Обзор 2014

  • 55 641
  • 268
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 993
Ние последно ще сме в Сънрайз Ол Сюут /в Лука Хелиос май наистина няма места/.
За Лука Хелиос в момента има last minute оферти за 6 и за 7 нощувки от 15 август: https://usitcolours.bg/bg/hoteli-pochivki/hoteli-na-ujno-chernom … -helios-bijch/136

# 211
  • Мнения: 3 993
Здравейте, може ли да споделите скорошни впечатления от Сол луна бей сол и Обзор Бийч Ризорт. Засега се насочих към тези два хотела, предимство че са на плажа. Ако имате добри впечатления от други хотели, ще се радвам да споделите.
Семейство с две деца сме - на 2 и 4 год.
Позрави,

В края на юни почивах в Мирамар. Стаята ми гледаше към Обзор Бийч ризорт и ходих там няколко пъти. Много ми хареса местоположението му, директно на плажа. Блокчетата са 8 броя, ако не се лъжа, и между всеки две от тях има басейн, бар или детска площадка, редуват се. Представлява апарт-комплекс, като част от апартаментите са собствени. Не се предлага настаняване с включено изхранване, но има 2 ресторанта, където обаче ми направи впечатление, че е малко скъпичко. Например в Стек Хаус, скара-бар на открито, помня някои цени: 1 цяло пиле на грил е 15 лв., меню за двама с печено пиле, 1 салата и пържени картофи е 20 лв. (не помня дали влизаше и бира), 1 топка сладолед  - 2 лв., палачинка - 3 лв.  В комплекса има малък супермаркет, много добре зареден с всичко, но цените са завишени. Комплексът не е луксозен, затова ми се струва, че цените са завишени за качеството, което се предлага.
Там видях много руснаци от типа конфигурация баба и майка с няколко деца и бебе, приятелски компании румънци, руснаци, французи, които си пиеха по терасите. Не знам цените в баровете, но привечер бяха празни.       
Комплексът е доста далече от центъра на Обзор, имат 1 или 2 големи буса, които непрестанно сноват трансфери до Обзор и обратно, вечер возят до късно. Гледах, че се пълнят и логично, тези рускини с децата и бебешките колички зор ще видят пеша до Обзор и обратно. Комплексът е така изолиран, че трябва или там да се храниш, или да си готвиш сам в апартамента, както май правят повечето хора. Не че не можеш да отидеш до Обзор да хапнеш, но не става това да го играеш по няколко пъти на ден, освен ако обичаш да не слизаш от колата си  Simple Smile.
Басейните са малки и плитки и бяха мръсни, когато аз ги видях привечер, също и зоните около тях, мисля, че там не се чисти така както в ол инклузив комплексите.
За децата има 1 детска площадка и платени атракциони върху пясъка на плажа - батут от най-големите и бънджи с ластици, което беше и основната причина да посетим мястото няколко пъти. Бънджито струва 10 лв. за 15 мин., батутът мисля, че беше 6 лв. за 15 мин.
Като цяло ми хареса мястото, идеално е за спокойна почивка с бягство от цивилизацията и едновременно с това е близо до населено място при нужда от аптека, магазин и т.н. Усещането е, че се намираш директно на плажа, който за жалост не се чисти, както и този пред Мирамар. Машини за чистене на пясъка няма, вечер минава по някой от персонала с един чувал да събере отпадъците покрай шезлонгите и това е всичко. Пясъчната ивица пред Обзор Бийч Ризорт е доста дълга и широка, голям просторен плаж е. Не вярвам да имат проблеми с местата на плажа, но местата покрай басейните определено са много малко. 

# 212
  • Мнения: 3
Здравейте момичета!
Така..Аз се интересувам от бунгалата.. Чудя се за някое хубаво бунгало там ама..  Thinking Понеже тази година сме решили  да сме на бунгала.. Ако може ми препоръчайте хубаво бунгало.. Peace
Иначе ние и преди сме ходили в Обзор,но бяхме в хотел Мирамар.   Crazy

# 213
  • Мнения: 824
Някой спомена, че имало семейства без гривни в Сънрайз.Не забравяйте, че има много продадени апартаменти и собствениците са без гривни Simple Smile

# 214
  • Мнения: 13
Little wingels, Много ти благодаря за изчерпателния отговор.
Ще помисля и почудя още малко, по други причини трябва да отложа за след няколко дни резервацията, така че ще се съобразя и с това къде и кога има места.
Поздрави и хубаво лято на всички

# 215
  • София
  • Мнения: 74
Здравейте, и аз да споделя моите впечатления от Сънрайз. Като цяло ми харесва хотела.
Апартамента е хубав, почистването си е ок, всеки ден. Минус - налягането в банята е много слабо.
Храната е добре за ОИ според мен, има си всичко, вкусно е. Винаги си намираме маса в ресторанта по всяко време.
Единият от басейните, най - претъпкания, следобед е мръсен. Но днес бяхме на другия и беше чист.
Има ужасно много комари, въпреки че се пръскаме с репеленти пак те хапят, например по лицето.
До плажа по пътеката се стига сравнително бързо, но в жегата........, абе има си 300 метра и повече докато стигнеш до шезлонгите на хотела. Ако хотела беше на плажа щеше да е друго. Но пък винаги има свободни шезлонги, днес даже и на първа линия, която не е точно първа. Шезлонгите са навътре и пред теб понякога лягат хора на свободна зона, но е широко, има простор и е много спокойно. Днес се разходихме по плажната ивица до Риу Хелиос, там плажа е препълнен, ужасно ми се стори и е стръмно и става дълбоко в началото още. При нас няма хора и е плитко.
Харесва ми хотела, аз много се притеснявях, защото избирахме в последния момент, набързо и като нямаше места в хотелите които са на плажа, решихме да е този и не съжалявам.
Ако имате въпроси съм насреща.

# 216
  • София
  • Мнения: 1 260
Здравейте момичета!
Така..Аз се интересувам от бунгалата.. Чудя се за някое хубаво бунгало там ама..  Thinking Понеже тази година сме решили  да сме на бунгала.. Ако може ми препоръчайте хубаво бунгало.. Peace
Иначе ние и преди сме ходили в Обзор,но бяхме в хотел Мирамар.   Crazy

http://olx.bg/bungala-obzor-i47861231

http://www.zora-ob.com/bg/

# 217
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Скорошни отзиви от ЛУКА Хелиос Бийч? Благодаря предварително!  bouquet

# 218
  • София
  • Мнения: 23 124
Скорошни отзиви от ЛУКА Хелиос Бийч? Благодаря предварително!  bouquet
Може да прочетеш постовете ми от предната страница. Съвсем пресни са ми отзивите.  Peace

# 219
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Скорошни отзиви от ЛУКА Хелиос Бийч? Благодаря предварително!  bouquet
Може да прочетеш постовете ми от предната страница. Съвсем пресни са ми отзивите.  Peace

божкееее, къде съм бляла ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! Странно, с търсачката ми излязоха по-стари неща, мерси - много обстойно мнение!!!  bouquet

# 220
  • Мнения: 964
Привет! Днес се върнахме от морето и разбира се в София вали, та се къса.
За 8 морски дни, само един следобяд времето беше кофти, валя леко, а през останалото време беше супер.
Хотелът - Лука Хелиос Бийч беше приличен и много удобен, а локацията му - перфектна. Няма да ви отегчавам с разказ, ако някой се интересува конкретно, ще отговарям с удоволствие. Само ще вметна, че хотелът, макар и старичък, е много добре поддържан и изключително чист! Като цяло съм много доволна.  Grinning

Много ме заинтригуваха хубавите отзиви за Сол Луна Бей. Ще го имам предвид непременно.

Казабланка определено вече не ми представлява интерес. Друго си е хотелът да е на плажа.

Пропуснала съм поста ти, а така чаках отзиви от този хотел!...
Много държа на хотел на първа линия, защото сме много туткава всички в семейството, но до сега не съм била на ОИ в такъв.

Би ли споделила повече за храната- качество, разнообразие, чака ли се за маса, има ли възможност за хранене навън?
Има ли голяма надпревара за чадъри около басейна и на плажа?
Можеш ли да изнесеш кафе, бира или пица за плажа?
Анимацията съобразява ли се с часовете за почивка? Искам настаняване с изглед море, но все се притеснявам, че ще ми е много шумно от басейн, бар и че анимацията ще ми е в стаята сутрин и следобед.

# 221
  • София
  • Мнения: 23 124
djasra, прочети и следващите ми постове, там пише и за храната, и за шезлонгите.  Grinning
Храна не е разрешено да се изнася извън територията на комплекса, но моето тълкувание стига до там, че мога да нося на плажа сандвичи и плодове за детето. Има бар на плажа и на басейна, така че напитките са включени в пакета.
Масите навън са малко на брой (разположени са на терасата на големия ресторант с изглед към морето), но ако не бързате да ходите в началото на храненето, а отидете по-късничко, не е проблем да си намерите свободна маса.
Анимацията според мен беше на много ниско ниво, съвсем рехава, но и изобщо не сме разчитали на нея, така че не мога да кажа, че съм разочарована.
На всички останали въпроси, отговори ще намериш в предните ми постове.  Peace

# 222
  • Мнения: 964
Благодаря ти!  bouquet

# 223
  • Мнения: 134
Здравейте,
някой има ли пресни впечатления от РИУ Хелио Бей?
Интересува ме дали има шезлонги на плажа и дали те се заплащат отделно? Пътувам другата седмица и се надявам да не ми се налага да нося чадър за плажа. Embarassed Освен това някъде четох, че искали 40 лв за 1 седмица интернет? ooooh!

# 224
  • София
  • Мнения: 1 260
Здравейте,
някой има ли пресни впечатления от РИУ Хелио Бей?
Интересува ме дали има шезлонги на плажа и дали те се заплащат отделно? Пътувам другата седмица и се надявам да не ми се налага да нося чадър за плажа. Embarassed Освен това някъде четох, че искали 40 лв за 1 седмица интернет? ooooh!

Нямаме преки впечатления от хотела ,със сигурност имат чадъри и шезлонги на плажа ,но там може би е най-кофтия плаж ,а и реката се влива точно там .А дали се заплащат или влизат в цената ,не знаем .

Общи условия

Активация на акаунт