да ни мине сополчето и имунокинд.Днес ще дам и осцилукокциум.Че направо е бум на болни в тая болница.Дано си го опазя да не го разболея че направо не знам.

# 679
  • Мнения: 79
Leda едвам се сдържах да не се разсмея,че малкия спи.Ххих оправи ми деня Simple Smile Обринал се покрай рождения ден Simple Smile че станал на една годинка хиихихи Simple Smile радвам се че така весело си изкарвате дните.ММ има мног почивки но къде да ходим и аз не знам.Добре си ни е тук като е хубаво времто си излезем малко навън да поразходим Гого много му е зор така като не излиза милия всеки ден ама да свиква.
ЗА храненето ние се будим задължително нощем по два пъти да си измуцаме млякото правя му по 120 и си го изпива цялото.Така си е свикнал и няма отучване.А вечер към 19ч.яде една паничка супа и към 20:30-21ч.яде по 200мл.АМ и пак си се будим,Навик си му е и това е.Пробвлаа съм да му дам вода пийне малко и реве сле дмалко пак.Явно си е ящен като баща си Simple Smile

# 680
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Добър ден, маминки!

Да ви се похваля, че вече 3 дни подред излизаме на разходка с малката, успяваме и да си навестим дружинката, а Демми така им се радва вече. Преди само ги гледаше и им казваше чао, сега им се смее, даваме заедно хляб, като я вадя от количката. Друг е въпроса, че тя не се сеща да им го даде, ами си го хапва Joy Вчера имаха разговор с еднаот патките: Деми - ъ? Патето - папапа! и така няколко пъти, като малката стоеше изправена до мен, а патето на около половин метър от нас и се гледаха право очите, бяха много смешни...
Иначе вие как обувате обувки? Започна да си огъва крака, докато се опитвам да й я сложа вчера вместо с топлите ботушки бяхме с едни буйки за прохождане на КК, много удобни, с ципче през средата на обувката, родих се направо като ги слагах. А и забелязах, че много хубаво стъпва с тях. Ще трябва да й потърся нещо оттук пак така с цип, че иначе няма обуване.

Малиш, ние си имаме пето зъбче, шестото на път newsm47
 Тези дни ще опитам да сменя аптамила с 3ка, да видим ще има ли разлика, бях пробвала преди, но я запичаше. Иначе сравнявах стойностите в съсдържанието на кутиите, имат разлика, някои са с по-високо, други с по-ниска стойност. Тройката я дават за допълнение към диетата на деца, които ядат вече твърда храна. Тук като чета, повечето майки не си правят труда да го сменят, по съвет на лекар, казват,че нямало смисъл. Ще пробвам и ще видя.. Така го обясних, дано сте ме разбрали Mr. Green

Леда, браво, вие сте авантюристи, а дете, което е възпитано в такъв дух, расте щастливо и без страх от новото и приема смело всяко предизвикателство. Така си разсъждавам аз. Та Биби има късмет с такива готини родители Simple SmileБраво на вас. Как е тм, мина ли сецнатото? Хареса ли ви Чепеларето? Аз обожавам Родопите....

Аля, стига дееее, Леда от едната страна с ребърца и ски, ти от другата с кръчмета #Crazy Моля ви, пощадете ме, де Wink Аз ви каня в клуба на пенсионера - заниманията ни включват хапване, телевизия, гледне в точка и лягане около 22ч. Все полезни и интересни дейности Mr. Green
Вили, заповядай и ти Hug 

Иванова, тук има много такива места и много се рекламира бебешкото плуване. Ама аз нали съм пирон в кисело мляко и не мога да плувам, все не се престаршавам да я заведа малкта. А искам задължително да се  научи да плува, да не е като майка си 'бъзливка' Wink

Мими, опитайте се да се опазите, доколкото можете. Радвам се, че ви са завехнаи обривчетата.

За праха за пране - ползвам си non-bio персил за детски дрехи и така....

Цун-Цун!





# 681
  • Мнения: X
Здравейте,
Аптамил 3 е с аромат на ванилия! аз вчера взех и сега слагам по малко в 2 - ката! и така постепенно ще минем на 3.
Зъби нямаме нови! 8 на брой!
Не ходим не се изправяме #Cussing out #Cussing out Притеснявам се вече! Ходи само на проходилката. Не иска да я държа и не се поддава на държане!

# 682
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Малиш,изобщо не ми беше дошло наум да ги смеся,благодаря! Hug
Не се тревожи за изправянето,с времето си ще стане,ако пък те тревожи много,винаги може да се посъветвате с педито Simple Smile

# 683
  • Мнения: X
Деми аз така направих и като смених 1 с 2!
Така поне нямах проблеми!
Днес слагам по 1 лъжица 3 ка мляко! Утре по 2 и тн!

# 684
  • София
  • Мнения: 23
 Ехо, мами Simple Smile

 Ама моля ви, то и аз съм в пенсионерския клуб, забавлението ми е, ако ни изведат двете да пием по една биричка, но това ни се случва 1-2 пъти седмично, до самостоятелно излизане още не сме стигнали, но съм се амбицирала Simple Smile и скоро ще го направим. Само не знам как успявате да си легнете в 22ч., аз преди 24 не успявам и после съм караконджул, просто в 10 не ми се приспива, явно не се уморявам достатъчно през деня  Thinking

За прането: само с течния Тео Бебе пера, от както се е родила.

Деми, много хубаво, че ни информираш за нашите приятелки, няма да ги мислим, изкараха зимата Simple Smile За обувките нямам проблем аз- не си свива много крачето, но навън ботушките са само, за да топлят, защото са големи, пък сега не ми се купува трети чифт, като тръгне по- стабилно мисля да взема някакви кецки направо. У нас си шляпа с тези за прохождане.

Малиш, не се притеснявай изобщо, този номер с тръгването става изведнъж, и аз се ядосвах на моята фея..като им узреят тиквичките за тази работа си става. С изправянето и ние не сме факири, понеже не иска да стои в кошара, се научи да се изправя като се държи за мен или дивана, но преди това баща й и преподаде няколко урока как трябва да си сгъне краката, за да стане Simple Smile При всички положения, така като гледам няма да има 6-ци по физическо Simple Smile Не се тревожи,  някои са по-бързи в едно, други в друго, пък и не е станала на 15 години, има време  Simple Smile

# 685
  • Мнения: X
Благодаря Ви момичета!
То аз и баща й не сме спортисти! Ама хич! Та крушата не пада по далече от дървото!
А да ви се похваля! Майка ми ще донесе домашно пуешко с рождения ден! Та малко да разнообразим купените пюрета! Беба е яла пуешко от пюре...

# 686
  • Мнения: 455
Леда,браво на вас,добре си обикаляте!

Деми,не си забравяте патиците.Ние имаме лебеди,с никита все се каним да отидем да ги видим,но времето много гадно.
За млякото мисля тези дни да купя Аптамил 3 и да смесвам по малко.Преденият път така преминах от 1 към 2.

Малиш,защо не скриеш проходилката и не я оставиш на пода?
Дени така се научи да пълзи и да се изправя.Постилаш нещо на пода и я остави да шета. Simple Smile

Между другото,защо не ни се виждат лентичките?

# 687
  • Мнения: X
Добър вечер!
Не я слагам на пода, защото имаме куче -каракачанка в нас! Заради нея често пускаме прахосмукачка!  Пълно е с косми!
За лентичките и аз това се чудя!

# 688
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Керина,влез в профил,настройка на изгледа и виж дали нямаш тикче на опцията да се виждат/скрият подписите(не помня как беше),та махни тикчето...Дано ме разбра Simple Smile
А Ники' как е,съвсем ни забрави....
П.П. И ние имаме лебеди в близкия град-красота!

Малиш,защо примерно не си определиш в една от стаите да не влиза кучо и там да пускаш малката да лази...

# 689
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Малиш, вие да не сте от Кюстендил?

Ние доста сме пътували, до Кюстендил ходим редовно, миналото лято /Али беше на 4 месеца/ ходихме в Кипър, но до там пътувахме със самолет, никакви проблеми нямаше. А пък през август ходихме във Виена  с колата - цял ден път натам и още толкова обратно. Ей тогава се видяхме в чудо. Бях взела цяла торба с лакомства /сокове, шоколад, солети - неща, които не им давам много по принцип/ и щом писне някое - запушвам му устата с някое лакомство. Имайте го като идея като поотраснат децата. Последните 2-3 часа обаче нищо не помагаше, ужас беше. Тъкмо едното млъкне, другото почва. Даже накрая се принудих да сваля бебето от столчето и да го гушна, след като час и половина /буквално/ не спря да реве.  

А за лентичките аз си мислех, че нещо съм натиснала в настройките, но явно всеобщ е проблема  newsm78 Права е Деми26, трябва да влезеш в Настройки, Изглед и подредба и да махнеш тикчето от "Не показвай подписите на другите потребители"

Общи условия

Активация на акаунт