Брекети - какви, къде, за колко? Тема 4

  • 132 067
  • 1 145
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2
Относно конеца за зъби никога не съм ползвала и не разбирам как ще ми помогне с почистването на зъбите във връзка с това,че имам брекети.

Конецът страшно много помага, но не се използва по стандартния начин. Аз се научих да го ползвам от Youtube, има много полезни клипчета. Пишеш "Braces Flossing" и ще ти излезе нещо като видео урок.

Записвам се да следя темата. Мен ОД ме изненада последния път като ми каза, че сме на финала. Остават ми 2-3 месеца!! Зъбките са перфектни, страхотен резултат. Успех на всички! Simple Smile

# 31
  • Варна
  • Мнения: 334

Не избелвайте зъбите на тази възраст, за сега ползвайте реминерализиращите гелове. Продължителността на употреба трябва да е поне 6-8 месеца редовно, сутрин и вечер. След като навърши 18 години, може да избелите зъбите.

# 32
  • Мнения: 218

Не избелвайте зъбите на тази възраст, за сега ползвайте реминерализиращите гелове. Продължителността на употреба трябва да е поне 6-8 месеца редовно, сутрин и вечер. След като навърши 18 години, може да избелите зъбите.
Много благодаря!

# 33
  • Мнения: 8
Здравейте,

Опитах се да прочета по-голяма част от това, което сте изписали по темата. Беше ми много полезно!

В най-скоро време възнамерявам да си сложа брекети и засега съм се насочила към д-р Надежда Куюмджиева и д-р Наталия Иванова. Моля тези от вас, които скоро са били при някоя от двете, да споделят впечатления, колко време са чакали за първа консултация и колко им е струвал целия курс на лечение.


Благодаря предварително!

# 34
  • Тук
  • Мнения: 237
Вече трети ден съм с брекети, но така и не усетих болката за която говорите  Rolling Eyes
Нито ме опъват зъбите, едва доловим дискомфорт само. Единствено при хранене съвсем леко усещам неудобство и дразнене от натиска на определени зъби. Дали ми се въздейства на зъбите при положение, че липсва болката и опъването?

# 35
  • Мнения: 0
Ами и при мен няма болка като не правя нищо. Нали при допир те боли, спокойно..  Grinning ти с какви брекети си?
Хора, въпрос:
Нормално ли е предните горни резци да опират в долните брекети?

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 4 133
Хора, въпрос:
Нормално ли е предните горни резци да опират в долните брекети?

Дам, особено ако са ти сложени сравнително скоро....
С времето ще се изместят

# 37
  • Мнения: 0
Хора, въпрос:
Нормално ли е предните горни резци да опират в долните брекети?

Дам, особено ако са ти сложени сравнително скоро....
С времето ще се изместят
благодаря, просто станаха доста чувствителни, не знам дали е от този допир, но започнаха да ме болят от студено

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 4 133
Аз в момента съм от ластиците така... Сутрин всичко ме боли от тях - нося ги само нощем, че са така оплетени, че не ми се отваря устата...

А долните като ми ги  сложиха докато свикна да не ги тряскам с горните зъби  Sick ужас...

# 39
  • Germany
  • Мнения: 919
Аз в момента съм от ластиците така... Сутрин всичко ме боли от тях - нося ги само нощем, че са така оплетени, че не ми се отваря устата...

А долните като ми ги  сложиха докато свикна да не ги тряскам с горните зъби  Sick ужас...

Ох.. трудно е, но се свиква. Аз нося ластиците постоянно, махам ги само като се храня и пак слагам нови, понеже в момента долната ми челюст не е наместена като хората и без тях ми е даже по-гадно - не мога да си срещам двете челюсти като хората и да седя с нормално затворена уста  Laughing. Дано скоро да ги махаме и да се радваме на добри резултати!  Simple Smile

# 40
  • Тук
  • Мнения: 237
Ами и при мен няма болка като не правя нищо. Нали при допир те боли, спокойно..  Grinning ти с какви брекети си?


Не е болка, а някакъв съвсем лек дискомфорт при хранене. С метални брекети съм.
Забравих да питам преди- на горните кътници са ми надградили нещо отдолу и заради това не мога да правя контакт с горните и долните зъби, т.е не затварям добре устата. При другите така ли е?
Това ми е най-голямата мъка, все съм с отпусната челюст поради тази причина.
Ако трябва да съм така година и половина ще полудея  Sad

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 4 133
След някоя друга седмица ще свикнеш  Hug
И аз така си мислех  началото, но с времето спря да ми прави впечатление и се научих и така да се храня. Не помня кога точно, но се наместиха нещата и в един момент пак получих контакт на горни и долни зъби (от време на време може пак да се изгуби контакт, но после отново се намества).
В един момент толкова свикваш с такива неудобства, че не ти правят впечатление  Peace

# 42
  • Тук
  • Мнения: 237
Ами ще свикна...къде ще ходя.
А дамите в по-напреднала възраст с по-голям стаж носене на брекети имат ли някакво визуално лицево-челюстно изменение?

# 43
  • София
  • Мнения: 795
ластиците най-бързо и лесно си вършат работата, ако се носят по време на хранене и докато се говори..колкото и да е трудно и неприятно..защото тогава се опъват и оказват сили.
Ако се носят само когато устата е затворена - например нощем...какви сили оказват..та те не се разпъват...

Разбира се зависи и с каква цел са сложени.
Аз носех едни през деня да дърпат и други през нощта да ми държат затворени и неподвижни челюстите (умишлено заради операцията).

# 44
  • Мнения: 100
Момичета,
някоя от вас правила ли е корекция на диастема (разстояние между предните зъби)? Имате ли представа по какъв начин протича - аз имам доста голяма част венец между двата зъба и ми се вижда буквално невъзможно зъбите да се съберат един до друг....И още един въпрос - мислите ли че би се получило с лингвиални брекети?

Общи условия

Активация на акаунт