Отслабване със Сиофор - тема 4

  • 118 285
  • 765
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 13 226
Значи е грешка първото. Peace
Така (ми се иска да) мисля и аз  Crazy Mr. Green

# 721
  • София
  • Мнения: 2 686
Утре пусни и в 3-та Simple Smile Тогава вече няма да мислиш, а ще си сигурна  Hug

# 722
  • София
  • Мнения: 13 226
Утре пусни и в 3-та Simple Smile Тогава вече няма да мислиш, а ще си сигурна  Hug
Хахахаха. Ще пуснна аз, ама мисля в края на следващата седмица. Да бях купила глюкомер за тия пари  Crazy Днес купих Диабекан с хром и магнезий. Ще попия малко  Wink

# 723
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Здравейте!
Днес ми беше изписан"сиофор 850"от ендокринолог,кр.захар беше 6.1
Не ми се почва,че ме е страх от страничните  реакции,а и може би затова ми е изписан:
5дни по 1/2 вечер
5дни2х1/2
5дни3х1/2
и се продължава 2х1табл.
След 6мес.на някакво изследване за инсулинова резистентост(дано правилно съм чула)
Въпроса ми е кога е най-удобно да се приема сутрин и вечер или обяд и вечер.

# 724
  • София
  • Мнения: 7 645
dgidgi - приемай го по време или веднага след хранене и когато най-добре ти понася
Но е хубаво да изследваш инсулина, само на базата на КЗ ли е исписан?
Не си ли правила теста с обременяването?

# 725
  • у дома
  • Мнения: 1 160
точно затова не ми се иска да го почвам
другите изследвания(триглицириди,холестерол,креатинин,ТSH)са в норма.
не знам какъв е тоя тест.
На листа пише"най-вероятно се касае за инсулинова резистентност при обезитас.След 6мес.контрола за ОГТТ с инсулин"
Страх ме е защото при приема на което и да е лекарство вс.странични ефекти са при мен
 Cry

# 726
  • София
  • Мнения: 11 708
А ти сигурна ли си дали въобще по принцип вдигаш кръвна захар, а не е било инцидентно?

Аз лично не бих започнала това лекарство без обременяване с глюкоза. Всеки си знае за него, но щом не знаеш какво е това изследване, мисля, че първото, което трябва да направиш е да почетеш доста по въпроса с инсулиновата резистентност. Това ще те мотивира за борбата и с килограмите.

Страничните ефекти, свързани с неразположението, са леко казано неприятни и при повечето хора се получават в началото, но пък със сигурност са за предпочитане пред диабета. Затова човек трябва да е информиран какви са му показателите, все пак в някои случаи дори и само промяната в начина на живот е достатъчна.

# 727
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Niya88 ,не знам дали е било инцидентно,не съм правила изследвания от години.
Но доки каза,че щом сутринта на гладно е била 6.1,значи я имам и 6мес.да пия"сиофор",след 6мес.на преглед.
Няма да го почна явно,ще почвам да чета и ще разчитам на Вашата помощ.
 Hug

# 728
  • Мнения: 54 807
А ти искаш да отслабваш или и друго нещо?
КЗ 6,1 може да е временно.
Но пък ако е постоянно, може и да не е добре да правиш тест с глюкоза.
Аз бих си пуснала инсулин на гладно и гликиран хемоглобин.
Ако не са добре, тогава ще пия сиофор, но първо ще си променя храненето.

# 729
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Направих консултация с ендокринолог,за прекалено окосмяване,наднормено тегло и постоянна умора.
Не знам как назначи лечение само в/у тия изследвания.

# 730
  • Мнения: 54 807
Значи има основания, но поне и инсулин да беше ти пуснал.

# 731
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Ще направя още веднъж изследване на КЗ и инсулин и тогава ще решавам.
Благодаря момичета  bouquet

# 732
  • София
  • Мнения: 13 226
Дева, а за адекватността на гликирания хемоглобин има ли значение стойността на хемоглобина? Т.е. при мен имаше желязонедоимъчна анемия и ако си пуска гликиран хемоглобин ще получа ли адекватен резултат за средното ниво на кръвна захар?

# 733
  • Мнения: 54 807
Дева, а за адекватността на гликирания хемоглобин има ли значение стойността на хемоглобина? Т.е. при мен имаше желязонедоимъчна анемия и ако си пуска гликиран хемоглобин ще получа ли адекватен резултат за средното ниво на кръвна захар?

Има.
Ако си с анемия не е достоверен показател.

# 734
  • Мнения: 1 849
А каква е връзката между двете?

Общи условия

Активация на акаунт