Репчите ли се на бабаити/агресивни селяндури?

  • 5 572
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 064
Това ми напомня - как  бихте реагирали, ако мъж ( непознат ) посяга да удари много бременната ви колежка през лицето, крещи и я заплашва? Бяхме сами, на работа, в по-късен час и докато стигна до паник бутона, щеше да я е помлял  Rolling Eyes
 

Извинявай, но това вече е самозащита/самоотбрана при физическо нападение

# 31
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Да, повечето ситуации, както и тази с ''пиклата'', клоняха към насилие от страна на мъжа.  Откровено агресивното поведение, остри и обидни реакции, провокации - всичко бе с цел сплашване да се свием мирно. Имам чувството, че тогава, боят щеше да е неминуем.
 В случая с колежката, пак имах приток на кръв в главата. Разкрещях се и дръпнах побойника, при което, при рязкото си завъртане, така ме метна, че паднах и поне 10-15 секунди спрях да дишам.  През това време, колежката успяла да натисне бутона.

 Такива бабаити, ако имат възможност винаги прибягват до физическо нападение.
Сега, няколко години по-късно не зная как бих реагирала в подобна ситуация. Страшно си е...

# 32
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Зависи от настроението ми и причината.
В сериозни случаи не съм се намесвала, защото съм полу-заспала или просто не съм имала необходимата енергия. В по-неконфликтни съм се намесвала, поради обратните причини.

Сега се сетих как ошамарих един шофьор на 88- бях с дъщеря си, на 3-4 г. да беше и мърльото не отвори първите две врати, та трябваше да се набираме, за да не му изпуснем безценния рейс. Е, само дето не го подкарах аз. Понякога ми кипва за 2 секунди, друг път гледам като дебил....  Crazy

# 33
  • Мнения: 19 592
Зависи от настроението ми и причината.
В сериозни случаи не съм се намесвала, защото съм полу-заспала или просто не съм имала необходимата енергия. В по-неконфликтни съм се намесвала, поради обратните причини.

Сега се сетих как ошамарих един шофьор на 88- бях с дъщеря си, на 3-4 г. да беше и мърльото не отвори първите две врати, та трябваше да се набираме, за да не му изпуснем безценния рейс. Е, само дето не го подкарах аз. Понякога ми кипва за 2 секунди, друг път гледам като дебил....  Crazy
А, един такъв шофьор на автобус от крайна спирка предупреждаваше качващите се пътници да внимават да не му изцапат рейса! Който беше в окаяно състояние и без въпросните пътници. Идваше ми да му зашлевя един, обаче бях сама с възмущението си. Както е известно в такива случаи е трудно да търсиш солидарност и съпричастност. Така че всички кротко се качиха в мръсното возило и до конфликт не се стигна.

# 34
  • Мнения: X
Научила съм се, за запазвам самообладание, защото в работата ми и предни работни места, свързани с клиенти, съм се нагледала на плачевни случаи.
До сега съм трябвало, да пребия поне 10 рускини и 10 пъти по толкова гневни прости хорица.
Най ме дразнят пияните такива, нахалните и природно тъпите.
Обаче няма как, научаваш се с усмивка, да се правиш, че всичко е наред и при нужда, да извикаш охраната.
Така е в сферата на услугите.
Много се ядосвам на шофьори камикадзета, но си пускам по някоя тихичка псувня, без да се разправям.

Последно се изнервих много на едно 15 годишно момиче, което се опита, да ми държи тон. Просто и казах, да ми говори с уважение. Нищо повече.

Преди това един клиент, много се правеше на интересен и леко, като му показах с поведението си, че няма само с него, да се занимаваме и не е безценен, ме пита дали съм имала висше образование.  Mr. Green С това се опита, да ме затапи.
Казах му "Да, магистратура".

При повечето случаи вътрешно ми идва, да им лепна един бой (поне на жените), но се спирам. Гледам, да не си натоварвам нервите излишно.

Това за бременната колежка е ужасно. Сигурно бих тръгнала, да го дърпам и аз.

# 35
  • Мнения: 2 478
Не, не се репча, нито псувам. Говоря възпитано, бавно и спокойно. Това ги обърква.

# 36
  • Мнения: 187
Избягвам да го правя.

Преди време бях на гости на приятели в Мексико Сити. Казаха ми да не коментирам никой на пътя, да не повишавам тон. Защо? Ами защото може да те застрелят.
Оттогава гледам са си мълча.

# 37
  • Мнения: 4 569
Почти винаги си трая.
Последно си крещях с една бабичка защото искаше да й отстъпя място в рейса. Не станах пък и повиках малко.

# 38
  • Мнения: 327
Избягвам да го правя.

Преди време бях на гости на приятели в Мексико Сити. Казаха ми да не коментирам никой на пътя, да не повишавам тон. Защо? Ами защото може да те застрелят.
Оттогава гледам са си мълча.

 Joy Скоро и при нас може да се наложи да мълчим Simple Smile И аз се замислям понякога и мълча, ако не мога да тръгна бързо...то ножове, пистолети...нищо не се знае в нашата законова държава Wink

Една близка приятелка каза, че група таксиметрови шофьори са тръгнали след нея, намери къде паркира, къде живее, сплашили са я без бой Wink, но доста уплашена звучеше...

# 39
  • Мнения: 187
Да, никога не можеш да си сигурен дали някоя откачалка не стои срещу теб Crazy

# 40
  • Мнения: 12 695
Почти винаги си трая.
Последно си крещях с една бабичка защото искаше да й отстъпя място в рейса. Не станах пък и повиках малко.

Защо?

# 41
  • Мнения: 4 569
Защото не исках да стана.

# 42
  • Мнения: X
Почти винаги си трая.
Последно си крещях с една бабичка защото искаше да й отстъпя място в рейса. Не станах пък и повиках малко.

Защо?

И аз това се зачудих.
Не бих станала единствено, ако не ми е добре или ако бабичката е по - гримирана и накипрена от мен (от тези модерните, дето само обикалят плажовете лятото, докато ние работим  Mr. Green).

# 43
  • Мнения: 4 569
Бабичката си търсеше място да седне за да си решава кръстословица. От нагласените беше.

# 44
  • Мнения: 3 181
Като жена , рядко ми се налага, едно от малкото предимства на пола . Но като ме извадят вън от нерви , псувам като каруцарка , иначе се усещам , че все още им говоря на Вие  Joy Не майка ТИ да, а  майка ВИ да ... Joy
и аз така на Вие hahaha Joy

Общи условия

Активация на акаунт