Екзема по ръцете

  • 62 708
  • 132
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3
Oле резорцин? newsm78
Ма той е отровен бе и токсичен. Използват го за дезинфектант. При изпаряване може да дразни дихателните пътища. Едно време може и бая химия да с аползвали ама аз приключих с токсичната химия. Те и формалдехиди ползват, а те са силно токсични. Да не говорим за живака.
Риванол не съм пробвала може и да става. Взех си едно мехлемче сега с невен и равнец, ще пробвам и с екстракт и ще пиша. Четох в Гугал за горската теменужка, че наистина е за екземи, някой ползвал ли е нещо такова? Hug

# 61
  • Мнения: 1 765
Резорцина пише в статията в Уикипедия, че се използва в дерматологията. Бяха едни прахчета, приготвени в аптека, които разреждах с вода. Ама не знам дали съществува все още. Моя приятелка ползваше хомеопатия, ама ми струва, че ефекта не кой знае колко видим.

# 62
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Не знам дали има излекуване на тази гадост! Период на ремисии да, но излекуване май не.
Накратко историята: синковеца от бебе непрекъснато с някакви обриви, екземи, зачервявания ,инфекции по кожата. Алергия, съответно лечение с кортикостероиди. Преди пубертета много дълъг период на ремисия, почти 10 годишна. От тогава до сега пълен кошмар. Дисхидроза, инфекции от разчесването. Тестове и лечение при алерголог, ефект минимален докато трае приема на лекарствата. В един момент спряхме всичко, което е известно като алерген. Ще изброя накратко: консерви, готови десерти, зърнени закуски и храни от бяло брашно, полуфабрикати, готови маринати и подправки, сосове, шоколад, ядки в печен вид /фъстъци и орехи изцяло ограничени/, прясно мляко и йогурт, кока кола.
Диетата включва консумация на чисти меса, зеленчуци, плодове включително и цитруси, но се пипат корите през ръкавици заради химикалите, използване на крем сапуни за измиване, козметика за хидратация на кожата. Още на първата седмица след спирането на млечните продукти, кожата започна да се изчиства и добива здрав вид.
След първото  гладуване за 24 часа, подобрението и облекчението е още по- видимо. Тук сигурно ще има много противоречиви мнения, но се издържа. Пиенето на 3-4 литра вода със стайна температура за ден в името на здравето, и почивка прави чудеса.
Това е нашият 20 годишен опит!

# 63
  • Мнения: 3
Да, да резорцина принципно едно време го даваха на мъже най - вече на които много им миришеха краката. Един вид да избие де що има по тях като бактерия и гъбичка, но си е чиста проба токсичен химикал, вече не се ползва мисля. Тия работи проникват през кожата.

Така на мен мазането с екстракта от невен сякаш ми подобри нещата. Сега и от бял равнец ще си смеся и с чаено дърво (то е силно антимикотично, равнеца е антисептичен) едно време са го ползвали през войните за лечение на рани. Слагат се в базови масла.

Намерих и тоя крем с теменужките в магазин на Левски ще го пробвам на дъщеря ми него, но и на себе си. Той  бил и за псориазис и лишеи, а на нея лишеи и излизат по бузите.



# 64
  • Мнения: 7
на мен ми помогна сребърна вода ,струва 3 лв в аптеките успех

# 65
  • Варна
  • Мнения: 107
Аз също страдам от дисхидроза от години. Отдавна се отказах от кортикостероидите - имат временен ефект.
От 2 години ползвам сребърна вода вечер като лосион. Намокрям си ръцете с нея и чакам да изсъхнат. След което ги намазвам с крем Витасин - мазен крем на медена основа. Тази терапия ми действа добре. Не че съм се излекувала, от време на време пак се появяват мехурчета и напуквания, особено през зимата, но положението е много по-добре от преди години. Използвам и Липобаза.
Сега ще си купя и тези гранулки на Боарон - не бях чувала за тях досега.

# 66
  • София
  • Мнения: 5 547
Аз от дете съм така, но тогава беше в лека фаза. По време на бременността обаче екземата ми се изостри и стана много упорита. От тогава няколко пъти годишно ми се появяват мехурчетата, придружени с ужасен сърбеж и после нацепването и изсушаването на кожата. При мен се активира от почистващи препарати, прах и мръсотия, пране на ръка или миене на чинии, използване на антибактериални сапуни, също и след рязане на домат или честа консумация на домати  Thinking Пробвах какви ли не мазила, минах през доста прегледи, ползвах и кортикостероидни кремове. Мога да кажа, че за облекчаване на състоянието най-много ми помогна този крем
Скрит текст:
за миене на ръцете - бебешки сапуни (Бочко), за забърсване на прах и почистване - еднократни кърпички, за миене на съдовете - неагресивни препарати. Също така избягвам вряла или ледена вода. От доста време нямам оплаквания, но знам,  че това няма лекуване и има голяма вероятност пак да се появи  Tired
Прочетох почти  цялата тема, защото и аз имам проблем с кожата на ръцете, от 12 години, ту се оправят, ту се влошават. Пробвала съм различни кремове, може би най-добре ми действа Дипросалик , но аз не се мажа всеки ден, понякога с месеци не мажа. Пила съм и хомеопатични, но ефекта е временен,т.е. като спра да пия и пак се появява проблема. Този крем реших и аз да го пробвам, намерих го в Амазон има и малки разфасовки по 50 гр, така че вече го поръчах, ако е добър може и по-голяма да взема.

# 67
  • Мнения: 42
Здравейте,
бих искала да споделя мнение,
страшно съм доволна от сребърната вода.
С нея си почиствам лицето вечерно време и от както я ползвам нямам никакъв проблем с акнето.
Преди това съм ползвала какво ли не и без никакъв резултат.
Съща така и при настинка или грип пия в период от 5 дена и за нула време се оправям още на 2-рия ден.
Преди не можех да стана от леглото при всяка лека настинка, но от както ползвам сребърната вода нямам такъв проблем.
От скоро съм се регистрирала и незнам как се слага снимка, ако някои ми обясни ще сложа снимка на водата която си купувам, намирам я в почти всички аптеки на марешки и много други също.
Името и е Сребърна вода М.А.С и е в кутийка, от нея съм най-доволна виждала съм други които са само шишенца без почти никакво упътване. Тази която използвам е в кутийка с листовка.

# 68
  • Мнения: 42
Пропуснах да кажа, че съм чела много и за екземи, гъбички и обриви е страшно ефикасна.

# 69
  • София
  • Мнения: 5 547
Крема не ми помогна особено, даже в момента ръката ми е зле и я мажа всяка вечер, но без ефект.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 178
Жалко, на моя приятелка също не успя да помогне Thinking Явно не е подходящ за всеки. При мен нещата след дълъг застой пак се изостриха, в момента два от пръстите ми са с толкова суха кожа, че не мога да ги изпъна докрай и стоят полусвити. Не знам кой момент е по-неприятен- със сърбежите или с раните и нацепванията  Tired Кремът ме облекчава, но е вярно това, което някой написа по-горе- има период на ремисии, но не и пълно излекуване.

# 71
  • Мнения: 1 333
Скоро не беше ми се появявала моята екзема,преди 20 дни се появи и ми направи впечатление,че за около 5 дни стана ......до кръв(който има ще ме разбере).Мажа с чаевец и вече почти е изчезнала,мислих си че с този мехлем съм си решила проблема,но уви.Облекчава почти веднага и до 3-4 дни изчезва.Не мога да разбера какво провокира появата newsm78

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Аз имам това вазелинче http://www.green-master.eu/shop/%D1%83%D0%BD%D0%B3%D0%B2%D0%B5%D … 0%BE%D0%B6%D0%B0/
В началото бях възхитена.Помогна ми много бързо.Но за жалост сега и то не помага. От родопското чудо никакъв ефект. От Локоид крем вече също без ефект. От Дипрогента също. Отчайващо ми е положението. Споделяйте за всичко ,което сте пробвали.

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 26 424
препоръчвам ти Джинджира Алба и Судокрем,на мен ми помогнаха

# 74
  • София
  • Мнения: 5 547
препоръчвам ти Джинджира Алба и Судокрем,на мен ми помогнаха
Судокрем на мен не ми помага, другото хомеопатично ли е?

Общи условия

Активация на акаунт