Север-Юг (Кузей- Гюней) по БТВ - тема 10

  • 40 307
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 2 992
МИлИнки Hug Hug Hug
КВо става тука А? newsm78 newsm78 newsm78

# 721
  • Мнения: 186
Светалчо, не успях да си допиша постинга, защото съм на раота и звънна телефона, но
сега и аз разбрах за Дидка.
Да й пожелая на добър час и успешно справяне със задачите.
Дано намира по мъничко време и за нас.
Много ще ми липсва.


Петенце, браво миличка, прекрасни снимки. Hug


Мария, на теб много успехи след абсолвентската вечер !   Hug


Момичета , със сигурност пропускам някой, който също е празнувал тези дни, но моля, да ме извините.
Много ми е нанагорно в момента.
Минавам, чета ви и после изключвам просто.


Прочетох много интересен пост от Ваня, много ми хареса. Hug
Как само е задълбала във филма и героите.

Чудесни постове и на Марги-много ми хареса написаното и за Али.
Фенчето - тя е неуморна, винаги има такъв живец в написаното от нея.
Снимките на Дидка-прекрасни.

Много хубави снимки на Къванчч от всички момичета.


Прекрасни сте наистина, чета всички ви с огромен интерес и се радвам, че любимия филм буди толкова размисли.

Гостенка, благодаря ти, че ме помниш от незабравимия форум.
Там беше невероятна емоция, наистина. Heart Eyes Heart Eyes
Въпреки абсолютното разочарование от втория сезон и сега като чуя музика от филма,
настръхвам или пък като погледна някой клип.


Но признавам си, сърцето ми вече е в Север-Юг. Hug

# 722
  • Варна
  • Мнения: 276
Светленце, благодаря, че ми каза!

стискам много силно палци Дидка да се устрои добре и всичко да е наред! да постигне всичко, което е запланувала, да са добре двете с детенцето и да се завърне успешно доволна от работата и живота си! ако някой се чува или поддържа връзка с нея, моля да и предаде цялата ми положителна енергия и много силни прегръдки!!!

Алиска
, Hug Hug Hug благодаря ти!

КамиHeart Eyes Hug

# 723
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Петенци, тя в момента пътува, душко. Нямаме връзка с нея, разбрахме се, щом се устрои и има нет, веднага да ни се обади. Сигурна съм, че ще го направи, защото там ще има още по-голяма нужда от нашата подкрепа, пък и да се поразтовари с нашите майтапи тука, то не може само зор, трябва и малко fun, нЪл тъй?

# 724
  • София
  • Мнения: 2 992
Петенци, тя в момента пътува, душко. Нямаме връзка с нея, разбрахме се, щом се устрои и има нет, веднага да ни се обади. Сигурна съм, че ще го направи, защото там ще има още по-голяма нужда от нашата подкрепа, пък и да се поразтовари с нашите майтапи тука, то не може само зор, трябва и малко fun, нЪл тъй?



КВи майтапи бе Светленце  newsm78 newsm78 newsm  Hug Hug Hug
Тука всички сме ама много сериозни. ЕЛЕ па Я! newsm03 newsm03 newsm03
Като пиша за "любимото" Джемре съм напълно сериозна. Така да знаеш...
 smile3506 gydi

# 725
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Петенци, тя в момента пътува, душко. Нямаме връзка с нея, разбрахме се, щом се устрои и има нет, веднага да ни се обади. Сигурна съм, че ще го направи, защото там ще има още по-голяма нужда от нашата подкрепа, пък и да се поразтовари с нашите майтапи тука, то не може само зор, трябва и малко fun, нЪл тъй?



КВи майтапи бе Светленце  newsm78 newsm78 newsm  Hug Hug Hug
Тука всички сме ама много сериозни. ЕЛЕ па Я! newsm03 newsm03 newsm03
Като пиша за "любимото" Джемре съм напълно сериозна. Така да знаеш...
 smile3506 gydi

Ооо, милинка, знам, че си ми сериозна ти! Направо се захецваш, като я почнеш Джемрето, Ич не се шегуваш, нЕма начин да те сбъркаме с нЕкоя несериозна...

# 726
  • Мнения: 3 634
Честито Възкресение!
И добър вечер, ето ме и мен. 
Докато стане време за пускане на телевизора, а тук още ухае на козунак, се сетих за първите кадри от нашия сериал (показани в първите серии още няколко пъти): тесто, от което се оформят симиди. Може би са избрани, за да поставят въпроса: как „се замесва” човек, какви „съставки” на „тестото” правят всеки човек такъв, какъвто е? За да даде сериалът нататък своите отговори: характер, семейство, култура, средата, приятели, случайни събития и още много други.
И малко за клептоманията на Джемре. Аз си спомням четири момента: 1. в магазина с Кузей и Гюней; 2. с обеците и Фърат; 3. в ресторанта с майка и и Баръш; 4. в магазин вече като г-жа Хакман.
Този „дефект” е използван вероятно за постигане на по-голяма пълнота и индивидуализация на образа. Не знам дали това е заболяване, има ли то степени и т.н.  Четвъртият случай показва, че кражбата няма за Джемре материална стойност: изхвърли гривната в коша за боклук веднага щом излезе от магазина. Според мен не самото „заболяване” (или там каквото е) е важното в тези случаи. Акцентът е върху това кой знае за тази склонност. Единственият, който знае, е Кузей. И това е подсилено от нарочно подбраните други свидетели: Гюней, който и е гадже в момента - не знае; майка и, която я познава най-добре - не знае; Фърат знае, но той специално я следи и попадна на момента. Изводът, който си правя е, че Кузей още в самото начало я познаваше много добре, следеше всяко нейно движение и искаше от наученото за нея да и направи удоволствие (тя прие гривната, която Кузей беше откраднал за нея, и се усмихна, а по-късно си спомняше случая; купи и без оглед на последствията роклята, която тя хареса, докато Гюней каза, че не могат да си я позволят). Ако сравним Кузей и Гюней в онзи момент само на основата на тази случка, явна е голямата разлика между тях в отношението им към Джемре. Според мен с няколкото момента на кражба са искали да покажат всички тези неща в съответната градация.

                    [/b]
                    [/b]

# 727
  • Мнения: 2 116
Здравейте!
Светли помисли в Светлия вторник след Великден!




"Не се опитвай да бъдеш различен...
Бъди добър!
Да си добър е достатъчно различно!" /от нета/


Airra, Фенче, manutd^ , Мария, Ромина,  Петя, allisas73. Светле, Ками, vanja@, Hug
Спокойна вечер и за вас, благодаря, че сте споделили и темата е активна и днес!  bouquet


Включвам се и аз, хубаво е, че отново ще имаме епизод тази вечер.

За еп. от петък ми се искаше да споделя още няколко неща...
Гюней- оказва се, че не просто беше подписал договор с веригата без знанието и съгласието и на Кузей, който също имаше участие и дял във фирмата им с Бану, а и бе оставил акции лично за себе си. Това направо ме възмути, а начина по който им го съобщи и особено това...ще работите и за мен...направо не знам как се въздържа Кузей да не го левоса.
Пълна безочливост от негова страна. И нещо което в крайна сметка от сега предвещава неуспеха му не само защото начина му е нечестен...за да бъде добър и успял му беше нужен провала на Кузей. Той не вярваше в собствените си сили, а в това, че Кузей няма да се справи.

Докато при Кузей точно обратното, разчиташе на себе си, не провала на Гюней беше мотив за него да успее. Хареса ми, че преди да подпише се допита и до баща си...ти какво ще кажеш...към Сами.

Е, малко не му се получиха оправданията за това, че налетя и удари на Баръш...заради Симай-
да, бе да, Зейнеп да не е вчерашна.  Wink
Как го стреснаха думите й...ти ревнуваш Джемре...едва ли ги е очаквал, досега само Али го тормозеше с тази истина.
Ами ревнува- нормално е, обича я, колкото и да се опитва сам да го отрича и не приема.
Явно сърцето му не приемаше олмаза му, а чувстваше, бунтуваше се...и реагира.
Тя ми е приятелка, винаги ще я пазя...ах, как искрено го каза, с цялото си сърце.  Heart Eyes
Отказа и на Бекир много тактично при това.
Добро момче е Кузей, но за съжаление му се случваха лоши неща...уви.

Сами в отношението му към Кузей- там е много старателен, подкрепя го, насърчава го, е, с Гюней не му се получава, но там са много комплицирани вече отношенията им и нито един от двамата не желае да направи крачка назад за да се оправят. Макар според мен Сами като родител да е длъжен да опита пръв, макар да е повече прав в случая за Гюней.
Но Сами си е Сами- с неговите моменти на пълен серсемлък...визирам отношението му и към Хандан което е възмутително за мен, и това каква е и Хандан няма никакво значение в случая с неговото поведение.  Mr. Green
Но затова съм писала вече, няма да се повтарям.

Джемре, ами ще се усмихва, и защо не, като мислите й в случая бяха усмихнати-
Кузей не бе безразличен към нея или поне не толкова колкото се опитваше да й каже и покаже.
Прояви разбиране все пак Джемре и към Баръш, хареса ми, че не пропусна да каже и добра дума за Кузей въпреки държанието му в случая.
Мисля си, че самата тя след признанието си, че обича Кузей което й се наложи на напрани пред майка си се чувстваше малко по-спокойна, по-наясно с тези си чувства самата тя за себе си.
А сега и след тези сцени на ревност от Кузей- дали не й дойде и кураж да вярва пак и отново...
че няма невъзможни неща...щом има любов????
Навярно отново повярва в приказките за принца с които г-жа Гюлтен я бе отгледала... Grinning

vanja@, благодаря, че сподели за моментите на клептомания и целта на екипа да ги включи в образа на Джемре. Звучи много логично и на място обяснено от теб по този начин.
Определено ми допада и напълно споделям и аз позицията ти.  yes


allisas73, надявам се скоро да си по-често с нас в темата.
Спорна да е седмицата ти, щом задачите ти са много!  thumbsup


vanja@, allisas73, честито Възкресение и за вас! easter
Не сме се засичали през празничните дни.... повече радост и благополучие да има в живота ви!  Hug


Приятно гледане на еп. от 20 часа! tv
До след него... 55

Последна редакция: вт, 22 апр 2014, 19:58 от margita9

# 728
  • София
  • Мнения: 2 992
Цитат на: vanja@
а по-късно си спомняше случая; купи и без оглед на последствията роклята, която тя хареса, докато Гюней каза, че не могат да си я позволят). Ако сравним Кузей и Гюней в онзи момент само на основата на тази случка, явна е голямата разлика между тях в отношението им към Джемре. Според мен с няколкото момента на кражба са искали да покажат всички тези неща в съответната градация.



Ами той и Кузей не можа да си я позволи.Той купи роклята с парите, които трябваше да даде на фотографа за счупеният фотоапарат.Не я платил с негови пари.И от там започна всичко.Скараха се с Сами, Сами удари Хандан, Кузей удари Сами....и така се стигна да инцидента.

Цитат на: vanja@
явна е голямата разлика между тях в отношението им към Джемре.


Разликата е, че Гюней в онзи момент беше по умереният и по-земният. Имаше по-трезва преценка за нещата от Кузей.

vanja@
Скрит текст:
коя е г-жа Хакман

# 729
  • Мнения: 3 634
Ками, така е, не можеше и Кузей да си я позволи. Затова казвам, че е без оглед на последствията.
Да, различни са двамата в отношението си към реалността. Но аз говоря за разлика в отношението им към Джемре. Едно е да познаваш един човек отгоре, друго е да го познаваш като се задълбочиш.
Скрит текст:
А г-жа Хакман, ако не съм си го измислила, е Джемре като съпруга на Баръш. Това е, доколкото си спомням неговата фамилия.

# 730
  • Мнения: 18 575
Привет дружки!  Heart Eyes Hug wavey
Вече съм на линия за серийката ни тази вечер ...
Алиска, Ваня  Heart Eyes Hug Heart Eyes Честито възкресение и на вас! Бъдете здрави и щастливи!   bouquet
Марги  Heart Eyes както винаги изчерпателна, благодаря ти!
Ваня  Heart Eyes  thumbsup интересни са разсъжденията ти относно нашия филм! Ами Мелек нали е психолог, може би точно това е целяла ...
Ками  Heart Eyes г-жа Хакмен е Джемре  Joy Joy Joy Joy любимката ти  Laughing
Колкото до отношението на двамата братя към Джемре ... просто Кузей, за разлика от брат си знае и умее да обича ... Peace

# 731
  • Мнения: 2 116
Фенче, Heart Eyes Hug
Моля, за мен е удоволствие, знаеш, че СЮ ме заплени като зрител и съм нов, но твърд негов фен!  newsm10
И благодаря отново, че имам възможност да споделям в темата!  newsm51


# 732
  • София
  • Мнения: 2 992
Тази Хандан...уникална, как го измисли...  Joy Joy Joy „бодигарда“ да и бута количката с пазара.
“Нека да помогне, а не да ходи с празни ръце след мен“ rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo

# 733
  • Мнения: 881
Здравейте всички! Hug Hug Hug

Ама и Джемрето - майчунка съща - устата й клапа ли клапа.Въх, да не изпусне нещо в холдинга.
"Изпя" набързо всичко на Гюней за Баръш и Бурак Mr. Green
И накрая си призна чистосърдечно,че е глупачка. Не ,че част от нас не го знаеха тук,ама друго си е да го чуеш като самопризнание от Убавицата Джема.

Това е моята слабост - Серхат Теоман /Бурак/ - има страхотно излъчване,поне за мен. Peace
Най-после пристигна мамин сладък Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


И се кво newsm78  саз - йок и песни няма да слушаме,санким Joy Joy Joy

# 734
  • София
  • Мнения: 2 992
Е... не ме изненада подлото Джемре.Изобщо не ме учудва, че падна толкова ниско smile3555 smile3555 smile3555

Последна редакция: вт, 22 апр 2014, 21:24 от kamelia741

Общи условия

Активация на акаунт