За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 42

  • 34 318
  • 766
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 436
 Здравейте    Simple Smile
днес забелязах при малкия,че сякаш езичето му е нацепено отпред. От ляво и от дясно има резки и  една отпред на върха на езика,бели са,сякаш от насъбрала се кърма,но са абсолютно симетрични и от двете страни. Може ли да е симптом на нещо?Чак на 16ти сме на консултация,а нашата докторка не приема обаждания през почивните дни. newsm78

# 16
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Уви, така бяхме и ние с яслата  Tired Рекорда ни по посещение без прекъсване е 5 пълни седмици и то лятото (юли-август) а края на август ни изписаха. Вече в ДГ е съвсем друго, боледуват много по-рядко и значително по-леко.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Дано наистина в тук да си изболедува боелстите и в градината е по-малко...
Някой Имуномикс давал ли е? Пише че може и двойна доза. А задължително ли се разрежда с някаква течност?

# 18
  • Мнения: 4 851
desitoo Благодаря за рецептата с лайка   bouquet
Моя син също е блед/бял, но днес като му взимаха кръв, хемоглобина му беше 116.

# 19
  • Мнения: 5 513
При децата хемоглобина много зависи от правилното разнообразно качествено
хранене.Има вариант за вдигане на хемоглобина /в някой случаи/ с подходящи храни.

# 20
  • Мнения: 1 630
Пак за бибата, момичета- малката се научи да я гризе със зъби. Вчера гледам откъснала парче, добре, че го видях, че го взех да не го глътне, а скъсаната биба изхвърлих. Но не заспива без биба, ако не й я дам- 3та световна става. Кажете, моля, какво да правя?  Embarassed Confused

# 21
  • Мнения: 15 379
Ели, срежи един биберон на половина и тя ще се откаже. Време й е.

# 22
  • Мнения: 1 630
То, че й е време, време й е, ама как така да го срежа? Да го срежа и да й го дам ли? Или да го срежа пред нея и да го изхвърля и тя да го види? Не те разбирам  newsm78

# 23
  • Мнения: 4 851
Срежи го без да те види. Като усети разликата ѝ кажи, че мишлето е гризнало биберона /нещо такова/. Доста майки са споделяли, че този метод действа. Може да ѝ дадеш сама да го изхвърли.

# 24
  • Мнения: 1 630
Ахаааа, къде бил ключът към палатката  Crazy Crazy Ясно, разбрах, едва ли ще разбере, че някое животинче е откраднало бибата, но ще опитам и ще упорствам. То е ясно, че без рев няма да стане, но си заслужава... Благодаря много  Hug  bouquet

# 25
  • Мнения: 5 513
Дай и я.Пробвай като стане на 2г.После на 2г.и полвина.Не харесвам големи деца с
биби и пръсти в уста.Ама на моето сякаш му беше срастнала с устата.Като дърт пушач
я държеше в единия край на устата и ми говореше.Бях се отказала.Около 2г.без да знам
смерих един негов моментен страх и стана като го уплаших.Никога от нищо не се е страхувал.
Но тогава уцелих.Ти опитвай от време на време.Гледай да не лапне пръста,че там може и да не
успееш да я отучиш.

# 26
  • Мнения: 1 630
Те ръцете й са нон стоп в устата, никнат последните 1-2 зъба, когато не е бибата, вътре са пръстите. А какви лиги се точат, безкрайни. Откак се е родила няма една снимка без лигавник- първо повръщане много, после като тръгнаха зъбите- лиги. Дете на година и половина, а още на бебе прилича- с биби, лигавници, пръсти в устата, точене на лиги... че и коса няма много. Аз мога и да й я дам бибата, но, както писах преди, откъсва парченца от нея и ме е страх да не глътне някое. Затова искам да я откажа. Пък и й е време.  Naughty

# 27
  • Мнения: 15 379
Аз така направих - срязах бибата наполовина и я дадох. Казах му, че една мишка е дошла и е изгризала бибата. Опита да я лапне, направи ужасна физиономия и никога повече не попита, не плака, не потърси.
Беше на 2г.2м. тогава.

# 28
  • Мнения: 1 630
Мен това ме притеснява, че малката няма да ми разбере като й говоря за мишки и котета, малка е, но ще пробвам. Дори искам сега да пробвам, но заспа.........с бибата  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 5 513
При мен не стана.Гледа я умно установи чупана /счупена/ и отвори едно гърло
с писаци да ида да купя друга.Аз имах поне 10 в къщи.И му дадох.Срязах още няколко.
Преглеждаше ги.Ако е срязана не я лапаше изобщо.И се започваше -купи друга.

Общи условия

Активация на акаунт