Обзор 2014

  • 55 643
  • 268
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2
Привет от Обзор и х-л Алтеа! Първо за града- приятно място с всякакви забавления за децата, ако човек се постаре може да избегне и лудницата от хора вечер и да си направи чудесна разходка. Като цяло ми се струва малко скъп курорт- хранителни стоки, аптеки и пр., но предполагам това е в реда на нещата. Хотелът е доста приличен според мен, новичък е (от 2013), стаите са достатъчно просторни с хотелско оборудване, всяка с тераса и изглед към морето. Местоположението му е чудесно- на крайбрежната уличка като разстоянието хотела- кръчмата- плажа е около 2.30 мин. вървене с малко детенце. До уличката се стига по стълби, но отстрани на хотела има и улица, по която може да се стигне също толкова бързо и с количка. Не се предлага настаняване с изхранване и освен нощувките няма нищо друго включено в цената. В непосредствена близост има нелоша кръчма, в която готвят прилично и може да се вземе храна и за вкъщи. Към хотела има и лятна оборудвана кухня. Има дворче, в което да играят децата, но не е добре обезопасено и за съвсем малки дечица, оставени без пряк надзор там, има риск от инциденти. Няма детски играчки или съоръжения. Пред хотела на плажа има заведение, от което пускат музика (понякога малко дразнеща за мен) от рано сутрин - към 7.30 до 24.00. Музиката се чува в стаите и това би могло да бъде неприятна изненада. Но пък от друга страна не ти е скучно когато си стоиш на терасата. Аз бих дошла пак тук.
Ако имате въпроси за града или хотела- на разположение съм. Simple Smile 

Последна редакция: сб, 16 авг 2014, 00:50 от _ivetka_

# 226
  • Мнения: 196
Здравейте!
Някой отсядал ли е в тази къща за гости Иванка?

# 227
  • В.Търново
  • Мнения: 6 718
_ivetka_, извинявай, какво имаш предвид това разстоянието хотела- кръчмата- плажа е около 2.30 мин. вървене с малко детенце.Като два часа и половина ли е написано, т.е.обиколка от хотела до кръчмата и плажа ли е това време?
Хотел Алтеа не е лош, но ми се виждат високи тези цени за стая, за тази цена може и апартамент да се намери.Още миналото лято разглеждах този хотел, но нямаше много отзиви.

# 228
  • Мнения: 4
Здравейте момичета,

Никога не съм ходила в Обзор. Замислям се за хотел "София". Някой да е бил там олинклузив и да ми каже какво е обслужването? Далече ли е от плажа?  bouquet  bouquet  bouquet

# 229
  • София
  • Мнения: 23 124
 Di_smile, стана ми любопитно за този хотел, защото не го знам и се поразрових. След коментарите, които прочетох за него, кракът ми не би стъпил там.  Peace

# 230
  • Мнения: 2
_ivetka_, извинявай, какво имаш предвид това разстоянието хотела- кръчмата- плажа е около 2.30 мин. вървене с малко детенце.Като два часа и половина ли е написано, т.е.обиколка от хотела до кръчмата и плажа ли е това време?
Хотел Алтеа не е лош, но ми се виждат високи тези цени за стая, за тази цена може и апартамент да се намери.Още миналото лято разглеждах този хотел, но нямаше много отзиви.

Привет- имам предвид 2 минути и половина Simple Smile кръчмата, за която говоря, е на входа на плажа, който е най- близко до хотела, и е много удобна за вземане на храна за вкъщи- поръчката се изпълнява доста бързо и не трябва да се чака. аз не съм почивала друг път в Обзор и нямам много база за сравнение цена/качество, със сигурност могат да се намерят и други добри алтернативи. за мен беше най- важно да е възможно най- близко до плажа заради детенцето, без AI и да има достатъчно място в стаята и все пак да не е на някаква неразумно висока цена.

Последна редакция: чт, 21 авг 2014, 00:22 от _ivetka_

# 231
  • Мнения: 10
здравейте отново с отзиви за Казабланка -радвам се ,че нищо не се е променило от миналата година,въпреки,че хотелът беше пълен не се е налагало да чакаме за маса.Аниматорите са страхотни за радост на децата/идваха и на плажа.На плажа шезлонг на 1 линия в 8ч.  има.
Като цяло сме доволни.

# 232
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Скорошни отзиви от ЛУКА Хелиос Бийч? Благодаря предварително!  bouquet
Може да прочетеш постовете ми от предната страница. Съвсем пресни са ми отзивите.  Peace

и така, да споделя впечатленията си от Лука Хелиос Бей. Като цяло се припокриват с тези на tonkabonka - особено по отношение на "анимацията", супер точно си го описала като "сякаш се скатават" Laughing Но да почна с положителните неща: локация - перфектна, хем си на плажа, хем си в града, на една крачка от парка и амфитеатъра, лунапарк наблизо, НО въпреки това си беше спокойно и тихо (при все, че стаята ни бе към улицата). Стаята - ОГРОМНА  Shocked, все съм виждала големи стаи, но тази беше много голяма. Освен две легла (сложени едно до друго като спалня), бяха ни сложили кошарка, за голямото дете разтегателен диван, отделно масичка и фотьойл и имаше място да се гонят децата  Laughing Банята - също голяма. Почистването - на ниво, при все, че аз съм си малко маниак на тая тема. Обслужването на рецепция и в ресторанта - повече от чудесно, хората много се стараят и са внимателни, в 3 от 5-те ни нощувки ни посрещаха на вечеря на входа в ресторанта с питие и добра дума, имаше тематични вечери, дори имаше анкета за мнението на гостите  по няколко основни показателя  Peace Маси в ресторанта винаги имаше, дори на терасата - където бе много приятно. На плажа - без шезлонги и чадъри не сме оставали, направи ми неприятно впечатление обаче, че дори да не си гост на хотела, можеш да се настаниш срещу заплащане и ако някой от гостите "позакъснее", може и да остане без място  Crazy Е, на нас не ни се случи де, но ние и ставаме рано. Така -  до тук с положителното, сега и негативите. Както казах - анимацията е халифакс - имаше наистина една много силна тематична вечер (българска, но бяха поканили хора от ансамбъл), но като цяло някак се губеше... (сравнявам с миналогодишния ни опит от Сол Луна Бей - разликата е ОГРОМНА). Детски кът имаше някакъв - с обявено раб. време преди обед и следобед - все беше затворен, което е шантаво според мен... Храната.... да, прясна и добре приготвена (готвените неща), но в по-голямата си част нискокачествени продукти - маргарини, малотрайни колбаси, пастет, КИСЕЛИ краставици  Shocked, пресните домати и краставици - безвкусни..., сирене и кашкавал средна хубост, за десерт - компот в сред лято, разстреляха ме.. но имаше и плодове.. Пици - чудесни на вид, на вкус  Confused Сокове и безалкохолни... блякс, същата работа и на баровете, следобедната закуска - два вида сандвчи с маргарин и малотрайни колбаси, сладки, кекс (готов), и ябълки от кумова срама... Коктейлите - бъркочи... ТОВА им е слабото звено според мен - храненето!!! И не - гладни не останахме, но с едно на ум .. И още нещо - нет СРЕЩУ заплащане и то само в лобито  Shocked, сейф също - е, това е излагация според мен.... Като ударя чертата и се замисля дали бих повторила (сега трябваше да запазя в последния момент и нямах избор) - ако имам достатъчно време да планирам, бих избрала друго място заради храната... Още повече, че цената не бе от най-ниските.... Ако храната се промени, с удоволствие бих отишла пак!

Последна редакция: нд, 24 авг 2014, 20:29 от nevva

# 233
  • София
  • Мнения: 23 124
nevva, напълно ни се припокриват мненията.  Peace
И мен много ме подразни най-вече това, че на плажа се допускат външни хора срещу заплащане.
Бих направила компромис да се върна в същия хотел, ако намалят цената. Определено не е 4*, въпреки че навсякъде се мъдрят точно толкова.
Следващото лято - Казабланка или Сол Луна Бей. Засега клоня към Казабланка за 10 нощувки. Единствено това, че не е на първа линия ме притеснява. Нещо се разглезихме напоследък.  Blush

# 234
  • София
  • Мнения: 1 260
Казабланка определено вече не ми представлява интерес. Друго си е хотелът да е на плажа.

# 235
  • София
  • Мнения: 23 124
И какво се опитваш да ми покажеш с този мой пост? Нима ти никога не си си променяла мнението?  Rolling Eyes Продължавам да смятам, че локацията му е минус. В крайна сметка до януари, когато тръгвам по тур агенциите има достатъчно време, за да се откажа и от двата хотела.  Grinning

# 236
  • София
  • Мнения: 1 260
И какво се опитваш да ми покажеш с този мой пост? Нима ти никога не си си променяла мнението?  Rolling Eyes Продължавам да смятам, че локацията му е минус. В крайна сметка до януари, когато тръгвам по тур агенциите има достатъчно време, за да се откажа и от двата хотела.  Grinning

Опитвам се да ти покажа колко са меродавни мненията ти ,в т.ч. и поста ти за липсата на дразнещи чужденци на плажа в Обзор .Локацията на Казабланка ще е същата и след този ,другия ,по-другия и т.н. януари .Според мен идеята на форума ,в частност на темата е да си помагаме ,споделяйки меродавно впечатленията си от каквото и да е .Аз спирам да комуникирам с теб ,който иска да ти вярва или да не ти вярва ,всеки има право и на двете .

# 237
  • Мнения: 3 922
Доста се разминават мненията по отношение на изхранването в Лука Хелиос - имам предвид на  tonkabonka и сега това на nevva. След последното, се радвам, че не резервирах за там.

# 238
  • София
  • Мнения: 23 124
 Greene, за мен храната в Лука беше прилична. Просто средна хубост.  Peace Мъжът ми обаче не беше възхитен. Въпрос на вкус.

 buty, не знам какъв ти е проблемът с мен и честно казано не ме интересува. Никъде не съм писала, че са ме дразнели чужденците на плажа, но ти и в другата тема се опита да ми слагаш думи в устата, както и да е. Относно къде ще почивам другата година - имам личното право да си променям и 100 пъти избора на хотел, ако трябва - няма да застраша ничий живот. Едва ли е от глобално значение къде ще прекара почивката си световноизвестната потребителка в бг-мамма тонкабонка. Не смятам, че това е подсъдно и че мога да подведа някой във форума.  Mr. Green

Извинявам се на останалите за кокошкарския спор, но е добре да се изясняват нещата и да не се остава с погрешно впечатление.

# 239
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
...... Бих направила компромис да се върна в същия хотел, ако намалят цената. Определено не е 4*, въпреки че навсякъде се мъдрят точно толкова...

Ей това си помислих и аз... множко му е четвъртата звезда, поне към момента.  На всичкото отгоре в една брошура на рецепцията пишеше, че се е присъединил към веригата Riu  Shocked Shocked Shocked E, това не мога да го повярвам...

Greene - зависи какви са ти очакванията към храната, както казах - стараеха се хората, но... за мен не е приемливо в х-л от този ранг да се прави компромис с качеството...
Иначе чудесно впечатление ми направи, че на входа на ресторанта бяха поставили устройство с дезинфектант за ръце (гел) и "инструкция" за това защо е препоръчително да се ползва Peace

Общи условия

Активация на акаунт