Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - 8

  • 30 663
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 88



zayo,..Не се сърди, човече,...Мaрия....много ви моля момичета стойте си тук ,че благодарение на вас ей го е ще направя 1 месец без цигари,на мен лично и трите ми действате много стимулиращо и успокояващо ,така че моля ако може поне докато направя някоя друга година ,покрай вас и аз да си бъбрим сладко сладко  bouquet
Днес много натоварен  ден ама не се давам,то тоя народ съвсем изнервен,недоволен и мърморещ....ей дай им на някой да си изкарват негативните емоции върху други -равни нямат
Аз обаче като непукист съм решила ,че щом толко е нервен един човек ,значи е пушач ,и цигарите са им виновни и си се кефя аз като не пуша как ми е гот!Та така....лека и спокойна бездимна вечер ви желая и винаги да ви намирам тук ухаещи на парфюмчета,свежи  и усмихнати!

Последна редакция: пн, 07 апр 2014, 20:45 от краси2

# 691
  • София
  • Мнения: 5 606
Здравейте, момичета. Наминавам и аз да напрегръщам новодошлите и да им изпратя малко силички. Аз нещо учудващо добре се справям с отказването, все едно тия 19 години не са били. Все едно нямам отношение към цигарите, дори не ме дразни като пушат до мен, пред мен... Само пустите килограми...
milavital, мен ме беше изшила една депресия в началото, много гадна работа. Едно такова апатично ми беше. Едва отскоро се чувствам по-добре. Явно е някаква пренастройка.
Не се сърди, малко извън темата, ама да кажа само, че дъщеря ти става все по-красива и по-красива. Аз от много години те помня, заради красивите снимки на куклата. Страхотна е!  Hug
Още веднъж много  Heart Eyes за всички бивши, настоящи и бъдещи непушачки!

# 692
  • Мнения: 235
Здравейте.................... някога писах в тази тема, но по обясими причини спрях. И аз като  повечето тук имам не един безуспешен опит да спра да пуша.
На 15 ще стане месец откакто не пуша. Чувствам се супер - дишам си, мириша си хубаво, сутрин ставам с първи петли наспала се, имам ужасно много енергия. Дори съм намерила начин да не качвам килограми. Преди при всеки опит качвах по 2-3 кила още първата седмица и затова лесно се отказвах от идеята да спирам цигарите.
Не съм изнервена изобщо (дори мисля че съм по - спокойна и усмихната откакто не пуша). Много ми харесва да не се налага да мисля дали съм си взела цигари, пък имам ли запалка, пък трябва ли да си купувам ... и т.н и т.н .
И на мен ми се допушва още, но като си помисля за цигара и си викам " ААААААА не, няма да ми е вкусно, ще ми се завия свят, ще ми стане лошо, а и после ЩЕ ТРЯБВА да пуша пак, а после и ще реша да ги отказвам пак..." И така с тези си размисли разпъждам поривите за цигара. Мъжа ми пуши и не ме притеснява, но напоследък ако съм около него и сякаш нещо ми се лепи на гърлото.....И той казва че ще ги спира, но аз това не го коментирам с него, да не се чувства притиснат. Когато иска - тогава. Самата аз не съм сигурна дали ги спирам завинаги, но ми се иска да е така. И все пак всеки ден без цигара си е една малка победа.
Имам обаче едно сериооооозно чудене..............................не кашлям..............изобщо. Вие кашляте ли? От кога започна кашлицата? Има ли сироп, който да пия за да я предизвикам тая прочистваща кашлица? Някой пил ли е Бронхоклир? Знаете ли нещо за него?
Много дълго стана, затова ви пожелавам бездимни сънища.....................

# 693
  • София
  • Мнения: 5 606
Мимик, това с кашлицата не е ли малко пресилено. Аз също не кашлям - напротив, откакто спрях цигарите, с изключение на едно кратко боледуване, за разлика от преди въобще не кашлям. Едната ми дружка, която спря цигарите преди 2 месеца-също не кашля.

# 694
  • София
  • Мнения: 4 178
Аз също не съм кашляла

# 695
  • Мнения: 88
И аз не кашлям,въпреки че от както започнах да бягам усещам едно дрязнене на гърлото,все едно ще се разболявам....не зная на цигарите ли се дължи или ще почвам да кашлям или ще се разболявам....

# 696
  • Мнения: 88
Ей момичета и като публикувах и видях че днес ми е 1 месец без цигари  newsm68 newsm44 smile3534 толкова съм горда и доволна.....това е най доброто нещо ,което съм правила за себе си,искам на всички ви да благодаря,че без вас нямаше да е толкова лесно,да не кажа и приятно,все си е друго да има кой да те подкрепя!Желая ви слънчев и усмихнат ден без цигарен дим smile3525

# 697
  • Мнения: 2 461
Краси,бъди горда със себе си. Честито, и много месечинки, превърнати в годинки.

# 698
  • София
  • Мнения: 747
Честито  краси2!Пожелавам ти сили за още много такива месечки и години! Hug
Аз от време на време паля,не знам защо се измъчвам така.Една цигара на два три дни,или две цигари след 7-8 дена непушене....В събота бях на гости,изпуших две цигари,и то защото бяха тънки и леки,нищо не ми стана,нито лошо,нито хубаво,само миризливо.Докато пушех преди,си купувах Лъки,къси,дебели и силни,за да ми е гадно.Абе,има нещо мазохистично в мен,май.

# 699
  • Мнения: 1 004
И аз все още не съм кашляла, а ето вече почти година и половина. Нямам вече надежда, че ще прокашлям...макар че ми се щеше и си казвах, е какво пък като се разболея ще прокашлям. Ама...преди се разболявах и кашлях, сега изобщо.

Цвети! Сподели какво си открила за НЕкачване на кг  Simple Smile
Тук доста момичета се тормозят по този въпрос ...

Краси, аз съм си тук, поне на този етап  Simple Smile

# 700
  • София
  • Мнения: 5 606
Зайче, не съм аз тая с открития метод, mimik да каже. Моите килограми станаха сумарно 15 отгоре и толкова бавно падат  Cry

# 701
  • Мнения: 46 565
краси2, честито, пожелавам ти още много такива месеци и години Hug
Ние никъде няма да ходим, седим и следим, а някой кривне, а  newsm66  Mr. Green

tzvety26, благодаря за хубавите думи  Heart Eyes

# 702
  • Мнения: 1 004
Зайче, не съм аз тая с открития метод, mimik да каже. Моите килограми станаха сумарно 15 отгоре и толкова бавно падат  Cry

 ooooh!
Мимик, хайде казвай  Simple Smile

# 703
  • Мнения: 235
Казвам, казвам, само че вероятно много народ ще ме оплюе, че звучи като реклама. Както и да е....
Този път реших че като спирам цигарите не бива да се тъпча както преди ( при предишните опити все тестено и мазно ми се ядеше....ако можеше сандвичи и пици .... мноооого богати  Embarassed)
И понеже много исках този ми опит да не се провали от ужасните ми отношения с кантара реших да си взема някакви хапчета, които подтискат апетита ... поне за началото докато още не знам какво да правя с ръцете и устата си. Изчетох де що имаше по въпроса с тези лекарства и се метнах в аптеката. От там ми препоръчаха Вита слим лайт - около 14 лв за една опаковка. В листовката пише да се пият по 1-2 хапчета 1 час преди ядене. Ами аз пиех само по две на ден. Освен това си взех калкареа карбоника 9 (това е някакво хомеопатично - не че имам доверие на хомеопатията, но.......надеждата умираа последна) . Сега вече мина почти един месец и не съм качила килограми. Не знам дали се дължи на тия две неща, но мисля че да. Освен това вита слим-а не съм го пила от около 4-5 дни и нямам промяна в апетита. дори от вчера мисля да не размишлявам върху спирането на цигарите, а върху някаква диета, че все пак искам да смъкна още около 5-7 кг.
ами май това е от мен........леко и бездимно.....

Към тези, които отдавна не пушат............вярно ли е че след около 4 месеца ако си напълнял започваш да отлсабваш и лека полека се завръщаш към нормалния ритъм на живот?

# 704
  • Мнения: 1 004
 Hug
Всеки сам решава какво да прави със себе си, просто всеки опит може да се окаже полезен поне за 1 човек....

Аз иначе си качих нужните кг наистина в първите 3 месеца и после леееко поспаднах, но останаха около 4-5 кг отгоре. Но това са ми нужни кг, просто явно организмът си ги навакса...

Общи условия

Активация на акаунт