ДУБАЙ 4

  • 59 108
  • 753
  •   1
Отговори
# 750
  • Sofia
  • Мнения: 2
не разбрах за монорелсовото влакче - то има само начална и крайна спирка ли? Като началната е Атлантис, а крайната - нейде в нищото на брега? Аз четох, че има и междинна спирка, която е в сук по средата на палмата?
На едната от двете междинни станции ще е огромен мол с петзвезден хотел, но за момента е просто дупка Simple Smile.

За двата аквариума. Аквариума в Дубай мол би трябвало да е третия най-голям в света, а този в Атлантис - втория най-голям (като обем на най-големия воден резервоар, a не като общ размер на всички аквариуми или като брой риби). Този в Дубай мол се вижда от самия мол и без да се плаща входа. Ако се плати входа се влиза навътре, където има и други по-малки аквариуми от основния с други риби в тях, но най-основната атракция (големия аквариум) може да се види и безплатно. Аквариума в Атлантис (най-големия) е просто огромен и страшно впечатляващ. Самото му оформление също е много интересно. Рибите все едно плуват из потъналия град Атлантида. През стъклото от другата страна на аквариума леко се виждат и прозорците на ресторанта на хотела, който също гледа към аквариума. Интересно би било някой да отиде и на безплатния тур и да разкаже дали е толкова готин, колкото разправят в tripadvisor.

@new one: Като коментар към програмата ти аз лично бих уплътнил и намалил времето в моловете (dubai mall и emirates mall) и бих се опитал да включа и джамията в Абу Даби (реално е съвсем постижимо да отидеш до Абу Даби, да разгледаш джамията и да се върнеш в Дубай до около 15 часа. Моловете на мен поне не ми направиха никакво впечатление - мол като нашите тук, с в общи линии същите магазини и същите (че и по-високи) цени. Освен ако не си някакъв фен или пък ако търсиш някакви по-premium марки, които ги няма при нас моловете не са нещо особено.

# 751
  • Варна
  • Мнения: 306
Сега вече си изясних кой какво е искал да каже за аквариумите. Благодаря много  Peace

# 752
  • Мнения: 44
Roje, не ако може, а задължително допълвай и поправяй, ако има нужда. Виждаш колко плахо подхождам, за да не подведа някого.  Simple Smile

И аз искам да обърна внимание на всички за моловете: ако не целите шопинг и имате малко дни в Дубай, не пилейте време по молове. Ако ви е толкова любопитно да видите ски писта на закрито, скокнете бързо до мола на Емирствата, вижте и аквариума в Дубай мол, разходете се вечер след фонтаните например, но използвайте деня за традиционните, най-най забележителности на Дубай.

# 753
  • Мнения: 1 668
А на някой направило ли му е впечатление, че акулите в дубай мол са като надрусани. Толкова бавно се движат, че по едно време мислех, че са измрели. Имам опит с доста аквариуми по света и такова нещо не съм виждала никъде... Незнам с какво са ги упоили, обаче тея хишници да се държат като умрели не е нормално.

Шътки... в сряда съм в Атлантис. Ако видиш някоя бесовица да вика по 2 непослушни деца непременно се обади  Joy. Аз съм!

Общи условия

Активация на акаунт