Пелени и гащички за многократна употреба - 12

  • 34 434
  • 735
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 7 995
Bunnie, купи си един комплект като за начало. Ще ползваш и еднократни докато разбереш дали тези ти харесват и колко още ще ти трябват. Иначе Бамбино мио са хубави пелени. Защитните им гащички много не ми харесват,  но по-хубавите са и по-скъпи.
Лепенки или копчета? - ами на всеки различно му е удобно. На мен са ми по-удобни копчетата, защото лепенките трябва старателно да ги залепяш и преди пране и пак може да ти се налепят неприятно в пералнята където не трябва.

# 676
  • София
  • Мнения: 873
Да, аз имам вече и еднократни памперси, някакви био си намерих ( то голям зор се оказаха де). Но ще опитам и с многократните.
Да ви попитам друго- гледам, че най-малкият размер са 3-5кг. Това не се ли израства за 1- месеца т.е след 1-2 месеца ще трябва да купувам нови гащички ли?

# 677
  • Мнения: 224
Здравейте мамчета    bouquet  Връхлитам с въпрос към вас като по - опитни и просветлени в мистерията пелени за многократна употреба   Hug
Искам да си купя от пелените на ALVA ... предполагам, че ги знаете. Това са пелени - джоб. Оказа се, че майка ми е запазила всички бебешки дрешки, много мило ми стана, включително и пелени. Имам 30 парчета. Но въпроса ми е, дали мога да не ги пъхам във въпросния джоб от вътре на пелената, а да ги поставям директно върху дупето на бебето и от горе да се обуват въпросните пелени? Иска ми се да избегна допира до кожата на материята, която е от вътрешната страна на пелената.
Надявам се, че съм се изразила правилно. Съжалявам ако съм досадила, но наистина ми е объркано и докато не се появи бебка в комплект с въпросните пелени ще си ми е тъмна Индия май.
И какво ви е мнението впрочем за въпросните пелени ако ги знаете? Препоръчаха ми ги, но повече мнения не вредят   Peace

# 678
  • Мнения: 7 009
Здравейте мамчета    bouquet  Връхлитам с въпрос към вас като по - опитни и просветлени в мистерията пелени за многократна употреба   Hug
Искам да си купя от пелените на ALVA ... предполагам, че ги знаете. Това са пелени - джоб. Оказа се, че майка ми е запазила всички бебешки дрешки, много мило ми стана, включително и пелени. Имам 30 парчета. Но въпроса ми е, дали мога да не ги пъхам във въпросния джоб от вътре на пелената, а да ги поставям директно върху дупето на бебето и от горе да се обуват въпросните пелени? Иска ми се да избегна допира до кожата на материята, която е от вътрешната страна на пелената.
Надявам се, че съм се изразила правилно. Съжалявам ако съм досадила, но наистина ми е объркано и докато не се появи бебка в комплект с въпросните пелени ще си ми е тъмна Индия май.
И какво ви е мнението впрочем за въпросните пелени ако ги знаете? Препоръчаха ми ги, но повече мнения не вредят   Peace
Можеш да слагаш отгоре, да. Моето мнение за алвите е много положително, половината момичета тук ги купиха заради мен  Joy 90% от пелените на моето бебе са алви, за по§ти година няма проблем с тях - нито миришат, нито са се деламинирали, нито нещо друго. Много ги харесвам.
Да, аз имам вече и еднократни памперси, някакви био си намерих ( то голям зор се оказаха де). Но ще опитам и с многократните.
Да ви попитам друго- гледам, че най-малкият размер са 3-5кг. Това не се ли израства за 1- месеца т.е след 1-2 месеца ще трябва да купувам нови гащички ли?
Израства се. Моят имаше 1 размерен комплект 3-7 кг на лолипоп, израсна ги на 4м. Всички останали са едно размерни джобове. Но система пелена+гащички едноразмерна не съм видяла Thinking

# 679
  • Мнения: X
Но система пелена+гащички едноразмерна не съм видяла Thinking

Има, но не са много популярни. Аз имам един такъв кавър: http://www.kanga-care.com/Rumparooz-Cloth-Diaper-Covers--ONE-SIZ … Colors_p_129.html

BumGenius също имат: http://www.cottonbabies.com/product_info.php?products_id=2220

# 680
  • Мнения: 963
Едноразмерни гащички имам на Румпарууз и на Блубъри  Peace  Прифолди си намерих двуразмерни като най-добър вариант (на някои марки стигат до 4-5 размера)... друг е въпросът, че госпожицата върви фина и още сме на първия размер, а обуването на прифолди ми става все по-невъзможно. Поне за подложка вършат чудесна работа  Mr. Green

# 681
  • Мнения: 224
 Еовин  мерси за отговора    bouquet  А с какъв прах за пране ги переш. Аз съм се насочила към течни прахове....на персил примерно, за бебета, но не съм сигурна.

# 682
  • Мнения: X
Има анкета за прахове в началото.

Много се радвам, че ТотсБотс са се върнали към бамбуковата вътрешност на Easyfit вместо онова полиестерно недоразумение: http://www.totsbots.com/product/easyfit/easyfit-v4-heydiddle/
За мен това са най-добрите пелени, които съм ползвала: изключително качествени материали и изработка (включително велкрото), нямат пропускане, може да им сложиш суха подложка или да оставиш естествената материя до кожата на бебето. Единствените им недостатъци са, че са малко по-обемни и, разбира се, цената.

Последна редакция: чт, 27 мар 2014, 20:02 от Анонимен

# 683
  • Pb
  • Мнения: 1 183
От 10 мин. чета и се пуля на тези пелени на Алва, т.нар. 2в1:

http://www.alvababy.com/index.php?main_page=product_info&pro … 1538&cPath=87
Разбирам, че подложката се пъха отново в джоб, но той е с 2 отвора и съответно има копчета за фиксиране на подложката. Друга съществена разлика сякаш не виждам. Предполагам, че мога да ползвам пелената и с обикновени подложки, просто няма да имат копчета.

В правилна посока ли ми върви мисълта според вас  newsm78

# 684
  • Мнения: X
Пише, че са с double gussets, значи нещо такова:

# 685
  • Мнения: 963
елхичка , писала съм назад за тези. Закопчаването е по-различно и бяха първите, които паснаха на малката като закопчаване... но и първи ги закопчах на по-голям размер. Самите double gussets са доста афиф - на някои снимки в сайта се виждат (мога и аз да щракна, ако те вълнува). Прихлупването отпред е супер, това отзад никога не успявам да го наглася. Иначе, и без да закопчаваш подложката може, няма проблем... Та накратко - не ги предпоръчвам, поне за нас не са най-удобните гащи  Peace

# 686
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Благодаря ви, момичета! Grinning

# 687
  • Мнения: 633
double gussets - умалени са и за 2-3 месеца ми се разлепи непр. слой

# 688
  • София
  • Мнения: 5 315
От това гардеробче само от фейс ли се поръчва ? как мога да поръчам ако нямам фейсбук ?

Може и без Фб, дали са вече други контакти тук  Peace

# 689
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 675
е това пак е през фейса , хора които нямат фейсбук (като мен също) има ли къде да видят онлайн предлаганите стоки ?? може би това е точния въпроса на момичето ,което беше питало по-рано  Peace

Общи условия

Активация на акаунт