Питието вечер – кога е за притеснение?

  • 21 169
  • 209
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 187
В нас имаме подобен проблем, но с бирата. Мъжът ми пие всяка вечер бира, по 1 литър и според него съм преувеличавала  Sad Но за мен бирата е алкохол. Казах му да пие безалкохолна бира щом мисли, че бирата не се брои за алкохол и се разсърди. Ще следя темата.
Литър бира не е нищо особено, това са 2 кенчета или стъклени бутилки. А безалкохолната бира е гадна, няма как да я пробуташ.

# 31
  • Мнения: 6 624
Еее, да се прави проблем за две бири, ми се струва прекалено Crazy

# 32
  • Мнения: 4 841
Мисля, че имаш много сериозен проблем. Надявам се информацията в ТОЗИ ЛИНК   да ти бъде от полза.

Определено ви очаква - двамата, като семейство - доста дълъг и труден път в побеждаването на този "навик", така че колкото по-рано се започне, толкова по-добре.

Желая ти успех.

# 33
  • Мнения: 37
В нас имаме подобен проблем, но с бирата. Мъжът ми пие всяка вечер бира, по 1 литър и според него съм преувеличавала  Sad Но за мен бирата е алкохол. Казах му да пие безалкохолна бира щом мисли, че бирата не се брои за алкохол и се разсърди. Ще следя темата.
Литър бира не е нищо особено, това са 2 кенчета или стъклени бутилки. А безалкохолната бира е гадна, няма как да я пробуташ.

Пумъкъл, мен ме притеснява че не пропуска вечер без бира. Дали не е някаква пристрастеност се чудя. Защо един път не си сипа вода или безалкохолно...
А някой знае ли на колко мл твърд алкохол се равнява литър бира?
Аз самата пия, но по повод, примерно чаша вино. Старая се да не му мрънкам, но малко се притеснявам.

Пожелавам на авторката успех с този проблем.

# 34
  • Мнения: 12 030

В нас имаме подобен проблем, но с бирата. Мъжът ми пие всяка вечер бира, по 1 литър и според него съм преувеличавала  Sad Но за мен бирата е алкохол. Казах му да пие безалкохолна бира щом мисли, че бирата не се брои за алкохол и се разсърди. Ще следя темата.

1л. бира, това са две бири.За млад мъж не ми се вижда толкова много, въпросът е как спи и не му ли се разваля съня ?

В случай, че  вечерята е неподходяща за бира, може и да се откаже да я пие всяка вечер.Но отвреме-навреме, не мисля, че е проблем.

# 35
  • Мнения: 187
Някои смятат ежедневната /или почти ежедневната/ употреба на алкохол за проблем. Пък било то и бира.
За мен не е. Около мен хората пият по нещо на маса. Аз също. По 1-2 бири вечер, чаша вино..зависи от вечерята.

# 36
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Нищо му няма сутрин.Ако е първа смяна на следващия ден,си ляга по-рано,но ако е втора може да си позволи да спи до по-късно,следователно седи до късно и пие повече.
''Набиване на канчето'' при него няма да подейства,най-много да се скараме и да си влошим отношенията.Истина е,че не осъзнава ситуацията като проблемна.Аз също не се бях замисляла.Никога не съм го следяла колко пие,но напоследък освен на мен,и на околните взе да им прави впечатление че пие повече.Както казах вече,не стига до състояние ''мотика''.Не е заядлив,нито груб. Наистина се притеснявам за здравето му,а и за семейството ни,защото започна сериозно да се усеща от финансова гледна точка

# 37
  • Мнения: 9 039
В една бира алкохолът е горе-долу, колкото едно малко - 50 гр. Нещо такова ми се явява като спомен, но ще проверя по-точно.

Аз съм от хората, които консумират и вино, и бира, и концентрат. Не всичко наведнъж, де  Mr. Green

Обаче 700 гр. концентрат всяка вечер е твърде много. Със сигурност мъжът ти ще развие зависимост - при мъжете това е по-бавен процес и отнема повече години. Със сигурност алкохолът води до физически увреждания на вътрешни органи - черен, но и бял дроб, отделителна система, както и до трайни изменения на личността.

Убедена съм, че той не осъзнава, че има проблем и това ще е големият разговор между вас - стискам ти палци и не си заравяй главата в пясъка  Peace

# 38
  • Мнения: 6 624
Всъщност повечето алкохолици не осъзнават, че имат проблем. И това е най-големия им проблем...

# 39
  • Мнения: 187
Ro, а като го питаш дали това количество на ден е нормално какво ти казва? Ако отрича, че е изпил толкова, може като започне нова бутилка да му покажеш на сутринта, че всъщност не преувеличаваш.

# 40
  • Мнения: X
Ще напиша нещо, което може би ще е полза за някой.
Леля ми имаше такъв проблем със свако ми. Не пиеше такива огромни количества, но се напиваше от малко. Пиеше през целия ден, скришно. А е лекар. #Cussing out Не е агресивен, но не е приятно да го гледат децата му, как се клати всяка вечер. Криеше бутилки на всевъзможни места. Измисляше невероятни причини да излезе и да пие от скритата бутилка. Това продължи дълго време. Купуваха, какви ли не билки и илачи, без полза. Най-важното за такива хора е да признаят, че има проблем. Казаха ни за клиника в Пловдив, където зашиват подкожно хапчета на гърба и докато трае тяхното действие /около 1 година/ лекуваният изпитва отвращение, към алкохола. Свързахме се с доктора и той каза, че пациента трябва да не приема алкохол 48 часа, за да отиде при него. Вече не зашиват хапчета, а слагат инжекция. Колко пъти отлагаха часа, защото не могат да го удържат 48 часа... В крайна сметка отидоха. Сложиха му инжекцията, която е с действие от 3 месеца и след тези 3 месеца се ходи отново за следваща, която е с действие 6 месеца. Не се наложи да ходят за втората инжекция. Спря алкохола и е върл противник вече 7-8 години. Не понася нито миризма на алкохол, нито можеш да го накараш дори да опита. Ако някой проявява интерес, ще взема координати от леля ми. Нека не се счита за реклама, защото въпросното лечение се поема от здравна каса. Поне се поемаше преди 7-8 години.

# 41
  • Мнения: 9 039
Сериозно ли има такава инжекция?
Че то тогава светът да се е спасил от алкохолизма. Може ли повече информация, че ми стана любопитно.

Но иначе съм съгласна с всичко останало - хората, които имат зависимости - все едно какви - хазарт, алкохол, наркотици и т.н, са много изобретателни.

# 42
  • Мнения: 3 231
Много дефиниции има за "алкохолизъм". Според семейството, възпитанието, светогледа, националността, настроението и пола.... и т.н. и т.н.

Ще ти кажа моята. Според мен алкохолът се превръща в проблем, когато употребата му започне да пречи на:
1. лицето да осъществява своите ежедневни функции (работа, грижи за деца или родители, домашни задължения, сексуални занимавки, управление на автомобил и т.н. и т.н.)
2. отношенията му с близките (съпруга, деца, родители, колеги) и т.н.
3. здравословното му състояние

Ако няма проблеми по тези три линии, и по литър да праска, кво толкоз? Към момента ти реално нямаш проблем, поне така изглежда от думите ти. Обаче те тресе яко страх дали с тая бутилка на вечер (700 мл.) скоро няма да започнат проблеми по 1, 2, или 3. Т.е. да имаш проблем в бъдеще.
МНого е трудно да убедиш човек, който няма негативни проявления от алкохола, че това е опасно за него. Най-често борбата с алкохолизма започва едва след като започнат проблемите. Пожелавам ти успех в това да го убедиш, че още от сега, когато 1, 2 и 3 са все още ОК, трябва да се започне терапия. Никой не знае дали проблемите ще почнат. Но рискът е много голям с така посоченото количество...

# 43
  • Мнения: X
Да, има такава инжекция, но не знам никакви подробности. Два случая имаме с неспасяеми алкохолици, които вече са пълни въздържатели и трети, който ходи периодично да си слага, защото след изтичането на действието отново започваше да пие. Въпросният доктор работи/работеше в Психиатрична клиника в Пловдив. Казва се д-р Кехайов. Нямам идея дали е възрастен и дали практикува още, но ако не е той ще е някой друг. По-късно ще взема координати.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 7 147
В нас имаме подобен проблем, но с бирата. Мъжът ми пие всяка вечер бира, по 1 литър и според него съм преувеличавала  Sad Но за мен бирата е алкохол. Казах му да пие безалкохолна бира щом мисли, че бирата не се брои за алкохол и се разсърди. Ще следя темата.

Ами и според мен преувеличаваш. Това са две бири и дори не се равняват на две ракии...  Naughty
И безалкохолната бира е отвратителна...  Sick

Защо един път не си сипа вода или безалкохолно...

Ами защото нямат вкус на бира!
Ти защо не пиеш сутрин айрян вместо кафе? Сигурно обичаш айрян по принцип, но сутрин ти се пие кафе, нали?  Wink

Общи условия

Активация на акаунт