От кой матрак сте доволни - 4 тема

  • 276 983
  • 1 164
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 985
Гаранцията важи,да, при спазване условията на ползване,които изисква производителя.Щом трябва подматрачна рамка,а матракът не е сложен на такава,а на плоскост -гаранцията не важи. Освен това мисля,че някой тук беше писал,че не ти възстановяват сума или не ти дават нов матрак,а изплащат сума,равна на разликата на цената на новия матрак минус амортизацията от годините ползване. Или ти дават нов,но доплащаш.Не съм сигурна в това,просто някъде из форума го прочетох. А и е логично.Девет години си ползваш с удоволствие и без проблем матрак и на десетата му се случва нещо и очакваш да ти възстановят сумата....Ами деветте години ползване?  Дано някоя от вас е компетентна по въпроса.

Последна редакция: нд, 09 фев 2014, 21:04 от W

# 61
  • Мнения: 738
W - и мен това ме вълнува, защото от друга страна 10 години гаранция не означава, че се очаква да се разпадне след тях. Пък и ако се смята амортизация как ще го сметнат?
Дано някой е по-запознат от "кухнята" та да успея да се ориентирам.
Иначе за матрачната рамка съм го чувала - въпреки, че пак нямат гаранция, че съм го ползвала през цялото време на подматрачна рамка - може да съм я купила по -късно  Rolling Eyes

Между другото по повод на Сирена Мемори/Мемори Фреш - пяната е само от едната страна нали? Или аз нещо не разбрах...Защо ти е двулицев матрак, като мемори пяната е само от едната страна  newsm78

# 62
  • Мнения: 19 525
W - и мен това ме вълнува, защото от друга страна 10 години гаранция не означава, че се очаква да се разпадне след тях. Пък и ако се смята амортизация как ще го сметнат?
Дано някой е по-запознат от "кухнята" та да успея да се ориентирам.
Иначе за матрачната рамка съм го чувала - въпреки, че пак нямат гаранция, че съм го ползвала през цялото време на подматрачна рамка - може да съм я купила по -късно  Rolling Eyes

Между другото по повод на Сирена Мемори/Мемори Фреш - пяната е само от едната страна нали? Или аз нещо не разбрах...Защо ти е двулицев матрак, като мемори пяната е само от едната страна  newsm78

Да, само от едната страна - зимната. От лятната е с някакво друго незапарващо покритие, подходящо за жеги. Ами зависи - аз като пробвах матраци с много дебело мемори не ми хареса усещането - някак пропадането не ми е удобно. Затова някои хора си избират матрак съвсем без мемори. Та това има или няма такъв слой не е показателно винаги. А и на повечето матраци - дори тези на Магнифлекс мемори слоят е само от едната страна, а се ползват и от двете.

# 63
  • Мнения: 738
Благодаря ти milittana   bouquet

Някой има ли мнение за Нани Лаго?
http://www.mattro.net/producti.html?page=shop.browse&category_id=448

# 64
  • Мнения: 19 525
Благодаря ти milittana   bouquet

Някой има ли мнение за Нани Лаго?
http://www.mattro.net/producti.html?page=shop.browse&category_id=448


Хич не го гледай. Спряха го от производство. Ако някъде е останало нещо, е за непопулярните размери. Аз съм го пробвала - малко мекичък ми идваше и Сирена Мемори ми беше по-удобен. А и беше доста скъп. Като разпродаваха го намалиха с 50%, но всичко свърши много бързо. Аз голямо избиране му ударих преди няколко месеца, но не съжалявам.

# 65
  • Мнения: 1
lamujer , този няма ли опасност от мухлясване?

Казаха ми уж, че тази пяна няма такива съставки, които да са склонни към мухлясване, а и предимство е, че има и дишаща лента. В същия магазин гледах и  един  модел на Магнифлекс с пяна/ той даже излизаше по- скъпо/ , но там ми казаха, че в тяхната пяна може да има естествен латекс и самите производители казват, че е задължително да е на подматрачна рамка, за да не мухляса. Затова се надявам да не са ме излъгали Simple Smile Пък ... ще видим.


Не зная какъв матрак не би мухлясъл в благоприятни за това условия,след като мухлясват тухли,мазилки,дърво и т.н. Всички двулицеви матраци задължително трябва да са поставени на подматрачна рамка,а не на плоскост. Чувала съм за случаи на поставен върху плоскост,но тя е "богато" надупчена с дрелка.
Матракът ми в спалнята е латексов на Екон.Ползваме го вече почти 3 години. Спалнята ни е най-влажното помещение в апартамента поради комплексни причини, дори тази зима купих миниобезвлажнител /капацитетът му е 0,5 л/ден/. Матракът не е мухлясъл,нито нещата в пространството под него. Но е върху скара и си го "въртим" периодически според инструкциите на производителя. Не съм против матраци Нани,дори имам и такъв,но да кажеш,че дунапрен не мухлясва....А те са направени от вид дунапрен.
Да, ние мислехме да надупчим плоскостта, но ме убедиха , че и това нямало да ни помогне. Та в крайна сметка ще си вземе легло с подматрачна рамка и чекмеджета/ като ще гледаме да не ги препълваме , за да може да диша матрака. За матрак се спряхме на латексов матрак на Екон - в момента даже имат отстъпка.

# 66
  • Мнения: 2 073
Здравейте.
От 4 месеца имаме Модена на Нани http://www.matracinani.bg/product.php?pID=12 .
 В началото ни беше твърд, въпреки че се води мек матрак, но сега вече е много удобен, ОБАЧЕ запарва понякога, никога не съм се будела толкова потна. Постелен е памучен чаршаф с ластик, отгоре още 1 дебел памучен.
Имаме и възглавници на Дормео и се чудехме дали не е от тях, ама май като съм с друга не се потя.
Четох, че пенолатексвите запарвали, а на този не знам тези материали какви са и дали от тях е проблема.
В нас ли е причината, възглавниците ли, матрака ли...  newsm78
Пиша тук за да си кажете мнението, както и такива от вас, които имат Дормео?

Какво мислите?  Simple Smile

# 67
  • Варна
  • Мнения: 2 576
 Модена на Нани, не е латекс, а вид дунапрен - поне доколкото разбирам аз.
 Латексовия матрак ми се е случвало да ме запарва много когато в помещението е по-топло или завивката е по-дебела. По принцип трудно се потя, но с латексовия матрак от време на време ми се случва и леко се дразня, но пък е много по-удобен за спане от предния ни пружинен матрак.
 Сега понеже знам , че синът ми много се поти съм в голяма дилема дали да му купим и на него матрак на Екон, но с кокос(не позволявал на влагата да се задържа).
 
 Моля да споделите впечатления дали матраците на Магнифлекс запарват? Колебая се за този.

# 68
  • София
  • Мнения: 9 958
Привет, до нас откриха магазин на "Нани" и реших да видя какво има, но бяха изложение няколко матрака само.
Този най ми хареса и най-много ми го похвали.
СИРЕНА УЛТРАФЛЕКС
http://www.matracinani.bg/product.php?pID=9

Искам да пробвам и други, къде има най-богат избор (София)?

Има ли смисъл от свалящ се калъф (ако се вземе стелка)? На посочения горе е с дишащ  страничен слой и се дели на две, т.е. лесно може да се изпере. Питам, понеже по-евтините матраци със същата пяна (полифлекс, 35) са без сваляем калъф и малко ме дразни това. Ако успея да отделя 400 и нещо за този матрак (120/200см) ще го взема, но ще разгледам и по-евтини варианти - двулицеви предимно.

Възглавницата също е проблем. Последно пробвах от мемори пяна парченца и не беше зле.
Някъде правят ли по поръчка - правоъгълни, от латекс или друг пенополиуретан...?

Трябва да е ортопедичен, заради кръста ми  Rolling Eyes Т.е. твърдост: средна към твърда.

# 69
  • Мнения: 3 609
 Whistling Пак аз с моя проблем. След дълго търсене на матрак, накрая както писах, се спряхме на Дормео мемори 2+ 12. В магазина беше ок...е, не толкова мек, колкото исках, но пък си викам какво толкова, ще омекне, а и на твърдо уж се спи по-добре. Е да, ама е твърд. Уж с мемори пяна, но няма и следа от подобно меко чувство и сега сме решили да го върнем. Има тест период 30 дни. Може би действително с времето ще омекне, но пък не е никак евтин за нашите възможности в момента, и някак си наистина ми се искаше да е много мек, удобен и вълшебен. Дано да няма проблем с връщането, че като цяло прочетох ужасни мнения за обслужването им.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Не мисля, че с времето ще омекне, това не е естествена кожа все пак Wink. Може би ви трябва по-дебел слой мемори пяна. Дано да нямате проблем с връщането!

# 71
  • Мнения: 327
Четете внимателно какво пише на матрака:
= "ортопедичен"= твърд (колкото по-ортопедичен е един матрак, толкова  е по-твърд)
= "анатомичен"=мек (колкото е по-анатомичен, толкова повече "потъвате" в него)
 Peace

Няма как да омекне с времето един матрак - ако горния слой е от Мемори - еластичността му става по-малка (след 7-8-10години) - т.е. за по-дълго време се връща в първоначална позиция, но това няма отношение към "мекотата"

# 72
  • Мнения: 78
Има ли някой с матрак корал на екон?Моля ви за мнение!Двоумя се между него и екон лукс?В момента разликата в цената е 140лв,а за мен не са малко .

# 73
  • София
  • Мнения: 9 958
В кои магазини може да се тестват най-много модели (марки) матраци?
София

За матрак с ширина 120см, трябва ли да е подсилена с допълнителни ламели (ако спят двама), ако кажем че аз съм 60-65кг?  Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 19 525
В кои магазини може да се тестват най-много модели (марки) матраци?
София

За матрак с ширина 120см, трябва ли да е подсилена с допълнителни ламели (ако спят двама), ако кажем че аз съм 60-65кг?  Rolling Eyes
За мен в Зона фор хоум в Люлин има най-голям избор на изложените матраци

Общи условия

Активация на акаунт