Коледа 2013 - тема 4

  • 77 849
  • 570
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 779
И да се запиша с меденки с домашен фондан:





Божествени са!

# 76
  • Мнения: 5 409
Здравейте майсторки, аз засега съм готова само с две порции ванилени кравайчета ( винаги започвам с тях). Сутринта замесих тесто за ето тези уникално вкусни http://e-kulinari.com/index.php?p=recipe&id=2756сладки. Не съм срещала рецетата има тук, но уверявам ви - заслужават си труда. Всяка година ги правя по точно тази рецепта - пълнежът е  фантастичен, леко хрупкав ( от семенцата на смокинята). Не са трудни за изпълнение, трябва да се внимава единствено с оразмеряването, защото ако са големи правоъгълничетата резултатът ще е  - едни прекалено едри и груби на вид сладки. Най-добре е да се работи с линийка. Аз лично тази година ще ги правя във вид на топчета с пълнеж. 

# 77
  • Мнения: 1 243

Един бърз отчет и от мен - направих щолените, пекох ги до късно снощи, бяха страхотно ароматни и мекички, като изстинаха станаха твърди като камък...
Надявам се всичко да е ок след 10-тина дни, когато ще го хапваме.
Wink

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 155
Аз днес ще правя линцеровите сладки и започвам с украсата на меденките. Спорна седмица!

# 79
  • Мнения: 1 210

Един бърз отчет и от мен - направих щолените, пекох ги до късно снощи, бяха страхотно ароматни и мекички, като изстинаха станаха твърди като камък...
Надявам се всичко да е ок след 10-тина дни, когато ще го хапваме.
Wink


Мойте щолени 12-ина дни след като съм ги направила са все още твърди като тухли....   Laughing  Даже взех да се съмнявам, че и след още две седмици едва ли ще стават за ядене  Sick

# 80
  • Мнения: 2 096
Никой не каза неслепени меденки кого омекват?

# 81
  • Мнения: 4 785
Изгорих първата доза рохлички  Mr. Green

# 82
  • Мнения: 31
Здравейте и усмихната седмица и от мен.

Всеки ден влизам и се облизвам пред екрана на вашите творби.
Да се отчета и аз дотук и да се оплача, че няма на кой друг   Crazy
Завърших къщичката и част от сладките. Но с любимите рохлички нещо явно обърках, а уж спазих рецептата дословно. Купих си аз тавата за кифлички, гледах видеото на Джема, гледах и рекламното видео на Zenker и не само че ми се изпочупиха всичките рохлички без три, ами и се залепиха трохите им по тавата. Затова вместо да правя втора тава, напарвих "копчета". те поне горв долу станаха, но пак са прекалено ронливи и пръхкави, като пясък. Какво обърках не можах да разбера? Толкова ме е яд, че не ми се прави втори опит  #2gunfire

къщичка, по скоро махала  Laughing


меденки (по Джема), копчета и щолен сладки (по Alia)


шишарки, още мокри-мокри

# 83
  • Мнения: 1 243

Един бърз отчет и от мен - направих щолените, пекох ги до късно снощи, бяха страхотно ароматни и мекички, като изстинаха станаха твърди като камък...
Надявам се всичко да е ок след 10-тина дни, когато ще го хапваме.
Wink


Мойте щолени 12-ина дни след като съм ги направила са все още твърди като тухли....   Laughing  Даже взех да се съмнявам, че и след още две седмици едва ли ще стават за ядене  Sick

О, супер неприятно!  Confused Confused Надявам се моите да се получат, въпреки че, да си призная, и аз малко се притеснявам... Досега съм ползвала друга рецепта, а не тази на Джемма и никога не са били толкова твърди.

Да кажа, че втасаха идеално, получиха се конци, надигнаха се много добре при печенето!

# 84
  • Мнения: 2 787
Момичета, ако не е проблем може ли някой да пусне онова клипче, дето се правят меденките-мечета, мисля че беше на Джема, не го намирам. Предварително благодаря  bouquet

# 85
  • Мнения: 3 284
Една оригинална и предполагам вкусна идея която мисля да направя.http://lussisworldofartcraft.blogspot.com/2013/12/petits-fours-c … -gift-recipe.html

# 86
  • Мнения: 1 210

Един бърз отчет и от мен - направих щолените, пекох ги до късно снощи, бяха страхотно ароматни и мекички, като изстинаха станаха твърди като камък...
Надявам се всичко да е ок след 10-тина дни, когато ще го хапваме.
Wink


Мойте щолени 12-ина дни след като съм ги направила са все още твърди като тухли....   Laughing  Даже взех да се съмнявам, че и след още две седмици едва ли ще стават за ядене  Sick

О, супер неприятно!  Confused Confused Надявам се моите да се получат, въпреки че, да си призная, и аз малко се притеснявам... Досега съм ползвала друга рецепта, а не тази на Джемма и никога не са били толкова твърди.

Да кажа, че втасаха идеално, получиха се конци, надигнаха се много добре при печенето!
Моите щолени втасаха много бавно....голям зор  ooooh! Ето ги, току що извадени от фурната - ухаеха страхотно,виждаха се конци и бяха сравнително меки (нямам идея колко меки трябва да са всъщност). Намазах с разтопено масло, поръсих с пудра захар, завих във фолио и сега чинно кротуват в кутия на остъклената тераса. Твърди са като тухли обаче и ми се струва че нещо ги прецаках още при активирането на маята - спазвах рецептата дословно, но там е описано малко подвеждащо замесването на сместа с маята и аз като една голяма бяла птица люснах цялото количество захар без да се замисля дори  Crazy предполагам, че това е причината рядкото маяно тесто да не шупне както трябва.... Някъде назад в страниците няколко момичета споделиха същото нещо, надявам се някой от тях да се включи и да каже как са към момента техните щолени  Wink



# 87
  • Мнения: 1 167
И аз най-после направих коледните сладки, носнимки по-късно..
Напарвих ореховите Коледни сладки и ги украсих с белтъци..това миналата събота-до днес се изядоха.
Вчера правих меденките на Джема и сега отлежават в кутия с ябълка-станаха много хубави и меки.Можеби малко повече мед или захар за нашия вкус.
Направихме с мъжо   chef локумките , станаха божествени. Laughing Laughing Laughing

# 88
  • София
  • Мнения: 2 925
desiniko Може ли рецептата за локумките  Hug
Момичета, само с мас ли правите локумки?

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 333
desiniko Може ли рецептата за локумките  Hug
Момичета, само с мас ли правите локумки?

Аз правих по тази рецепта на Джемма ! Божествени ! Около 100 ми излезнаха !
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176696.120

Общи условия

Активация на акаунт