На добър час в ПЪРВИ клас! - 6

  • 47 849
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • sofia
  • Мнения: 8 951
По мои впечатления, повечето хора, определени от историята като гении, са си със сериозни отклонения в някои други аспекти от живота.
Както казваше една колежка, много е трудно да приемеш, че собственото ти отроче не е гениално и да се насочат усилията върху нещо друго.
Алана в темата за частните у-ща го беше казала много хубаво.

# 706
  • Мнения: 5 012
Състезаниета са да свикват от малки с изпити. Реално възможностите за мен не могат да се видят. В едно училище им четат подробно условията и децата задават въпроси, в друго се оправят съвсем сами. Наистина вкъщи им е по-спокойно и показват повече възможности, идеята е да свикнат и на изпит да е така.
Нашият празник на буквите ще е извън училището, някакво парти ще им организират и ще имат подаръци. Трябва да напарвя корона с буква, сега ще търся идеи в нета.
За 8ми март за подарък общ не е споменавано, още не съм решила дали да подарявам нещо /ще е нещо дребно/ и кога да е.

# 707
  • София
  • Мнения: 1 534
Нашият празник на буквите ще е извън училището, някакво парти ще им организират и ще имат подаръци. Трябва да напарвя корона с буква, сега ще търся идеи в нета.


И аз ще трябва да правя корона с буквата Х. Дано има някакави шаблони в нета.

# 708
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз питах ще имат ли корони и тя каза да, ама не ми е казала аз да я правя, може би е добре пак да питам, че оня ден в късния следобед се оказа, че трябва да търсим бяла и червена прежда, да сучем конец и да изрязваме кръгчета Simple Smile Те вече репетират за празника, научила си е Ина и трите стихчета и много се вълнуват, но още не знаем кога ще е Simple Smile

# 709
  • Мнения: 5 940
При нас нищо не се чува за празник на буквите. За кенгуру също Grinning
Надявам се да не ги заведат някъде и някой да им пее азбуката в рап вариант.
Поздрав http://vbox7.com/play:60939333

Последна редакция: пт, 21 фев 2014, 09:39 от valerie

# 710
  • София
  • Мнения: 7 242
При нас най-вероятно празника на буквите ще е в края на учебната година.. Предполагам, за да не се смущава учебния процес  Rolling Eyes Успяхме да се наложим за по-малки домашни и спазване на междучасията. Сега (поне на мен) ми се иска да има малко повече интересни допълнителни занимания. С една друга майка купихме луковици и миналата седмица ги посадиха, вчера са правили торта, ама аз искам още Simple Smile. Наумили сме си няколко родителки на пролет да им организираме посещение до еко-ферма Елата...
Никой ли не си спомня как се играеше на Държави? Имам спомени, че се рисуваше нещо с тебешир и после всички се разбягваха...

# 711
  • софия
  • Мнения: 1 305
Да ви кажа и аз настръхвам относно организацията, за състезанията, миналия път за малко такава беля да стане, пуснаха децата в 11ч всичките наведнъж по едно стръмно стълбище, а родителите задръстили долу фоайето, децата напират от горе почват да се бутат по стълбите, кошмарно беше, сега дано като е по хубаво времето ги пускат направо на вън, че не ми се мисли, много лоша организация. ooooh!

# 712
  • Мнения: 24 467
Нашата госпожа не организира екскурзии и посещения, както и празници извън училището. Вероятно родители има, които да не одобряват, но аз много одобрявам. И предходната госпожа, на големия ми син, бе така и ни обясни подробно защо не желае да организира такива.
За състезанията не е по- различно. Моите деца никога не са се притеснявали да бъдат изпитвани. Не смятам, че юрването им по състезания от 7 годишна възраст ще ги накара да се отпуснат още повече.
Аз съм водила 15-20 деца на рожден ден на малкия на поляна, ние го организирахме, с татко му, не е било никакъв проблем, много забавно и приятно се получи, НО децата избрахме ние, с детето. В класа няма как да се случи това, учителят да не вземе няколкото палавника, каквито са налични във всеки един клас и има да си къса нервите...

# 713
  • София
  • Мнения: 1 534
При нас май месец ще има еднодневно посещение във ферма. Също и зелено училище след завършване на 1 клас.

Последното най-интересно в училище беше леща върху памук в бурканче - всеки ден следи колко е порастнала и полива памука. И другото беше - шиене на копче Simple Smile Също е много впечатлена и доволна от новите си умения.

На държави не помня как се играеше. Помня само, че като загубиш ти взимат от територията. Обикновено ми оставяха колкото д аима къде да си сложа крака. Simple Smile

# 714
  • Мнения: 24 467
Играта на държави /ако е тази, която аз знам/- ето я:
http://az-deteto.bg/igra-na-darzhavi/5399/view.html

На часовник- един баскетболен кош и топка. Има 12 различни позиции спрямо коша, като се започва от позицията точно под него и трябва да вкараш топката. Ако не успееш, ред е на следващия играч. Ако успееш, минаваш на следващата позиция и т.н. Печели този, който обиколи първи всички 12 позиции.
Трябва да ви изчертая коша и маркировката, за да ви кажа позициите, обаче, т.к. няма как да обясня всяка от тях. Те са си по самата маркировка.

# 715
  • София
  • Мнения: 7 242
Judy, май това беше, но и аз имам спомени, че се взимаше част от територията. Мерси Simple Smile Има още много игри, ще ги разуча. За часовник може би са малки, но определено изглежда интересно и ще я имам предвид.
renni79, още утре ще я пратя с бурканче леща или боб Simple Smile миналата година беше занесла Чичко Тревичко
И при нас май хич няма тенденция и желание да се организират екскурзии и посещения извън училището, докато в ДГ всяка седмица имаше по нещо интересно...

# 716
  • София
  • Мнения: 4 035
Наще вече два пъти ги водиха на еднодневни екскурзии и бяха много доволни, за съжаление за зеленото училище не се събрахме достатъчно желаещи, трябват поне 12 деца, а бяхме заявили само 9.

# 717
  • sofia
  • Мнения: 8 951
Лекси, ето тази карти са с описания и правила на най-разнообразни игри. Има и някои от моето детство, които бях забравила.

# 718
  • софия
  • Мнения: 1 305
Хъм това с лещата върху памук много ще хареса ма сина ми, аз му купих от тези оранжериите, но само морковите му пораснаха, а като увехна тиквата какви драми бяха ooooh!. Припомнете ми Моля, за лещата върху памук, в затворен или отворен буркан, а и лещата покрива ли се с памука, как беше.
Ние имаме тези 100 игри за деца във ваканция, не са лоши.

# 719
  • софия
  • Мнения: 25 739
При нас май месец ще има еднодневно посещение във ферма. Също и зелено училище след завършване на 1 клас.

Последното най-интересно в училище беше леща върху памук в бурканче - всеки ден следи колко е порастнала и полива памука. И другото беше - шиене на копче Simple Smile Също е много впечатлена и доволна от новите си умения.

На държави не помня как се играеше. Помня само, че като загубиш ти взимат от територията. Обикновено ми оставяха колкото д аима къде да си сложа крака. Simple Smile
При нас са "садили" боб Crazy Но са го правили в училище. Вкъщи нищо не сме правили.

Общи условия

Активация на акаунт