ИСТАНБУЛ и лалетата [тема 31]

  • 62 181
  • 790
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3
Може ли да ми кажете сайта с разписаниата на фериботите?И дали от Хаской има ферибот за Кузганкек?Целта е Чамладжъ тепе

# 16
  • Варна
  • Мнения: 634
Благодаря за чудесната тема, и на всички които помагат в нея! А дано в началото на лятото посетя и аз Истанбул, за трети път!

# 17
# 18
  • Мнения: 222
Нова темаааа  Hug благодаря, че сте постнали моята снимка от парка в първата страница  Blush

 А иначеее:
Скрит текст:
Шрифта е обикновен ариал, мисля, че беше 8,5 пункта.Снимката направо я слягаш на темплейта, не я печаташ и лепиш отделно - оригиналните карти са пластмасови и снимката е отпечатана. Не е задължително да пише на български отгоре, всъщност може да си напишеш какъвто се сетиш университет от целия свят - ако ще и несъществуващ, общо взето гледат валидността. Другото важно е заоблените краища - на темплейта се вижда,че са обли и се изрязва по него. Пише се на латиница и с инициали на имената само фамилията,а другото само с букви - например Иванова, М.В. Аз си я отпечатах на матова фото хартия, но си мисля,че и на обикновен цветен принтер ще стане.После се ламинира и така или иначе няма значение.В интерес на истината толкова ужасни оригинални карти съм виждала - със замазани снимки, че качеството на изображението е най-малкия проблем. Аз използвам такова подобно калифче, само че черно - http://tanand.com/images/7021.gif намират се по Левчетата или книжарниците за 1-2 лева. Вътре картата пасва екстра и като е ламинирана с това прозрачното изобщо не личи на пръв поглед,а си седи естествено.Реалният размер на картата е една идея по-малък от този на калъфа - 6 на 9см е преградката.

# 19
  • у нас
  • Мнения: 5 712
Честита нова тема   bouquet

Много пишете, не мога да ви изчета  Simple Smile

Вече всичко ми е каша в главата. Имам въпроси, които ме вълнуват:

1. В Долмабахче децата имат ли такса вход или влизат безплатно, както е в другите музеи?

2. На тура с корабче може ли да се слиза и качва на дадени спирки, както на Big Bus Tour?

3. Заслужава ли си разходка с Big Bus Tour? Не излиза ли много скъпо /75 евро за семейство/?

4. С картата за музеите ползва ли се намаление в Цистерните и Долмабахче?

5. Децата до някаква възраст ползват ли намаление за транспорта или да пътуват безплатно?

6. На тур с корабче децата ползват ли някакво намаление?

# 20
  • Мнения: 5 138
За този сокак си умирам  Heart Eyes много ми е на сърце. Heart Eyes
Николия благодаря   bouquet

# 21
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689


Sinara, само за въпрос номер 4 мога да отговоря - не. Това са музеите, за които се ползва намаление: Hagia Sophia Museum, Topkapı Palace Museum and *Harem Apartments, İstanbul Archaeological Museums, İstanbul Mosaic Museum, **Museum of Turkish and İslamic Arts, Museum for the History of Science and Technology in Islam.
*Harem section is inside the Topkapı Palace and the visit is optional.
**Due the essential maintenance works, the museum will be closed off the public.

# 22
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 592
 Hug Hug Hug
Шебечко,за теб   bouquet Hug с благодарности за труда Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 173
И аз благодаря за новата тема. Много го обичам и аз този Истанбул, дано скоро да мога да отида за трети път  Grinning

# 24
  • Мнения: 421
Момичета майка ми ще ходи с две приятелки в Истанбул и ме пита има  за SkyRIDE – 4D  симулацията дали ще им е интересно . Знам , че е трудно да се каже  , какво точно би се харесало на даден човек , но все пак , кажете заслужава ли си . Те са на по 65- 70 год . и май много не им се чака по опашки , а разбрах че имало доста голяма такава за билети и си мислят да не би да се окаже , че чакането ни си заслужава . Кажете какво мислите , че трябва да и отговоря , а наистина нямам идея .Блгодаря на всеки , който се включи

# 25
  • Мнения: 173
На мен мноооого ми хареса  Mr. Green
Чака се, но зависи какво време ще улучат. Но не се чака пък толкова много, че да се откаже човек.
На мене пък ми беше страшно готино това "летене с хеликоптер над Истанбул"  Party

# 26
  • Мнения: 2 845
  bouquet за темата!Страхотни сте!

# 27
  • Мнения: 320
Благодарение на вас посетих Истанбул втория път сама, и за това пак се записвам да ви следя.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Здравейте и благодаря за новата тема! Николче,   bouquet

Sinara, намаленията за деца не са много ясни. Споделяна е откъслечна информация от пишещите в темата, но нищо конкретно, или като правило... Мисля, че има значение и възрастта на децата. До 6-7 години могат да минат на повечето места, предполагам, но, ако са в училищна възраст, намаленията са за турски граждани.  В сайта на Долчабахче няма инфо за възрастовите граници, а student билетите важат за чужденци, ако са с карти, доколкото знам.

За транспорта, бях писала преди доста време какво съм наблюдавала при местните... Количките с деца се пропускат през странична преграда на спирките - не съм забелязала да таксуват това преминаване... деца, които могат да бъдат носени на ръце, обикновено се пренасят от родителите си при тяхното преминаване. Предполагам, същото важи и за фериботите, може би и за туровете.

За туровете с автобус - никой тук не е споделял да е ползвал такъв. Зависи какво влиза в тия 75 евро, защото, когато аз се интересувах, билетът беше 20 евро на човек, но за три тура в рамките на 48 часа - един нощен и два дневни, по различен маршрут. Дори само 2 от тях да ползваш, тази цена е доста под стойността на нощна и дневна обиколка с ТА.

За hop-on hop-off корабчетата бе споменал Бялк (който може да е полезен и по горните въпроси, защото знае езика), но той самият не бе наясно как точно става кондиката с тях, защото бяха ползвали само част от маршрута. Като се върне, може да сподели нещо.

maybe June, мисля, че за повечето хора тази виртуална обиколка е интересна. Винаги има такива, които са извън правилото. Ние няма как да знаем дали ще се хареса на майка ти и нейните придружителки. Чакането им е най-малкия проблем. За 4D-то реално се чака на три места - на касата (не повече от 3-4 мин., за асансьора - не повече от 7.8 мин., защото кабината е голяма и се движи много бързо)... дотук важи и за качването само на терасата с невероятен 360-градусов изглед към Истанбул... за самото филмче се чака голяма опашка, обикновено, но може да се следи от самата тераса и да се избере подходящ момент. Тази голяма опашка, обаче, обикновено се побира на два пъти в салона, което ще рече, че се чака една прожекция, максимум, а последните наредили се влизат за втората... не повече от 10-12 мин. Трябва да имат предвид, че преживяването е доста интензивно.

# 29
  • Мнения: 124
Здравейте!
От тази тема съм научила много.От 1 месец съм в Истанбул.Бих искала да споделя с вас верига от общински заведения за хранене:
http://tesislerimiz.ibb.gov.tr/Istinye.aspx
Кухнята е невероятна,обслужването перфектно,изключително чисто,цените ниски,съжалявам,че не снимах меню,но може би в сайта ги има.Храната е прясна,защото е много посещаемо и се чака за места.
Много от хората си честват някакви празници там.Атмосферата е страхотна.
Там ,където пише tesislermiz са изброени всички общини,където ги има.Ние посетихме AVCILAR,бяхме на гости там и е на брега на морето,а лалетата са невероятни.
Надявам се да съм била полезна с нещичко.

Общи условия

Активация на акаунт