Лятото се бързо приближава, Дюкан пък ни вталява - 274

  • 43 949
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 45
За днес приключи готвенето  ooooh!
Ето резултатите:
Смайлсчее  Hug
Анчее, сексиии  Hug
Само да кажа, че и аз подкрепям ползването на толерирани когато на човек му се хапва сладичко. Аз реших възможно най-рядко да ползвам, но при мен още 1вата седмица след като започнах режима спря да ми се яде сладко  Mr. Green Когато усетя, че ми се яде естествено, че си правя, за сега сладко ми се прияжда покрай МЦ и си правя ванилово кремче Simple Smile
Рецептите ще пиша утре, че още не съм хапвала нищоо   bouquet

# 31
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Гала  bowuu Рулото изглежда превъзходно и сложно.

Мисти трябва да се хапва, неяденето не е препоръчително за този режим... Предишния път като бях в дюканската тема, се споменаваше един лаф (мъж към жена си): "Жена спри да се тъпчеш, че ще се свършиш!"  Mr. Green (нещо от сорта беше)

# 32
  • София
  • Мнения: 239
Честита нова тема Simple Smile дано донесе чаканият резултат на всяка една от нас!

# 33
  • Мнения: 1
Привет, девойки!

Аз съм на линия, нямах възможност да пиша, но ви следя

Резултатите при мен са бавни. За 2 месеца и половина  съм свалила 5 кг, вече съм 52,500кг. ,  има разлика и в обиколките. Абсолютно стриктна без никакви толерирани и изобщо не ми се е яло сладко, така че  нищо сладко не съм си правила. Както и предния път в началото  при мен нещата стават бавно, но после тръгват.

Но... на 27 март направих нарушение.
 Съвсем съзнателно, но реших, че повода е много по-важен от това колко бързо ще стана 50 кг и реших че по-добре да имам задържане, отколкото да не хапна на.... собствената си сватба Grinning

Та на 27 март се омъжих, предложението беше на 14 февруари и скорострелно стигнахме до олтара. То скорострелно, колко да е скорострелно  Grinning - след 9 години заедно, от които 6 живеем заедно.
Менюто за мен беше по-различно и приготвено от главния готвач абсолютно дюканско - салата без подправки, зеленчуци на пара, страхотна риба и т.н., но нарушението ми се състои във виното и сватбената торта Embarassed

Та сега ще се боря със задържането щастливо омъжена ! Laughing

# 34
  • Мнения: 45
Добро утро Simple Smile
alis_1, честито, дълъг и щастлив семеен живот   bouquet
Добавих рецептите под снимките на вчерашните творения  Peace
И тук ще пусна:
Дюканско спаначено руло с котидж и пушена сьомга
Скрит текст:
За спаначеното тесто: 500гр. почистен и измит спанак 4 яйца 100мл. прясно мляко 0.1% + 1с.л. Ескуиза 0.2% 2с.л. царевично нишесте черен пипер и сол на вкус За плънката: Сирене Котидж - 400гр. стрък пресен лук, магданоз, копър (див лук по желание), сол и черен пипер на вкус 200гр. пушена сьомга Приготвяне: Спанакът се накъзва на едро и се в незалепващ съд на средно силен котлон, докато се задуши и омекне. При нужда се отцежда (при мен нямаше нужда). В блендер се слагат омекналия спанак, 2с.л. нишесте, жълтъците от 4те яйца, сол, черен пипер, млякото + Ескуизата. Всичко се разбива и се слага в купа. Отделно белтъците се разбиват на сняг с щипка сол. Разбитите белтъци се прибавят към спаначената смес, постепенно и внимателно, да стане въздушна сместа. В тава се слага хартия за печене и готовото тесто се изсипва и разстила равномврно. Пече се в предварително загрята на 200 градуса фурна, с вентилатор за 15мин. След като се изпече, още докато е топъл блата, е навива с хатрията на руло и се оставя да изстине. Всички продукти за пълнежа (без сьомгата) се слагат в блендер и се пасират. Вече изстиналия блат се развива внимателно, с помощта на нож отделяме блата от хартията и го прехвърляме в/у ново парче хартия за печене. Намазваме с плънката, нареждаме парченцата пушена сьомга по целия блат. Внимателно навиваме на стегнато руло, завиваме с хартията за печене и слагаме в хладилника да стегне поне за 30мин.
Дюкански мармалад от тиква
Скрит текст:
Продукти: 500гр. тиква 4с.л. стевиа на прах (ползвах течен подсладител подходящ за термична обработка) сока на половин лимон вода канела карамфил (не ползвах) звездовиден анасон (също не ползвах) настъргана кора от няколко портокала ( сложих кората от 2 и 1/2 портокала, но е в повече, предполагам от 1 и 1/2 или 2 ще е по-добре) добавих и една капсула ванилова есенция Начин на приготвяне: Обелете и почистете добре тиквата (тук да вметна, че при мен тиквата беше 500гр. вече обелена и почистена). Нарежете на малки кубчета и сложете в купа с марината от водата, лимоновия сок и подсладителя. Водата ми беше на средата на кубчетата тиква в купата. Оставя се за 30мин. да престои (от време на време разбърквах). После в подходящ незалепващ съд сместа се прехвърля на много слаб огън. Полвах касерола с капак. Оставя се на слаб огън за 30мин. или докато кубчетата започнат да стават на каша (с шпатула леко ги посмачках). Маха се от котлона и се прибавят подправките и настърганата портокалова кора, разбърква се много добре и се оставя да се охлади. После се разпределя в бурканчета и е готово. Бурканчетата сложих в хладилника.

Днес продължавам с готвенето   chef Измислих даже 2 вида торти, едната ще е с тиквения мармалад  hahaha Вчера си направих едно десертче в купичка няколко лъжици цедено кисело мляко 2% и отгоре 1с.л. от тиквения мармалад ммммм голяма вкусотия стана  Twisted Evil
Като приключа с тортите ще приложа отново материал.
Смайлсчее Hug ако имаш желание и време можеш да добавиш спаначеното руло и тиквения мармалад към твоите рецепти (ако няма такива рецепти де)  Hug
Хубав и усмихнат неделен ден на всички   bouquet

# 35
  • Мнения: 241


Добро утро  Grinning

GalaEluard много си се трудила вчера и резултата е на лице-прекрасна храна си приготвила  newsm10
alis_1 Честито и Успех с режима  Two Hearts
frozenInside лафа ти много ми хареса  newsm62
mysti и на мен вчера не ми се вечеряше,защото рибата на обяд ме засити,но си казах,че ще трябва да хапна малко,за да имам резултат,защото ако не ядеш,организма решава,че нещо се случва и се запасява и оттам идва задържането,затова може да е малко ,но хапни  smile3503
An.che изглеждаш невероятно  newsm10

# 36
  • Испания
  • Мнения: 37 503
alis_1, честито! Много здраве, любов, щастие и дълъг семеен живот!

Скрит текст:
За целите, които си поставяш с теглото, преди съм писала мнението си, затова сега ще замълча по въпроса.



...Смайлсчее Hug ако имаш желание и време можеш да добавиш спаначеното руло и тиквения мармалад към твоите рецепти (ако няма такива рецепти де)  Hug
...

Страхотно изглеждат!  Hug

Разбира се.  Wink Желание винаги имам, а време намирам.  Wink Ще прегледам първо съдържанието на рецептите. Знам, че има тиквен мармалад. Ти спомена, че рецептата е от сайта с дюкански рецепти, затова не е коректно да го добавя в моята тема.  Simple Smile

ЕДИТ: Или ми дай линк към оригиналната рецепта.

Последна редакция: нд, 30 мар 2014, 11:12 от smileys

# 37
  • Мнения: 6
Гала "пепел ти на устата"  Confused Иначе съм доста дисциплинирана, но след толкова въздържание понякога ми се допива винце  Embarassed  Embarassed

Здравей Дейзи  Hug и аз имам да свалям 10-тина килца. Успех, влизай често да се подкрепяме... Само не разбрах защо започваш от трета фаза (ако съм разбрала правилно).

Начесах си крастата за слдкиш:
Скрит текст:
щеше ми се да си направя чийз кейк, но нямаше време...  #Cussing out

FrozenInside - от третата, защото вече веднъж съм я правила цялата диета по книжката, с точките и запетайките Simple Smile)) А Дюкан пише, че не е препоръчително да се прави режима повече от веднъж в живота ...  Rolling Eyes Само с третия етап при се получаваше преди (така свалих 10 след раждането), ама аз ако не съм на режим се тъпча с какво ли не  Embarassed

Анче впечатляващ резултат  newsm10, страхотна си  Simple Smile Евала на волята и упоритостта ти   bouquet

# 38
  • Мнения: 4 708
Daisy 1 не е веднъж, а два пъти в живота, щото и аз съм я чела, и сега нали я карам олекотен вариант, нормалният съм си го запазила, за след краят на кърменето  Wink

# 39
  • Мнения: 6
Момичета, къде са тези рецепти за които говорите? Може ли линкове?
че това с готвенето ми е най-трудно, все го заформям на пиле със салата  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 6
Daisy 1 не е веднъж, а два пъти в живота, щото и аз съм я чела, и сега нали я карам олекотен вариант, нормалният съм си го запазила, за след краят на кърменето  Wink

Може, аз за всеки случай, .... пък и повечко неща се хапват и ми е по-лесно  Rolling Eyes  Blush

# 41
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Момичета, къде са тези рецепти за които говорите? Може ли линкове?
че това с готвенето ми е най-трудно, все го заформям на пиле със салата  Simple Smile

На стр. 1 на всяка тема има линкове към дюкански рецепти, моите - в подписа ми има линк.

# 42
  • Мнения: 6
Супер, мерси smileys    bouquet

# 43
  • Мнения: 172
Юхуууу, момичета Simple Smile Честита ни нова тема Simple Smile Гледам все добри резултати имате всички - браво!  Аз успях да смъкна до 88, но бързо пак се качих на 89.2... но днес цикълът дойде, след 12 дена закъснение и се надявам от утре, вдругиден пак да видя минусчета Simple Smile Нямам с какво да се похваля, правим един ремонт и не ми остава време да пиша, но ви чета и ви се радвам! Честита първа пролет със закъснение и усмихната неделя на всички!   bouquet

# 44
  • Мнения: 61
Здравейте! Ехее, два дни ме нямаше и нова темичка имаме, че и 3 страници сте изписали. Да ни е честита и изпълнена с минуси. Ама и никой не се затъжи за мен  Sad
Добре дошли на новите момичета.
Честито на булката! Животът ви да е изпълнен с щастливи мигове!
frozenInside, и аз като теб от бремеността бях качила 30 кг и сега с остатъка от тях се боря (остават още Sunglasses
Днес МЦ ми си отива. + 600 от него също си отидоха, придружени с още - 300 гр.
Mis Kapriz, и на мен денят в който ми дойде цял ден ме цепеше глава. Явно ни пада кръвното.
WandaJackson, + определено е от цикала. 2 дни преди него качих 600 и тъкмо се чудих къде греша и хоп... ето последен ден ми е даже с минус.

Общи условия

Активация на акаунт