БАРСЕЛОНА 4

  • 78 236
  • 763
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 606
Това с краденето е много неприятно и леко ме притеснява. Парите ще се в единя преден джоб на дънките на мъжа ми и няма да ги вади никъде. В другия- малка сума за плащания и в моя и в на баткото - пак малка сума за плащания 20-30 евро. (не ходим с широки дънки)
Обаче ще трябва да носим раница с резервни дрехи и хапване. Най-отзад /плътно на гърба/ има скрито отделение , в което мога да сложа документите. Естествено с уговорката, че раницата не се сваля от гърба . Мисля да сложа и катинарче с код на ципа.
Или не е добра идея?  newsm78

И остана  големия фотоапарат. Заради това крадене чак се чудя дали да го взема, но като знам колко ще ме е яд, ако съм без него….ще го държа през рамо и това е!

 PraynigМоля за инфо, че ми е важно:
в автоматите за билети Т10 и в туристическите кабинки само с карта ли се плаща или може и с банкноти?



НЯМА НИЩО СТРАШНО newsm 53 ПРОСТО КАТО ИНФОРМАЦИЯ  ДА СИ ГО ЗНАЕТЕ-АЗ ЛИЧНО ПРЕЗ ВСИЧКИТЕ ПЪТИ НА ПОСЕЩЕНИЯ И В КОМАНДИРОВКИ  СИ ХОДИХ С ЕДНА ЧАНТА ПРЕЗ РАМО, КОЯТО МИ ИДВАШЕ ТОЧНО НА КОРЕМА И ТАКА БЯХ СИГУРНА ЗА ПАРИТЕ И ДОКУМЕНТИТЕ- ИМА ТОЛКОВА СЛАДКИ И МОДЕРНИ ДАМСКИ ЧАНТИЧКИ ТИП КЛЪНЧ В МОМЕНТА ,ЧЕ СЪС СИГУРНОСТ ЧОВЕК ЩЕ СИ НАМЕРИ НЕЩО  ПО ВКУСА newsm35

# 181
  • Мнения: 59
Здравейте, от една година сме си планирали Барселона...и вече имаме билети за началото на май. Ще бъдем там 4 нощувки. Но още не сме избрали хотела. Харесах няколко, моля ако някой има впечатления да сподели.
http://www.booking.com/hotel/es/cataloniaaragon.bg.html?aid=3570 … 3039e86259;dcid=1
http://www.booking.com/hotel/es/catalonia-park-guell.bg.html?aid … 3039e86259;dcid=1

# 182
  • Мнения: 659
И двата хотела са отдалечени от центъра. Аз бих избрала нещо по- наблизо.

# 183
  • Мнения: 95
Здравейте, от една година сме си планирали Барселона...и вече имаме билети за началото на май. Ще бъдем там 4 нощувки. Но още не сме избрали хотела. Харесах няколко, моля ако някой има впечатления да сподели.
http://www.booking.com/hotel/es/cataloniaaragon.bg.html?aid=3570 … 3039e86259;dcid=1
http://www.booking.com/hotel/es/catalonia-park-guell.bg.html?aid … 3039e86259;dcid=1
Според мен този до Саграда Фамилия е по добре. И ние ще сме там в началото на май за 4 нощувки.Ще сме ето тук http://www.booking.com/hotel/es/porta-marina.html. Вие на кои дати ще сте там? С какво ще летите?

# 184
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Да се запиша и аз, че нашето пътуване до Барса наближава!  Simple Smile

# 185
  • Мнения: 76
Момичета, много ви благодаря за информацията!
Значи, РЕНФЕ-то е най-изгодният начин за пътуване от летището. Надявам се, че пътят от Т2 до него е добре обозначен, както и че лесно ще си намерим Т-10 още на летището. Всъщност, автомати ли да търсим или гишета?
До замъка Монжуик, явно ще се качим с автобус 55 от пл. Каталония, а надолу ще слезем пеша, за да разгледаме обектите по хълма. Испанското село, което ми се струваше много привлекателен обект, след отзивите,които давате, отпада от програмата. Дали да не го заменя с манастира "Педраблес"? Някой разглеждал ли го е? Гледам, че е доста отдалечен от станцията на метрото, а с автобусите нещо не успявам да се ориентирам достатъчно добре...

Pedralbes  си струва. Има какво да се види, входа беше към 5-6Е. Ние слязохме на Камп Ноу, после Кралския дворец и павилионите на Гауди и пеша до манастира. Имайте предвид обаче, че пътя до манастира е леко изкачване... Оттам хванахме автобус и право в парка  "Гюел".

# 186
  • Мнения: 59
цлете- и аз искам в по-централната част и си мислех че едния хотел е в центъра..явно съм се заблудила. Как е името на най-централния район?
Доби- ние ще летим с wizz  на 5.05 и се връщаме на 09.05.

# 187
  • Мнения: 95
цлете- и аз искам в по-централната част и си мислех че едния хотел е в центъра..явно съм се заблудила. Как е името на най-централния район?
Доби- ние ще летим с wizz  на 5.05 и се връщаме на 09.05.
А ние сме от 4 до 9, всъщност 5 нощувки.И нашия хотел не е точно в центъра,но мисля че това не е кой знае какъв проблем.Все пак в Барселона има доста добър и удобен транспорт.

# 188
  • Мнения: 59
вие с какво ще пътувате на 4-ти? аз не съм видяла такъв полет..Днес ще гледам още малко в букинга и довечера ще запазя, че сме 6 човека...Може да се засечем:)

# 189
  • Мнения: 95
вие с какво ще пътувате на 4-ти? аз не съм видяла такъв полет..Днес ще гледам още малко в букинга и довечера ще запазя, че сме 6 човека...Може да се засечем:)
Ние ще пътуваме с АлИталия на 04.05 с прекачване в Рим.Сложно стана, ама ще сме в София на сватба на 03 и да не стоим чак до 05 решихме така да пътуваме.

# 190
  • Мнения: 299
Здравейте отново! Вече резервирах билети за Барселона, реших 3 нощувки в Барселона и 4 нощувки в Санта Сусана. И аз се интересувам с какъв влак се стига до Санта Сусана и обратно. При описанията на хотелите видях че пише - има редовни влакове до Барселона-Санта Сусана. На площад Каталуня спират/ или по-точно от там тръгват/ но в Санта Сусана къде спират? Една гара ли има? И в гугъл като пусна маршрут до Санта Сусана ми дава само придвижване с автобус-около 2ч път. Някой знае ли точно кои влакове пътуват за тези курорти на север от Барселона и имат ли сайт ?


За парк Гюел ми дава - от четирите варианта най-добрия според мен- от Каталуня /така пуснах, всъщност не знам от къде ще тръгнем,но примерно/ до парка - метро L 4 до Joanic , после автобус 116

regina di cuori ,  не намирам автобус 24 да ходи до парка, както казваш от Каталуня и Passeig de Gracia

Не мога да копирам точно линка с това което ми излиза на картата, как да го направя?

# 191
  • Milano
  • Мнения: 3 699
Манди,

http://www.tmb.cat/es/linia-de-bus/-/bus/24

Пл. Каталуня - Сант пере може да го хванеш, аз го хванах на П.де Грасия.

Слизаш със стрелката надолу, за да му видиш маршрута.
Нямам време да търся за влаковете, но си мисля, че би трябвало да тръгват от Сантс, не от пл. Каталуня.

# 192
  • Мнения: 299
Благодаря! Ще разучавам, имам доста време,но искам да съм подготвена с тоя транспорт. Много ми е мътно,не ми е позната Барселона. В Лондон вече 2 пъти ходим, там много лесно се оправяме с транспорта, с ойстера навсякъде се пътува без ограничение. А тук с билетче...ама за определени минути...Ох, взех да се плаша дали ще се оправим.

# 193
  • Мнения: 299
Отново имам питане- кой район е добър /безопасен / да търся хотел. Двете с дъщеря ми ще сме, само около площад Каталуня ли е добре? Всъщност там ли е центъра на Барселона?По-изгодни хотели намирам след Glories , по Диагонал, но дали е добре там и колко е далеко не мога да се ориентирам. Ето напр. този хотел
http://www.booking.com/hotel/es/silkendiagonalbarcelona.bg.html? … #rt-lightbox-open

дава го на 2.5 км от център. Но пък за придвижване от летището ми го дава на час, час и нещо, със смяна на автобус , метро.
И площад Испания и Каталуния - това ли са най-добрите места за отсядане или и по встрани няма да е зле, в смисъл безопасно и да не е много далеко.

# 194
  • Мнения: 1 489
От Зоологическата до Торе Агбар /до хотела/ е около 40-45 минути пеш. По булевардите е добре - чисто и спретнато, но с мъжа ми решихме да стигнем до Агбар по пряк път и кривнахме в малките странични улички. Сградите там не бяха особено поддържани и повечето не бяха жилищни.

Общи условия

Активация на акаунт