ЗА или ПРОТИВ колан за прохождане ?

  • 18 176
  • 147
  •   1
Отговори
# 60
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Защото вече може да пристъпя, но иска опора и ако обикаля около мебелите самО, то да прекоси по диагонал е супер забавно и вълнуващо за детето. Simple Smile

# 61
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
Защото вече може да пристъпя, но иска опора и ако обикаля около мебелите самО, то да прекоси по диагонал е супер забавно и вълнуващо за детето. Simple Smile

Дааа, така си е. Синът ми в такъв случай акуратно се приземяваше и минаваше диагонала лазейки.
Щерката пък просто се пускаше по трасето, без грам мисъл в главата. Mr. Green

# 62
  • София
  • Мнения: 29 158
Защото вече може да пристъпя, но иска опора и ако обикаля около мебелите самО, то да прекоси по диагонал е супер забавно и вълнуващо за детето. Simple Smile

Синът ми е страшно горд и доволен като свърши нещо сам, без чужда помощ. Чака си похвалите, разбира се.

# 63
  • Кърджали
  • Мнения: 10 383

Някои майки споделиха, че са забранявали на близките си да държат детето за ръце, както и самите майки не са го държали за това ми стана чудно и попитах


[
Аз го написах това. Забранявала съм целенасочено да я хващат за ръцете и да я "учат" да ходи. Преди тя сама да е проходила. Пълзяла е, ходила е хваната за мебелите, навън си е бутала нейната количка.
После след като проходи и почнахме да излизаме и без количката, тогава съм я хващала за ръка за да ходи. Няма да пусна едно едногодишно да ходи само по тротоара дори /знам ли какво ще му щукне в някой миг /, камо ли да пресича сама.

# 64
  • София
  • Мнения: 29 158

Аз го написах това. Забранявала съм целенасочено да я хващат за ръцете и да я "учат" да ходи. Преди тя сама да е проходила. Пълзяла е, ходила е хваната за мебелите, навън си е бутала нейната количка.
После след като проходи и почнахме да излизаме и без количката, тогава съм я хващала за ръка за да ходи. Няма да пусна едно едногодишно да ходи само по тротоара дори /знам ли какво ще му щукне в някой миг /, камо ли да пресича сама.


Същата работа.

# 65
  • Мнения: 42
Държала съм я за ръце, но само когато покаже, че иска. За ръчичка на улицата, след като проходи вече, но тя самата много не иска да я държа. Иска си независимостта и си я получава, когато е безопасно Simple Smile. Мисля, че спорът дали трябва да се държи, дали да се ползва колан или да не ползва си зависи и от самото дете.

# 66
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Те и коланите се използват тогава - след като проходи.
Явно заради това разминаване сумати неща изписахме Simple Smile

# 67
  • Мнения: 6 627
аз ползвах колан за прохождане и ми беше полезен.
детето ми не се уморяваше бързо в желанието си да ходи, понякога в парка правеше по два часа непрекъснати опити да се придвижва, болките в кръста ми бяха зверски и не издържах приведена над него толкова време. не проходи бързо. изправи се и запристъпва на 7 месеца, всички бяха във възторг и предричаха ранно прохождане. нищо подобно. проходи самостоятелно 5 месеца по-късно. не мисля, че забавянето се дължи на колана, защото не го ползвах през цялото време, вкъщи изобщо, а навън само когато имах нужда да облекча болката в кръста. но определено в такива моменти ми беше много полезен Peace
детето ми вече е на 3 г. има много енергия, която има свойството да се изразходва много бавно, но пък за сметка на това свършва рязко.  Crazy и все още до по-далечни площадки и паркове ходя с количка. не мога да мъкна на ръце 12 кг. дете с километри до вкъщи + колело/тротинетка + пособия за копаене в пясък.

# 68
  • София
  • Мнения: 29 158
Те и коланите се използват тогава - след като проходи.
Явно заради това разминаване сумати неща изписахме Simple Smile

Сигурна ли си?  Rolling Eyes  Аз съм виждала деца, които в момента прохождат и направо увисват на тях, вместо да се научат да се предпазват с ръце.

# 69
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да, абсолютно. Тогава е редно да се ползват.
Иначе са едни раменни проходилки. А проходилките са едно голямо НЕ.

# 70
  • Canada
  • Мнения: 3 359
Коланът се ползва когато детето се учи да върви, не когато вече върви - тогава вече просто няма нужда от него.
Аз си го държах за двете ръце,  когато искаше да върви и не виждам нищо лошо в това.

# 71
  • Мнения: 42
Коланът се ползва когато детето се учи да върви, не когато вече върви - тогава вече просто няма нужда от него.
Аз си го държах за двете ръце,  когато искаше да върви и не виждам нищо лошо в това.

За това е създаден, но понякога е полезен и след като се е научило да върви, от гледна точка на безопасност.

# 72
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ползва се когато вече може да върви, но още не е стабилно.
За мен проходило е дете, което може да ходи самО.
Но до стабилността минава някоя и друга седмица.

Да не може да ходи и да го влачиш изобщо не е по-темата.
Трябва да се е изправило самО, да пристъпя самО.
И тогава можеш да помагаш с колан ако ти е ниско.

# 73
  • София
  • Мнения: 929
Ако детето е проходило и ползваш колан просто да го насочваш или да ограничиш падане, звучи малко по-добре, макар че според мен е много по-приемливо да си държа детенцето за ръка, но това си е мое мнение де, не може всички да мислим еднакво  Peace Но масово в градинките виждам дечица на 7-8 месеца в такива колани, горките как се извиват, ей тва вече не мога да го приема, милото човече се извива като червейче, ама пусти родителски амбиции да проходи преди комшийското дете!  Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 15 119
На синът ми не му бе удобен подобен колан. Опитвала съм веднъж,  въпреки че бях предубедена. Той буквално увисна на колана, макар да можеше да се застоява. Освен това много бързо поиска да го сваля и повече не го и пробвах.

Общи условия

Активация на акаунт