Щъркел шарен, я кажи, носиш ли ни бебче ти?!-Тема 62

  • 22 059
  • 729
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 015
Amy_lee и  Ellie D благодаря дами.Ми имам един тест и може да го направя просто да видя.Останах озадачена ,че чертичката не се насищаше и първото което ме наведе на мисълта е ,че О. е минала.Но ето че днес и БТ май го доказва.. ooooh!Объркана работа стана тоя месец.. CrazyНякой казват че ЛХ се насища изведнъж,но някой от момичетата помнят ,че миналия месец при мен се насити постепенно..И не знам какво да мисля ,ето днес ми е 19 ден от Ц.миналия месец по това време теста си ми беше с ясна втора черта,а сега е толкова бледа. че едвам се вижда.Не влагам надежди тоя месец,ама никакви.. :tiredу
А относно зъболекарите ,мани мани ,аз още докато отворя уста и викам ох hahaha..Много ме е страх от зъболекари и тия дни съм на зъболекар ,чак от сега треперя.Много се чудя може ли да ти пломбират зъб без да ти вадят нерв.. newsm78..Този който ще правя сега няма дупка,почна леко да ме наболява от няколко дни и се чудя дали ще вади нерви... Thinking

Последна редакция: вт, 18 мар 2014, 12:59 от bs30(биби)

# 706
  • Мнения: 1 943
Може Биби, нерв се вади чак ако има пулпит. А и тая процедура с ваденето на нерви се избягва до последно. Чак ако вече няма накъде се стига до нея.
Ще мине леко  Hug

# 707
  • Мнения: 21 298
И при мен махаха нерв ,Биби ,но бях с пулпит  Peace

# 708
  • Мнения: 1 015
Ми и на мен миналия път ми вади нерв,но аз се държах много почти година не обърнах внимание на болките.Докато не ме заболя адски и отидох.Сега уж отивам на време само една седмица е минала от както ме боли и се чудя дали ще спася нерв,но има си болки това означавали ,че трябва да се вади нерв.Щом е почнал да боли макар и леко непременно ли се вади нерв или може и да се спася от ваденето..  Tired
Чак краката ми треперят..само като чуя машинката и ми иде да скоча от стола и да хукна.. ooooh!Преди години вадих мъдрец,това е много гадна болка,то не беше дърпане,ту сменяше малки и големи клещи и упойка не беше ме хванала пищях от болка .Дори му посиних ръката на зъболекаря ама моите извинения .Първо упойка не беше изчакал да ме хване,второ като ненормален дърпаше оня зъб.И накрая му викам аааа само вие ли ще причинявате болка,нищо ви няма на ръката,платих му и си излязох.После почнаха мъките ,останало парче в зъба от ваденето,забра ,та снимки,поле ми го цепиха и дренажи ,беше голяма мъка и болка.Затова сега имам страх голям от такива в кавички 'зъболекари'.. Crossing Arms

Последна редакция: вт, 18 мар 2014, 13:29 от bs30(биби)

# 709
  • Мнения: 1 943
Възможно е, лекували са ми болящ зъб без да вадят нерва Simple Smile Стискам ти палци да не се наложи.

# 710
  • Мнения: 524
bs30(биби)  може разбира се ако е кариес малък само пломбичка - Joy .
и аз уж един два зъба ама откакто ходя се  изниква нещо - един кариес, еда пломба стара за смяна  и т н.при мен  теста за  о се насища постепенно винаги към 15,16 ден ми е положителен ,мин месец чак на 17 ден и ми закъсня с два дни тоя месец.
за кг и аз съм бъчвичка за 166 см съм 78 кг и направо полудявам бях свалила до 72  и откакто се върнах на работа качих 6-7 кг.сега с тия пости дето съм почнала ще стана 80 кг  Joy Joy Joy

# 711
  • Мнения: 1 067
Биби Не е задължително щом те боли да се вади нерв Peace. Това лекаря го преценява след като почисти кариеса. Ако е много дълбок  (или както са казали момичетата - пулпит) - тогава. Моята зъболекарка е против да се вадят нерви ако не е наистина наложително, казва че това скъсява живота на зъба или все едно го убива.

# 712
  • Мнения: 1 015
bs30(биби)  може разбира се ако е кариес малък само пломбичка - Joy .
и аз уж един два зъба ама откакто ходя се  изниква нещо - един кариес, еда пломба стара за смяна  и т н.при мен  теста за  о се насища постепенно винаги към 15,16 ден ми е положителен ,мин месец чак на 17 ден и ми закъсня с два дни тоя месец.
за кг и аз съм бъчвичка за 166 см съм 78 кг и направо полудявам бях свалила до 72  и откакто се върнах на работа качих 6-7 кг.сега с тия пости дето съм почнала ще стана 80 кг  Joy Joy Joy

Имам една малка черна точица,едвам се вижда и е кариес.Но явно е почнал да работи защото почна да наболява.Също така много ми е гадно като сложи железцата преди да пломбира.Като ги забие ей чак имам  чувство ,че болката в петите ми слиза,не знам на тия които са правили пломба слагат ли ви и на вас тия железца преди пломбата.. newsm78
Ами лий дано се размина без вадене на нерв,че хич не ми се минава пак същата процедура...Дано поне веднъж се размина при зъболекар по тънко и без болки,дано тоя път е така.. Praynig

# 713
  • Мнения: 1 943
Биби Моята зъболекарка е против да се вадят нерви ако не е наистина наложително, казва че това скъсява живота на зъба или все едно го убива.

Точно така е, ваденето на нерва буквално убива зъба и в резултат той става чуплив. Затова се казва "умъртвяване на нерв", което преди правеха с арсен, а сега с някакви други медикаменти.

# 714
  • Мнения: 692
Здравейте  Hug

Ама мнооого хубави теми сте подхванали - за килограми и зъболекари  Joy Joy
Относно килограмите - висока съм 167 и варирам - зимата - около 55-60, лятото - 52-56. Отпусна ли му края - качвам. Колкото и да съм слаба обаче - винаги имам дупарка, но ММ умира за нея  Joy Откак разбрах, че съм бременна обаче спрях нацяло сладкото, тестяното и пърженото. Нямам намерение да ставам огромна  Naughty
Пък за зъболекарите - и мен така една ме окепази и заради нея 3 години не припарвах до зъбар. От 2 години открих моя си зъболекар и съм много доволна, но загубих един кътник от страх докато го открия. Обаче каква е цифромания всичко при зъболекарите...ужас е направо!

Ох, след малко тръгвам за АГ - стискайте палци да видя точица  Praynig

Последна редакция: вт, 18 мар 2014, 13:50 от Irene I

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Irene I fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 716
  • Мнения: 298
Аз също винаги съм настръхвала при мисълта за зъболекар! Затова пък цял живот все съм си редовна Sad
В крайна сметка от 4-5 години и аз си намерих моят зъболекар! Установих, че проблемът (болезнеността) е идвала от твърде устарялата техника на предишните зъболекари. Вече съм пей сърце, изобщо не ме притеснява.
Друго което ме потресе.. Краят на миналата година като си минах профилактичния преглед за пръв път се оказа ,че съм без нито един кариес - в следствие на механичната четка за зъби, която ползвам от една година! Simple Smile Голям кеф ми беше като го чух!

# 717
  • Мнения: 1 015
Иренче стискаме палци мила да си видиш точицата... Praynig Praynig Praynig

# 718
  • Мнения: 1 141
 wavey   Nature Sunny 4 ден с тая лелка и още не иска да си ходи (а вчера хапнах торта ..както казват "тортата и портата" ама тя не разбира от дума Mr. Green ), Февруари си отиде за 5 дена.
Като малка (около 7-8 годишна) ми извадиха здраво зъбче (без да се клати , без да ме боли) , защото ми слагаха шина и пречеше на другото зъбче да излезе . И майка ми разказваше как след като са ми го извадили и сме си тръгнали съм й казала "мамо , знаеш ли колко е хубаво да ти вадят зъб , не боли"  Mr. Green
Скрит текст:
Но аз имам и висок праг на болка. преди няколко месеца бяхме заедно с ММ на зъболекар за пломби . Той горкият подскачаше , леко викна веднъж , ужас и аз си помислих , че тази жена не разбира нищи и че и мен ще ме боли. Но аз отново мъжката седнах и нищо не усетих  Grinning
Относно килограмите . Сега съм 1,63 висока килограми (неизвестни , защото съм на диета и не съм се теглила , но преди 10-15 дена бях 71) Качих много бързо , от както съм с ММ, но и от части мисля , че се дължи на противозачатъчните . Нормалните за мен са 56-58. Преди 3 години стигнах 52-54 , но не се харесвам в лице толкова слаба
Скрит текст:
имах тежка връзка с много нерви тогава . Не ядях , нямах желание на сила са ме карали да ям.И така отслабнах. Слава Богу , че събрах сили и го оставих въпросният човек  ooooh!

# 719
  • Мнения: 270
Irene I, ще стискам палци за прегледа при АГ-то Simple Smile
Наистина страашна тема- и за двете не ми се говори.
Незнам за човек, който да няма лоши спомени за зъболекари. И аз съм оттях.
За пореден път съм на диета, имам доста за сваляне.
Но не искам да отегчавам никой:)

Общи условия

Активация на акаунт