НВ-ВМХ, част 76

  • 39 628
  • 729
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 346
Зизу, не се мъчи така! Hug Аз салата без поне 2 варени яйца не признавам, а и обикновено към двете яйца слагам и сирене. И зеленчукът не е само краставица.

За по-големия глад вечер може да има различни обяснения:
1. през деня си яла малко
2. вечерта просто си си много изморена и гладна - тогава се наяж добре
3. ако си около овулация или преди цикъл, също може да си по-гладна вечер
4. аз мисля, че и преместването на часовника може да влияе сега в първите дни

# 31
  • UK
  • Мнения: 727
Шоки мерси за новата тема  Heart Eyes
Аз без да искам се разписах в старата, защото се разпалих за тези мазнини как се полепвали по кръвоносните съдове  ooooh!
Разберете, че нито артериите нито червата са някакви ВиК тръби, по които могат да се полепват неща ей така  Whistling И да, знам какво е атеросклероза  Peace
Радост-неземна поразрових се из блога ти и искам да ти кажа едно браво  Heart Eyes
имам един въпрос към теб, не е точно по темата, но може и на другите да им е интересно. В английската тема наскоро коментирахме, че англичаните не си жабурят зъбите след изтъркване, само плюят пастата , но не изплакват с вода после. Така проповядват зъболекарите тук, защото флоурът така оставал по зъбите и предпазвал. Т.е. прави се флосинг, после вода за уста, после търкане с четка и паста, плюеш и воала  Laughing Ще ми е интересно твоето мнение   bouquet

# 32
  • Мнения: 498
Evil, аз съм толкова несериозна, че няма как да има разлика, но смятам да се поправя и ще видим. Ти как го приема след или преди храна и по колко?

# 33
  • Мнения: 213
Здравейте момичета..

Ползвам една програма, за да си въвеждам хапването, та един примерен ден ( не особено стриктен) е :
 Calorie Breakdown:
 Carbohydrate (21%) - 70.9
 Fat (51%)- 75.32
 Protein (28%)- 63.89

Та може ли това да се нарече  ВМ-НВХ??? Embarassed

Аз мисля , че да , но нека да чуя( прочета) и вас да не би да бъркам.

# 34
  • Мнения: 6 346
Ами, поначало НВ-ВМХ се води, когато мазнините са над 60%. При мазнини под 60% не настъпват промените в метаболизма, които се търсят с този начин на хранене.

# 35
  • София
  • Мнения: 10 858
Семора, намали малко В и ще ти се получат процентите.

# 36
  • Мнения: 213
Е, значи бъркам  Tired..
Благодарско Peace, ще поправям грешката значи Peace

# 37
  • Мнения: X
Шоки   bouquet

Може ли да ми насочите към някоя таблица за изчисление на процентине нутриенти на български език?   bouquet

# 38
  • Мнения: 6 346
Semora, виж какво съм писала тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=771597.300

Ето го цитата:
Цитат
А на мен в книгата на Волек и Фини ми направи впечатление едно тяхно наблюдение: че ако човек приема до 60% мазнини и над 20-25% въглехидрати, тогава всъщност се залъгва, че се храни високомазнинно и нисковъглехидратно, но всъщност само си задълбочава инсулиновата резистентност (ако има ИР). Но ако вдигне мазнините над 60% (те посочват диапазон 65-85%), поддържа белтъчините в диапазона 15-20%, а другите проценти остави за въглехидратите, тогава наистина вече се получава правилно формулирано нисковъглехидратно и високомазнинно хранене, което коригира инс. резистентност. Но за съжаление има много проучвания, при които мазнините са били не повече от 60%, а въглехидратите - 25% или дори повече проценти и които са обявени за проучвания на НВ-ВМХ, но реално не са такива. И резултатите им не са били толкова добри, колкото биха могли да бъдат при корекция на процентите. Но на базата на такива неправилно формулирани проучвания се правят изводи в ущърб на НВ-ВМХ, а не се съобразява, че самата диета е била подбрана неправилно.

# 39
  • Мнения: X
В английската тема наскоро коментирахме, че англичаните не си жабурят зъбите след изтъркване, само плюят пастата , но не изплакват с вода после. Така проповядват зъболекарите тук, защото флоурът така оставал по зъбите и предпазвал.
Флуорът, влаган в пастата за зъби, е едно от най-безполезните и вредни неща.
http://aloeverabg.wordpress.com/statii/fluorat-goliamata-iadrena-zabna-izmama/

Материали и статии-безброй.

вместо запис.....

# 40
  • Мнения: 213
Semora, виж какво съм писала тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=771597.300

Ето го цитата:
Цитат
А на мен в книгата на Волек и Фини ми направи впечатление едно тяхно наблюдение: че ако човек приема до 60% мазнини и над 20-25% въглехидрати, тогава всъщност се залъгва, че се храни високомазнинно и нисковъглехидратно, но всъщност само си задълбочава инсулиновата резистентност (ако има ИР). Но ако вдигне мазнините над 60% (те посочват диапазон 65-85%), поддържа белтъчините в диапазона 15-20%, а другите проценти остави за въглехидратите, тогава наистина вече се получава правилно формулирано нисковъглехидратно и високомазнинно хранене, което коригира инс. резистентност. Но за съжаление има много проучвания, при които мазнините са били не повече от 60%, а въглехидратите - 25% или дори повече проценти и които са обявени за проучвания на НВ-ВМХ, но реално не са такива. И резултатите им не са били толкова добри, колкото биха могли да бъдат при корекция на процентите. Но на базата на такива неправилно формулирани проучвания се правят изводи в ущърб на НВ-ВМХ, а не се съобразява, че самата диета е била подбрана неправилно.



Значи бъркам  ooooh! определено..Е , не всеки ден ми е така да отбележа Wink, но  наистина ще е добре малко от процентите да ги прехвърля към процентите на мазнините... Whistling


п.с. Какви са тея холивудски магически хлебчета 'дето никой не давал рецептите...за някой от тук ли иде рече или за някой от безвъглехидратната??? newsm78

# 41
  • Мнения: 6 346
Да, ако някой ден се случи така, няма проблеми, но по-добре да не е повечето дни. Затова е хубаво да се въвеждат менюта поне за известно време в някой сайт - човек често няма правилна представа, а съотношението може да се окаже решаващо в някои случаи.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Шоки, благодаря за темата!  bouquet
Мер, стискам палци всичко да е наред и чакам да споделиш добри новини! Hug

Последна редакция: вт, 01 апр 2014, 09:51 от yulinga

# 43
  • Мнения: 7 765
добро утро и благодарности за новата тема  Hug

теорията за кафето много не я разбрах, но след кафе сутрин бързо огладнявам
а без кафе може и да не ям хич  Flutter

ама това са ми двумесечни близки наблюдения, дори се бях замислила да го отказвам, да видя как ще е

Мереленда  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 44
  • Мнения: 100
Благодаря за новата тема!  Hug  bouquet

Аз да споделя за зъбите: по принцип пастата за зъби задължително трябва да се плюе, защото иначе се поглъща, а това е вредно. Пише даже на опаковките да не се гълта. Ако не изплакнеш устата, пастата остава по лигавицата и прониква в организма. И е вярно това, че флуорът е вреден. Доколкото знам даже не е полезен за зъбите изобщо (ненужен е), но понеже навремето като произвеждали алуминиеви материали и като отпадък се отделял флуор, та се чудели какво да го правят и измислили да го влагат в пасти за зъби.

И също внимавайте с четкането на зъбите, защото се изпиляват и се изтрива емайла.  ooooh! Аз вече имам един зъб с вдлъбнатина от много старателно миене  на зъбите. Чичо ми също има изтрит зъб от зор да си поддържа идеална хигиена.  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт