?Въпроси всякакви?

  • 5 271 326
  • 96 496
  •   2
Отговори
# 91 770
  • Другата България
  • Мнения: 37 625
 newsm78 От какъв имейл адрес е?

# 91 771
  • Мнения: 39 463
Имаш задължения които не са платени в някакъв срок и отиват при публичен изпълнител, който ти е образувал изпълнително дело. Тръгвайки да ги плащаш трябва да търсиш сметките на принудителното събиране.

# 91 772
  • Сф
  • Мнения: 4 774
Честно казано, много  се изненадвам, че на кръщене не се правят подаръци за детето, а за майката и кръстницата. Била съм 2 пъти на кръщене и купувахме за детето.

# 91 773
  • Мнения: 6 530
Имаш задължения които не са платени в някакъв срок и отиват при публичен изпълнител, който ти е образувал изпълнително дело. Тръгвайки да ги плащаш трябва да търсиш сметките на принудителното събиране.

Никакъв публичен изпълнител не ми се е обаждал, а глобата е фиш от Общинска полиция, за който също нищо не знам, защото колата не я карам. Как така ще ми пишат фиш, без да ме уведомят. А годината горе е 2002 г ., те не са ли изтекли по давност

# 91 774
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 413
Честно казано, много  се изненадвам, че на кръщене не се правят подаръци за детето, а за майката и кръстницата. Била съм 2 пъти на кръщене и купувахме за детето.

Разбира се, че се правят подаръци на детето. Другото са някакви нови моди, също като подаръците за гостите. 🙄

# 91 775
  • Другата България
  • Мнения: 37 625
newsm78 От какъв имейл адрес е?
Самоцитирам се.
Ако не искаш публично да го пишеш-ок.

# 91 776
  • София
  • Мнения: 13 460
Честно казано, много  се изненадвам, че на кръщене не се правят подаръци за детето, а за майката и кръстницата. Била съм 2 пъти на кръщене и купувахме за детето.

Къде е тази мода да се правят подаръци на майката и на кръстницата?
Била съм и кръстница няколко пъти, и децата ми са кръстени, и гост на кръщене съм била. Никъде не съм видяла подаръци да се дават на родителите и на кръстниците. Само цветя на майката и на кръстницата (когато е жена).

# 91 777
  • Мнения: 39 463
Имаш задължения които не са платени в някакъв срок и отиват при публичен изпълнител, който ти е образувал изпълнително дело. Тръгвайки да ги плащаш трябва да търсиш сметките на принудителното събиране.

Никакъв публичен изпълнител не ми се е обаждал, а глобата е фиш от Общинска полиция, за който също нищо не знам, защото колата не я карам. Как така ще ми пишат фиш, без да ме уведомят. А годината горе е 2002 г ., те не са ли изтекли по давност


Изтекли са, ама трябва да подадеш молба  да отпаднат.
Има ли телефон да звъннеш и да се разберете с НАП.

# 91 778
  • Мнения: 4 145
Забелязвам , че кръщенетата се превръщат в мини сватби-професионален фотограф, камера, една камара хора Anguished Нищо свято не виждам в това
Хората влагат толкова време, пари и енергия в мимолетни неща-няколко часа , и се опитват да убедат себе си, че това им били най-хубавите дни
Няма общо с темата, ама да си го кажа Laughing

# 91 779
  • София
  • Мнения: 2 817
О, аз вече на 40 дни на бебе без пари не тръгвам.
Писала съм, че по нашия край няма такава традиция, и че трябваше да се образовам от интернет, а там не пишеше нищо за банкноти. И взимам аз едно златце, пъхам в джоба пари за такси. На място се оказва, че в кърпата с трохите от питката мятат пари. И така трябваше да се прибирам с метрото.
За второто им дете - ето скромно подаръче, ето отделно пари.

Всъщност - традицията е в тази кърпа да се слагат метални пари - т.е. стотинки - с идеята детето да е здраво като желязо.

# 91 780
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Имаш задължения които не са платени в някакъв срок и отиват при публичен изпълнител, който ти е образувал изпълнително дело. Тръгвайки да ги плащаш трябва да търсиш сметките на принудителното събиране.
Никакъв публичен изпълнител не ми се е обаждал, а глобата е фиш от Общинска полиция, за който също нищо не знам, защото колата не я карам. Как така ще ми пишат фиш, без да ме уведомят. А годината горе е 2002 г ., те не са ли изтекли по давност
Изтекли са, ама трябва да подадеш молба  да отпаднат.
Има ли телефон да звъннеш и да се разберете с НАП.
АЗ виждам, че фиша е съвсем пресен
Н858506/03.07.2019
Влез си с ПИК в сайта и виж дали имаш задължения. Като знам коя фирма ги разнася тия фишове, нормално е да не  е стигнал до теб.

# 91 781
  • Мнения: 840
в Северна Македония кой е еквивалента на Булстат?

# 91 782
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 308
Имаш задължения които не са платени в някакъв срок и отиват при публичен изпълнител, който ти е образувал изпълнително дело. Тръгвайки да ги плащаш трябва да търсиш сметките на принудителното събиране.

Никакъв публичен изпълнител не ми се е обаждал, а глобата е фиш от Общинска полиция, за който също нищо не знам, защото колата не я карам. Как така ще ми пишат фиш, без да ме уведомят. А годината горе е 2002 г ., те не са ли изтекли по давност

пускай ги да бегат  Laughing
нито публични изпълнители, нито Общинска полиция изпращат такива съобщения по е-майл. нищо не пречи да провериш в съответната община имаш ли някаква глоба с фиш от тях.ако имаш може веднага да я платиш или да чакаш да получиш писмо от тях , в което ще ти посочат и банковата сметка за превод.

# 91 783
  • Мнения: 5 036
На мен ми стана интересно, защо не бихте дали/ взели пари, ако сте далечни познати? Не се заяждам, интересно ми е виждането ви. Аз по- скоро от близък бих се изненадала на пари, защото очаквам да знае какво имаме/ нямаме, и на какво ще се зарадваме.

Аз лично защото не ги знам дали няма да ги дадат за някоя щуротия. Или да си платят тока вместо да остане спомен за детето. Всякакви ги има.
На моя много близка приятелка всички давахме пари на сватбата, защото беше бременна и идеята им беше да обзаведат детската стая и да се подпомогнат за детето. Събраха парата и си купиха нова кола Satisfied така че аз пари - не. Grinning

# 91 784
  • Мнения: 13 374
Ако имаш декариран имейл адрес в НАП, уведомяват за много неща на него, включително и за образуване на дело за неплатени задължения - просто информират, не искат нищо от теб.
Това, че не си получила фиш , не означава, че някоя камерка някъде не те е щракнала и не е написан, но пък електронните фишове мисля бяха с буква К.
Провери си нещата и ще разбереш.

Последна редакция: вт, 10 сеп 2019, 21:52 от zari65

Общи условия

Активация на акаунт