За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 42

  • 34 312
  • 766
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 69
Здравейте момичета, детето ми на 1 год и 1 месец е с хрема. Зарази се от мен, а аз от сестра ми. И двете със сестра ми сме с хрема и кашлица. Тедито за сега е само с хрема. Педи ни изписа Цинабсин (изписаха ни по 1 хапченце разтворено във вода през 2 часа) и Макситрол (3 пъти по 2 капки). Притесняват ме капките. Пише, че не са подходящи за бебета и малки деца, че са кортекостероид и са с антибиотик. Някой ползвал ли ги е и в каква доза? Същия въпрос и за хапченцата.

# 46
  • София
  • Мнения: 3 524
на нас като беше бебе са ни изписвали тобрадекс (действащата съставка му е същата и има и кортикостероид) по 2 капки сутрин и вечер, но докторката му вземаше първо секрет, макар че проблема е че се чака три дни за резултатите.

цинабсин съм давала при хрема, но сега като е по-голям, а като беше по-малък, давах коризалия (просто немския препарат излезе по-късно от този на боарон), която дребния смуче като бонбонче, понеже е сладка таблетката. и двете са хомеопатични. препоръчително е на всеки 1-2 часа да се смучат по 1-2 таблетки, като с намаляване на хремата приемите се разреждат, така че дозата която са ти изписали звучи съвсем адекватно.

# 47
  • София
  • Мнения: 44 355
Макситрол съм слагала не веднъж, но беше по-голям вече, добре си е дозата, обикновенно обаче първо изписват олинт или виброцил да отпуши добре носа и после  аб капки, но зависи от секрета, ако не е гноен/жълто-зелен или с доказана бактерия, ми е излишно.

# 48
  • Мнения: 5 513
Виброцила бил спрян от производство/внос.Така чух от други майки.Ако някой знае да каже.
Иначе и аз бях доволна от тях.

# 49
  • Мнения: 4 851
На мен ЛЛ ми каза, че също го няма, но аз лично не съм проверявала в аптека.

# 50
  • Мнения: 1 679
имали ли сте странни обривчета по бузките на детенце? Ще ходим следобяда на педиатър, но преди 2-3 дни се появиха 2-3 пъпчици и леко червеничко- помислих,че от ухапване -мазило ползвах съдържащо кортикостероид по предишна препоръка от лекар и после пак се появиха по едната буза на дргуо място..Днес има такива малки и на другата буза..Сигурно е алергия,а не ухавпане.. ooooh!

# 51
  • София
  • Мнения: 3 524
имали сме, но обривчето може да от всичко, хубаво е лекаря да си го види - от претопляне, от храна, ухапване (бълхи, паяк, друго такова), слънце. ти с какво го маза, с елоком ли, и имаше ли ефект или излязоха тогава и на другата бузка, и сърби ли го детенцето?
с елокома минават бързо, но все пак е добре да се знае каква е причината. при малкия единия път се оказа от полазване от паяк и тогава освен въшно ни препоръчаха сироп ериус.
мазала съм обривчета с вита мерфен и фенистил гел по съвет на педиатъра, с елоком по-рядко, както и с периорален крем също (но той е по-скоро за около устата).

# 52
  • Мнения: 1 679
elpet-ами по краченцата казва, че я сърби и там има май една пъпчица само (но не я сърби постоянно).  не е елоком ами клобедерм . Елокома бил още по-силен.. Имаше ефект, но след като мине действието пак се виждат, макар и не толкова ярки.. Да ти кажа видях едно малко паяче в банята ни и тъй като аз също имам обриви (но моите дежурно се появяват пролетно време) съм склонна да мисля, че е от полазване с паяк и оттам алергична реакция..Дано е само това, че кви ли не филми ми минават през акъла..Затова питах някой да сподели..Иначе имам сироп Ериус за нея, но само след конслутация с лекар бих и го дала. Тя до скоро беше на суметролим заради вирус, та и не знам дали нещо от него се изостра чувствителността- както каза и ти от слънце може да е.. мерси за отговора   bouquet

# 53
  • София
  • Мнения: 3 524
кремика, надявам се да не е нищо сериозно, но разбира се само с консултация от лекар. да не би да са бълхи? дребния миналото лято го бяха нахапали чудно просто,. но пък казваш че има само една пъпчица по крачето...  за ериуса, може ид а ти изпише кларитин, някои лекари го "предпочитат" за алергични реакции. пиши какво е казал доктора. Hug

# 54
  • Мнения: 1 679
благодаря за подкрепата Elpet (виждам ще си имаш скоро второ съкровище  Heart Eyes дано всичко е безпроблемно с бременността до финал  Heart Eyes!). Ще пиша по-късничко (следобяда ще я заведа)..засега пак изчезнаха пъпките след мазането..Те така ту изчезват, ту се появяват на друго място на бузите..едва ли е шарка.. Praynig

# 55
  • Мнения: 4 851
От известно време забелязвам, че върха на пръстите /под ноктите/ на ръцете и краката са сини. На какво може да се дължи?  newsm78 Да поясня, че това се отнася за сина ми.

# 56
  • Мнения: 1 679
да се отчета- алергия излезе при моята дъщеря..Педи-то вика ,че м оже храна или насекомо (не се  знае със сигурност..ксизал, калц. глюконат и вит Ц  беше..Та вика до 1 седмица ще се успокои , дано та да се махне съвсем  Praynig

# 57
  • Мнения: 69
Благодаря ви за отговорите.

# 58
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Макситрол съм слагала не веднъж, но беше по-голям вече, добре си е дозата, обикновенно обаче първо изписват олинт или виброцил да отпуши добре носа и после  аб капки, но зависи от секрета, ако не е гноен/жълто-зелен или с доказана бактерия, ми е излишно.
Подкрепям  Peace
Как така АБ капки и то без назначено изследване..... Tired

# 59
  • Мнения: 159
Здравейте! Днес забелязах на дъщеря ми (8 месеца), линеа негра. Много е бледа. На бълграски в интернет не намирам нищо, на английски - свързват с хормонален дисбаланс. На АМ е, пюренца си правя домашни, вчера давах "лека нощ" на Хип. Здрава е, не съм имала никакви проблеми с нея ! Педи я няма 2 седмици да и се обадя. Някой сблъсквал ли се е с това?

Общи условия

Активация на акаунт