Любители на котки - тема 82

  • 41 086
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз съм с тази: http://p.alejka.pl/i2/p_new/48/31/cat-s-best-nature-gold-3-x-10-l_0_b.jpg
, за мен най-добрата, която се продава на нашия пазар. Можеш да я намериш по ветеринарните клиники, струва 24лв, но стига за месец и половина.

# 676
  • Мнения: X
О всичко се пере веднага след инцидента, лошото е че последния път беше отишло и към леглото-диван-където спим. Явно това с тоалетната хартия няма да стане, въпреки опитите ми, сигурно от малък е свикнал само в пясък, не знам много подробности, девойката беше лаконична, само каза че е домашен, не е излизал на вън, което си личи и по поведението му и че е имунизиран и обезпаразитен, но с оглед на децата аз го обезпаразитих пак. Не беше гледан добре. Не знам стаята им в Студентски град на какво прилича, защото ми го донесе гаджето й пред блока, тя дори не слезе, но котето беше с мръсни уши и сплъстена козина. Сега е невероятен. Чист плюшко, с меко снежно бяло кожухче и розови ушета, порасна толкова много за месец. Става все по-красив.

# 677
  • Мнения: X
Аз съм с тази: http://p.alejka.pl/i2/p_new/48/31/cat-s-best-nature-gold-3-x-10-l_0_b.jpg
, за мен най-добрата, която се продава на нашия пазар. Можеш да я намериш по ветеринарните клиники, струва 24лв, но стига за месец и половина.
Ще я потърся наоколо! След всяко ходене ли се отстраняват с лопатка "подаръчетата"?
 

# 678
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Да, чисти се веднага, най-много до няколко часа, ако ни е нямало вкъщи, моето също не търпи.  Laughing

# 679
  • София
  • Мнения: 3 802
Котките обичат да им е чисто Sunglasses
Момичета, поръчвате ли от интернет храна? Аз поръчвам от зоомагазини ком. По - евтино от това не съм намерила, нито реално, нито виртуално. Ако знаете и по - изгодни магазини обаче ще се радвам да споделите.

# 680
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
От интернет не съм, все се притеснявам как е съхранявана, в срок ли е и т.н.
Поръчвам я при нашия вет, тъй като нашата не се продава в БГ.

# 681
  • Мнения: 3 331
Vermilion, каква марка храна поръчвате? Преди да започна да готвя на моето коте, няколко месеца беше на гранули. Тогава исках да й поръчам "Аcana". В интернет бях открила класация на най-добрите марки храна за котки в Eвропа (почти всички не се продават у нас за съжаление). "Аcana" заемаше челните места, докато прехвалената у нас Роял Канин липсваше в класациите или беше на последните места. За другата много рекламирана марка у нас - Уискас, въобще не искам да говоря като за храна Naughty (в момента не мога да намеря въпросните рейтингови класации, за да дам линк, бяха на англ. език).

# 682
  • Мнения: 1 064
Аз сменям силикона изцяло на 3 дни, при вас ще е на седмица. Няма как да мирише, защото урината се преобразува по химически път. За дървестната категорично ми казаха, че мирише, но споделете и вие.

# 683
  • Мнения: X
Да, чисти се веднага, най-много до няколко часа, ако ни е нямало вкъщи, моето също не търпи.  Laughing
и пишаното ли може да се почиства, пак ли става на топчета като при бентонитовите?

# 684
  • Sofia
  • Мнения: 100


ей такава й взимам на моята Сузи, а иначе обожава
но е доста скъпичка, поне за мен....

# 685
  • София
  • Мнения: 3 802
Аз сменям силикона изцяло на 3 дни, при вас ще е на седмица. Няма как да мирише, защото урината се преобразува по химически път. За дървестната категорично ми казаха, че мирише, но споделете и вие.
Shocked изцяло на 3 дни? На месец направо не ми се смята колко ще излезе, а аз съм с две тоалетни за двете котки.
За храна купувам РК Сенсибъл 33 и Аплауз паучове. Ели е с ужасно чувствителен стомах и не знам какво да й давам. Докторите ми казаха само да не сменям често храните. В чужбина има специална за сфинксове на РК, но тук не се внася. А определено друго освен суха храна не трябва да яде, че става страшно.

# 686
  • Мнения: 9 991
Купувам на ДМ 8 кг. 5 лв. Имам 3 дупета да я ползват , махам само акитата , като стане на буца цялото изхвърлям , мия легена и сипвам чиста, което на 2-3 дена някъде . Не знам точно колко на месец купувам , но не е много .

# 687
  • София
  • Мнения: 149
Момичета, при нас има голям проблем. Пиша и очите ми се пълнят със сълзи... Вчера когато Шели лежеше и мъжа ми я погали с две ръце както лежи и я пусна тя  някак си рязко изгуби равновесие и започна да залита, явно се паникьоса и се опита да избяга, при което падна на една страна, после пак се опита да ходи, но и трябваше време, за да се оправи и да се изправи на крака. Помислихме, че понеже и е закрил очите с ръка и заради това е изгубила равновесие, че е моментно състояние, беше като упоена. Днес стоеше на нощното шкафче и ме наблюдаваше, а когато тръгна да скача от него това се повтори! Не скочи, а направо си падна, като упоена и се опитваше да избяга, а задницата и падаше на една страна и се блъскаше в мебелите наоколо...
Сърцето ми се сви. Днес ще я заведем в Св. Антим да я види лекар. Някой имал ли е такъв проблем? Възможно ли е  да се е отключило нещо свързано с глухотата и? Боже, тая картина ми е все пред очите. Cry
Относно храната - открих този сайт и поръчвам от него. Храната идва от склад в Полша. Излиза ми с около 26 лв по -евтино за 4 кг. РК . http://www.zoofast.bg/-c-26.html

# 688
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 034
Котетата обичат да си заравят подаръчетата и много копаят, така че най-близкото до естествената пръст и пясък е най-добро. Останалото са наши прищевки на собствениците. Гледаме да ни е удобно на нас, а не на тях. Wink
Тоалетна - чист български Бенто Класик. Прави хубави топчета за разлика от Бенто Икономик, който е доста ситен и прашен, и по-скоро прави кал. Също кал правят вносните бентонити продавани в Лидъл и Кауфланд. Единият е сив, а другият кафяв, но и двата са голям боклук.
Аз не сменям, защото постоянно изгребвам и досипвам. Предвид заболяването на Сиско той пие страшно много вода и страшно много пикае. Един пакет от 5 кг ми стига за 4-5 дни. Sad Скъпичко ми идва, но гледам той да е добре.

Ev4etoP поръчва храна от сайт, като цената за кг излиза в пъти по-евтино. Не знам кой е сайтът, но разбрах че след като поръчаш пратката тръгва от Полша, пристига на пристанище ( newsm78) Бургас и от там се разнася до адресАта. Всичко това се случва за около една седмица. Така ми дойдоха пакет 2кг Josera Carismo и пакет 0,4 кг Hills Prescription diet. Детето ползва преференцията да не заплаща транспортни разходи, като поръчва съответното по-голямо количество, т.е. над определени кг доставката е безплатна, а си плащаш само самата храна. Тя поръчва общо за нейната кучка, за кучето на приятелка, за нейната котка (внучката ми) и за моя хубавец, та така спестяваме иначе безумните пари за транспорт. Не съм съвсем сигурна за точната стойност, но храните на Сисо вместо за по 20-30 лв на кило излизат по около 15. Peace

knggroup, така както си описваш котачето, усещам, че е някаква безумна прелест.  Crazy  Heart Eyes Hug

П.П. sabah, писали сме едновременно.  Hug Предполагам, че щерката поръчва от същия сайт. Това, което го описваш за Шели ми се струва ужасно и едва ли е свързано с глухотата. Повече прилича на засегната нервна система. Така се случва при човек получил мозъчен инсулт. Виждала съм го когато стана така с една колежка пред очите ми. Sad Водете я наистина на лекар и ни дръж в течение какво се случва. Ще стискаме палци да не е нещо сериозно.  Hug fingerscrossed

Последна редакция: чт, 20 мар 2014, 11:19 от profi_1

# 689
  • Мнения: 9 991

sabah , има така болест от която са като пияни . Хубаво , че ще я заведеш на лекар, не помня дали имаше лечение , стискам палци .

Общи условия

Активация на акаунт