Математически турнири - 25

  • 74 883
  • 702
  •   1
Отговори
# 210
# 211
  • Мнения: 1 776
Многото хвалби не са от полза Simple Smile
Визирам НПМГ без да се обиждат Simple Smile
Второ софийско училище публикува резултати - 138 СОУ
http://www.138sou.com/index.php?option=com_content&view=arti … -11&Itemid=43

# 212
  • Мнения: X
138-мо още вчера ги публикуваха.  Grinning

Ама то от цвърчящи кебапчета и развети знамена, линковете все по-трудно се виждат.  Grinning

Може в НПМГ напливът да се е увеличил след раздадените на ЧХ купи и медали и да им трябва повечко време този път.

# 213
  • Мнения: 1 776
Сори... изпуснал съм го покрай кебапчения спам.

голям наплив иначе... записани са 220 деца...
За протокола - Шумен излязоха с резултати в деня на състезанието, събота - явили са се над 300 деца там Simple Smile

# 214
# 215
  • Мнения: 939

Поредното deja vu.

Любопитни резултати за 10 и 11 клас - съответно 68 и 74 от 30 възможни  Joy

# 216
  • Мнения: X
Поредното deja vu.

Любопитни резултати за 10 и 11 клас - съответно 68 и 74 от 30 възможни  Joy
Според регламента от тяхната страница:
Общата тема за учениците от X, XI и XII клас е съставена от 6 въпроса с избираем отговор
и две задачи, като за верен отговор за всеки от въпросите се получават по 6 точки, а за пълно
решение на всяка от задачите се получават 22 точки. Решенията на двете задачи трябва да бъдат
подробно обяснени.

omg-bg.com/files/2013_14/reglament_mt_is_2013.pdf

Иван Салабашев - резултати Благоевград

# 217
  • Мнения: 542

Поредното deja vu.

Любопитни резултати за 10 и 11 клас - съответно 68 и 74 от 30 възможни  Joy

Не 30 възможни, а 22 – 6 задачи, носещи по 2 т. и две задачи – по 5 т.
Поне това е написано на темата, която е решавал синът ми.

# 218
  • Мнения: 939

Поредното deja vu.

Любопитни резултати за 10 и 11 клас - съответно 68 и 74 от 30 възможни  Joy

Не 30 възможни, а 22 – 6 задачи, носещи по 2 т. и две задачи – по 5 т.



"Общата тема за 10., 11. и 12. клас е съставена от 6 въпроса с избираем отговор и две задачи, като за верен отоговор на всеки от въпросите се получават по 3 точки, а за пълно решение на всяка от задачите се получават по 6 точки. Решенията на двете задачи трябва да бъдат подробно обяснени. "

http://www.math.bas.bg/salabashev/index.htm

Нямам лист от тази година, но това пише на официалния сайт.

# 219
  • Мнения: 456
Вече започвам да се отчайвам. Като тази година на второ състезание сме с много голяма разлика между очакване и резултати. Първото в Ямбол нямаше контестации, посъветваха ме да го преглътна "едно състезание, какво пък толкова #Cussing out", но и сега, вече не зная какво да правя newsm78. Ще ми откажат детето от математиката или по-точно от състезанията. Разликата е две задачи  по 6 точки. Имам ли право да отида да видя работата му?

# 220
  • София
  • Мнения: 2 300
Вече започвам да се отчайвам. Като тази година на второ състезание сме с много голяма разлика между очакване и резултати. Първото в Ямбол нямаше контестации, посъветваха ме да го преглътна "едно състезание, какво пък толкова #Cussing out", но и сега, вече не зная какво да правя newsm78. Ще ми откажат детето от математиката или по-точно от състезанията. Разликата е две задачи  по 6 точки. Имам ли право да отида да видя работата му?

Иди и провери, какво толкова. По спомени официалното национално класиране трябва да излезе към 18-ти.

# 221
  • София
  • Мнения: 504
Копирам поста си от друга тема: Който има възможност и желание, при пробен изпит или мат. турнир да попреглежда отговорите на детето си (ако си ги е записало). При нас се получават вече втори път неприятни неща. След СМТ подадохме молба за контестация и добавиха още точки към резултата на сина ми. По темата - след пробния изпит в СМГ си получи работата и откри, че вярна задача е отчетена като грешна и са го ощетили с 3 точки. Разбирате какво значение има, ако това се случи на приемния изпит.

# 222
  • Мнения: 1 081
Моите деца вече години излизат от състезанията с чинно преписани отговори. Много рядко сме имали разминаване в очакванията (особено на "тестови" състезания). Но винаги при наличие на такива проверявам на място. И проверителите са хора, грешат.

# 223
  • Мнения: 5
На моят син в Пазарджик, не са му дали да изнесе отговорите си. Дали това е заложено в правилата или се престарават на местно ниво.

# 224
  • Мнения: 542
Поредното deja vu.

Любопитни резултати за 10 и 11 клас - съответно 68 и 74 от 30 възможни  Joy
Според регламента от тяхната страница:
Общата тема за учениците от X, XI и XII клас е съставена от 6 въпроса с избираем отговор
и две задачи, като за верен отговор за всеки от въпросите се получават по 6 точки, а за пълно
решение на всяка от задачите се получават 22 точки. Решенията на двете задачи трябва да бъдат
подробно обяснени.

omg-bg.com/files/2013_14/reglament_mt_is_2013.pdf

В темата за 10-12 клас няма задачи с избираем отговор – шест са с отворен и две – с описване на решението. В Интернет срещам три варианта на регламент за "Салабашев". Ще се получи много интересно национално класиране, като най-прецакани ще са тези, чиито работи се оценяват по скалата 6х2 + 2х5.

Общи условия

Активация на акаунт