"Селски" номера и пинизи

  • 5 108 795
  • 49 908
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 115
Любимият ми селски номер е някой да ми дойде "на кафе" в 12-12.30 в събота или неделя, при все, че ни знаят навиците и знаят, че тогава сядаме за обяд. Няколко пъти ни го направиха този номер, ние ги хранихме и поихме, някои от нас бяха на "диета", защото яденето не стигна. За роднини става въпрос. След като ни го направиха няколко пъти, ние наистина им слагаме кафе. Щом са дошли на кафе, ето им кафе! Поотучиха се вече.

# 91
  • Мнения: 2 650
Имах  приятелка, която години си караше така муфтенски, предполагам все още.  Въщтност  мъжът  й беше "лошият" и обикновено той искаше пари,които  никога не се връщаха, тя използваше само номера - обажда се и пита как съм и след като и аз я питам същото,  започваше обяснения как няма пари за памперси, как  ще захранва  двумесечното си бебе с кисело мляко, защото нямала пари за адаптирано мляко, ама и за кисело мляко нямала пари, как  другото дете нямало да ходи на училище, защото не може да му плати рейса, как зъб я боли и  ще се самоубива, защото няма пари за зъболекар, как е забременяла с четвърто и  няма пари за аборт...И аз все търча, щото не може така да я оставя, а и   все пак тя само ми се оплаква, нищо не  е искала. Е, не сложих сама край, тя го направи, след поредното муфтене - бяха дошли на гости и точно тогава имах  разправии с документи, болно бебе и ходене до пощата   да си платя тока. Те ми казаха да не се притеснявам, че като тръгвали, ще минат да платят  тока, да ме облекчат един вид...Ми  така ме облекчиха, че ми спряха тока на следващия месец и като я попитах какво става, тя взе да  се оправдава с мъжа си, че не отишли веднага,  щото заваляло, пък той  щял после и дрън-дрън, че ще ги върне...повече не се и обади, не съм и я търсила де. И друг приятел имах, той пък  непрекъснато  висеше в къщи, точно типът, който никога няма цигари, пари и все е изключително гладен.  Обаждаше ми се да излизаме и после си искаше парите  от приятелят ми (това  по-късно го разбрах) и още има , с други хора също,  чак ме хваща срам, че съм такава овца...Дано вече не съм...ама не съм  много сигурна... с толкова зелници разполагам, че нищо чудно да продължа да ги давам Rolling Eyes

# 92
  • Мнения: 2 674
Толкова искам да се включа, а няма с какво или с кого. Joy

Кликването ме кефи максимално. 21 век! Купуват си телефони за безобразни суми и дори не могат да ги ползват по предназначение. Ох, на майка гъзарите.

# 93
  • София
  • Мнения: 30 272
Най-мразя да ме ползват за безплатна преводачка.  Stop

По едно време ми беше станало ежедневие. Постоянно ме притесняваха. Преведи само един документ, преведи указание за ползване на уреда, преведни книжката на новозакупената кола, искам да си поръчам нещо от чужд сайт, но не разбурам характеристиките, ще хвърлиш ли едно око за 2 мин. и се започва едно превеждане на модели  ooooh!
Едни познати, хем не ни бяха много близки, звъняха от чужбина, за да говоря с продавачи за коментар на цена на кола, която искат да си купят  ooooh! После викат: "Златна си. Спестихме от цената, от превода на документите и книжката с екстрите. Ще те черпим едно кафе."  Shocked

Оттогава си правя пас. Правя се, че съм заета и не мога.

Последна редакция: вт, 18 мар 2014, 20:24 от missence

# 94
  • София
  • Мнения: 12 374
Мда, за превода също. Изобщо всичко свързано с езика - уроци, превод..все някой ще реши, че разполагам с безкрайно много време и мога да отделям цели следобеди за да правя услуги.

Чудя се, дали и други хора, работещи от вкъщи, имат познати, които си мислят, че всъщност това тяхното не е ''истинска'' работа. И че си клатят краката в очакване на нещо да им се случи  Rolling Eyes

# 95
  • София
  • Мнения: 30 272
Където и да работиш, хората, които не знаят езици, си мислят, че за теб не е никакво усилие "да хвърлиш един поглед" /цитирам/ и да им резюмираш написаното  ooooh!
Когато пък работя вкъщи, съвсем ме пишат "свободна". И в офиса да съм, пак не се притесняват да ми звънят  ooooh!
Преди години на едни им писах документи за връщане на данъци, че да не давали пари на фирма  ooooh!

Сега вече съм постоянно в графа "заета" за такива услуги и се правя, че не разбирам намеците.

# 96
  • Мнения: 19 597
Или никога няма цигари в себе си.Любимото ми е : "Ох, дай една цигара,че се мъча да ги отказвам и не искам да си купувам"
А, благодаря ти! Това ще го дам на мъжа ми да го прочете! И той така ги "отказва". Ако си купел, щях да ги изпуши. Така, като нямал, вкъщи не пали, а на работа успявал да изкара с 1-2 Shocked Казвам, ама как, редовно муфтиш колегите си с по 2 цигари и това в продължение на месеци?! Ми да, казва, какво толкова, 1-2 цигари през няколко дни...
За мен това е отвратително. Създава впечатлението авантаджия на дребно. Аз знам, че наистина го прави, за да не пуши по много, но другите не са длъжни да понасят финансово неговата липса на воля. Много ме ядосва това положение, а на него очевидно въобще не му пречи. Предложих му поне да купува веднъж седмично по кутия на хората, които го черпят. Резултат - изпушли кутията в рамките на деня. Някакъв ужас просто...
Дразни ме как контрольорите подминават циганите в градския транспорт. Не просто не се мъчат да ги глобят, то е ясно, че глобата е несъбираема, но дори не ги свалят, въобще сякаш не ги забелязват...Смятам, че това толериране драстично увеличава проблема, но коя съм аз да ги уча как да си вършат работата, само една съвестна гражданка, която винаги си плаща превоза...
Изключително приятно съм изненадана, че такива неща ти правят впечатление. Да, съм виждала такъв човек в службата, но става въпрос за дребни неща наистина, но това е всекидневно в продължение вече на четири години. Никога няма дребни, никога не черпи, не се купува кафе, чай, сметана а се потребява наравно с другите.....Вечно няма вода - тоест ние трябва да осигурим. За обедите и общите сметки предполагам сами се досещате. Но това според мен не са номера, а просто въпросната личност си мисли, че всички са и задължени с нещо, понеже тя е по-така.....широко скроена и е над нещата. Няколко месеца не ми правеше такова впечатление, защото са наистина дребни неща, след една забележка пред външен човек, че няма сметана /явно аз трябваше да я осигуря/ вече си пия кафето чисто  Simple Smile

# 97
  • Варна
  • Мнения: 6 377
Сещам се колко пъти през лятната ваканция са ни пращали на село със сестра ми, защото у дома няма къде да спим-роднините се изреждат да ходят на море! Twisted Evil
Едва преди няколко години майка ми отказа на един братовчед да дойдат у тях, на море, и то защото вече не ѝ се шета, възрастна е.

Но едно време беше така. Simple Smile Цяло лято пясък, народ и уморена майка у дома. Как не е отказвала още преди-не знам.

# 98
  • София
  • Мнения: 30 272
Ауууууууууу, това с гостите край нямаше  ooooh! По едно време правехме списък, че да не се засичат. Стане юни месец и се започва едно звънене, а цяла зима не се сещат за нас  ooooh! От 10-на години директно отказваме. Има хотели. Ние също не притесняваме хората.

# 99
  • София
  • Мнения: 12 374
За първи път чувам за такова..преселение  Rolling Eyes Звучи ужасно, не разбирам защо сте търпяли.

# 100
  • Варна
  • Мнения: 6 377
За първи път чувам за такова..преселение  Rolling Eyes Звучи ужасно, не разбирам защо сте търпяли.
Защото сме били деца. И времената са били такива, явно.
Но аз наистина не разбирам-как едно младо семейство с малки деца ще, ще иска да отиде при възрастните ми родители.

Мен затова ме е срам и ако ми се наложи да отскоча до някой град и да ме приютят, ще е най-много за ден. Дори бих предпочела хотел, а само да се видим.

# 101
  • София
  • Мнения: 12 374
Голяма част от детството съм живяла в чужбина. Предполагам, затова не съм чувала..не знам.

Но пък лятото винаги си идвахме и ходехме на море. Никога не сме нахалствали на познати, безумно е това  Tired

# 102
  • Мнения: 2 832
Много "обичам" роднините да ме търсят когато имат проблеми, да ми дадат част от натрупаната отрицателна енергия, да им вляза в положението ... Аз като имам нужда от тях - никакви ги няма, имат работа, малко минути на мобилния телефон, да се обадя друг път, че сега не е удобно да говорят и т.н., за да ми обърнат "някакво" внимание.

# 103
  • Мнения: 19 597
Сега се сетих, че миналата година бяхме на почивка в един доста добър хотел. Закуската беше на блок маса доста обилна и вкусна. Е, идваха със сакове, цели чинии пъхаха там, сандвичи за цяла рота войници се правеха, мед в буркани се сипваше, сокове в термоси.....направо се изумих кой го ядеше цялото това нещо. Никой не им направи забележка обаче и те си продължаваха. Руснаци предимно ако има значение.

# 104
  • Мнения: 19 597
Голяма част от детството съм живяла в чужбина. Предполагам, затова не съм чувала..не знам.

Но пък лятото винаги си идвахме и ходехме на море. Никога не сме нахалствали на познати, безумно е това  Tired

А, ти затова си изненадана. Натрисането на роднини в курортни градове и столицата беше  нещо като национална традиция. То затова морските жители се пазят от запознанства в началото на лятото  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт