На добър час в ПЪРВИ клас! - 6

  • 47 842
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 7 242
Момичета, понеже имам и седмокласничка, започнах да се чудя дали не съм объркала темите Simple Smile Какво е това задълбаване в състезания и резултати?! Все пак са малки деца, не започвайте от сега да ги пришпорвате толкова.
Може ли идеи за игри навън - понеже футболното игрище в училище не стига за всички желаещи, мисля за алтернатива. Днес изпратих дъщеря ми с федербал, мисля да я науча да скача на ластик и въже... За друго обаче май не се сещам newsm78

# 691
  • Мнения: 24 467
Момичета, понеже имам и седмокласничка, започнах да се чудя дали не съм объркала темите Simple Smile Какво е това задълбаване в състезания и резултати?!

Не знам. Аз по тези въпроси съм по- скоро пас в І клас, освен за СБНУ.

Може ли идеи за игри навън - понеже футболното игрище в училище не стига за всички желаещи, мисля за алтернатива. Днес изпратих дъщеря ми с федербал, мисля да я науча да скача на ластик и въже... За друго обаче май не се сещам newsm78

За в училище ли само за външни игри питаш? Има и едни дискове с топка, която залепва за тях, когато се подхвърля. Минзухарите- два пластмасови, които изстрелват топче и то се лови пак с тях. Ние играехме на баскет и хандбал /момичетата/, освен на посоченото от теб, на цветове /дето един казва цвят и който го има по дрехите преминава спокойно на другата страна, но който го няма трябва да избяга така, че да не го докоснат, ако не успее, той казва цветове и гони/, на "ръбчета" с топката, на "часовник" или на 21 с баскетболния кош.
Моят основно играе футбол- и когато е на тренировка и когато е в почивка в училище. Игрище винаги намират засега, т.к. малките са в отделен двор.

Обаче аз бях целодневно само в І клас по една нова за времето си програма, след което си преминах на полудневка, та играта ни не бе в училище, а пред блока.

# 692
  • Мнения: 5 259
Може ли идеи за игри навън
Като гледам, най-популярната игра си остава на гоненица, следвана по петите от криеница  Laughing Дъщеря ми като излезе на площадката и това прави няколко часа. Иначе кара колело, ролери, катери се по дърветата, но нищо не може да се сравнява с една обща игра на криеница с другите дребоси. Задължително с много търчане и крясъци  Laughing

# 693
  • София
  • Мнения: 6 370
състезание Европейско кенгуру за 1-ви клас има ли изобщо?

тук
http://math-bg.com/?page_id=200

не пише...

и друг въпрос - има ли някаква полза от участие в такива състезания в първи клас? (освен това, че калявате стоманата)

# 694
  • Мнения: 8 247
Лично на мен ми е любопитно как би се справил абсолютно сам с по-трудни задачи. Вкъщи обикновено блее и хич и не се опитва да си размърда мозъка. Благоволи ли да го размърда, ги решава. На Коледното се справи добре. В нашия град няма МГ, така че нямам никакви мераци за призови класирания в 4ти клас, и да ги има и да ги няма, все тая, най-вероятно ще си остане в същото училище. Състезател не бих могла да го направя дори и да покаже потенциал, защото от един момент нататък аз ще закъсам здраво със състезателните задачи и не бих могла да съм му в помощ. Така че, при мен си е чиста проба любопитство, а и той няма нищо против. Освен това аз обожавам математиката и затова се опитвам да му я наливам малко по малко в главата, поне в малките класове, когато още не са затрупани с много уроци, пък той докъдето и колкото поеме.
След две години, когато малкият е първи клас, може да ми се е изпарило любопитството или пък да нямам време да се занимавам, въпреки че, той определено е с по-изявено математическо мислене.

# 695
  • Мнения: 858
Вземам малкият от училище -Мамо госпожата много ме иска на олимпиадата по Български език "Аз и буквите"  Laughing Laughing Laughing
Е щом много те иска маме , ще отидеш.

Стана ми смешно, защото аз на родителската и казах, че това е загубена кауза за мен , поради факта , че Математическата олимпиада като организация беше под всякаква критика , а и има време още да се изявява по състезания.
И ето реакцията - .....Много ме иска. Laughing Laughing Laughing
Аз си го знам детето , че не е идеално , ама щом много го искат, пък няма сега да не го дам я .

# 696
  • София
  • Мнения: 7 242
Благодаря за идеите Simple Smile Не знаех играта на цветове, ще я предложа. А на часовник как се играе? Спомням си, играли сме много и на държави, но правилата съм забравила. Ако може някой да ме подсети... Сещам се и за "Обичаш ли, обичаш ли..." (питаният в зависимост от това колко обича предложената  храна отговаря колко миши, човешки или великански крачки към него да направи питащия). Ръбчето ми беше любима, но май вече няма удобни и безопасни ръбчета. Иначе освен на футбол моята и приятелите й играят също на гоненица (с къщи), криеница, стражари и апахи, но най-любимо им е да си правят къщи.
jam, от миналата година има ЕК за 1-ви клас. Иначе за смисъл... честно казано, спокойно може и без това, но доката не й взема от времето за игра и не протестира, защо пък не Simple Smile
ratridi, и мен организацията на мат. олимпиада почти ме отказа от подобни начинания...

# 697
  • Мнения: 1 059
Осми март е в събота, ние общ подарък няма да правим, а някои деца ще поднесат
цветенца в петък.
Събрахме само символична сума за цветя за двете госпожи, които да
им поднесат на Празника на буквите. Отделно си събрахме и за аниматор и подаръци
(книги) за децата.

# 698
  • София
  • Мнения: 4 035
Смисълът за мен е в това, че като чуе състезание не се стряска, че се научава да понася разочарования ако не се е справила, да се чувства горда ако е, да видя къде стои спрямо останалите и че свиква с формата и вида, с това да работи в друго училище с непознати деца и непознат квестор. И е абсолютно безмислено за мене да я пращам на състезание без да я подготвя поне за вида задачи като й дам тестовете от предните години.

# 699
  • София
  • Мнения: 6 370
питам за кунгуруто, понеже една колежка ми рече, че напъвали 5-годишната й внучка да се научи спешно да чете, за да може да се яви на това състезание(!)
и се зачудих да не раздават нещо диаманти за награден фонд, че толко зор Simple Smile

# 700
  • София
  • Мнения: 3 390
Просто са преценили, че искат да я подготвят по-сериозно по математика или пък отрано да я свикват с високото напрежение и стрес по състезанията.

# 701
  • Мнения: 5 259
питам за кунгуруто, понеже една колежка ми рече, че напъвали 5-годишната й внучка да се научи спешно да чете, за да може да се яви на това състезание(!)
и се зачудих да не раздават нещо диаманти за награден фонд, че толко зор Simple Smile
Това вече е прекалено според мен. Но ще ми е много интересно дали може да реши задачата с черешите  Laughing Ако може да се справи с дадените през миналата година, явно нивото му позволява да се яви Simple Smile

# 702
  • Мнения: 5 234
Къде е задачата с черешите? Моля за линк, че съм изпуснала, а гледам е много коментирана в последните мнения.

# 703
  • София
  • Мнения: 7 242

Barbabelle, 15 задачка http://math-bg.com/wp-content/uploads/2013/04/KENGURU_1-klass_2013-U.pdf
Със задачката с черешките не само моята не се справи, но и на мен ми се наложи да се позамисля Simple Smile
jam, горкото дете. Според мен и за 7 годишни е множко... Не знам какъв е зора. При нас ги записват от у-ще и моята иска да ходи, за да не се дели явно. Но аз не бих й го причинила..

# 704
  • София
  • Мнения: 4 035
питам за кунгуруто, понеже една колежка ми рече, че напъвали 5-годишната й внучка да се научи спешно да чете, за да може да се яви на това състезание(!)
и се зачудих да не раздават нещо диаманти за награден фонд, че толко зор Simple Smile
Това са неосъществени родители, кото живеят за хорското мнение с цел да кажат, че имат най-гениалното дете. Дай Боже то наистина да е такова, има целия живот пред себе си да го докаже, но това, което правят с него е единствено само да му ограбват детството и да го откажат насила от каквито и да било цели и амбиции.

Общи условия

Активация на акаунт