Обзор 2014

  • 55 639
  • 268
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 405
Не разбирам защо изобщо се води спор - всички споделяме някакъв свой опит, пък дали и до колко всеки от нас е готов да направи компромис, си е негово лично решение, обикновено свързано с куп други моментни състояния. Аз също сега като се замисля за всички минуси на Сънрайз /от дистанцията на времето/, не бих го повторила на тази цена там, макар по-рано да казах, че като "цена-качество" е ОК.  Mr. Green

# 241
# 242
  • Мнения: 49
Привет от Обзор с мнение за хотел "София", за който имаше въпроси по-горе! Доволна съм от избора, който направих. Хотелът е близо до плажа. Има басейн, място за паркиране, асансьор и е подходящо за настаняване на семейства с деца. Спокойно е, близо до парк със забавления за децата. Стаите са поддържани, с климатик, хладилник, телевизор, интернет. Сменят кърпите, поставят тоалетни принадлежности. Храната е вкусна, щом свърши веднага зареждат. Закуската включва колбаси, сирене, кашкавал, зърнени закуски, мляко, мед, конфитюр, масло, бисквити, зеленчуци и т. н. На обяд винаги ми супа, три вида ястия, месо, три вида зеленчуци, три вида плодове..., вечерята е като обяда. Мисля, че храната е достатъчна. Персоналът са млади и усмихнати хора, винаги приветливи и отзивчиви.  Цената, която платихме, напълно отговоря на услугата, която предлагат.  Разбира се, име и някои дребни недостатъци, но за нас те не са а важни - леко остарял инвентар в банята и малко шкафове за дрехи. Казвам го за тези, които имат високи изисквания. Дойдохме с доста по-ниски очаквания, заради цената, която платихме, и затова сме много доволни. Важна е нагласата към мястото и очакванията от хотела. Ние не сме претенциозни, така че хотелчето ни харесва и с удоволствие бихме го посетили отново.

# 243
  • Мнения: 134
Здравейте,
онзи ден се прибрах от почивка в Обзор. Бях отседнала в РИУ Хелиос Бей Peace.
Хотелът е страхотен, препоръчвам го!
Бяхме настанени в стая Супериор, която е доста по-голяма от нормалната стая. Стаята имаше голяма баня + тераса, с изглед към морето.
Чистотата в стаята беше на ниво, всеки ден чистачката идваше, почистваше стаята, подреждаше всичко, което види Laughing (при положение, че бяхме 2 жени си беше чисто в стаята, но тя си подреждаше ВСИЧКО, без гардероба, разбира се Grinning). За 7 дни почивка ни смениха 1 чаршафите, което доста рядко ми се случва в някой хотел и от което съм много доволна. Кърпите всеки ден ни ги сменяха Grinning.
Храната в РИУ беше невероятна. Принципно съм капризна и на 90% от нещата се муся и не хапвам, но тук ... нямаше хранене, на което да не  съм преяла Embarassed.  Разнообразна храна, питателна и най-вече правят 90% от нещата пред очите ти. 
Направи ми впечатление, че сервитьорките сменяха покривките след всяко ползване на масата .Винаги имаше чисти прибори на масата. Сутрин освен приборите те на масата те чакат каничка кафе (първата сутрин пих кафе, но не останах впечатлена, беше безвкусно) и каничка мляко. Което също виждам за пръв път в български хотел.
Хотелът има 2 басейна: вътрешен и външен, които се чистиха всеки ден.
Освен двата басейна има и шезлонги на плажа, които са прилични.

Не останах впечатлена от това, че ми искаха 40 лв за интернет и аз ги отрязах. Close

Миналата година бях в Лука и не останах толкова доволна. Там храната не беше толкова добра, а и бях настанена от към детската площадка и нямахме никакво спокойствие. Там обаче аниматорите бяха много добри!

Препоръчвам РИУ Хелиос Бей на 100% и се надявам догодина пак да отида там. Изкарах една страхотна, спокойна почивка

# 244
  • София
  • Мнения: 23 124
Миналата година бях в Лука и не останах толкова доволна.
Нормално. Двата хотела не са съпоставими.  Peace В Риу си платила значително повече и съответно си получила по-добро качество и обслужване.  Wink
На мен например ми прави грозно впечатление това, че интернетът и шезлонгите не влизат в цената.

# 245
  • Мнения: 3 922
За 7 дни почивка ни смениха 1 чаршафите, което доста рядко ми се случва в някой хотел и от което съм много доволна.

Това ме озадачи, меко казано  Shocked

Ние се върнахме от "Сънрайз" и там чаршафи се сменяха точно след 3 нощувки. Ние бяхме 7, и ги смениха на два пъти - след 3-тата и след 6-тата нощувка. Кърпите всеки ден. Почистването също. Нямам забележки, чистеха преди обяд, само веднъж към 13 ч наобяд.

Като цяло останахме с отлични впечатления от хотела, персонала, анимацията и храната и бихме се върнали там отново. Мога да го опиша само с две думи - простор и спокойствие.
По-късно, ако имам време ще дам по-подробни отзиви и снимки.

# 246
  • Мнения: 134
За 7 дни почивка ни смениха 1 чаршафите, което доста рядко ми се случва в някой хотел и от което съм много доволна.

Това ме озадачи, меко казано  Shocked

Ние се върнахме от "Сънрайз" и там чаршафи се сменяха точно след 3 нощувки. Ние бяхме 7, и ги смениха на два пъти - след 3-тата и след 6-тата нощувка. Кърпите всеки ден. Почистването също. Нямам забележки, чистеха преди обяд, само веднъж към 13 ч наобяд.

Като цяло останахме с отлични впечатления от хотела, персонала, анимацията и храната и бихме се върнали там отново. Мога да го опиша само с две думи - простор и спокойствие.
По-късно, ако имам време ще дам по-подробни отзиви и снимки.


 Грешно съм го обяснила. 6 нощувки, 7 дни Simple Smile.

# 247
  • Мнения: 134
Миналата година бях в Лука и не останах толкова доволна.
Нормално. Двата хотела не са съпоставими.  Peace В Риу си платила значително повече и съответно си получила по-добро качество и обслужване.  Wink
На мен например ми прави грозно впечатление това, че интернетът и шезлонгите не влизат в цената.

Шезлонгите влизат в цената. Проблемът с интернета беше и в Лука. Миналата година също ми искаха пари за wi-fi. А 2012 година, когато отново бях в Обзор и отново в Лука нямаше никакъв интернет (wi-fi) и ни обясниха, че това е проблем в цял Обзор. Rolling Eyes Аз за това си нося флашка с интернет.

# 248
  • Пловдив
  • Мнения: 748
За 7 дни почивка ни смениха 1 чаршафите, което доста рядко ми се случва в някой хотел и от което съм много доволна.
Това ме озадачи, меко казано  Shocked

И мен Simple Smile Ние в Казабланка бяхме 8 нощувки и ни смениха трипъти чаршафите.  Peace

До сега където и да сме почивали са ни сменяли чаршафите повече от един път.

# 249
  • В.Търново
  • Мнения: 6 718
За 7 дни почивка ни смениха 1 чаршафите, което доста рядко ми се случва в някой хотел и от което съм много доволна.
Това ме озадачи, меко казано  Shocked

И мен Simple Smile Ние в Казабланка бяхме 8 нощувки и ни смениха трипъти чаршафите.  Peace

До сега където и да сме почивали са ни сменяли чаршафите повече от един път.

Извинете , че се намесвам в тази тема, но и аз се озадачих.
Ние бяхме в Жерави 2 в Приморско и за 5 нощувки 2 пъти ни смениха чаршафите.

# 250
  • Мнения: 3 922
Да споделя впечатленията ми от „Сънрайз”.

Хотелът е на около километър след Обзор в посока Варна, във все още незастроена зона. Хареса ми като архитектурен замисъл, за разлика от скучните постройки на близките до него хотели Обзор Бийч Резорт и донякъде Сол Луна. Състои се от четири красиви сгради с достатъчно просторни апартаменти, оборудвани с всичко необходимо. Има 6 басейна /три, от които детски/.

Много ми хареса био-езерото, в което плуваха всякакви по размер рибки. Предполагах, че заради него ще има и комари, но такива не видях, въпреки че носих репеленти и първите дни се мазахме. Вероятно преди да дойдем са пръскали срещу тях. Разстоянието до плажа е около 250м. Ние ходихме с кола, но два пъти си направихме и вечерни разходки пеша. Според мен някъде за 5-6 минути се излиза на плажа по пътечката от хотела.
Тук се вижда тя и сцената с пейките за вечерните шоута:
Скрит текст:
Изглед от терасата на апартамента:
Скрит текст:

А самият плаж е страхотен – много широк и със ситен пясък. В морето не ставаше изведнъж дълбоко, за разлика от други участъци на обзорския плаж, където сме ходили. Винаги имаше достатъчно свободни шезлонги и чадъри, подредени на добро разстояние един от друг.
Скрит текст:
Това го казвам, защото на плажа на Сол Луна бяха ужасно сгъчкани, предполагам поради това, че самият хотел е на плажа и просто всички хора са там. Между другото, също видях хора без гривни на нашия плаж, но имаше едно момче, което минаваше и събираше такси за ползването на чадъри и шезлонги от хора, които не са гости на хотела. Не съм сигурна, но мисля, че по 5 лева за всяко съоръжение.
Имаше и такива, които пък почиваха в хотела със сигурност, но не бяха с гривни, предполагам са собственици на апартаменти.
Изглед от плажа към хотела:
Скрит текст:


Храната беше достатъчно като количество и разнообразие. Винаги, когато дадено ястие свършваше се изкарваше нова тава от същото. Няма да се впускам подробно да описвам какво се предлагаше, но винаги можеше да се избира между поне пет месни ястия ( с пилешко, пуешко, свинско, телешко и риба) , спагети, пици, картофи – пържени и печени, ориз, задушени зеленчуци, седем-осем вида салати, всякакви плодове – диня, пъпеш, ананас, грозде, сливи, ябълки, круши, праскови, портокал, грейпфрут, пет-шест вида сладкарски десерти и сладолед. За закуска – всякакви яйца/варени, бъркани, на очи/, бекони, наденички, мекици, бухти, палачинки, пържени филийки, кексове, бисквити, баница и сирена, кашкавали, шунки, колбаси и т.н., че не се сещам за всичко със сигурност.

Анимацията също ми допадна. Всички момчета и момичета бяха усмихнати и много всеотдайни. Щерката е още малка, но все пак не пропускахме детската дискотека всяка вечер. През деня, събираха  желаещи  за всякакви игри като плажен волейбол, футбол, турнир по дартс, зумба и т.н.
Вечерните шоута също бяха забавни и оригинални.

Ние за първи път почиваме в хотел, който е извън населено място и имах известни резерви по този повод, но се оказа, че това всъщност е основно предимство. Много близо до Обзор и същевременно на спокойно и просторно място извън него, далеч от хорската гмеж. Всеки ден преди вечеря ходихме на кратка разходка градчето, където имаше различни мероприятия –  международен фолклорен фестивал на амфитеатъра, открита сцена на центъра, а и малката се забавляваше на двата луна-парка и различните атракциони в градските паркове.  

Като цяло останахме доволни от почивката. Мъжът ми иска догодина пак да сме в този хотел, нямаше забележки към почти нищо. Аз съвсем малки /като например това, че точно в 16,30 почваше зумбата точно под нашите прозорци, когато почиваме/, и някои други но са толкова несъществени, че няма смисъл да ги споменавам.
Това е, ако имате въпроси, питайте, докато все още са ми пресни впечатленията.

Последна редакция: вт, 02 сеп 2014, 20:12 от Greene

# 251
  • Мнения: 299
Нещо интересно за Обзор :

Дървета ще изпълняват желания в нов парк в Обзор

http://news.burgas24.bg/512604.html

# 252
  • Мнения: 343
Да ви разкажа и аз с няколко думи за Лука Хелиос Бийч. Бяхме 10 дни и мисля, че в общи линии мнението ми се припокрива с това на tonkabonka. Мястото на хотела е перфектно! Всичко е много близо. Чистотата е на ниво. Храната съвсем прилична. Не особенно разнообразна, но винаги добре си хапвахме. Места и на плажа и на басейна винаги си намирахме. Може би единствено детската анимация не беше особенно занимателна, но пък сина ми си беше харесал едната какичка и му беше достатъчна просто нейната компания. Абе хареса ни като цяло и бихме повторили, ако нещо друго не ни привлече по-вече. Питайте, ще отговоря с удоволствие на всички въпроси!

# 253
  • Мнения: 3 405
Цитат
Много ми хареса био-езерото, в което плуваха всякакви по размер рибки. Предполагах, че заради него ще има и комари, но такива не видях

По времето, в което ние ходихме, беше АД от комари! Не можеш вече да гледаш шоуто, нито да изпиеш питие на бара там... за мен това беше най-огромният минус на хотела. Споделих на рецепция, но от там ме изгледаха с овчедушен незаинтересован поглед и не бяха взели мерки...  Crossing Arms

# 254
  • София
  • Мнения: 2 296
Привет от Обзор! Simple Smile
Отново сме в Казабланка, и отново всичко е перфектно!
И време чеудесно улучихме, морето е спокойно и приятно, водата е чиста.
Страхотен релакс в края на лятото - зареждане с енергия за зимата.

Общи условия

Активация на акаунт