Парфюмни размисли и страсти - 178

  • 66 701
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Франция
  • Мнения: 898

Между другото, точно днес извърших планирания опит за самоубийство с АЕ. Нафъсках върху себе си около един пръст от бутилчето - поражения нямаше никакви. Върна ме в детството, в началото на лятото, по сенокос. Аз съм достатъчно стара и съм от село, имам такова преживяване. Божке, ей сега ще се разплача  Blush

И аз съм същата - стара, от село с подобни асоциации... Hug Сега ако кажеш и кое е това АЕ?
Aromatics Elixir  Simple Smile
Направих му теста, описан от Атти в блога на Бубанка - отдавна се канех да осъществя такъв един опит за самопокушение  Mr. Green
Обаче при мене нямаше гора и влага. При мене е сухо юнско лято, баба и дядо, лека им пръст, са ме завели да косим ливадите, тоест да коси дядо, а пък аз да се въргалям в окосеното, когато ме изпуснат от поглед.

# 31
  • Мнения: 32
Харесва ли ви новия парфюм на Ейвън -Famme ? Дълготраен ли е

# 32
  • Мнения: 31 382
Вчера пробвах хубаво с разносване, новия парфюм зареден в БЗ и Дъглас Carven Le Parfum Carven.
Приятен, обикновен мек цветен парфюм с много лека плодова нотка. В пръвия момент тръгва силно цветно, но толкова бързо уляга, че се чудиш кой му отрязва крилете и с коя ножица. Който очаква шипровост и класики в духа на къщата ще остане безкрайно разочарован. По нищо не се отличава от другите новоизлезли аромати през последните 4-5 години. Има тънка мъжка нотка в базата и понеже има зюмбюли, знам че много хора ще питат усещат ли се отчетливо, не не бих казала, моя нос не ги регистрира. Хубаво обаче се ущат жасмина с много иланг-иланг. Има препратки към КМ, но са слаби.

За пореден път вчера тествахме с мъжа ми мъжкия Ботега Венета и мога да кажа, че ще му го купя за рд, който е скоро. Той ми харесва повече и от дамската ЕДП версия. Много плътен, с хубава кожа, но и тъмна, мъжествена, дори черна страна. Влюбени сме и двамата едновременно в мъжки аромат, а това не се е случвало от години. Много хубаво дърво, борове, хвойни и смоли. За съжаление трайността му няма абсолютно нищо общо с дамската версия и това е минус за мен, но ще го преживеем, заради чудесното начало. Наистина е доста нетраен, което е срамно за марка от такъв клас и за такива пари.

# 33
  • Мнения: 261
И аз да попитам някой използвал ли е този парфюм ? Няма къде да го пробвам и мисля да го поръчам като подарък за приятелка,която е фенка на марката  ooooh!
 

# 34
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
densi,
понеже пишеш за мъжата Ботега, да споделя, че за мен този аромат:
http://www.fragrantica.com/perfume/DSQUARED-/Potion-Royal-Black-18592.html
напълно отговаря на виждането ми за мъжка Ботега.
Може да погледнеш и него.

# 35
  • Мнения: 7 424
И аз да попитам някой използвал ли е този парфюм ? Няма къде да го пробвам и мисля да го поръчам като подарък за приятелка,която е фенка на марката  ooooh!
 

    Аз го намирам за хубав . Simple Smile
   

# 36
  • Мнения: 31 382
densi,
понеже пишеш за мъжата Ботега, да споделя, че за мен този аромат:
http://www.fragrantica.com/perfume/DSQUARED-/Potion-Royal-Black-18592.html
напълно отговаря на виждането ми за мъжка Ботега.
Може да погледнеш и него.
Не съм го виждала има ли го по магазините? В смисъл виждам много ощи съставки, приличат ли си парфюмите?

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 692
Densi , тъкмо търся нещо ново , с което да заинтригувам приятеля ми, че от лятото нищо не съм му взимала , насочи ми вниманието натам, ще търся проба   bouquet.

# 38
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
densi,
понеже пишеш за мъжата Ботега, да споделя, че за мен този аромат:
http://www.fragrantica.com/perfume/DSQUARED-/Potion-Royal-Black-18592.html
напълно отговаря на виждането ми за мъжка Ботега.
Може да погледнеш и него.
Не съм го виждала има ли го по магазините? В смисъл виждам много ощи съставки, приличат ли си парфюмите?

Заедно с още една мацка от бандата точно това коментирахме - в един глас, както се казва от 2 независими източника.  Mr. Green
Има го по летищата, като пътуваш до ... където си знаеш, го пробвай. Цена около 70-79 евро по смътни спомени, за 100 мл. newsm78

# 39
  • Мнения: 8 473
Благодаря за темата. Записвам се да следя и по-късно ще споделя мнение за солта в парфюмите.  bouquet

# 40
  • Мнения: 18
За съжаление трайността му няма абсолютно нищо общо с дамската версия и това е минус за мен, но ще го преживеем, заради чудесното начало. Наистина е доста нетраен, което е срамно за марка от такъв клас и за такива пари.


Да, това си е чисто нахалство от страна на марката, че и 90 мл вместо 100! Като им гледам отвратително грозните мъжки чанти, се чудя откъде това самочувствие да ги предлагат на суми, които са почти два пъти по-високи от тези на Прада... Като изключа пристрастното си мнение за Ботега Венета, парфюмът ми харесва, но не повече от първата версия.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 1 352
В търсене съм на Clinique Aromatics Elixir  има ли го в БЗ Дъглас? И евентуално какви цени?  Praynig
Иначе съм го набелязала в онлайн магазини.
Искам да го взема за моята майка.

# 42
  • Мнения: 31 382
densi,
понеже пишеш за мъжата Ботега, да споделя, че за мен този аромат:
http://www.fragrantica.com/perfume/DSQUARED-/Potion-Royal-Black-18592.html
напълно отговаря на виждането ми за мъжка Ботега.
Може да погледнеш и него.
Не съм го виждала има ли го по магазините? В смисъл виждам много ощи съставки, приличат ли си парфюмите?

Заедно с още една мацка от бандата точно това коментирахме - в един глас, както се казва от 2 независими източника.  Mr. Green
Има го по летищата, като пътуваш до ... където си знаеш, го пробвай. Цена около 70-79 евро по смътни спомени, за 100 мл. newsm78
Добре благодаря. Hug

Веси, има го навсякъде. Доста е скъп парфюма и го има във всякакви разфасовки вк. и в много малка. По сайтове е доста по -евтин, но внимавай с ментета. Hug

# 43
  • Козлодуй
  • Мнения: 779
Аттинко Hug Heart Eyes
Благодаря за новата тема,така като гледам,май повече сме недолюбващите "бялото злато" или в нашия (и мой включително) случай "бялата смърт" Grinning Не знам дали има аромат и какво точно от нея усещаме в парфюмите,но има ли я,изпитвам тих ужас.Наистина,не се среща много често и слава Богу.Не познавам повечето от изредените "солени" представители в началото на темата,но съм усещала отчетливо сол на няколко пъти.Само дето убий ме,не помня вече кое точно ме е потресло най-много Mr. Green Може би едно Мисони.Womanity не ми е солен,но не мога да го нося,а и си е аромат на щерката.Върху нея ми харесва.
Vanille Absolument е някаква особена ванилия,в началото на която усещам и 2-3 кристалчета сол,не знам дали друг има подобна асоциация.Затова и не посягам често към нея.
Забавното е,че майчиният ми род носи името Пресолците Mr. Green (тя е от гр.Кнежа,мястото с най-големи температурни амплитуди в Бг и където повечето имена завършват на "ски") Е,обичам храната си добре овкусена с бялата смърт,но в парфюмите си да я не срещам Grinning

# 44
  • София
  • Мнения: 602
Атти, благодаря за темата!   bouquet

Единственият парфюм със сол, който съм тествала и имам е Womanity и страшно ми допада. Там усещам солта много отчетливо! Не беше любов от пурво подушване, трябваше ми време да го харесам и оценя. Това ме навежда на мисълта, че трябва да тествам и други парфюми със сол!  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт