Репчите ли се на бабаити/агресивни селяндури?

  • 5 575
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 841
....дали? Моят скромен засега /дано/ опит със 112 показва обратното!

Щом съм го написала, какво "дали"  Thinking ?
Винаги, когато съм звъняла на 112 е имало незабавна и несимволична реакция от страна на когото е трябвало. Включително съм се обаждала за ситуации, които съм забелязала, но не съм застрашена пряко.

# 16
  • Мнения: 327
Репчех се Wink И виках. Но се замислих, че ако срещу мен селяндура е много агресивен, какво ще ми се случи. А и не винаги имам възможност да се изрепча.

Обаждам се на 112, независимо, дали ще се отзоват и ще успеят да реагират адекватно. Правя го за мое успокоение, че съм г направила и това може да спаси някой. Най-вече реагирам срещу малоумни и агресивни водачи на пътя, защото някое същество, може да да се окаже пред тях, докато въртят гуми на свтофар или докато натискат бясно педала на газта...звъня, давам координати и сигнализирам! Винаги срещам разумно поведение в слушалаката, пращат патрули, но глобен не съм видяла...само некролозите виждам!

# 17
  • Мнения: 19 592
....дали? Моят скромен засега /дано/ опит със 112 показва обратното!

Щом съм го написала, какво "дали"  Thinking ?
Винаги, когато съм звъняла на 112 е имало незабавна и несимволична реакция от страна на когото е трябвало. Включително съм се обаждала за ситуации, които съм забелязала, но не съм застрашена пряко.


"дали" щото ....прочети ми предишния пост. Нали ми е позволено да споделям собствен опит в темата? Абсолютна незаинтересованост и мудност - това са ми впечатленията от 112. Какво остава пък за ситуации, от които не съм застрашена пряко.....

# 18
  • Мнения: X
Аз като се обадих на 112 за случка с жестокост към животно и ме отсвириха, че не било тяхна работа. Да съм ходела в районното.

# 19
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Един ме нарече ''пикла''  Whistling .....
 Толкова черни, въртящи се кръгове не бях виждала пред очите си  Whistling
Какво съм му казала - не помня ( няма да било учтиво ), с периферията на остатъка от рационалност, усетих, че ме гледа страшно и премерва с поглед разстоянието помежду ни. Не изпитвах страх  Crazy, някаква лудост ме беше обхванала и идиотско безстрашие.
Да ме нарекат незаслужено, непредизвикано с такава обидна дума, като в детската градина, на публично място - просто ми падна пердето.  Не вярвам, че само защото съм изглеждала страшна, не се стигна до физическа саморазправа. Мисля си, че просто публичността на ситуацията възпря бабаита да не ми скочи на бой.
 Опитвам се да се владея в подобни ситуации, но понякога, черните кръгове ...са наистина непреодолимо черни  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 261
Аз на такива говеда не се репча , намигам и пращам въздушни целувки. Обърква ги .

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Случва се и да се изрепча. В повечето случаи гледам да съм със спокоен тон,
но да им покажа глупостта и селянията.

Реално е имало ситуации доста застрашителни.
А виртуално имам само 3 бана, но тогава си бях абсолютно кротко агънце,
което им показва грешките, които не можаха да преглътнат.

# 22
  • София
  • Мнения: 23 138
Ако наистина са некакви селски бабаити, не смея да се репча.  Peace
Иначе съм се подавала до кръста през прозореца на колата за да попръжвам.

# 23
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Един ме нарече ''пикла''  Whistling .....
 Толкова черни, въртящи се кръгове не бях виждала пред очите си  Whistling

Ти пък, вместо да му благодариш, че те е подмладил Wink.

И аз пращам целувки и съвети да си пият хапчетата редовно.
Много е важно съзнателно човек да не им изпада на нивото, щото иначе поемаш гадната им, селяндурска и ниско вибрационна енергия Naughty

# 24
  • Мнения: 9 067
Не си падам по махленски разправии, а това, че някой ме нарекъл пикла или нещо подобно -  Whistling Ми в неговите очи сигурно съм такава, пък в моите е имбецил, така че сме квит  Mr. Green

Ако има да се казва нещо, казва се със спокоен, но категоричен тон. Хората, които крещят за щяло и нещяло са нестабилни и страня от тях. Вече, ако някой тръгне да ми посяга физически, ще се защитя, разбира се, но той горко ще съжалява след това.

А за случки по пътищата, засичане, пререждане на сфетофари - чак се чудя, що си го причиняват хората.

# 25
  • Мнения: 4 892
Веднъж, отивайки на работа ми се случи.
Почти съм стигнала до вратата и гледам отдалеч как някакъв рита и блъска една кола. Беше и строшил капака на джантата, беше на земята и блъскаше вече огледалото. Забързах се и се развиках - алооо, ти добре ли си? Защо трошиш колата? А онзи тръгна към мен. Аз продължавам да крещя - сега ще се обадя в полицията и ще видиш ти така ли се чупи. Онзи - тъпанарко мръсна, ти сигурно също запушваш хората така.... А аз вече спринтирам. Добирам се до вратата, слава Богу достъпът е с карта, отварям и добре, че влязох, че беше до мен този почти. Така се изплаших, че му изкрещях само - нещастник  Laughing Качих се горе на бюрото си, обадих се на охраната на сградата да го укротят и междувременно издириха колега, чийто автомобил щеше да бъде строшен. Той слезе, а оня вече се беше кротнал и се разбраха. Оня се извинил, че е счупил капака на джантата, добре, че колегата беше спокоен като ленивец, та не стана патаклама, ама аз щях да си изям боя.  hahaha  
А да ви казвам ли колко публика имаше вън  Crossing Arms Включително и от "мъжаги", дето само гледаха сеир.
От тогава гледам като правя забележки, да има къде да избягам  Mr. Green

Този паркинг там се ползва само от служебни автомобили. Не знам този как се беше нахендрил, ама това ли е начин да излезеш - да строшиш другата кола. Пак няма да излезеш, само проблеми. Невротик.

# 26
  • Мнения: 10 547
Отдавна спрях по поне три егоистични и една прагматична причина. В числото на първите влизат инстинктът за самосъхранение, включващ и пестенето на нервни клетки, втората е, осъзнаването, че няма как да излекувам простотията у всеки, проявяващ такава.

# 27
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Че, аз си бях млада - на 23 години  Grinning
Тогава, преди да имам дете, много скачах. Сега малко съм се кротнала, ама знае ли човек  Thinking

 'Кафе с мед', с тези въртящи се черни кръгове пред очите, целувките са последното нещо, за което се сещам  Mr. Green Първата ми мисъл е как да нанеса най-много щети за най-кратък период от време  Rolling Eyes

Не си падам по махленски разправии, а това, че някой ме нарекъл пикла или нещо подобно -  Whistling Ми в неговите очи сигурно съм такава, пък в моите е имбецил, така че сме квит  :mrgreen


 Аз не съм простак  Mr. Green, нито махленка. Не е необходимо да говориш нецензурно или да крещиш като селска бабичка на мегдан, за да реагираш на нечия обида, при това напълно незаслужена. Това, че не отстъпих в онзи момент и не си замълчах, си беше чиста проба лудост, която не мога да си обясня и до ден-днешен. Беше ми абсолютно невъзможно да замълча.

# 28
  • Под липата
  • Мнения: 620
Това ми напомня - как  бихте реагирали, ако мъж ( непознат ) посяга да удари много бременната ви колежка през лицето, крещи и я заплашва? Бяхме сами, на работа, в по-късен час и докато стигна до паник бутона, щеше да я е помлял  Rolling Eyes
 

# 29
  • Мнения: 4 892
Mи ще се сбием, как да реагирам.

Общи условия

Активация на акаунт