Струва ли си да се бориш?

  • 13 247
  • 108
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте!
Преживявам тежка раздяла и това често ме хвърля в размисъл.

 Имах 2 годишна връзка, която мина през много препятствия, но с половинката ми се справяхме заедно. Това укрепваше отношенията ни все повече и повече. И въпреки всичко дойде момента, в който не успяхме да се преборим със случващото се и се предадохме. Разделихме се кажи-речи по взаимно съгласие. Мина около месец без да контактуваме, но отново с течение на обстоятелствата подновихме комуникацията. В общи линии стана ясно, че и двамата си липсваме, че между нас има толкова много нереализирани и неизказани неща. Излизахме няколко пъти, разхождахме се, смяхме се, изкарвахме си така, както никога до сега. Разкрихме истинската си същност един пред друг, което докато бяхме заедно не успяхме да направим, понеже нещата в началото тръгнаха по малко по-различен начин от обичайното. Нямахме възможност да бъдем приятели, преди да станем двойка.
 Да подновиш комуникация при подобни обстоятелства обаче, може да се окаже адски объркващо. Хем исках да съм с нея, да изживеем всичко това, което си описваме, докато си говорим, хем от друга страна има не малка доза страх, която сякаш казва "струва ли си да пипаш това, което вече знаеш, че пари?". Бях изправен пред най-тежката житейска битка - между разума и сърцето.
Отново "заедно" избрахме да послушаме разума и да продължим напред. Предадохме се за втори път, без дори да опитаме да се борим. Тази мисъл ме убива, но се опитвам да се държа и да продължа напред, знаейки, че всичко ще е наред, просто ми трябва време.

 Та това, което не ми дава покой е именно въпросът "Трябва ли да се борим за собственото си щастие или то е нещо, което трябва просто да се случи(без борба, предизвикване и т.н.)?"

# 1
  • Мнения: X

Отново "заедно" избрахме да послушаме разума и да продължим напред. Предадохме се за втори път, без дори да опитаме да се борим. Тази мисъл ме убива, но се опитвам да се държа и да продължа напред, знаейки, че всичко ще е наред, просто ми трябва време.

"напред" означава че се разделихте или че останахте заедно?

# 2
  • Мнения: 0
Разделихме се. Не се борихме.
Точно това е и нещото, което ме тормози. Трябваше ли да се боря за нея, за нас или не си струва да се бориш за нещо, което вече веднъж е преживяло провал?

# 3
  • Мнения: X
А доколкото може да се сподели (все пак е публичен форум...) дали от нейната гледна точка е така? (не сте се борили). Или например за нея разни неща в отношенията ви са преляли чашата окончателно...

# 4
  • Мнения: 2 868
С борби и насила няма смисъл.
Като се изчерпят нещата по-добре да се гледа напред.

# 5
  • Мнения: 2 215
А сега как усещаш нещата.Продължава ли да ти липсва или утихна липсата й?

# 6
  • Мнения: 0
@Nesiha, при нас стана така, че живяхме заедно, а в един момент(с течение на обстоятелствата) се наложи да заживеем отделно. От там всичко се обърка, допуснахме еднообразието във връзката си и в последствие оставихме на времето да реши вместо нас. След като подновихме комуникацията, тя каза, че към края на връзката вече се е дразнила на много от нещата, които правя, при мен беше същото. Но всичко това се случи защото ние го позволихме(лично мнение), а не трябваше.
След като подновихме комуникацията, твърдеше, че ѝ липсвам, че има надежда нещата между нас да се оправят и т.н., което още повече ме разколеба. Все пак не съм изстинал напълно, даже смея да твърдя, че съм далече от изстиване на този етап. А и виждайки промяна и в нея, и в себе си.. обърках се тотално. Помислих, че нещо може да се случи и да се даде възможност на всичко неизживяно.

@Arizona, това беше, което разумът ми подсказваше и което всъщност направихме. Работата е там, че между нас има много неща, които не са изчерпани.

@камъчка, липсва ми. Мамка му, липсва ми адски много! И въпреки това ще се боря със себе си, вместо да се боря за нея, надявайки се, че скоро ще се съвзема и че един ден ще попадна на момиче, което ще е също толкова готово да се бори за мен, както аз за нея.

Благодаря Ви за отговорите! Понякога е толкова утешително да споделиш нещо подобно пред напълно безпристрастни към конкретната ситуация хора Simple Smile

# 7
  • Мнения: X

След като подновихме комуникацията, твърдеше, че ѝ липсвам, че има надежда нещата между нас да се оправят и т.н., което още повече ме разколеба. Все пак не съм изстинал напълно, даже смея да твърдя, че съм далече от изстиване на този етап. А и виждайки промяна и в нея, и в себе си.. обърках се тотално. Помислих, че нещо може да се случи и да се даде възможност на всичко неизживяно.

Значи, ако преразкажем този цитат, всичко хубаво и неизживяно е имало шанс да се случи, но ти си бил разколебан и объркан тотално. От какво? Доколкото се разбира, когато сте си дали втори шанс, сте били автентични един с друг и на двамата това ви е харесало. Не е ли това най-добрата база за хубави отношения, зелена светлина за хубава близост?

Amateurrr тя имала ли е очаквания за сериозно посвещение от твоя страна (брак, семейство, дом), за които ти не си бил ясен какво искаш/ или си показвал колебание / или си отказвал на тоя етап? Питам, защото може там да се крие нейното разочарование.
(както и ако основния и укор към теб е бил че "не си грижовен") Simple Smile

# 8
  • Мнения: 0
Съжалявам, ако не съм се изразил правилно. До втори шанс не се стигна. Именно това е нещото, което ме накара да пусна темата и за което не се борих/ме. Видяхме се няколко пъти, видяхме се в различна светлина, хареса ни, забавлявахме се, но това беше. Не допуснахме да се съберем и да пробваме отново. Не го позволихме от страх, че нещата няма да са такива, каквито очакваме, че може да се нараним още повече, а не е като да сме изстрадали малко.

Очаквания за сериозно посвещение имаше, поне това е, което твърдеше. Казваше, че иска аз да съм човека, с който иска да остарее в нашия дом, аз да съм бащата на децата ѝ. Все неща, които ме разтапяха и ме караха да се размечтавам. Дори последния път, когато се видяхме сега(и решихме, че няма да си дадем 2-ри шанс), ми описваше как си е представяла сватбата ни. Описваше я с най-малките детайли. Но всичко това е споделено, защото аз също вярвах, че тя ще е жената до мен и че ще бъда майка на децата ми.

# 9
  • Мнения: X
Моето лично мнение е - отивай при момичето, какво се мотаеш по форумите  Laughing
Човек винаги съжалява повече за нестореното, отколкото за погрешната стъпка (казва Даниел Гилбърт)

# 10
  • Мнения: 0
Благодаря за мнението! Определено съм съгласен с това, че човек съжалява повече за нестореното. В моя случай обаче смятам да приключа нещата до тук, колкото и да е трудно, колкото и да ме боли, защото въпреки да твърди, че съм ѝ липсвал, че имала надежда за нас, остави тези неща да бъдат само думи. През този един месец(когато не комуникирахме) не ме потърси нито веднъж, а всичко, което трябваше да направи е да се обади и да каже 2 прости думи(а всъщност не толкова) "Липсваш ми". Ей, тогава вече наистина щях да преобърна света за нея! А сега се чувствам толкова объркан, както никога не съм бил.

И за да не е всичко досадни и объркващи мнения от моя страна, ще кажа на всички, които обичат някого - казвайте и доказвайте всеки ден чувствата си към любимия човек. За вас може да бъдат няколко думи и елементарен жест, но за човека отсреща това може да означава всичко.

# 11
  • Мнения: X
Ти си мъж, ти и се обади

# 12
  • Varna
  • Мнения: 2 596
....и и кажи, че ти липсва!

# 13
  • София
  • Мнения: 35 332
И че искаш нея, сега, на момента....без планове, без уговорки, без поглед зад вас.
Изживейте го, не го оставяйте. Peace

# 14
  • Мнения: 0
Хахаха, това е идея за изцяло нова тема. Кой трябва да предприеме крачката, макар да зависи много от ситуацията де.

И все пак в нашия случай е малко по-различно, понеже тя беше тази, която ме заряза първия път и сега, когато говорихме, дори да казваше, че има надежда и т.н., накрая пак се съгласи с мен, че е най-добре да спрем. Аз няма да се бутам като магаре, чувствам се некомфортно така, а и не мога да си изкривя душата, че и достойнството ми пречи да го направя.
А и обещах, че няма да я безпокоя повече, няма да ѝ пиша, няма да ѝ се обаждам.

Добавка: Подновяването на комуникацията беше по моя инициатива последния път. Мисля, че е справедливо да върне жеста, ако има желание и ѝ липсвам толкова много, колкото твърди.

@DELTA_DELTA, @Ms.Gorgeous, иска ми се, толкова много ми се иска! Но не искам да обърквам повече и нея, и себе си.

Някак си вярвам или тайно се надявам, че ако е писано да се изживее онази "голямата", както тя я нарича, обстоятелствата ще се завъртят така, че няма да успеем да избягаме от това, дори да се опитваме.

Общи условия

Активация на акаунт