Коледа наближава, а коремчето на МАЙ-ската мама наедрява- Тема 6

  • 29 233
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0
Ааа, да, забравих за шишетата: в случай че кърмиш на поискване, ще ти трябват шишета с биберон, само ако се наложи друг да храни бебето (или ако ти поискаш друг да го храни), както и ако решиш да даваш водичка (лятото), но аз водичката им я предлагах от чаша (обикновена). Ама пък шише лесно се купува (от аптеката зад ъгъла).

И аз не съм от най-дебелите, пък дося качвам по 6-7 кила със зор, все така се случва. Тоз път обаче ЕГН-то ли се обади, от третото бебе ли е, качила съм цели 4 до този момент, и то май-май не само на корем, ами равномерно. Имам още докато стана дИбела, ама... да видим до края. Повече от 10 надали ще ги докарам, но то и 10 кила си тежат. Абе, колкото - толкова.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

За музиката, не знам - всеки различно казва, иди че разбери!

# 721
  • София
  • Мнения: 2 141
Стана ми чудно, може и малко тъп да е въпроса ми, но как разбираме дали бебето се радва на музиката когато рита докато я слуша  newsm78 В смисъл ритането и мърдането знак за радост или дискомфорт е  newsm78 Може и да го пише някъде, не съм чела, но ми стана интересно Simple Smile Аз миналата седмица направих експеримент - пуснах лежерна, спокойна музика и нямаше реакция..после пуснах малко метъл и онова се разрита Simple Smile Да разбирам ли, че му е харесало или по-скоро не Simple Smile
Според мен силната музика просто я чуват по-добре и вибрациите са повече и затова мърдат по-интензивно. Снощи ходихме на кино и понеже там са доста силни звуците и вибрациите, бебето яко вилнееше. А дали им харесва, това е друг въпрос. Mr. Green

# 722
  • Мнения: 85
Дето се вика, като порасне ще се разбере коя се е харесала повече Simple Smile

# 723
  • Мнения: 1 048
Лоли, къде ги качи тези кила? ти си тънка като кибритена клечка  Flutter
За шишета - ще заведа ММ за ръка в магазина и ще му покажа комплекта Simple Smile ако го закъсаме за шишета, да знае какво трябва да купи (ако иска да си го снима)
Надявам се с кърменето да се справя...макар да не знам как...но нали съм инат.... ще се пробвам до край (от сега си събирам линкове с текстове, клипчета по темата)
Иначе в клиниката искат при постъпване да нося помпа (айде още 70-80 лв  ooooh! )
Деси, нали искаш идеи за анкета (Каква помпа за кърма планирате да използвате
а)Механична б) електрическа в) не съм избрала г) няма да ползвам)  Whistling
---
за покупките - мисля да се развихря в началото на февруари - набелязала съм легло, количка и дрехи, подготвям списък с козметика, за банята, аптечка...

нали наш бебо се крие, още не сме му вземали дрешка Simple Smile една приятелка вече втори месец ми дава зор да кажа пола, че да почва да му купува подаръци  Joy  че не знае на какъв цвят да заложи   hahaha

# 724
  • Мнения: 85
Моята помпа беше тази  http://www.bebelandia.bg/productv/8709/bertoni-lorelli-mehanichn … za-karmachki.html
Удобна ми беше, не я купувах аз, че бях в болницата, а от там ми предлагаха на авент за 80лв  #Crazy Изпратих майка ми да ми търси някаква и тя ми взе тази на бертони...още седи някъде навряна, дали ще мога да я ползвам пак  newsm78 Все пак минаха 4г, дали няма да й е станало нещо, хм...

# 725
  • Мнения: 0
На мен с Калината ми купиха на Авент (80 лв. от аптеката на Шейново), че нали стоя 5 дена на с-ми в интензивен сектор на неонатологията и трябваше да се стимулирам.

Вторият път пак ставаше за ползУване и си я бях взела, но си се цедях само нощем, и то на ръка, под чУшмата (пускам гореща вода и се цедя) - единствено за облекчаване на положението, а положението не беше хипер зле. ooooh!

# 726
  • Мнения: 34
Аз имам ръчната помпа на Авент и електрическата на Медела. По бях доволна от ръчната, електрическата нещо ми беше болезнена.

Абе това цедене на ръка на мене така й не ми се получи, ужасно ме болеше при всички проби, аз ли не го правех като хората не знам .Акушерката в родилното и тя разправяше , че на ръка най-хубаво се изцежда на ръка

# 727
  • Мнения: 0
И тук набързо да се включа Бейли ЧИД
Вий мъжки майке спрете се малко Simple Smile женския отбор стегнете се Simple Smile трябва да уравновесим положението хихи
Продължавам аз с ученето, че няма кой Simple Smile

# 728
  • София
  • Мнения: 2 141
Аз на ръка повече от 80 мл не съм успявала никога да изцедя. Виж с електрическата на Авент съм ги докарвала и до 400 на едно цедене. Ако не дай Боже се наложи пак да се цедя, ще си ползвам стара помпа, много бях доволна от нея. Стига да не е сдала багажа за 4 години де... Rolling Eyes

# 729
  • Burgas
  • Мнения: 201
Здравейте, момичета:)
Бях на ФМ днес, ще си имаме момиченце:)) Записвам се в розовия отбор:) Бебката е добре, не се спря по време на прегледа, а аз не я усещам явно заради предната плацента. На два пъти корема ми стана с формата на пъпеш(ама и аз как го обяснявам) и докторката ми изписа Магнерич да се успокои малко матката. Ако не го бях видяла нямаше да усетя контракциите, луда работа.
За помпите да се включа Simple Smile аз използвах на Авент ръчна и съм много доволна. Предполагам, че силиконовите и части вече са издали багажа, ще го мисля по натам. Лека вечер от мен и само хубави новини от момичетата, на които предстои ФМ:)

# 730
  • Мнения: 26
Честит имен ден на Бейли!  Flowers Bouquet

Честито и на мамите, които вече знаят пола.
Май синият отбор напредва доста бързо. Аз утре съм при док и се надявам вече да видим какво е  бебчето Simple Smile
ФМ смятам да правя след празниците. Много искам в София, но часовете за по-известните доктори са заети за доста време напред. Така че, ако някоя от вас е ходила на ФМ при лекар, за който мога да си запиша час за след 2-3 седмици, моля да сподели.

# 731
  • Мнения: 10
Дели честити розови гащички  stork-girl
Момичета стана време за нова темичка, обаче аз съм на почивка и тук нета не е мн добър  Crossing Arms Ако някой има желание може да пусне нова, ако не аз мога да копирам заглавната страница на тази тема  newsm78 Давайте идеи за заглавие, на мен за анкета ми хрумна примерно Къде смятате да родите? В частна или държавна болница?

# 732
  • Мнения: 10
Майчета ето я новата темичка, нямах много време да я oправям, но другия път обещавам да се реванширам! Койте желая нещо да промени да ми пише  Peace НОВА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт